Μεταμοσχευση γκ**ας

Flosk

Well-Known Member
Γιωργο μη χαθεις.. Η περιπτωση σου ειναι πολυ δυσκολη και ενδιαφερουσα για το φορουμ. Πιστευω οτι οι ανθρωποι εκει θα κανουν οτι καλυτερο μπορουν. Καλ η συνεχεια, ενημερωσε μετα το consultation.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

chrisk100

Member
φωτο 11 μηνες βρεγμενο μαλλι
 

Συνημμένα

  • 1.jpg
    1.jpg
    1,011.9 KB · Προβολές: 640
  • 2.jpg
    2.jpg
    1.6 MB · Προβολές: 591
  • 3.jpg
    3.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 544
  • 4.jpg
    4.jpg
    1,022 KB · Προβολές: 559

chrisk100

Member
φωτο 11 μηνες εξωτερικος χωρος(μπαλκονι)
 

Συνημμένα

  • 1.jpg
    1.jpg
    1 MB · Προβολές: 564
  • 2.jpg
    2.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 574
  • 3.jpg
    3.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 552
  • 4.jpg
    4.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 529
  • 5.jpg
    5.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 547
  • 6.jpg
    6.jpg
    674.3 KB · Προβολές: 586

chrisk100

Member
φωτο 11 μηνες ηλιος
 

Συνημμένα

  • 1.jpg
    1.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 534
  • 2.jpg
    2.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 520
  • 3.jpg
    3.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 505
  • 4.jpg
    4.jpg
    756.1 KB · Προβολές: 532
  • 5.jpg
    5.jpg
    1.8 MB · Προβολές: 507
  • 6.jpg
    6.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 484
  • 7.jpg
    7.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 489
  • 8.jpg
    8.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 504
  • 9.jpg
    9.jpg
    1 MB · Προβολές: 518
  • 10.jpg
    10.jpg
    1.8 MB · Προβολές: 523

chrisk100

Member
Παρακατω βαζω 3 φωτο απο D*i που πηγα σημερα.Περιμενα σε ενα γραφειο και πηρα ενα φως που ειχε το γραφειο πανω και το εστρεψα στο κεφαλι μου
 

Συνημμένα

  • 1.jpg
    1.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 556
  • 2.jpg
    2.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 563
  • IMG_4256.JPG
    IMG_4256.JPG
    1.7 MB · Προβολές: 505

chrisk100

Member
Ο λογος που πηγα D*i ειναι για να μου μετρησουν την δοτρια.
Οταν συναντησα τον γεωργιου μου ειπε οτι ο μαγκουρας πρεπει να ειχε παρει γυρω στα 1800grafts με βαση την τομη που ειδε και οτι η δοτρια εχει ακομα 6000 grafts και παραπανω να δωσει. Ετσι πηγα εκει να δω τι θα πουν και αυτοι.
Δυο πραγματα με χαλασανε στην D*i.
Πρωτο ειναι οτι συζηταγανε για τριχες και οχι grafts και οταν τους ελεγα για grafts μου ειπαν να μην τα μπερδευω τα πραγματα. Ειπαν οτι θελω 2000 τριχες ενω ο γεωργιου ειπε για 1800grafts περιπου οπου τα 700 μονοτριχα θα μπουνε στην hairline.
Δευτερο οτι λογω strip εχει χαλασει η δοτρια και απο 1,10ευρω την τριχα θα παει η τιμη στα 1,25ευρω.
Δεν ειπα τιποτα γιατι ηθελα να μου μετρησουν την δοτρια και να φυγω. Τελικά(αφου αφαιρεσαν στη μετρηση και μια μικρη περιοχη για να ειναι απολυτα σιγουροι)μου ειπαν οτι εχω σιγουρα γυρω στις 11.800 τριχες που μαλλον απο οτι καταλαβα ειναι κοντα σε αυτα του γεωργιου.
Στη δοτρια(πισω μερος) εχω πολλα πολυτριχα και λιγα μονοτριχα ενω στα πλαινα εχω και εκει πολλα πολυτριχα το οποιο δεν περιμεναν καθως ειναι πιο αραιη η πυκνοτητα εκει και εχει συνηθως μονοτριχα οπως μου εξηγησε.
Θα παω και H*C να δω τι θα πουν και αυτοι
 

dimitris50423

Well-Known Member
ρε φιλε μου χωρις παρεξηγηση τι μαλλι ειναι αυτο? πηγαινε ριξε κανα καλο κουρεμα τα εχεις παρα αφησει στη μοιρα τους.
επισης εχεις βαλει καμια φωτογραφια πως ησουν πριν? η μας βαζεις μονο το μετα? γιατι τωρα εισαι σαν βελεντζα.
τι ακριβως θες να φτιαξεις σε επομενη μεταμοσχευση?
τι αξια εχουν ολες αυτες οι φωτογραφιες αν δεν δουμε πως ησουν?
 

aeratos28

Just aeratos
αυτό με τις τρίχες έχει καταντήσει αηδία..τι πάει να πει τρίχες???? θες 2000 τρίχες λέει..ωραια και αν σου βγάλουν δηλαδή 300-400 τριτριχα κάνα 50 τετράτριχα και άλλα 400 μονά και διπλά ,με ούτε 1000grafts τις εφτασες τις 2000τριχες..θα πληρωσεις δηλαδη για ούτε 1000grafts κοντά στα 2300€ αφού σου είπε με 1,25 € την τρίχα???ε και κανά σαμπουάν μετά κτλ νατα τα 2300€..πάμε καλά???αυτά δεν ξέρεις να τους τα πεις εσύ ρε φίλε?γιατί αν είναι έτσι παίζουν με πάνω από 2€ το graft..τόσο βγαίνει.!για να είμαστε και λίγο σοβαροί.!αν είναι τέτοια χρέωση,παω κυπρο που δουλεύουν και πυκνότητες 50+ grafts για πλάκα..να τα πληρώσει κάποιος τα λεφτά αυτά όταν υπάρχει και αντίκρισμα..με 35 grafts ανά τετρ.εκατοστο ταβάνι,δεν μπορείς να ζητάς τα ίδια λεφτά με άλλους που δουλεύουν 2πλή πυκνότητα σε μία συνεδρια.
 

andy.k

Active member
Φιλε σχετικα με το αν ηταν επιτυχημενη η μμ σου τα εχουμε ξαναπει, δε μπορουμε να σχολιασουμε γιατι δεν εχεις φωτο απο πριν. Αν ειχες μεγαλο προβλημα κ εβαλες 1800gts οπως ειπες τουε σιγουρα εγινε δουλιτσα αφου τωρα εισαι μια χαρα. Επειδη ομως απ οτι βλεπω συνεχιζεις ακομη να ψαχνεσαι για δοτριες, μμ κλπ(και ειλικρινα δε μπορω να καταλαβω που ακριβως ψαχνεσαι να βαλεις μαλλια τωρα) κανω μια εικασια οτι ουτε κ πριν ειχες κανενα σοβαρο θεμα, απλα ηθελες να διορθωσεις πολυ μικρο προβληματακι, οποτε σε αυτη την περιπτωση μπορει να μην ηταν κ πολυ καλη η δουλεια. Οκ εσυ ξερεις αν εισαι ευχαριστημενος με το αποτελεσμα, οι υπολοιποι δε ξερουμε το πως ησουν πριν τη μμ(μπορει να δουμε φωτο πριν τη μμ και να πουμε "γιατι εκανες μμ μια χαρα ησουν"). Παντως τωρα το κεφαλι σου ειναι γεματο κ εχεις και καλη τριχα απ οτι φαινεται. Και σε αυτο το μηκος εισαι τεζα, δε φαινεται κεφαλι καθολου. Αρα νομιζω δεν ειναι να ψαχνεσαι για αλλη μμ, εκτος αν εχεις λεφτα κ grafts να σπαταλησεις...
 

tol

Well-Known Member
Φίλε chris,εσύ δε θέλεις μεταμόσχευση, κούρεμα θέλεις!!!

