Μεταμοσχευση αναμεσα στα υπαρχοντα

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

giamakr1

Active Member
Καλημερα σε ολους,
Σκεφτομαι να κανω μεταμοσχευση στους κροταφους οπου και εχω καποιο προβλημα αραιωσης.Απο την ερευνα που εχω κανει εδω και αλλου πιστευω οτι με 1000-1500 θυλακες θα ειμαι οκ.Προσανατολιζομαι για FUE και μαλλον κατα Τουρκια μερια. :-[ Τα αποτελεσματα των δυο κορυφαιων εκει φαινονται πολυ καλα..
Η ερωτηση μου ειναι η εξης,
Δεδομενου οτι εχω ακομα μαλλια στους κροταφους,ειδικα στον δεξι,ποιος ο κινδυνος για τα υπαρχοντα μαλλια,οταν γινουν οι τομες για την υποδοχη των καινουργιων. Σιγουρα παιζει ρολο η εμπειρια του γιατρου και η τεχνη,αλλα η μεχρι τωρα πρακτικη τι εχει δειξει?
Ευχαριστω παιδια και καλως σας βρηκα και παλι!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

saras

Member
Απ: Μεταμοσχευση αναμεσα στα υπαρχοντα

Υπάρχει ο κίνδυνος του shock-loss. Κανείς δεν μπορεί να πει με σιγουριά τι ποσοστά υπάρχουν για να έχεις shock-loss ή όχι, αλλά μην σε προβληματίζει και πολύ γιατί θα ξαναβγούν οι γερές τρίχες - αυτές που είναι αδύναμες και έτοιμες να πέσουν κινδυνεύουν να μην ξαναβγούν.

Επίσης υπάρχει κίνδυνος shock-loss στη δότρια περιοχή που βέβαια είναι άσχετο με το ότι έχεις μαλλιά στους κροτάφους.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μεταμοσχευση αναμεσα στα υπαρχοντα

saras είπε:
Υπάρχει ο κίνδυνος του shock-loss. Κανείς δεν μπορεί να πει με σιγουριά τι ποσοστά υπάρχουν για να έχεις shock-loss ή όχι, αλλά μην σε προβληματίζει και πολύ γιατί θα ξαναβγούν οι γερές τρίχες - αυτές που είναι αδύναμες και έτοιμες να πέσουν κινδυνεύουν να μην ξαναβγούν.

Επίσης υπάρχει κίνδυνος shock-loss στη δότρια περιοχή που βέβαια είναι άσχετο με το ότι έχεις μαλλιά στους κροτάφους.
στην δοτρια ξαναβγαινουν αυτες που εχουν υποστει shock-loss? :chinscratch
 

giamakr1

Active Member
Απ: Μεταμοσχευση αναμεσα στα υπαρχοντα

Γεια σας φίλοι,
Ειμαι σε επαφη με κεσερ για 1000-1500 fue και εχει ανοιχτη ημερομηνια για 28-29 οκτωβριου.
Ακομα δεν εχω αποφασισει,εχω διορια μεχρι την ερχομενη δευτερα για να κλεισω την ημερομηνια με προκαταβολη.
Ο συγκεκριμενος γιατρος φαινεται πολυ καλος (τουλαχιστον απο ιντερνετικη ερευνα).Εχουμε και το αποτελεσμα του τριχοφιλου εδω στο δικο μας φορουμ..
Θα ηθελα να ακουσω τις πολυτιμες γνωμες σας
Ευχαριστω
 

Adriano

Well-Known Member
Απ: Μεταμοσχευση αναμεσα στα υπαρχοντα

Γιαννης41 είπε:
Γεια σας φίλοι,
Ειμαι σε επαφη με κεσερ για 1000-1500 fue και εχει ανοιχτη ημερομηνια για 28-29 οκτωβριου.
Ακομα δεν εχω αποφασισει,εχω διορια μεχρι την ερχομενη δευτερα για να κλεισω την ημερομηνια με προκαταβολη.
Ο συγκεκριμενος γιατρος φαινεται πολυ καλος (τουλαχιστον απο ιντερνετικη ερευνα).Εχουμε και το αποτελεσμα του τριχοφιλου εδω στο δικο μας φορουμ..
Θα ηθελα να ακουσω τις πολυτιμες γνωμες σας
Ευχαριστω
Και εμένα μου αρέσει αρκετά ο keser ..Μάλλον εκεί θα πάω στο μέλλον ...Όχι μόνο για χρήματα..
Αλλά κάνει και καλη δουλειά κατά την δική μου άποψη...
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Μεταμοσχευση αναμεσα στα υπαρχοντα

Γιαννης41 είπε:
Γεια σας φίλοι,
Ειμαι σε επαφη με κεσερ για 1000-1500 fue και εχει ανοιχτη ημερομηνια για 28-29 οκτωβριου.
Ακομα δεν εχω αποφασισει,εχω διορια μεχρι την ερχομενη δευτερα για να κλεισω την ημερομηνια με προκαταβολη.

Φίλε Γιάννη για πες μας λίγο για το κόστος ...
 

giamakr1

Active Member
Απ: Μεταμοσχευση αναμεσα στα υπαρχοντα

Γεια σου tropheus,
Το κοστος ειναι 3,5 euro το τριχοθυλακιο.Σου προσφερει μετακινηση απο και προς αεροδρομιο και νομιζω τα γευματα,ολα τα αλλα επιβαρυνουν τον "πελατη".
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μεταμοσχευση αναμεσα στα υπαρχοντα

Γιαννης41 είπε:
Καλημερα σε ολους,
Σκεφτομαι να κανω μεταμοσχευση στους κροταφους οπου και εχω καποιο προβλημα αραιωσης.Απο την ερευνα που εχω κανει εδω και αλλου πιστευω οτι με 1000-1500 θυλακες θα ειμαι οκ.Προσανατολιζομαι για FUE και μαλλον κατα Τουρκια μερια. :-[ Τα αποτελεσματα των δυο κορυφαιων εκει φαινονται πολυ καλα..
Η ερωτηση μου ειναι η εξης,
Δεδομενου οτι εχω ακομα μαλλια στους κροταφους,ειδικα στον δεξι,ποιος ο κινδυνος για τα υπαρχοντα μαλλια,οταν γινουν οι τομες για την υποδοχη των καινουργιων. Σιγουρα παιζει ρολο η εμπειρια του γιατρου και η τεχνη,αλλα η μεχρι τωρα πρακτικη τι εχει δειξει?
Ευχαριστω παιδια και καλως σας βρηκα και παλι!
καλημερα γιαννη,εχω κανει μεταμοσχευση στους κροταφους αλλα δεν πειραχτικαν τα χνουδια,βεβαια δεν φυτρωσαν ουτε το 1/3,τωρα με μινοξιδιλη παλευω να τα μεγαλοσω,κατι παει να γινει ;)
 

giamakr1

Active Member
Απ: Μεταμοσχευση αναμεσα στα υπαρχοντα

Καλημερα Kapamarou
Που την εκανες την μεταμοσχευση,αν θες να πεις βεβαια και πριν απο ποσο καιρο?
Εγω δεν εχω μονο χνουδι στους κροταφους,εχω και μαλλι,γι'αυτο ανυσηχω λιγο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μεταμοσχευση αναμεσα στα υπαρχοντα

Γιαννης41 είπε:
Καλημερα Kapamarou
Που την εκανες την μεταμοσχευση,αν θες να πεις βεβαια και πριν απο ποσο καιρο?
Εγω δεν εχω μονο χνουδι στους κροταφους,εχω και μαλλι,γι'αυτο ανυσηχω λιγο.
στην d...i 1500 θυλακια,φυτρωσαν 200 η 300, στιν αριστερη μερια και 20 στην δεξια μονο απο διτριχα και πανο και με κακη φορα,πριν δυο χρονια,θα τα εβγαζα ευχαριστως αλλα φοβαμαι μην πειραχτουν τα χνουδια,εχω πολλα
 

giamakr1

Active Member
Απ: Μεταμοσχευση αναμεσα στα υπαρχοντα

Τι να πω ρε γ@μω το furious3 τους τοσο δυσκολο ειναι να βρεθει καποιος στην Ελλαδα να κανει σωστη δουλεια?Ποιος θελει να τρεχει στου διαολου την μανα και να φευγει και το χρημα εξω?
Ακομα και τον πιο ανιδεο να βαλεις,μετα απο 500-1000 μεταμοσχευσεις,θα βγαλει καποιο αποτελεσμα καλυτερο απο δαυτους,δεν ειναι δα και μεταμοσχευση καρδιας,ουτε καποια αλλη βαρια ιατρικη πραξη..
Τι να πω,πολυ απογοητευτικη η κατασταση...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μεταμοσχευση αναμεσα στα υπαρχοντα

Γιαννης41 είπε:
Τι να πω ρε γ@μω το furious3 τους τοσο δυσκολο ειναι να βρεθει καποιος στην Ελλαδα να κανει σωστη δουλεια?Ποιος θελει να τρεχει στου διαολου την μανα και να φευγει και το χρημα εξω?
Ακομα και τον πιο ανιδεο να βαλεις,μετα απο 500-1000 μεταμοσχευσεις,θα βγαλει καποιο αποτελεσμα καλυτερο απο δαυτους,δεν ειναι δα και μεταμοσχευση καρδιας,ουτε καποια αλλη βαρια ιατρικη πραξη..
Τι να πω,πολυ απογοητευτικη η κατασταση...
ειναι απογοητευτικη η κατασταση,ευτυχως η δικια μου ειναι fue και δεν με σφαξανε κιολας ;D
εχω δει πολλα αποτελεσματα απο στριπτ μπροστα μου και κανενας δεν εμεινε ευχαριστιμενος,το αποτελεσμα?ενα ξυρισμενο κεφαλι με ενα ωραιο χαμογελο,(το χαμογελο οχι μροστα,πισω)
 

Adriano

Well-Known Member
Απ: Μεταμοσχευση αναμεσα στα υπαρχοντα

Γιαννης41 είπε:
Γεια σου tropheus,
Το κοστος ειναι 3,5 euro το τριχοθυλακιο.Σου προσφερει μετακινηση απο και προς αεροδρομιο και νομιζω τα γευματα,ολα τα αλλα επιβαρυνουν τον "πελατη".
3,5 είναι τελικά??Δεν προσφέρεται και διαμονή ???Κάτι τέτοιο είχα διαβάσει...
 

costas22

New Member
Απ: Μεταμοσχευση αναμεσα στα υπαρχοντα

Φίλε μου καλύτερα να προσέξεις λιγάκι πριν πάρεις την απόφαση να΄κάνεις μεταμόσχευση μαλλιών. Ισως να μη χρειάζεσαι και εκεί που απλλώς σου εχουν φύγει λίγα μαλλάκια στους κροτάφους σου , εσύ να πάς να κάνεις ζημιά. Τι ηλικία έχεις ? Καλύτερα να κάνεις μία πολύ καλή έρευνα πρώτα και να εμπιστευτείς αυτόν που θα σε ενημερώσει και σου κάνει διάγνωση πρώτα. Στη Κύπρο απο ότι γνωρίζω υπάρχουν 2 πολύ καλές κλινικές μαλλιών με άριστα αποτελέσματα.
 

orion

Member
Απ: Μεταμοσχευση αναμεσα στα υπαρχοντα

costas22 είπε:
Φίλε μου καλύτερα να προσέξεις λιγάκι πριν πάρεις την απόφαση να΄κάνεις μεταμόσχευση μαλλιών. Ισως να μη χρειάζεσαι και εκεί που απλλώς σου εχουν φύγει λίγα μαλλάκια στους κροτάφους σου , εσύ να πάς να κάνεις ζημιά. Τι ηλικία έχεις ? Καλύτερα να κάνεις μία πολύ καλή έρευνα πρώτα και να εμπιστευτείς αυτόν που θα σε ενημερώσει και σου κάνει διάγνωση πρώτα. Στη Κύπρο απο ότι γνωρίζω υπάρχουν 2 πολύ καλές κλινικές μαλλιών με άριστα αποτελέσματα.


:chinscratch
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα