Μεταμοσχευση/προτασεις

cabof

Member
Αλλοι εχουν δωσει 3000 για να καλυψουν μισο κεφαλι.. κι εσυ μου λες 7500 για 3 εκατοστα.. ναι οκ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cabof οτι νανε εισαι φιλε.... ο ανθρωπος σου ειπε μια τιμη που παιζει στην πιατσα και εννοειτε υπαρχουν και τα μεντι τζενεσ που γεμιζεις ολο το κεφαλι με κανα χιλιαρικο .. σου εδωσε μια ενδικτηκη τιμη καθως μετα απο την μασιμενη τροφη που δεν μπορουσες εσυ ο ιδιος να υπολογισεις σου ειπε κοστιζει τοσο ... μπορεις να πας με 500 ευρο καπου αλλα και με 20.000 καπου το ευρος τιμων αυτο ειναι ψαξου και πηγαινε οπου θες
 

akishellas3

Well-Known Member
Eγω αυτο που θα σου πω ειναι επειδη εκανα στη συγκεκριμενη κλινικη που θα αναφερω κ μου τα μαμησαν τα μαλια γιατι μου πειραξαν τα ενδιαμεσα απο κορυφη μεχρι hairline που δεν χρειαζοταν γιατι ηταν ηδη πυκνα εκει κ καλυπτα τα υπολοιπα ειναι ΜΑΚΡΙΑ απο βεκρη ,εκτος αν σου δωσουν εγυυησεις οχι εγγυηση αν θα σου πεσουν οσα πιασουν απο αυτα που θα μπουν χαιρω πολυ αλλα απο το αποτελεσμα . Επισης κορυφη που επισης μου βαλανε δηθεν μαλλι ενω οντως μπηκε ουτε εκει επιασε κ δεν ειδα καθολου αποτελεσματα ισα ισα μπορω να πω εκει ανοιξε πιο πολυ μπορει κ λογο ηλικιας αλλα κ παλι οταν βαζεις νεα τριχοθυλακια ενδιαμεσα σε ζωντανα απο τι καταλαβα ειναι πιο ευκολο να πεσουν . Οσο αφορα την hairline μου οσα μπηκαν κ φυσικα οσα επιασαν ειναι σαν σκορπια διαδηλωση εν ολιγης χρησιμοποιω σπρει για να καλυπτω τα κενα ....
Οταν ειχα ξαναπαει καποια στιγμη για να με δουν μου ειχαν πει οτι λογο ηλικιας θα υποχωρησουν(οταν την εκανα ημουν 40 κ τωρα 43 ΓΙΑ ΤΟΣΟ ΚΟΥΤΟΠΟΝΗΡΟΙ ΜΙΛΑΜΕ) ελα ομως που δεν υποχωρησε τιποτα τα μαλλια μου εκτος της κορυφης διοτι εχουν παραμεινει οπως ηταν μονο στα σημεια που τοποθετησαν μαλια στο ενδιαμεσο δηλαδη υποχωρησαν κ πιο πολυ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΑ ΜΕΡΙΑ ΟΠΩΣ ΚΟΙΤΑΣ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΔΕΞΙΑ που μπηκαν πιο πολλα στο ενδιαμεσο κ φαινεται αν προσεξεις η διαφορα διοτι στην αριστερη ειναι πιο πυκνα . Ειχα μια χαρα μαλλι στο ενδιαμεσο κ καλυπτα τα υπολοιπα κ οι τυποι εκει μου τα μαμησαν για να ΞΑΝΑΠΑΝΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ Κ ΑΛΛΗ Μ.Μ. ΜΕ ΔΥΟ ΣΜΠΑΡΟΥς ΔΥΟ ΤΡΙΓΩΝΙΑ ΔΗΛΑΔΗ ΤΙ ΕΝΝΟΩ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ πυκνωση δεν προκειτε να δεισ κ με το που πειραξανα κ το ενδιαμεσο αραιωσανε κ αυτο το σημειοοοο ενω δεν δεν υπηρχε λογος λες κ η πυκνωση στην hairline ηταν βαρβατη κ αρκουσε.... Μακρια χωρις εγγυησεις αποτελεσματος απλα κ ξεκαθαρα .
 
Τελευταία επεξεργασία:

nikosssss

Active Member
cabof ή έχεις κάποιο πρόβλημα κατανόησης ή τρολάρεις. Εμ δεν μπορείς να κατανοήσεις απλές μαθηματικές έννοιες, εμ προσπαθείς να μας πείσεις οτι το σκεπτικό σου είναι σωστό.
Καταρχήν έχεις κολήσει με τα 3 εκατοστά και το αναφέρεις συνέχεια. Ποιος σου είπε οτι η έκταση που θες να καλύψεις είναι τόσο? Ξες ποσα είναι 3 τετραγωνικά εκατοστά? Αυτή η τιμή δεν υφίσταται για μμ οπότε ξέχνα την. Διάβασε λίγο στο forum να δεις τι παίζει και μετά τα ξαναλέμε. Αλλιώς άκου τι σου λεν οι παλαιότεροι (δες veron) και μην αντιδράς σαν ξερόλας αλλά αποδέξου την πραγματικότητα μπας και τα μάθεις σωστά και δε πας για σφαγή σε κανα κέντρο μεταμοσχεύσεων.
 

Adriano

Well-Known Member
Αλλοι εχουν δωσει 3000 για να καλυψουν μισο κεφαλι.. κι εσυ μου λες 7500 για 3 εκατοστα.. ναι οκ

Cabof καλημέρα. Από τις απαντήσεις σου συμπεραίνω ότι είσαι μικρός σε ηλικία. Βασικά ελπίζω να είσαι μικρός. Πάμε στο θέμα μας. Αφού έχεις αποφασίσει που θα την κάνεις , σε νοιάζει πραγματικά η άποψη του forum ή απλά θέλεις να πάρεις bizαρισμα;

Αν έχεις αποφασίσει λοιπόν πήγαινε κάνε το. Απλά όταν μιλάμε δημόσια θα πρέπει να δεχόμαστε την άποψη και του άλλου ακόμα και αν δεν μας αρέσει. Στο λέω γιατί κακώς την είπες στο Veron που αυτό που σου είπε στην ουσία είναι να ανοίξεις το μυαλό σου και να ψάξεις.
 

cabof

Member
Με βαση αυτα που εχω δει σε φωτο κλινικων και συγκρινοντας με μενα, βλεπω οτι χρειαζονται περιπου 1500-2000. Τωρα οταν εγω ρωταω κατι, και η απαντηση που παιρνω ειναι ''καλα κρασια'', τι να πω.. Για ποια αποψη μιλαμε; Δεν ειναι θεμα μαθηματικων μονο, δε γνωριζω καν τις λεξεις/εννοιες που αναφερετε ωστε να υπολογισω.
Εγω αρχικα ρωτησα να μου προτεινετε καποιες κλινικες ωστε να κανω καποιον ελεγχο, τουλαχιστον να δω ακριβως ποσα χρειαζομαι και να μου δωσουν μια τιμη. Δεν εγραψα πουθενα αν εχω αποφασισει κατι, ισα ισα το αντιθετο, για το οποιο δεν πηρα απαντηση
 

vlafo

Well-Known Member
Ξέχνα τις φωτό.Τα 2000g είναι πολύ λίγα για σένα.
Ελλάδα=DHI+AHC
Κύπρος=HDC+MHRC
Εξωτερικό αρκετές κλινικές με Erdogan+Lorenzo top.
Προσωπικά θα σου έλεγα την Ελλάδα την ξεχνάς, αλλά με τόσα λίγα λεφτά που διαθέτεις είναι μονόδρομος δυστυχώς.
Περίμενε,μάζεψε και άλλα και φύγε εξωτερικό.
 

cabof

Member
Σ ευχαριστω για την απαντηση. Την Ελλαδα λογω διαφορας κοστους ή υπαρχουν κι αλλοι λογοι;
Εν τω μεταξυ σκεφτομαι να ξεκινησω και τιποτα συμπληρωματα (παιρνω ηδη μινο και φινα οπως ειπα). Θα βοηθησουν; Μου εχουν προτεινει καποια οπως της solgar, priorin.. Εχετε καποιο να προτεινετε;
 

vlafo

Well-Known Member
Yπάρχουνε πολλοί λόγοι-αν διαβάσεις λίγο θα πάρεις όλες τις απαντήσεις που ψάχνεις.
 

cabof

Member
Πηγα σε κλινικη, μου εδωσαν μια προσφορα 2000. Τα grafts ειναι οσο ειχα προβλεψει, γυρω στα 1200 δηλαδη, μαξ 1500. Σιγουρα λοιπον δεν ειναι ουτε 3000 grafts, ουτε θα μου κοστισει 7500..
Το θεμα τωρα ειναι: ποια η διαφορα στην τιμη με κλινικες εξωτερικων και για ποιους λογους αξιζει να προτιμησεις να πας εξωτερικο; Ειναι πολλα τα threads, δε βρηκα απαντησεις πανω σε αυτο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Veron

Well-Known Member
Πηγα σε κλινικη, μου εδωσαν μια προσφορα 2000. Τα grafts ειναι οσο ειχα προβλεψει, γυρω στα 1200 δηλαδη, μαξ 1500. Σιγουρα λοιπον δεν ειναι ουτε 3000 grafts, ουτε θα μου κοστισει 7500..
Το θεμα τωρα ειναι: ποια η διαφορα στην τιμη με κλινικες εξωτερικων και για ποιους λογους αξιζει να προτιμησεις να πας εξωτερικο; Ειναι πολλα τα threads, δε βρηκα απαντησεις πανω σε αυτο

που πηγες?
 
Μπλουζα