Επίσης, αν δεν ανεβασεις φωτογραφίες με την προ μμ κατατασταση των μαλλιών σου, υπάρχει πιθανότητα κάποια νέα και άπειρα μέλη να θεωρήσουν ότι ο Γκουρας είναι ισαξιος του Λορεντσο.

Και, επειδή κάτι τέτοιο μόνο στη σφαίρα φαντασίας μπορεί να συμβαίνει, πιθανολογώ ότι, για να μην είσαι ικανοποιημένος από την τωρινή κατάσταση, το αρχικό πρόβλημα που είχες ήταν απειροελάχιστο και για αυτό φαίνεται ως μια πετυχημένη μμ.

Τέλος, αν νομίζεις ότι στη dhi και ίσως σε πολλές άλλες κλινικες( με αυτό το μαλλί που έχεις) θα προβεις σε μια επιτυχημένη επέμβαση, μάλλον θα απογοητευτείς οικτρά. Πιο πιθανό είναι με ένα σοκ λος να χειροτερεύσει παρα να βελτιωθεί η κατάσταση.
Που άραγε θα μπουν μοσχεύματα σε αυτό το κεφάλι χωρίς κίνδυνο τραυματισμού των ήδη υπαρχόντων;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

sven

Active Member
Ο λογος που πηγα D*i ειναι για να μου μετρησουν την δοτρια.
Οταν συναντησα τον γεωργιου μου ειπε οτι ο μαγκουρας πρεπει να ειχε παρει γυρω στα 1800grafts με βαση την τομη που ειδε και οτι η δοτρια εχει ακομα 6000 grafts και παραπανω να δωσει. Ετσι πηγα εκει να δω τι θα πουν και αυτοι.
Δυο πραγματα με χαλασανε στην D*i.
Πρωτο ειναι οτι συζηταγανε για τριχες και οχι grafts και οταν τους ελεγα για grafts μου ειπαν να μην τα μπερδευω τα πραγματα. Ειπαν οτι θελω 2000 τριχες ενω ο γεωργιου ειπε για 1800grafts περιπου οπου τα 700 μονοτριχα θα μπουνε στην hairline.
Δευτερο οτι λογω strip εχει χαλασει η δοτρια και απο 1,10ευρω την τριχα θα παει η τιμη στα 1,25ευρω.
Δεν ειπα τιποτα γιατι ηθελα να μου μετρησουν την δοτρια και να φυγω. Τελικά(αφου αφαιρεσαν στη μετρηση και μια μικρη περιοχη για να ειναι απολυτα σιγουροι)μου ειπαν οτι εχω σιγουρα γυρω στις 11.800 τριχες που μαλλον απο οτι καταλαβα ειναι κοντα σε αυτα του γεωργιου.
Στη δοτρια(πισω μερος) εχω πολλα πολυτριχα και λιγα μονοτριχα ενω στα πλαινα εχω και εκει πολλα πολυτριχα το οποιο δεν περιμεναν καθως ειναι πιο αραιη η πυκνοτητα εκει και εχει συνηθως μονοτριχα οπως μου εξηγησε.
Θα παω και H*C να δω τι θα πουν και αυτοι

Φαίνεσαι σε καλή κατάσταση , δεν χρειάζεται να κανεις σύντομα πάλι μεταμόσχευση . Τα grafts πρέπει να τα μοιράσεις ομοιόμορφα με την αραιωμένη περιοχή , άσε να δεις πως θα σου εξελιχθεί η τριχόπτωση και ξαναβλέπεις . Άσε που πολύ πιθανόν αργότερα να έχει το graft πιο φτηνή τιμή από ότι τώρα.

Με τα grafts που υπολογίζεις ποσα σου βάλανε , και αφού δεν υπάρχουνε φωτογραφίες από το πριν για να δούμε και εμείς , το μετά πως το βλέπεις? είσαι ευχαριστημένος?
 
Τελευταία επεξεργασία:

tasos33

Well-Known Member
Αν πρεπει να κανεις κάτι θα πρεπει να είναι μονοτριχα στην πρωτη γραμμή γιατί ο καγκ@@@ρας έχει βάλει και τριτριχο απο τι πρόσεξα στη φωτο,απο κει και πέρα όπως είπε ο Δημήτρης και πολύ σωστα ξεκινά με ενα κούρεμα να δειξει λίγο το μαλλί...
Ο Γεωργίου που θα τα βάλει τα 1800/graft ?θα κατεβάσει hairline?..
Εκτός απο το κούρεμα προς το παρόν δε πιστεύω οτι χρειασεσαι ξανά μμ...
 

piros75

Well-Known Member
Μια χαρά είσαι, κατά τη γνώμη μου θέλεις μια σειρά με μονότριχα μπροστά για να σπάσει λίγο η χερλαιν του Γκούρα που είναι χερλαιν κούκλας, να δείξει δηλαδή πιο φυσική και θα είσαι σούπερ.
 

nino24

Member
Ρε φίλε...μια χαρά αποτέλεσμα έχεις. Άλλοι θα παρακαλαγαν να είχαν αυτό το μαλλί. Δε γίνεται να έχεις hairline του Ευαγγελάτου. Δεν βλέπω κάτι αφύσικο. Βέβαια το ότι δεν έχουμε το πριν παίζει μεγάλο ρόλο αλλά όπως το βλέπω, είσαι και εσυ και κάποιοι άλλοι υπερβολικοί στα σχόλιά σας. Δεν είναι καθόλου κακό το αποτέλεσμα. Αν θέλεις να το διορθώσεις και να το βελτιώσεις σίγουρα μπορείς με FUE.

Και του Καπουτσίδη μαρεσει btw (δείτε πως ήταν πριν και πως έγινε). Και όχι δεν έχω κάνει στον Γκούρα, απλά λέω ό,τι βλέπω.
 

Aldo

Well-Known Member
Γεια σου Chris, ευτυχώς που δεν φαίνεται και η ουλή......αλλά βοηθάει και το μαλλί σου που εχεις δυνατή τρίχα πίσω. Δεν θέλω να σε στενοχωρήσω αλλά σίγουρα θα έχει τις ατέλειες του.

Οσο αναφορά τα μπροστά, χωρίς βέβαια να εχουμε δει φωτογραφίες του πρίν για να κρίνουμε πιο καλά.....φαίνονται ατέλειες στην hairline.

Τις ίδιες ατέλειες εχω και εγώ βέβαια στην hairline καθώς και λίγο πιο πίσω απο την δεξιά πλευρά της hairline μου. Μία μικρή λαίλαπα.

Με την σφραγίδα του Γκούρα βέβαια.

Α, όσο αναφορά το strip στην δότρια μου.......αν μιλήσω δεν το ξεπλαίνει ούτε ο νιαγάρας.

Ακόμα και τώρα αν βάλω το χέρι μου πίσω, νιώθω εκείνη την περιοχή μουδιασμένη - "βιασμένη" - οργωμένη (εχω κάνει δύο strip στον Γκούρα - τέτοιος ΜΑΛΑΚΑΣ είμαι).

Α,είχα και παράσημα.......τα strip ήταν τόσο κακοραμένα που πρέπει να είχε "αγγίξει" και νεύρα......

Είχα πάθει 3 δυνατές επιληπτικές κρίσεις και οι γιατροί δεν μου βρίσκαν επιληψία.

o_Oo_Oo_Oo_O

τραβηγμα μαζί με το κωλομαγαζο του από την Αθήνα μέχρι την άλλη άκρη του πλανήτη.
Θα του είχα ράψει τα μάτια και θα τον έσερνα στην Ερμου για παραδειγματισμό.

Εδώ να το διαβάσουν όλοι .... Για τι «Γιατρό» της φάπας μιλάμε!
 
Μπλουζα