Μεταμοσχευση γκ**ας

aeratos28

Just aeratos
φίλε τι να πω..! σοκ απλά..ότι να ναι.!εύχομαι τουλάχιστον να είσαι οκ τώρα και στη συνέχεια.αυτά είναι πολύ σοβαρά θέματα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Flosk

Well-Known Member
Και γω θεωρω top τον Lorenzo. Να πω την αληθεια ο Bisanga που τον γνωρισα απο κοντα ειχε ενα στυλακι φτασμενου και χορτασμενου γιατρου-επιχειρηματια. Ακομα και λεφτα να ειχα μαλλον παλι στον Μαρα θα πηγαινα που τον θεωρω σπουδαιο παιδι και με πολυ διαθεση ακομα. Ο Χασονας οκ, κορυυφη-εγγυηση αλλα το στριπ ειναι προβληματικο και ο Καναδας πολυ μακρυα γμτ.. Με τον τροπο που σκεφτομαστε εδω μεσα μερικοι ανθρωποι φανταζομαι οτι θα ταυτιζομασταν και πολιτικα ή σε αλλους τομεις.. Χεχε
 

aeratos28

Just aeratos
flosk όντως ο lorenzo είναι ο top.το ιδιο και ο hasson αλλα δεν τον θελω εγω προσωπικα λογο strip.στη fue ο lorenzo ειναι οντως.δυστυχώς όμως πανακριβος.ειδικά για τα πρώτα 3000grafts.τώρα για τον Μαρα θα πω ότι πραγματικά συμφωνω και εγώ.έχει feedback και στην ευρωπη γενικά,σε διάφορα site με πολύ δυνατά αποτελέσματα και εδώ στο δικό μας φόρουμ.αξίζει όντως,δεν το συζητάμε.
 

naruto

Well-Known Member
Συμφωνω κ εγω με τα παιδια.Ο Λορενθο ειναι ο κορυφαιος σε fue.Εχω δει ολα του τα περιστατικα σε youtube κ ξενα forum,μιλαμε για δεκαδες ισως κ εκατονταδες περιστατικα, κ δεν εχω δει ουτε μια αποτυχια.Βissanga-Feriduni-Hasson-Erdogan-Μαρας κ αυτοι πολυ καλοι κ γνωστοι αλλα αν ψαξεις θα βρεις κ καποια μετρια περιστατικα τους(κακη φυτρωση-κακη εικονα δοτριας-μονιμο shock loss).
Η ταπεινη μου αποψη ειναι αν εχα τα χρηματα θα πηγαινα Λορενθο.
Αν εχα πιο περιορισμενο μπατζετ θα πηγαινα Μαρα ή Erdogan,αν κ ο τελευταιος πιεζει πολυ για φινα
 

koumparos

Well-Known Member
Δεν ειναι μονο ο ερντογαν που πιεζει για φινα αλλα και ο hasson και ισως και αλλοι γιατροι.Πριν 2 χρονια που ειχα παει διακοπες καναδα πηγα να με δει και το πρωτο που μου ειπε ειναι αν κανω θεραπεια.Πρωτου καν μιλησουμε για τη δικια μου περιπτωση με ρωτησε αμεσως για θεραπεια.Οταν του ειπα παιρνω 8 χρονια φινα εκανε ενα νευμα θετικο και μου λεει πολυ ωραια τωρα μπορουμε να μιλησουμε για την μμ και τι μου προτεινει.Επισης εγω πηγα με σκοπο να παρω γνωμη για πληρη αποκατασταση hairlne norwood 0 με 70+ μπροστα.Πρωτου καν μιλησουμε για πλανο κτλπ αναλωσε τουλαχιστον 15 λεπτα το να με ρωταει για το οικογενειακο μου δεντρο,ποτε ξεκινησε η τριχοπτωση τι θεραπειες εκανα και κανω και στο τελος μου λεει απλα...τι θες να κανουμε?Του λεω θελω πληρη αποκατασταση με πυκνοτητες 70+.Πρωτου καν τελειωσω ριχνει μια προσεχτικη ματια στη δοτρια και στο δερμα με κοιταει για μερικα δευτερα καθεται και μου λεει.Θα κατεβουμε 2 σκαλες(norwwod 1) θα προσεγγισουμε ενα 50αρι και θα ειμαστε ολοι happy.Mα του λεω 50 ....δεν με καλυπτει.Και μου απανταει ..οταν θα σταματησει να δουλευει η φινα τα μοσχευματα που θα εχουμε εξοικονομησει θα μας βοηθησουν να καλυψουμε τα μελοντικα κενα.Εφυγα απο το γραφειο του ξενερωμενος αλλα μετα που πηγα σπιτι και ηρεμησα καταλαβα οτι ισως ειχε δικιο.Τα μεγαλα norwood πρεπει να πηγαινουν συντηρητικα και οχι να κανουν τρελες με πυκνοτητες στο θεο κτλπ.

@Υποψιν ..την εμπειρια μου κατεθεσα δεν θελω αντιπαραθεσεις.Απλα μου εκανε εντυπωση η προσεγγιση του χασον γιαυτο το εγραψα
 

chrisk100

Member
Γεια σου Chris, ευτυχώς που δεν φαίνεται και η ουλή......αλλά βοηθάει και το μαλλί σου που εχεις δυνατή τρίχα πίσω. Δεν θέλω να σε στενοχωρήσω αλλά σίγουρα θα έχει τις ατέλειες του.

Οσο αναφορά τα μπροστά, χωρίς βέβαια να εχουμε δει φωτογραφίες του πρίν για να κρίνουμε πιο καλά.....φαίνονται ατέλειες στην hairline.

Τις ίδιες ατέλειες εχω και εγώ βέβαια στην hairline καθώς και λίγο πιο πίσω απο την δεξιά πλευρά της hairline μου. Μία μικρή λαίλαπα.

Με την σφραγίδα του Γκούρα βέβαια.

Α, όσο αναφορά το strip στην δότρια μου.......αν μιλήσω δεν το ξεπλαίνει ούτε ο νιαγάρας.

Ακόμα και τώρα αν βάλω το χέρι μου πίσω, νιώθω εκείνη την περιοχή μουδιασμένη - "βιασμένη" - οργωμένη (εχω κάνει δύο strip στον Γκούρα - τέτοιος ΜΑΛΑΚΑΣ είμαι).

Α,είχα και παράσημα.......τα strip ήταν τόσο κακοραμένα που πρέπει να είχε "αγγίξει" και νεύρα......

Είχα πάθει 3 δυνατές επιληπτικές κρίσεις και οι γιατροί δεν μου βρίσκαν επιληψία.
Τασο πραγματικα στεναχορηθηκα με αυτα που ειπες. Ελπιζω να εισαι καλα τωρα και να μην εχεις προβληματα. Σε μενα με εχει ραψει με staples σαν συραπτικα.
Αφου σε εχει κανει ο καγκουρας εχουμε τα ιδια. Η hairline ειναι οπως τα λες ασε που πισω απο την hairline μου εχει βάλει punch grafts τα λεγομενα hair plugs τουφιτσες με 7-8 τριχες μαζί. Στο μεταξυ πριν την μμ αλλα λεγαμε να κανουμε τα μονοτριχα μπροστα μετα τα διτριχα και στο κεντρο τριτριχα και τετρατριχα.
Τι να πω. Κατι πρεπει να κανουμε. Να μαζευτουμε ολοι απο το forum και να μοιραζουμε φυλλάδια εξω απο τα ιατρειο του στο Κολωνακι σε οσους ανεβαινουν να δουν τι τους περιμενει.
 

chrisk100

Member
Ξεκαθαρες επιλογες νομιζω οτι εχεις.Αν πας ευρωπη πρωτα λορετζο που ειναι η ποιο σοφη αλλα και η ποιο ακριβη επιλογη και μετα feriduni.Για τον bisanga δεν ακουγoνται τωρα τελευταια καλα λογια.
Πολλα παραπονα στα φορουμ στο εξωτερικο.Μετα τριτη επιλογη κυπρος hdc.Aπο τους κυπριους της hdc εχουμε αρκετο feedback.Λορετζο με κλειστα ματια δεν χρειαζονται συστασεις.Αν αποφασισεις να περασεις τον ατλαντικο θα πας hasson and wong.Exoυν κανει 2 ξαδερφια μου εκει και απο norwood 3 τους κατεβασε 1 με απιστευτη πυκνοτητα σε ολλες τις συνθηκες.Βεβαια κανουν και αυτοι strip αλλα ειναι masters στην αμερικη(καναδας) και επαγγελματιες.Πλεον εισαι ευκολη περιπτωση και με εναν σοβαρο γιατρο θα αποκτησεις πολυ υψηλη πυκνοτητα.Πιστευω εμαθες οτι 9 στις 10 οτι πληρωνεις παιρνεις σε αυτη τη ζωη!!!!
Σωστός.Οτι πληρωνεις παιρνεις
 

chrisk100

Member
Δεν ειναι μονο ο ερντογαν που πιεζει για φινα αλλα και ο hasson και ισως και αλλοι γιατροι.Πριν 2 χρονια που ειχα παει διακοπες καναδα πηγα να με δει και το πρωτο που μου ειπε ειναι αν κανω θεραπεια.Πρωτου καν μιλησουμε για τη δικια μου περιπτωση με ρωτησε αμεσως για θεραπεια.Οταν του ειπα παιρνω 8 χρονια φινα εκανε ενα νευμα θετικο και μου λεει πολυ ωραια τωρα μπορουμε να μιλησουμε για την μμ και τι μου προτεινει.Επισης εγω πηγα με σκοπο να παρω γνωμη για πληρη αποκατασταση hairlne norwood 0 με 70+ μπροστα.Πρωτου καν μιλησουμε για πλανο κτλπ αναλωσε τουλαχιστον 15 λεπτα το να με ρωταει για το οικογενειακο μου δεντρο,ποτε ξεκινησε η τριχοπτωση τι θεραπειες εκανα και κανω και στο τελος μου λεει απλα...τι θες να κανουμε?Του λεω θελω πληρη αποκατασταση με πυκνοτητες 70+.Πρωτου καν τελειωσω ριχνει μια προσεχτικη ματια στη δοτρια και στο δερμα με κοιταει για μερικα δευτερα καθεται και μου λεει.Θα κατεβουμε 2 σκαλες(norwwod 1) θα προσεγγισουμε ενα 50αρι και θα ειμαστε ολοι happy.Mα του λεω 50 ....δεν με καλυπτει.Και μου απανταει ..οταν θα σταματησει να δουλευει η φινα τα μοσχευματα που θα εχουμε εξοικονομησει θα μας βοηθησουν να καλυψουμε τα μελοντικα κενα.Εφυγα απο το γραφειο του ξενερωμενος αλλα μετα που πηγα σπιτι και ηρεμησα καταλαβα οτι ισως ειχε δικιο.Τα μεγαλα norwood πρεπει να πηγαινουν συντηρητικα και οχι να κανουν τρελες με πυκνοτητες στο θεο κτλπ.

@Υποψιν ..την εμπειρια μου κατεθεσα δεν θελω αντιπαραθεσεις.Απλα μου εκανε εντυπωση η προσεγγιση του χασον γιαυτο το εγραψα
Και εγω που εστειλα φωτο πριν 2 μηνες στον hasson για να μου πει grafts και λεφτα στο τελος του email της απαντησης του μου ειπε οτι για να εχει 100 επιτυχια το αποτελεσμα πρεπει να ξεκινησω φινα
 

tasos

Active Member
Σε μενα με εχει ραψει με staples σαν συραπτικα. Αφου σε εχει κανει ο καγκουρας εχουμε τα ιδια.

Οχι δεν με είχε κάνει με staples, αλλά με ράμματα χοντρά ! πσσσ..... περάσαν και κοντά στα 20 απο την πρώτη και 17 χρόνια απο την δεύτερη.

Περάσαν τόσα χρόνια, τόσα κεφάλια όλα αυτά τα χρόνια και βελτίωσε μόνο αυτό στην τεχνική του ?
 

chrisk100

Member
Οχι δεν με είχε κάνει με staples, αλλά με ράμματα χοντρά ! πσσσ..... περάσαν και κοντά στα 20 απο την πρώτη και 17 χρόνια απο την δεύτερη.

Περάσαν τόσα χρόνια, τόσα κεφάλια όλα αυτά τα χρόνια και βελτίωσε μόνο αυτό στην τεχνική του ?
Εντάξει νέος είναι ακόμα.Σε 20 χρονια θα μαθει ποτε μπαινουν τα μονοτριχα διτριχα κλπ.:D
Εξελιξη μηδεν.Μονο το ραψιμο βελτιωσε απο οτι καταλαβα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giwrgos athina

Active Member
Εχθες ετυχε να γνωρισω στην δουλεια κου καποιο κυριο με καλλη πυκνοτητα οντως μαλλιου βαμεννο μαλλι γυρω στα 70 που μολις με ειδε με το γεια σας αρχισε να μου λεει μαζευε λεφτα για μμ και ενας ειναι ο γιατρος εκει πανεν ολο.Αυτος εκανε 2 στριπ το 97 και δηλωνε υπερ ευχαριστημενος...?Το μαλλι το χτενιζε ολο πισω στυλ πανταζη παιζει να φοραγε και περουκινι τι να πω...Παντος αν του εδειχναενδιαφερον ηταν ικανος να με παει αμεσως στο γιατρο.Μαλλον καμοια μιζουλα θα επαιζε να περνε αν με ψηνε.
 

chrisk100

Member
Εχθες ετυχε να γνωρισω στην δουλεια κου καποιο κυριο με καλλη πυκνοτητα οντως μαλλιου βαμεννο μαλλι γυρω στα 70 που μολις με ειδε με το γεια σας αρχισε να μου λεει μαζευε λεφτα για μμ και ενας ειναι ο γιατρος εκει πανεν ολο.Αυτος εκανε 2 στριπ το 97 και δηλωνε υπερ ευχαριστημενος...?Το μαλλι το χτενιζε ολο πισω στυλ πανταζη παιζει να φοραγε και περουκινι τι να πω...Παντος αν του εδειχναενδιαφερον ηταν ικανος να με παει αμεσως στο γιατρο.Μαλλον καμοια μιζουλα θα επαιζε να περνε αν με ψηνε.

Τετοιες ευκαιριες δεν χανονται. Θα το μετανιωσεις:D

Παντως Γιωργο περα απο την πλακα συμφωνω οτι πρεπει να επαιζε και μιζα.Μπορει το μαλλι να το ειχε τιγκα στο τοπικ.
 

Flosk

Well-Known Member
Καλα ρε, εδώ παλεύουμε με την φάση.. Εγώ αφου έβαλα μπροστά έβαλα και πίσω και όπως παει το πραμα καποια στιγμή θα πρεπει να βάλω κ στη μέση. Εσύ κανά νέο; Με Μπισανγκα δεν έκανες κατι σωστά; Πηγές σε κανέναν άλλο για consultation να σου πει γνώμη;
 

giwrgos athina

Active Member
Οχι δεν εχω παει...Την παλευω οσο μπορω με το τοπικ και κσποια στιγμη οταν μαζεψω λεφτα θα κανω στοcrown μαλλον στην κυπρο λογο λεφτων γιστι γισ βελγιο δεν με βλεπω εξαλου και οbissanga μου ειπε οσο μπορω να το καθυστερησω λογο ηλικιας.Οποτε εκει που πηγες και εσυ με βλεπω των οκτομβρη ισως ειμσι και στο consulation τις κλινικης στην αθηνα...
 
Μπλουζα