Μεταμοσχευση σε υποκαταστημα συμβουλες κ βοηθεια

Castaway

New Member
Καλησπέρα σας θα ήθελα την συμβουλή σας γιατί το σκέφτομαι πολύ σοβαρά για μεταμόσχευση! Θα ανεβάσω την περίπτωση μου σε φωτογραφίες να μου πείτε την άποψή σας που θα βοηθούσε πάρα πολυ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Castaway

New Member
Δεν μπορώ να ανεβάσω φώτο γιατί μου λέει ότι είναι μεγάλα τα αρχεία μπορεί κάποιος να βοηθήσει?
 

Castaway

New Member
Λοιπόν να σας πω λίγο την περίπτωση μου μέχρι να βρεθεί κάποιος να με βοηθήσει για το πως θα μπορέσω να ανεβάσω φώτο. Λοιπόν είμαι 37 έχω τέλειος άδειο crown και εμφανή αραιωση μπροστά! Πήγα σε υποκατάστημα εταιρείας στην Ρόδο και μίλησα με την γιατρό την Πέμπτη έχω ξανά ραντεβού για την τελική απόφαση. Η τιμή που μου είπε είναι για 2 συνεδρίες 5500 ευρώ έως 6000 grafts! Σαν θεραπεία έναν αφρό gel φινά σαμπουάν κ θεραπεία με αιμοπαιταλια! Το περίεργο είναι ότι δεν μου μίλησε καν για σοκ μετά την μεταμόσχευση πάρα μόνο όταν την ρώτησα επίσης τίποτε για παρενέργειες φινά κτλ. Έχει κάνει κάποιο μέλος μμ σε υποκατάστημα; ξέρεις κάνεις συγκεκριμένα για την Ρόδο αν έχει καλά αποτελέσματα?
 
Τελευταία επεξεργασία:

kardinalios

Well-Known Member
Άνοιξε τις φωτογραφίες με το πρόγραμμα ζωγραφική . Κάνε περικοπή 75% την φωτογραφία με διατήρηση των αναλογιών . Ένας άλλος τρόπος είναι απλά να στείλεις στον εαυτό σου την φωτό στο facebook , το οποίο αυτόματα μειώνει το μέγεθος και να την κάνεις download από την εφαρμογή μετά .
Ανέβασε τις φωτογραφίες να δούμε την κατάσταση σου και ηρέμησε . Μια προσφορά σου έκαναν πρέπει αφενός να δούμε περί τίνος πρόκειται και αφετέρου να ζητήσεις την γνώμη και άλλων ιατρών πριν αποφασίσεις . Οι βιαστικές αποφάσεις οδηγούν σε λάθος επιλογές ...
 

dimitris50423

Well-Known Member
Ανέβασε τις φωτογραφίες σου μια μια στο postimage.org και μετά αντέγραψε το λινκ στο φόρουμ. Η ηλικία σου είναι πολύ καλή για να το προχωρήσεις. Βάλε τις φωτό για να δούμε την αραίωση και να σου πουμε γνώμες. Η κλινική που ρωτησες σε περιπτώσεις που απαιτούν πολλά μοσχευματα έχει δείξει ότι ανταποκρίνεται καλά σε ανάλογες περιπτώσεις βάζοντας πολλά grafts και πετυχαίνοντας υψηλή φυτρωση. Ξέρουμε ποια είναι γιατί μόνο αυτή βάζει τόσα μοσχευματα σε αυτή την τιμή.
 

tol

Well-Known Member
Η τιμή που μου είπε είναι για 2 συνεδρίες 5500 ευρώ έως 6000 grafts!
Φιλε μου, μια παρατηρηση/εκτιμηση....ειναι σχεδον αδυνατον να τοποθετηθουν 6000 grafts....ψευδονται, υποσχονται πραγματα μη ρεαλιστικα. Ακομη και η συγκεκριμενη κλινικη (αν αναφερομαστε στη κλινικη του κ. Βεκρη) που φημιζεται για τα πολλα grafts που βαζει (με αναλογο "οργωμα" της δοτριας), δεν μπορει να βαλει πανω απο 5000 grafts. Αλλωστε θα ηταν πολυ ριψοκινδυνο κατι τετοιο.

Επομενως, αν καταληξεις σε αυτη την επιλογη, κρατα πιο μικρο καλαθι, να εχεις μικροτερες προσδοκιες. Ευχομαι ολοψυχα καλη συνεχεια.

ΥΓ Τελικα η τακτικη..."υποσχομαι λαγους με πετραχηλια" ειναι συνηθης για ολες τις ελληνικες κλινικες (DHI, Βεκρης κ.α.). Ας πουμε ενα τυχαιο νουμερο, να "ψαρωσουμε" τον πελατη και στο τελος να "τσεπωσουμε" τα χρηματα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kardinalios

Well-Known Member
1) Είσαι ήδη ένα nw5 με nw6 διάχυτο .
2) Θεωρητικά οι οποίες τρίχες είναι μπροστά κάποια στιγμή θα σε αποχαιρετισουν .
3) Το crown ήδη έχει γυαλίσει .
4) Η δοτρια φαίνεται σε καλή κατάσταση . Πρέπει να γίνει ακριβης μέτρηση της για να δεις τι περιθώριο έχεις να παλέψεις χωρίς φάρμακα .
5) Αν η δοτρια σου στο επιτρέπει σίγουρα χρειάζεσαι 2 συνεδρίες . Μια για πίσω και μια για το μπροστά μέρος . Αμφιβάλω αν οι ελληνικές κλινικές έχουν τη δυνατότητα να μπουν σε αυτό το μαλλί μπροστά χωρίς να παίρνεις φάρμακα ( κίνδυνος shockloss )
6) Στη θέση σου θα έβγαζα πιο καθαρές φωτογραφίες και θα έστελνα στις κυπριακές κλινικές καθώς και σε 2-3 κορυφαίους γιατρούς του εξωτερικού ( π.χ Erdogan και Lorenzo ) για να πάρω την άποψη τους . Επίσης , μια καλή επιλογή και με σχετικά χαμηλο κόστος είναι και ο Cinik στην Τουρκία . Αφού παρεις την άποψη όλων των παραπάνω και αξιολογώντας όλα τα δεδομενα τότε να αποφασίσεις για την προσφορά που σου έχουν κάνει ..
 

Castaway

New Member
1) Είσαι ήδη ένα nw5 με nw6 διάχυτο .
2) Θεωρητικά οι οποίες τρίχες είναι μπροστά κάποια στιγμή θα σε αποχαιρετισουν .
3) Το crown ήδη έχει γυαλίσει .
4) Η δοτρια φαίνεται σε καλή κατάσταση . Πρέπει να γίνει ακριβης μέτρηση της για να δεις τι περιθώριο έχεις να παλέψεις χωρίς φάρμακα .
5) Αν η δοτρια σου στο επιτρέπει σίγουρα χρειάζεσαι 2 συνεδρίες . Μια για πίσω και μια για το μπροστά μέρος . Αμφιβάλω αν οι ελληνικές κλινικές έχουν τη δυνατότητα να μπουν σε αυτό το μαλλί μπροστά χωρίς να παίρνεις φάρμακα ( κίνδυνος shockloss )
6) Στη θέση σου θα έβγαζα πιο καθαρές φωτογραφίες και θα έστελνα στις κυπριακές κλινικές καθώς και σε 2-3 κορυφαίους γιατρούς του εξωτερικού ( π.χ Erdogan και Lorenzo ) για να πάρω την άποψη τους . Επίσης , μια καλή επιλογή και με σχετικά χαμηλο κόστος είναι και ο Cinik στην Τουρκία . Αφού παρεις την άποψη όλων των παραπάνω και αξιολογώντας όλα τα δεδομενα τότε να αποφασίσεις για την προσφορά που σου έχουν κάνει ..
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Οι κλινικές του εξωτερικού δεν χρησιμοποιούν φάρμακα?
 

kardinalios

Well-Known Member
Διάβασε σε παρακαλώ το φόρουμ πριν προβείς σε οποιαδήποτε ενέργεια . Είναι διαφορετικό θέμα η θεραπεία για την διατήρηση και την μερική επανεκφυση των μαλλιών που έχεις και διαφορετικό θέμα η μεταμόσχευση . Δώσε λίγο βάση στις ενότητες θεραπεία και μεταμοσχευση . Εσύ χρειάζεσαι έναν τρόπο να σταματήσεις να χάνεις μαλλιά και μετά να δεις πως και πόσα θα βάλεις , εκτός και αν η δοτρια σου σου επιτρέπει πλήρη κάλυψη ( πράγμα σπάνιο ) . Δεν διαθέτεις τις απαραίτητες γνώσεις για να μπεις σε αυτή τη διαδικασία ακόμα . Είσαι εύκολος και γρήγορος πελατης για τις κλινικές αλλά δυστυχώς σε μια φάση που η οποία απόφαση πάρεις εν θερμώ θα αποδειχτεί καταστροφική για το μέλλον των μαλλιών σου . Δεν θέλω καν να σχολιάσω την προσφορά που σου έχουν κάνει χωρίς να σε ενημερώσουν για τις βασικές αρχές μιας συνολικής αντιμετώπισης της α.α απλά μην βιαστείς , διάβασε και μιλά και με άλλους γιατρούς ...
Φιλικά ...
 

koumparos

Well-Known Member
Βλεπωντας τις φωτό έχεις μεγάλη αραίωση.Σαφως εάν έχεις το κατάλληλο μπάτζετ πας εξωτερικό δεν το συζητάμε.Ελλαδα είναι μονόδρομος ο βεκρης.Η τιμή για 6.000 μοσχεύματα είναι δωρο.Για σοκλος σαφώς υπάρχει κίνδυνος αλλά ευτυχώς Ελλάδα και στα περιστατικά του βεκρή σπάνια το βλέπουμε.Εγω θα το τολμούσα αλλά όχι στη Ρόδο διότι δεν έχουμε περιστατικά από εκεί.Θα πήγαινα στην κλινική πίσω από το Χίλτον.
 

Castaway

New Member
1) Είσαι ήδη ένα nw5 με nw6 διάχυτο .
2) Θεωρητικά οι οποίες τρίχες είναι μπροστά κάποια στιγμή θα σε αποχαιρετισουν .
3) Το crown ήδη έχει γυαλίσει .
4) Η δοτρια φαίνεται σε καλή κατάσταση . Πρέπει να γίνει ακριβης μέτρηση της για να δεις τι περιθώριο έχεις να παλέψεις χωρίς φάρμακα .
5) Αν η δοτρια σου στο επιτρέπει σίγουρα χρειάζεσαι 2 συνεδρίες . Μια για πίσω και μια για το μπροστά μέρος . Αμφιβάλω αν οι ελληνικές κλινικές έχουν τη δυνατότητα να μπουν σε αυτό το μαλλί μπροστά χωρίς να παίρνεις φάρμακα ( κίνδυνος shockloss )
6) Στη θέση σου θα έβγαζα πιο καθαρές φωτογραφίες και θα έστελνα στις κυπριακές κλινικές καθώς και σε 2-3 κορυφαίους γιατρούς του εξωτερικού ( π.χ Erdogan και Lorenzo ) για να πάρω την άποψη τους . Επίσης , μια καλή επιλογή και με σχετικά χαμηλο κόστος είναι και ο Cinik στην Τουρκία . Αφού παρεις την άποψη όλων των παραπάνω και αξιολογώντας όλα τα δεδομενα τότε να αποφασίσεις για την προσφορά που σου έχουν κάνει ..
φιλε καρδινάλιε μπορείς να μου δώσεις αν είναι εύκολο κάποιο λινκ για επικοινωνία με τους γιατρους του εξωτερικού που μου έχεις γράψει erdogan και Lorenzo?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Δεν θεωρώ ότι έχει τόσο τρομερή διάχυτη αραίωση αλλά σίγουρα χρειάζεται καλό γιατρό για να μπει ανάμεσα στα ήδη μαλλάκια που έχει.
Χρειάζεται να βγάλεις λίγο καθαρότερες φωτογραφίες πιο μακρινες.
Η ηλικία σου είναι καλή.
Επίσης μπορούμε να σου δώσουμε και εμείς μια εκτίμηση από την HDC τις Κύπρου.
 

Castaway

New Member
Δεν θεωρώ ότι έχει τόσο τρομερή διάχυτη αραίωση αλλά σίγουρα χρειάζεται καλό γιατρό για να μπει ανάμεσα στα ήδη μαλλάκια που έχει.
Χρειάζεται να βγάλεις λίγο καθαρότερες φωτογραφίες πιο μακρινες.
Η ηλικία σου είναι καλή.
Επίσης μπορούμε να σου δώσουμε και εμείς μια εκτίμηση από την HDC τις Κύπρου.
θα με ενδιέφερε πάρα πολύ όντως απο πιο μακρία δεν φαίνεται τοσο μεγάλο το πρόβλημα μπροστά! ; Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια και για σας απο άνθρωπο που έκανε σε εσάς και έμεινε πολύ ευχαριστημένος
 
Μπλουζα