Μετά το Regain, τι;

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

tatini

New Member
Καλημέρα. Χρησιμοποιώ Regain εδώ και 1 χρόνο και θα ήθελα να το ανταλλάξω με κάτι άλλο τοπικό (διεγερτικό) για να μη συνηθίσει ο οργανισμός μου τη μινοξιδίλη. Στην ουσία θέλω να κάνω ένα διάλειμμα. Ποιο όμως από τα τοπικά είναι αν όχι εξίσου καλό αξιόλογο ώστε να μη χάσω πρόοδο; Θα προτιμούσα οι προτάσεις να είναι βασισμένες σε βιωματικές εμπειρίες ("έκοψα το Regain και δοκίμασα το τάδε και μπορώ να πω ότι είναι καλό"). Περιμένω :)))))
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tatini

New Member
Απ: Μετά το Regain, τι;

Όου Εμ Τζι... Μα εγώ θέλω να προλάβω να ΜΗΝ χρειαστεί να φτάσω στο 15%, τουλάχιστον όχι τόσο σύντομα :| Ψάχνω κάποιο τοπικό να με βολέψει βρε παιδί :|
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Μετά το Regain, τι;

Δύσκολα θα βρεις βιωματικές εμπειρίες απο μελη διοτι πολυ λίγοι τολμάνε να κοψουν την μινοξ φοβούμενοι μην χασουν τα αποτελεσματα που τους εχει δώσει.
 

Aslan

New Member
Απ: Μετά το Regain, τι;

Και γω ρε παιδια ριγκειν παιρνω εδω και πολυ πολυ καιρο. Απο τη μερα που σταματησα το προσκαρ ομως με πεφτουν τα μαλλια και ισως και πιο πολλα απο πριν ξεκινησω. Τελικα το ριγειν κανει κατι η παπαδες ;
τι θα συνιστουσατε να κανω αν συνεχισω να βλεπω τετοια χαλια δε τολμαω να βρεξω το μαλλι μου γαμω
 

Nikoς

Member
Απ: Μετά το Regain, τι;

Εγω απ οτι εχω καταλαβει ρεγκαιν αν μπορεις δυο φορες τη μερα, η αλλιως μια, και φουνγκοραλ 2 τη βδομαδα και τελος. Τα αλλα ειναι ιστοριες και δε παιζουν μπαλα αξιολογη, αν το λεει η καρδουλα σου μπαινεις φινα μαζι με τα παραπανω και εισαι οκ. Αλλιως με τα πρωτα δυο και οσο παει, ή αμα βγει τιποτα της προκοπης. Ετσι το βλεπω εγω μαγκες μου.
 

passenger

Member
Απ: Μετά το Regain, τι;

Aslan είπε:
Και γω ρε παιδια ριγκειν παιρνω εδω και πολυ πολυ καιρο. Απο τη μερα που σταματησα το προσκαρ ομως με πεφτουν τα μαλλια και ισως και πιο πολλα απο πριν ξεκινησω. Τελικα το ριγειν κανει κατι η παπαδες ;
τι θα συνιστουσατε να κανω αν συνεχισω να βλεπω τετοια χαλια δε τολμαω να βρεξω το μαλλι μου γαμω

δε χρησιμοποιώ μινοξ, αλλά από αυτα που έχω διαβασεί προκαλεί επανέκφυση,δε σταματά την τριχόπτωση,γιαυτό με την διακοπή του προσκαρ είδες έντονη τριχόπτωση....

Aslan, όταν έκοψες το προσκαρ το αντικατέστησες με κάτι άλλο? (πχ με κάποιο τοπικό κλπ)

Blindfold είπε:
Καλημέρα. Χρησιμοποιώ Regain εδώ και 1 χρόνο και θα ήθελα να το ανταλλάξω με κάτι άλλο τοπικό (διεγερτικό) για να μη συνηθίσει ο οργανισμός μου τη μινοξιδίλη. Στην ουσία θέλω να κάνω ένα διάλειμμα. Ποιο όμως από τα τοπικά είναι αν όχι εξίσου καλό αξιόλογο ώστε να μη χάσω πρόοδο; Θα προτιμούσα οι προτάσεις να είναι βασισμένες σε βιωματικές εμπειρίες ("έκοψα το Regain και δοκίμασα το τάδε και μπορώ να πω ότι είναι καλό"). Περιμένω :)))))
Blind αυτή την στιγμή δεν χρησιμοποιώ G.Stimulant αλλά αν ψαχτώ κάποια στιγμή ( το φιλάω για την μερα που θα αντικαταστίσω την φίνα με κάτι τοπικό,,,) ψήνομαι για latanoprost(ή κατι παρόμοιο). Το θέμα έχει συζητηθεί εδώ http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,443.0.html . το θέμα είναι...πρέπει με την μια να ψαχτείς για μεγάλη παραγγελία (από τους κινέζους?) και το ρίσκο όπως και να το κάνουμε είναι μεγάλο να σκάσεις τόσα λεφτα για να φτάξεις μια πατέντα που μέχρι τώρα απλά κάποιοι το δοκιμάζουν underground...
Επίσης είναι αρκετά δύσκολο (για μένα τουλάχιστον) να το φτιάξεις σε τοπικό... άντε απο την ποσότητα που θα αγοράσεις να πάρεις την ποσότητα που θέλεις για να κάνεις ένα μπουκάλι απο τοπικο που θέλεις (εδώ καλά καλά δεν ξέρουμε πόση ποσότητα πρέπει να βάλεις για να είναι αποδοτικό)
Δεν το έχω ψάξει και πολύ η αλήθεια είναι, ίσως οι απορρίες μου να λυνονται εύκολα απο κάποιον που ασχολείτε με κατασκεύη τοπικών....κάποια στιγμη πάντως σκοπεύω να το ψάξω περισσοτερο
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα