Μεταμοσχευση αναμεσα στα υπαρχοντα

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

antwnis

New Member
Απ: Μεταμοσχευση αναμεσα στα υπαρχοντα

φιλε μην βιαστεις σαν και μενα.εκανα στριπ στους κροταφους ενω ειχα πολυ μικρο προβλημα ουτε νοργουντ 2.μετα απο 3 χρονια η τρυχοπτωση συνεχιστηκε κ τωρα εχω στουσ κροταφους τα μεταμοσχευμενα μαλλια μονα τους τα οποια καληπτουν μια λοριδα 2 ποντων περιπου και φαινεται αρκετα ασχημο.Αν ειναι αρεωμενα τα μαλλια σου σε αυτο το σημειο ειναι πολυ πιθανον να πεσουν.Σιγουρεψου πρωτα οτι εχει σταθεροποιηθει η τρυχοπτωση σου και μετα κανε μεταμοσχευση.Υποψιν οτι ειμαι 30 στα 31 χρησιμοποιω big3 εδω και 1 χρονο αλλα η τρυχοπτωση δεν εχει σταθεροποιηθει ακομα.Καποια στιγμη σκεφτομαι και εγω για fue στην κυπρο.1000 με 1300 θα ειμαι οκ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

sofo85

New Member
Απ: Μεταμοσχευση αναμεσα στα υπαρχοντα

costas22 είπε:
Φίλε μου καλύτερα να προσέξεις λιγάκι πριν πάρεις την απόφαση να΄κάνεις μεταμόσχευση μαλλιών. Ισως να μη χρειάζεσαι και εκεί που απλλώς σου εχουν φύγει λίγα μαλλάκια στους κροτάφους σου , εσύ να πάς να κάνεις ζημιά. Τι ηλικία έχεις ? Καλύτερα να κάνεις μία πολύ καλή έρευνα πρώτα και να εμπιστευτείς αυτόν που θα σε ενημερώσει και σου κάνει διάγνωση πρώτα. Στη Κύπρο απο ότι γνωρίζω υπάρχουν 2 πολύ καλές κλινικές μαλλιών με άριστα αποτελέσματα.
καλως τα παιδια.....!!!!Μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμενος,ονομα κλινικων,διευθυνση,τιμες,τυχον προσφορες,ονοματα γιατρων λεω μηπως και εχεις ακουσει βρε αδερφε!!
 

Lord Raflas

New Member
Απ: Μεταμοσχευση αναμεσα στα υπαρχοντα

Orion είπε:
[quote author=costas22 link=topic=2140.msg40034#msg40034 date=1285245332]
Φίλε μου καλύτερα να προσέξεις λιγάκι πριν πάρεις την απόφαση να΄κάνεις μεταμόσχευση μαλλιών. Ισως να μη χρειάζεσαι και εκεί που απλλώς σου εχουν φύγει λίγα μαλλάκια στους κροτάφους σου , εσύ να πάς να κάνεις ζημιά. Τι ηλικία έχεις ? Καλύτερα να κάνεις μία πολύ καλή έρευνα πρώτα και να εμπιστευτείς αυτόν που θα σε ενημερώσει και σου κάνει διάγνωση πρώτα. Στη Κύπρο απο ότι γνωρίζω υπάρχουν 2 πολύ καλές κλινικές μαλλιών με άριστα αποτελέσματα.


:chinscratch
[/quote]
tropheus είπε:
[quote author=costas22 link=topic=2140.msg40034#msg40034 date=1285245332]
Στη Κύπρο απο ότι γνωρίζω υπάρχουν 2 πολύ καλές κλινικές μαλλιών με άριστα αποτελέσματα.

Για λέγε για λέγε ... :knup: :knup: :knup:
[/quote]
sofo85 είπε:
[quote author=costas22 link=topic=2140.msg40034#msg40034 date=1285245332]
Φίλε μου καλύτερα να προσέξεις λιγάκι πριν πάρεις την απόφαση να΄κάνεις μεταμόσχευση μαλλιών. Ισως να μη χρειάζεσαι και εκεί που απλλώς σου εχουν φύγει λίγα μαλλάκια στους κροτάφους σου , εσύ να πάς να κάνεις ζημιά. Τι ηλικία έχεις ? Καλύτερα να κάνεις μία πολύ καλή έρευνα πρώτα και να εμπιστευτείς αυτόν που θα σε ενημερώσει και σου κάνει διάγνωση πρώτα. Στη Κύπρο απο ότι γνωρίζω υπάρχουν 2 πολύ καλές κλινικές μαλλιών με άριστα αποτελέσματα.
καλως τα παιδια.....!!!!Μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμενος,ονομα κλινικων,διευθυνση,τιμες,τυχον προσφορες,ονοματα γιατρων λεω μηπως και εχεις ακουσει βρε αδερφε!!
[/quote]
Το πρωτο του μυνημα ειναι ρε παιδια,δωστε του μια ευκαιρια :evil: :4m:
 

giamakr1

Active Member
Απ: Μεταμοσχευση αναμεσα στα υπαρχοντα

costas22 είπε:
Φίλε μου καλύτερα να προσέξεις λιγάκι πριν πάρεις την απόφαση να΄κάνεις μεταμόσχευση μαλλιών. Ισως να μη χρειάζεσαι και εκεί που απλλώς σου εχουν φύγει λίγα μαλλάκια στους κροτάφους σου , εσύ να πάς να κάνεις ζημιά. Τι ηλικία έχεις ? Καλύτερα να κάνεις μία πολύ καλή έρευνα πρώτα και να εμπιστευτείς αυτόν που θα σε ενημερώσει και σου κάνει διάγνωση πρώτα. Στη Κύπρο απο ότι γνωρίζω υπάρχουν 2 πολύ καλές κλινικές μαλλιών με άριστα αποτελέσματα.
Γεια σου Κωστα!
Εχω δει καλα αποτελεσματα απο την μια που γνωριζω.Για το fue ειμαι λιγο αγχωμενος.Ο κεσερ δειχνει καλος σε αυτη την τεχνικη.Ειναι ρισκο παντως,τι να πω ρε γαμωτο.. :-\
antwnis είπε:
φιλε μην βιαστεις σαν και μενα.εκανα στριπ στους κροταφους ενω ειχα πολυ μικρο προβλημα ουτε νοργουντ 2.μετα απο 3 χρονια η τρυχοπτωση συνεχιστηκε κ τωρα εχω στουσ κροταφους τα μεταμοσχευμενα μαλλια μονα τους τα οποια καληπτουν μια λοριδα 2 ποντων περιπου και φαινεται αρκετα ασχημο.Αν ειναι αρεωμενα τα μαλλια σου σε αυτο το σημειο ειναι πολυ πιθανον να πεσουν.Σιγουρεψου πρωτα οτι εχει σταθεροποιηθει η τρυχοπτωση σου και μετα κανε μεταμοσχευση.Υποψιν οτι ειμαι 30 στα 31 χρησιμοποιω big3 εδω και 1 χρονο αλλα η τρυχοπτωση δεν εχει σταθεροποιηθει ακομα.Καποια στιγμη σκεφτομαι και εγω για fue στην κυπρο.1000 με 1300 θα ειμαι οκ.
Καλημερα Αντωνη
Ειμαι 41 ετων με σταθερη κατασταση τα τελευταια 5-6 χρονια.Εχεις δικιο οτι θα συνεχιστει κατα πασα πιθανοτητα η τριχοπτωση,αλλα με αυτους τους ρυθμους για 5,ισως και 10 χρονια τουλαχιστον θα ειμαι οκ.Αν επιταχυνθει.. :(
Απο φαρμακα πονο fungoral χρησιμοποιω.Φοβαμαι να παρω χαπια γιατι αν αρχισουν τιποτα παρενεργειες σε αυτη την ηλικια,αστα να πανε..
Το θεμα ειναι οτι δεν εχουν αραιωσει μονο οι κροταφοι αλλα και λιγο το hairline..Αυτο ειναι και το αγχος μου,μηπως και κανω ζημια μεταμοσχευοντας αναμεσα στα υπαρχοντα. :-\
 

antwnis

New Member
Απ: Μεταμοσχευση αναμεσα στα υπαρχοντα

εγω που εκανα αναμεσα στα υπαρχοντα δεν μου δημιουργισε καποιο προβλημα.μετα απο εναμιση χρονο αρχισε το προβλημα που προανεφερα οπωτε δν το αποδειδω στην μεταμοσχευση αλλα στην τρυχοπτωση που θα ειχα ετσι και αλλιως.
 

costas22

New Member
Απ: Μεταμοσχευση αναμεσα στα υπαρχοντα

Δεν ξέρω εάν είναι σωστό να αναφέρω τισ κλινικές που υπάρχουν στη Κύπρο και είναι πολύ καλές αλλά πιστεύω με μία απλή έρευνα στο google μπορεί κάποιος να ανακαλύξει και να επικοινωνήσει μαζί τους.
 

giamakr1

Active Member
Απ: Μεταμοσχευση αναμεσα στα υπαρχοντα

Ο κυβος ερριφθη!
Τουρκια 28-29 Οκτωβριου στον κεσερ για 1000-1500 τριχοθυλακια.
 

jonn70

New Member
Απ: Μεταμοσχευση αναμεσα στα υπαρχοντα

γιαννη σου ευχομαι καλη επιτυχια! μηπως μπορουσες να μας πεις το κοστος?
 

giamakr1

Active Member
Απ: Μεταμοσχευση αναμεσα στα υπαρχοντα

Ευχαριστω πολυ John!
Το κοστος ειναι 3.5 ευρω το τριχοθυλακιο.Τελικη εκτιμηση αριθμου θα γινει εκει.
 

jonn70

New Member
Απ: Μεταμοσχευση αναμεσα στα υπαρχοντα

οκ γιαννη, δεν εχεις μεγαλο προβλημα απο οτι ειδα και εσυ.
πιστευω θα εχεις ενα καλο αποτελεσμα με τα τριχοθυλακια που αναφερες.
 

gelisva

New Member
Απ: Μεταμοσχευση αναμεσα στα υπαρχοντα

πατα στο google για κλινικη στη κυπρο αν σου βγαλει πρωτα μια Η.. πατα αυτη οχι την αλλη μη σερφαρεις αδικα..α ρε κλοτσιες που θελουν.. :knup:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giamakr1

Active Member
Απ: Μεταμοσχευση αναμεσα στα υπαρχοντα

Γεια σε ολα τα παιδια του φορουμ
Δυστυχως,λογω οικογενειακου προβληματος,αναγκαστηκα να αναβαλω την προγραμματισμενη για τις 28 οκτωβριου επεμβαση στον Κεσερ.
Οφειλω να αναφερω δυο πραγματα:

Ευχαριστω πολυ τον τριχοφιλο για την γρηγορη διαμεσολαβηση του για καποιες αποριες και λεπτομερειες σχετικα με την κλινικη του Κεσερ.
Ο Κεσερ,εκτος απο την πολυ καλη δουλεια που πιστευω οτι κανει,ειναι και σωστος και ανθρωπινος.Μολις αναφερα το προβλημα μου,προσφερηκε ΑΜΕΣΑ,να επιστρεψει την προκαταβολη που ειχα στειλει.
Θεωρω τα παραπανω ενδειξη επαγγελματισμου και ηθους και θεωρω οτι ειναι,το λιγοτερο,υποχρεωση μου να τα αναφερω.
 

giamakr1

Active Member
Απ: Μεταμοσχευση αναμεσα στα υπαρχοντα

Απαραιτητη διευκρινηση
Ο κεσερ δεν προσφερηκε απλα,αλλα θα μου επιστρεψει τα λεφτα της προκαταβολης καθως δεν γνωριζω ποτε μπορω να ξαναπρογραμματισω επεμβαση
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα