Μεταμοσχευση ή Hair Concealers

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

athens2013

New Member
Kαλησπερα, παρακολουθω αρκετο καιρο το φορουμ...κυριως το τμημα που αφορα τις μεταμοσχευσεις ωστε να σχηματισω μια αποψη για τις εγχωριες κυριως κλινικες σε περιπτωση που αποφασισω να προβω σε δευτερη μεταμοσχευση. Σχετικα με τις θεραπειες, ειμαι απο παλια ενημερωμενος καθοτι παρακολουθουσα ξενα φορουμ για τα μαλλια. Το τελευταιο διαστημα η αγωγη που κανω περιοριζεται σε μια φορα την ημερα minoxidil 10%, 1 φορα το βραδυ revivogen, 3 φορες την εβδομαδα fungoral..και εχω αρχισει παλι 1 φορα την ημερα φιναστεριδη (μεχρι να αποφασισω αν θα κανω μεταμοσχευση). Φιναστεριδη επαιρνα και πριν 4 χρονια..αλλα τη σταματησα μετα το κλεισιμο 2 χρονων ληψης της λογω παρενεργειων.
Επισης ειμαι φανατικος χρηστης προιοντων hairloss concealers .. τα οποια πιστευω οτι με εξυπνη χρηση, σου δινουν μια εικονα που δεν μπορουν να σου δωσουν ουτε οι θεραπειες ουτε οι πιο καλες μεταμοσχευσεις. Παντως, σιγουρα ειναι μπελας, ειδικα τους καλοκαιρινους μηνες και για αυτο θα ηθελα τις γνωμες σας κατα ποσο θα μπορουσε μια μεταμοσχευση να μου δωσει ενα τοσο απαιτητικο αποτελεσμα οπως αυτο που πετυχαινω με τη χρηση των concealers...και αν θα ηταν ευκολη μια μεταμοσχευση στην περιπτωση μου, που εχω diffuse thinning.
 

Συνημμένα

  • 000x053oNv0.jpg
    000x053oNv0.jpg
    22.8 KB · Προβολές: 128

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

athens2013

New Member
Απ: Μεταμοσχευση ή Hair Concealers

..ας μην πω καλυτερα ονοματα, γιατι θα τρεξουν να πουν καποιοι οτι διαφημιζω προιοντα. Παντως σχετικα με τα Concealer πρεπει κανεις να το ψαξει μεχρι να βρει αυτα που ταιριαζουν στον ιδιο, μονα τους ή συνδυαστικα...και κατοπιν να μαθει μεσα απο τη συνεχη χρηση πως να φερνει ενα απαιτητικο αλλα και οσο το δυνατον φυσικο αποτελεσμα. Εγω χρησιμοποιω συνδυαστικα 2 concealer, ενα για σκιαση του κεφαλιου και ενα για αυξηση του ογκου της τριχας σε συνδυασμο φυσικα και με τζελ και σπραυ για αυξηση του παχους της τριχας ωστε τα προιοντα αυτα να καθονται καλυτερα πανω στα μαλλια και ετσι να πετυχαινω τη μεταμορφωση που φαινεται στις φωτος. Καθενος η υφη των μαλλιων και το προβλημα ειναι διαφορετικα και ολα αυτα τα προιοντα εχουν το καθενα αλλη υφη κτλ..οποτε θελει πολυ πειραματισμο και ψαξιμο και χρημα να αγοραζεις μεχρι να βρεις τα ιδανικα για εσενα. Και πιστεψε με εχω πεταξει πολυ χρημα με αχρηστα προιοντα.
......Παντως θα ηθελα γνωμες για μεταμοσχευση στην περιπτωση μου....thanks
 

kakashi

Member
Απ: Μεταμοσχευση ή Hair Concealers

athens 2013 πως το πετυχαινεις αυτο το αποτελεσμα????πολυ καλο....θα ηθελα να σε ρωτησω ομως ποση ωρα σ παιρνει για να εφαρμοσεις τα concealers???κ πρεπει να ειναι ταλαιπωρια να τα βαζεις σε καθημερινη βαση αφου κανεις κ τοπικες θεραπειες κ πρεπει να λουζεσαι συνεχεια....οταν ιδρωνεις δε φευγει στο μετωπο σ το concealer η αν χαιδεψεις τα μαλλια σ δε μαυριζει το χερι σ??στα ρωταω αυτα γιατι μ κανει πολυ εντυπωση το αποτελεσμα που σ δινουν....γιατι ενω μπροστα εχεις αραιωσει κ εχεις λιγεσ κ αδυμανες τριχες μετα γινεσαι τουμπανο κ τετοια διαφορα στο αποτελεσμα δεν εχω δει ουτε στα διαφημιστικα βιντεο των εταιρειων που πουλανε concealers
 

athens2013

New Member
Απ: Μεταμοσχευση ή Hair Concealers

..lol..ναι ετσι ειναι, το αποτέλεσμα που πετυχαινω ειναι καλυτερο και απο διαφημιση των προιοντων αυτων...γι αυτο και οπως ειπα ειμαι fan τους, και χωρις αυτα νιωθω γυμνος!!! Στην πορεια, μαθαινεις πως πρεπει να στυλιζαρεις το μαλλι με τζελ, στεγνωμα κτλ ωστε να ειναι ετοιμο γι αυτα τα προιοντα...και συνηθως η ολη διαδικασια διαρκεια 10-15 λεπτα οταν θελω να πετυχω κατι πολυ απαιτητικο...δε λεω οτι τα καταφερνω παντα..και σιγουρα εχω μεγαλυτερη ευχερεια οταν προκειται για νυχτα.. (γιατι οταν ειναι να βγεις στο φως της ημερας, πρεπει να εισαι πιο συντηρητικος). Στο τελειωμα τα περναω πολλους ψεκασμους με δυνατη επαγγελματικη λακ και ετσι δεν κουνιεται τιποτα απο τη θεση του και δε μενει χρωμα στο χερι...αλλωστε αν τα αγγιξεις ειναι σαν κοκκαλομενα...ουτε ο ιδρωτας τα επηρεαζει,λογω της λακ. Αλλα ναι, ειναι μπελας, και εγω το λεω, παρα το αποτελεσμα, και κυριως το καλοκαιρι με τα μπανια και τη ζεστη, αλλα και οταν θες να βαζεις συστηματικα τις θεραπειες σου, οποτε και πρεπει να λουζεσαι τουλαχιστον 2 φορες την ημερα
 

best1210

Member
Απ: Μεταμοσχευση ή Hair Concealers

athens καλησπερα κ σορυ για την ερωτηση που ισως φανει ασχετη..
τα προινοτα που χρησιμοποιεις ειναι κατι σαν σπρευ?τι ακριβως ειναι?
κ ποσο κοστιζει κατι τετοιο??
πολυ καλο παντως το αποτελεσμα..οσν αφορα την μεταμοσχευση με μια καλη επεμβαση θα σαι τουμπανο..
 

athens2013

New Member
Απ: Μεταμοσχευση ή Hair Concealers

..υπαρχουν και aerosol sprays που ειναι γι αυτη τη δουλεια αλλα τα aerosol για μενα ειναι τα πιο ανθυγειυνα και λερωνουν τα παντα και δεν καλυπτουν... οι τιμες διαφερουν ανεξαρτητα με το τι παραγγελνεις και απο που... πιστευω οτι σε καποια θεματα οπως και αυτο, καλυτερα ειναι να ψαχτει ο καθενας μονος του, γιατι μονο με αυτη τη λογικη θα βρεις αυτα που σου ταιριαζουν και θα εχεις και την υπομονη να ψαξεις και να γινεις master στην χρηση τους! κανε ενα google και σιγα σιγα τα βρισκεις ολα..διαβαζεις κριτικες, αγοραζεις , τεσταρεις...
 

Lord Raflas

New Member
Απ: Μεταμοσχευση ή Hair Concealers

Γεια σου athens

αναφερεις οτι ενδιαφερεσαι για δευτερη μεταμοσχευση.
την πρωτη που την εκανες?τα μοσχευματα ειναι αυτα που βλεπουμε μπροστα?

Καλη φαση αυτα τα κονσηλερς αλλα ακομα και για τσιγαρα στο περιπτερο να πας πρεπει να βαζεις που λεει ο λογος

και παλι καλως ορισες
 

athens2013

New Member
Απ: Μεταμοσχευση ή Hair Concealers

δεν εχεις και αδικο Corleone...αλλα τουλαχιστον μπορω να κρυβω λιγο το προβλημα μεχρι να μαζεψω λεφτα για μεταμοσχευση....αν μου ελεγες να βγαινω παντου εξω οπως στην δευτερη φωτο...θα προτιμουσα να κατσω σπιτι μου...κολληματα ειναι αυτα...
ναι, οι τριχες που διακρινονται περιμετρικα πιο σκουρες ειναι το φτωχο αποτελεσμα της πρωτης μεταμοσχευσης, απο αθηναικη κλινικη που προσεφερε μεταμοσχευση στην προνομιακη τιμη των 1900ευρω... τα συμπερασματα δικα σας...
 

sovagg

New Member
Απ: Μεταμοσχευση ή Hair Concealers

athens2013 είπε:
Kαλησπερα, παρακολουθω αρκετο καιρο το φορουμ...κυριως το τμημα που αφορα τις μεταμοσχευσεις ωστε να σχηματισω μια αποψη για τις εγχωριες κυριως κλινικες σε περιπτωση που αποφασισω να προβω σε δευτερη μεταμοσχευση. Σχετικα με τις θεραπειες, ειμαι απο παλια ενημερωμενος καθοτι παρακολουθουσα ξενα φορουμ για τα μαλλια. Το τελευταιο διαστημα η αγωγη που κανω περιοριζεται σε μια φορα την ημερα minoxidil 10%, 1 φορα το βραδυ revivogen, 3 φορες την εβδομαδα fungoral..και εχω αρχισει παλι 1 φορα την ημερα φιναστεριδη (μεχρι να αποφασισω αν θα κανω μεταμοσχευση). Φιναστεριδη επαιρνα και πριν 4 χρονια..αλλα τη σταματησα μετα το κλεισιμο 2 χρονων ληψης της λογω παρενεργειων.
Επισης ειμαι φανατικος χρηστης προιοντων hairloss concealers .. τα οποια πιστευω οτι με εξυπνη χρηση, σου δινουν μια εικονα που δεν μπορουν να σου δωσουν ουτε οι θεραπειες ουτε οι πιο καλες μεταμοσχευσεις. Παντως, σιγουρα ειναι μπελας, ειδικα τους καλοκαιρινους μηνες και για αυτο θα ηθελα τις γνωμες σας κατα ποσο θα μπορουσε μια μεταμοσχευση να μου δωσει ενα τοσο απαιτητικο αποτελεσμα οπως αυτο που πετυχαινω με τη χρηση των concealers...και αν θα ηταν ευκολη μια μεταμοσχευση στην περιπτωση μου, που εχω diffuse thinning.

Καλως ορισες φιλε athens2013..Εχεις αραιωση σε ολο το κεφαλι ή μονο μπροστα??Καθως λες πως εχεις diffuse thinning..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

athens2013

New Member
Απ: Μεταμοσχευση ή Hair Concealers

καλησπερα, εκτος απο την περιμετρο της hairline που κοντευει να μη μεινει τιποτα...και ολο το μαλλι σε ολο το πανω μερος του κεφαλιου δεν ειναι πυκνο, εχει φυγει πολυ, με αποτελεσμα να ειναι αραιο, αλλα οχι τοσο οσο η περιμετρος μπροστα. Γι αυτο λεω diffuse thinning.Παντως ευτυχως δεν εχει ανοιξει το crown...οποτε πιστευω οτι μια μεταμοσχευση που θα εδινε ενα πυκνο αποτελεσμα στην περιμετρο, συν τα Concealer για πυκνο look και στα πανω μαλλια, θα με κραταγε εκτος απροοπτου μια 7ετια με καλη ψυχολογια..
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα