Μεταμοσχευση στο κ.Γι@@νη Γκ@@ρα το 2008

zax886

New Member
Γεια σας κ απο μενα.Παρακολουθω το forum αρκετο καιρο τωρα μα προσφατα εγινα μελος.Καταρχας ενα μεγαλο μπραβο στους υπευθυνους αυτης της προσπαθειας που γινεται κ μπραβο στα παιδια που διηγούνται τις εμπειριες τους οι οποιες ειναι χρησιμες και βοηθουν ολους εμας που εχουμε προβλημα με τη τριχοπτωση.Εχει γινει μια αξιοθαυμαστη προσπαθεια.Οσον αφορα εμενα,εχω προβλημα με τη τριχοπτωση μιας και εχω μια αρκετα μεγαλη αραιωση στο επανω μερος του κεφαλιου.Εχω ηδη προβει σε μια μμ (αποτυχημενη κατα τη γνωμη μου) στο κ.Γι@ννη Γκ@@ρα.Η αληθεια ειναι πως ενα εμπειρο μελος του forum (δε θελω να αναφερω το νομα του παρακαλω) με παροτρεινε να μιλησω γι αυτη την εμπειρια που ειχα μιας κ απο οτι μου ειπε ποτε κανεις δεν ειχε αναφερει τετοια λογια τα οποια θα ηταν χρησιμα σε πολλα μελη του forum..Ετσι αποφασισα να σας πω τι ακριβως μου συνεβη και απο εκει και περα θα μπορεσετε να κρινετε την αξιοπιστια του εν λογω γιατρου.

Ας ξεκινησω απο το πρωτο ραντεβου που ειχα με το γιατρο.Ειχα κλεισει ραντεβου ενα μηνα περιπου πριν τη μμ ωστε να με δει κ να μου πει τη γνωμη του.Εδω να κανω μια παρενθεση και να πω πως το συγκεκριμενο γιατρο τον ειχα δει πρωτη φορα στη τηλεοραση και απο εκει πηρα το θαρρος να τον επισκεφθω μιας κ πιστεψα πως αφου εκτίθεται στη τηλεοραση μονο καλος θα πρεπει να ειναι..Ετσι λοιπον πηγα στο γραφειο-ιατρειο που εχει στο κολωνακι.Εκει εμεινα για 5 λεπτα ακριβως.Ισως να λεω και πολλα.Μολις καθησα ,το πρωτο πραγμα που εκανε ηταν να μου δειξει καποιες φωτογραφιες απο διασημους καλλιτεχνες που τους ειχε κανει μμ.Εκει πηρα τα πανω μου μιας σκεφτηκα πως αφου βγαινει στη τηλεοραση ,εχει κανει κ μμ σε διασημους δεν υπηρχε περιπτωση να μη τα παμε καλα.Εκεινη τη περιοδο ειχα μια αραιωση στους κροταφους κ μια μικρη αραιωση στο πανω μερος του κεφαλιου.Αυτο που μου ειχε πει ειναι πως ηθελε 3000 ευρω vστε να μου καλυψει το προβλημα που ειχα..Ετσι λοιπον συμφωνησαμε σε αυτο το ποσο.

Εκανα τη μμ το νοεμβριο του 2008 στο METROPOLITAN που ειναι κ διευθυντης..Μεσα στο χειρουργειο ηταν 5 ατομα αν θυμαμαι καλα..Αυτος , ο κ.Β@@βης , μια κοπελα μελαχρινη ,μια κυρια αλλη που μου κραταγε το χερι με την αναισθησια κ ενα αλλο παιδι που μου εδωσε ρουχα για την επεμβαση...Οπως ανεφερα και παραπανω τοτε ειχα προβλημα κυριως στους κροταφους κ μια μικρη αραιωση απο πανω οπως εχω κ τωρα φυσικα αλλα το προβλημα εχει μεγαλωσει απο τοτε...Μου εκανε strip.Μοσχευματα δε μου ειπε ποτε τον αριθμο που τοποθετηθηκαν.Εμεινα στο χειρουργειο για περιπου 2 ωρες..Μετα τη μμ μου εδεσε το κεφαλι με μια γαζα τη οποια μου την εβγαλε μετα απο 2 μερες.Δε μου εδωσε καποια θεραπεια ,μονο κατι αντιγλεγμονωδη γιατι ειχα πρηστεί μετα την επεμβαση κ μου ειπε να παρω κ ενα σαμπουαν(BETADINE) αν θυμαμαι καλα για να λουζω προσεκτικα το κεφαλι μου...Τα ράμματα μου τα εβγαλε μετα απο 2 εβδομαδες..Απο τοτε πηγαινα καθε μηνα για να με βλεπει κ ΚΑΛΑ. Εμπαινα για 1 λεπτο κ εφευγα κατευθειαν...Αυτο που με ενόχλησε ηταν οταν στο τελος εκανα παραπονα για το αποτελεσμα καθως δεν εντυπωσιαστηκα καθολου και γυρναει κ μου λεει ''δεν ειπαμε πως θα σου βαλουμε περουκα''.Επισης τοτε ηταν κ ο κ.Βα@@βης εκει και οταν με ακουσε που παραπονεθηκα , μου λεει δε βγαλαμε φωτογραφιες? Εκει γυρισα κ του απαντησα πως δεν ειχαμε βγαλει και εκει αμεσως σιωπησε...Δεν ειπε τιποτα.. Ενα αλλο παραπονο που ειχα τοτε ηταν πως μου ζητησε 3000 ευρω για να μου καλυψει οπως ειπε τις περιοχες που ειχα προβλημα κατι ομως που δεν εγινε..Στο πρωτο μας ραντεβου μου ειπε πως χρειαζομαι μμ στους κροταφους κ στο επανω μερος του κεφαλιου..Αντιθετα στο χειρουργειο τοποθετησε μοσχευματα μονο στους κροταφους.Αρα ο εν λογω γιατρος αποδειχθηκε ψευτης.Το μονο θετικο της υποθεσης ηταν οτι δεχθηκε να το πληρωσω σε δοσεις κατι που εκανα αλλα βεβαια ποτε δε μου εδωσε αποδειξη..Ποτε δε πηρε ενα τηλεφωνο να δει πως παει η περιπτωση μου.Γενικα ηταν αδιαφορος.
Στο τελος μου ειπε πως επειδη ειχα μια μικρη αραιωση στο τσουλουφι μπροστα να ξανα παω το σεπτεμβρη του 2009 αν θελω να το φτιαξουμε...Εννοειται πως δε πηγα ποτε...Απλα με ενοχλησε αυτο που ειπε για τη περουκα,μιας κ δε ζητησα να εχω μαλλι 18χρονου, απλα για το προβλημα που ειχα θα επρεπε να ειχα μια πιο σωστη αντιμετωπιση, μεγαλυτερο ενδιαφερον και ενα καλυτερο αποτελεσμα.Κατα τη γνωμη μου ο ανθρωπος αυτος νοιαζεται μονο για τα λεφτα οχι για τον ασθενη.Θεωρω πολυ ασχημο το να εισαι ηλικιακα μικρος ,να μη γνωριζεις πολλα πραγματα για τη μμ και να σε εκμεταλλευεται ο καθε ασχετος..Αυτα ηθελα να σας πω και εγω απο τη μερια μου.Ο καθενας σας μπορει να βγαλει τα δικα του συμπερασματα για το συγκεκριμενο γιατρο..Εγω απο τη μερια μου το μονο που μπορω να πω μιας και ειμαι παθων ειναι να προσεξει ο καθε ενδιαφερομενος που θελει να κανει μμ το γιατρο που θα τη κανει , πανω απο ολα να ειναι ανθρωπος και να νοιαζεται για τον ασθενη του.Αυτο ειναι το πιο σημαντικο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Δεν έχω ιδέα για το ποιόν του συγκεκριμένου ιατρού (το λέω γιατί είχε εμφανιστεί μέλος που μας ζητούσε σχεδόν να πλένουμε το στόμα μας με σαπούνι πριν μιλήσουμε για τον συγκεκριμένο), αλλά πολλοί γιατροί διαφόρων ειδικοτήτων στη χώρα μας μας βλέπουν περίπου έτσι:
sheep2.jpg

Η γνώση είναι δύναμη, αν έχεις σκοπό κάνεις κάτι που θα επηρεάσει σημαντικά την ζωή σου οφείλεις να ερευνήσεις εξονυχιστικά.
 

zax886

New Member
Συμφωνω soralteno με αυτο που λες οτι οταν εχεις σκοπο να κανεις κατι σημαντικο πρεπει να το ψαξεις παρα πολυ καλα.Βλεπεις τοτε ημουν 22 στα 23 δε λογαριαζα τιποτα :) Και γι αυτο την επαθα ετσι..Τεσπα το θεμα ειναι να προχωραμε και να ψαχνουμε παντα για το καλυτερο.
Φιλε μου hater_of_baldness δεν εχω καμμια φωτογραφια γιατι δε μου εβγαλαν..Το εχω γραψει και πιο πανω...Δε ξερω πως εχει συμπεριφερθει ο συγκεκριμενος γιατρος σε αλλους ασθενεις αλλα σε μενα φερθηκε με αυτο ακριβως το τροπο.Οταν εκμεταλλευεσαι παιδια 22-23 ετων και δε συμπεριφερεσαι σαν επαγγελματιας( ισχυει για ολες τις ειδικοτητες οπως ειπε κ ο soralteno) και ειδικα σε ενα τοσο σημαντικο θεμα για εμας που εχουμε αυτο το προβλημα και γνωριζοντας οτι ειναι κ ψυχολογικο τοτε αυτος ο γιατρος κ ο καθε γιατρος που πραττει ετσι ΔΕΝ ειναι ανθρωπος.
 

giwrgos athina

Active Member
zax886 καπως ετσι την πατησα και εγω..μου θυμιζεις λιγο τα δικα μου και μου αναιβενει το αιμα στο κεφαλι...εγω την εκανα στον παντελη βα*βη ειναι σχεδον ιδιος με τον καγκουρα ..ευτηχως που ανακαλυψαμε το foroum.καλιο αργα παρα ποτε
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Ευτυχως που δεν πηγα και εγω εκει.Σε πολλους δεν λεει ουτε καλημερα αλλα ρωταει.....τα λεφτα τα εφερες?Για αποδειξη ουτε θεμα να γινεται......Το φορουμ εχει σωσει παρα πολλους,ευτυχως.Και το χειροτερο ειναι οτι μιλαει υποτιμιτικα για ολους τους αλλους λες κ ειναι ο Γκουρου της μεταμοσχευσης.Πραγματικα λυπαμαι οσους παραμυθιαζονται και αφηνουν σε τετοιους κομπογιαννητες εστω και 1 ευρο.
 

zax886

New Member
Γιωργο ηταν κ αυτος μαζι του στο χειρουργειο οταν εκανα τη μεταμοσχευση και γυρισε και μου ειπε μετα το τελος της μμ οτι θα χρειαστει να ξαναπαω σε 4 χρονια παλι.Ειναι συνεργατες οποτε ειναι λογικο να μοιαζουνε αυτοι οι 2.Τεσπα οπως ειπα και πιο πανω καλο ειναι να προχωραμε και να ψαχνουμε τη καλυτερη δυνατη λυση..
John John εχεις δικαιο σε αυτο αν και πιο πολυ ταιριαζει η λεξη ΑΔΙΑΦΟΡΟΣ.Δηλαδη αντε να παρουμε τα λεφτα να τελειωνουμε ,καπως ετσι..
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εγω μια φορα ειχα μιλησει στο τηλεφωνο ακουστηκε μια χαρα τοτε.Αν πηγαινα ομως και ειχα τετοια συμπεριφορα και μετα δε μαρεζε αυτο που θα εκανε θα γινοταν χαμος.Δεν ανεχομαι πλεον απο κανεναν κοροιδια στην ηλικια που εφτασα.


και ειδικα τωρα που εχουμε και κριση και τα νευρα μας ειναι και πιο τσιτωμενα
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Πραγματικά εξοργίζομαι με όσα διαβάζω, αν ήμουν εγώ θα του πέρναγα στο σαγόνι ενα κροσέ να ξαπλώσει. Γιατί ρε παιδιά δεν κάνετε κάτι με τα λεφτά που δώσατε, γιατί τους χαρίζεστε? Άσχετο, σε μια ανακαινιση του σπιτιού μου, μου έπαιξαν μια φουστιά κάπνιζε το τζάκι και μου έφαγαν χωρίς λόγο και 250 ευρώ, οπότε ήρθαν σηκωτοί σπίτι να το φτιάξουν μετά απο κυνήγι, σε κανέναν μην χαρίζεστε πόσο μάλλον όσο αφορά ενα τέτοιο σοβαρό θέμα αισθητικής που κοστίζει και πανάκριβα.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Dance το θεμα ειναι οτι πολλοι μας ακομη και εγω ειμαστε ντροπαλοι & ειμαστε λιγο χαζοφιλοτιμοι και το αφηνουμε να περασει ετσι,γιατι στα λογια ολοι λεμε και γαβγιζουμε στις πραξεις ομως?
Υπαρχουν τοσα παιδια Ευγενικα και ταπεινα που και μακ@κιες να τους κανεις αυτοι θα ζαρωσουν.
Θελει θρασος πλεον σαυτην την εποχη.
Μιλαω και για μενα γιατι και εγω δεν εχω καθολου θρασος και ειναι μειον μου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ολοι πισω απο ενα pc ειμαστε οι μαγκες του πληκτρολογιου.Απο κοντα τι Γινεται?
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Να σκεφτει κανεις οτι αυτος ο ανθρωπος παιρνει απο 3-4 χιλιαρικα τα οποια τα ζηταει οχι αναλογα με το προβλημα αλλα αναλογα πως κοβει την οικονομικη κατασταση του καθενος,για μια εντελως μετρια δουλεια.Εν τω μεταξυ αυτος κοβει μονο το στριπ αντε να ανοιξει κ καμια τρυπα....το πολυ δηλαδη 2-3 ωρες δουλεια.Αυτα που ακουω για ντροπαλοτητες ειδικα απο ατομα εμπειρα του φορουμ ειναι το λιγοτερο τραγικα.Για πηγαινετε να μαζεψετε 2-3-4 χιλιαρικα σημερα καποιοι..........ποσο καιρο θελετε αν και εφοσον εχετε δουλεια......Οποιος πραγματικα ψαχνεται θα την βρει την λυση του.
 

zax886

New Member
φιλε john john και εγω ειμαι στη κατηγορια που λες.Ειμαι αρκετα ντροπαλος αλλα ξερεις κατι?Με αυτο το θεμα δε προκειται να χαριστω ξανα και γι αυτο θα προσπαθησω να κανω τη καλυτερη δυνατη επιλογη για την επομενη μμ η οποια ευελπιστω να ειναι συντομα :) Δεν ειναι μονο το οικονομικο ειναι και το ψυχολογικο κομματι πολυ σημαντικο..Αλλα τετοιοι ανθρωποι δε νοιαζονται για το εαν ειμαστε καλα εμεις κ πως νοιωθουμε...Τους νοιαζει μονο να πεσει το μαρουλι..

Dance αμα πας στο consultation που λες θα ερθω και εγω γιατι εχω κατι νευρα τωρα τελευταια χαχαχχαχ
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
μα δινεις ενα καρο λεφτα πας να φτιαξεις την ψυχολογια σου και χανεις και τα λεφτα και γινεσαι και χειροτερα.Οτι καταστροφικο.
 

Bouklas

Well-Known Member
Τον θυμάμαι σε ένα show παλιά στο mega είχε κάνει μεταμόσχευση σε έναν με σχετικά μακρύ μαλλί 15-20 πόντους αν θυμάμαι καλά χωρίς καν να τον κουρέψει! Δεν ξέρω πως το κατάφερε αλλα το είχε ονομάσει και νέα τεχνική-πατέντα. Απίστευτος ο τύπος!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
boukla πηρε την μεταμοσχευμενη τριχα απο την δοτρια ετσι μεγαλη οπως ειναι και του την μεταμφυτευσε για να του δειξει και το τελικο αποτελεσμα.
 
Μπλουζα