Μειονότητες & ρατσισμός

vag25

Well-Known Member
Συμφωνώ με Jen στα περισσότερα περί ομοφυλοφιλιας . Διαφωνω στα περισσότερα με τους υπόλοιπους για το ιδιο θεμα.
Ειμαι ετεροφυλοφιλος να ξεκαθαρισω.

Σε αυτο που διαφωνω με Jen ειναι οτι βλεπει λιγο πιο ασχημα απο οσο χρειαζεται τον ορο ανωμαλια. Οπως υπαρχει ανωμαλια με την μυωπία(δικο της παραδειγμα) υπαρχει και με την ομοφυλοφιλια. Σιγουρα ο ορος ανωμαλια ειναι ευκολα παρεξηγησιμος, ομως εδω ταιριαζει. Δεν μπορει να ειναι βιολογικα φυσιολογικο κατι που δεν εξυπηρετει την διαιώνιση του ειδους, αλλα ουτε και κοινωνικα μη φυσιολογικο, διοτι ειναι υπαρκτο και δεν αλλαζει και απο εμενα απολυτα σεβαστο.
Δεν πιστευω οτι καποιος γινεται gay οπως ανεφερε ο GOMI , λογο μοδας. Απλα ο ανθρωπος(συναδελφος του) το ειχε απο πριν το ''θεμα'' του και το εβγαλε στην φορα και καλα λογο μοδας.
Αυτο ή το έχεις η δεν το εχεις.Δεν υπαρχει κατι αλλο και προσωπικα δεν δεχομαι αλλη εξηγηση.

Ειναι η πρωτη φορα που διαφωνω τοσο με της αποψεις του Gomi, αλλα δεν πειραζει, παντα υπαρχει πρωτη φορα.
Τι ειναι ηθικο, τι ανηθικο και τι θεος?

Αν υπαρχει θεος θα ριξει στις λαβες της κολασης τους ομοφυλοφιλους λογο...της αστοχίας στα υλικά?Η τους αγαπάει όλους?
Δεν ξέρω αν ποτέ θα πιστεψω ποτε σε θεο, αλλα αν ποτε πιστεψω σε κατι ανωτερο και το ονομασω θεο, θα ονομασω διαολο το ανωτερο ον που θα επικαλειται καποιους ''ηθικους'' κανονες ,για να προχωρησει σε κοινωνικες διακρισεις.

Κοινωνικα ολοι δικαιουμαστε να ειμαστε ισοι με τις οποιες ανωμαλιες του οργανισμου μας ή χωρις αυτες
και οχι το παιδι μου δεν θα το μαθω οτι ειναι φυσιολογικο να ειναι ετεροφυλοφιλος, γιατι δεν θελω να του δημιουργησω τραυματα και προβληματα σε περιπτωση που βιολογικα δεν ειναι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Droven_89

Member
1) Μάστορα, χαλάρωσε λίγο. Δεν μπορείς να γνωρίζεις ούτε τις γνώσεις μια σχολής στην οποία δεν φοίτησες, ούτε τις προσωπικές μου γνώσεις. Έχεις υπόψη σου τι θα πει γλωσσολογία και μετασχηματιστική σύνταξη; Να σου δείξω κάτι τύπους που ούτε ο Sheldon Cooper δεν καταλαβαίνει. Έχουμε μαθήματα που φτιάχνουμε προγράμματα για γλωσσικό parsing σε python, η στατιστική λες να είναι δύσκολη; Σημασία έχει ότι αυτό που σου είπα ισχύει. Δεν μιλάω για κάτι αν δεν το γνωρίζω. Εσύ είσαι αυτός που μιλάει για ένα ολόκληρο επιστημονικό πεδίο χωρίς να έχει τις αντίστοιχες γνώσεις. Αν νομίζεις ότι το να το παίζεις ανώτερος σε κάτι που δεν γνωρίζεις καν αποτελεί επιχείρημα, by all means, συνέχισε. Κάνεις τη δουλειά μου πιο εύκολη.

2) Εχμ, οκ. Διάβασες όλα τα ποστ που έχω αναρτήσει σ' αυτό το thread για την ομοφυλοφιλία; Μετά από όλες αυτά τα επιχειρήματα, τις πληροφορίες και τις έρευνες από μεριάς μου και ΚΑΜΙΑΣ από μεριά σου ή οποιουδήποτε άλλου ενάντια στην ομοφυλοφιλία, μιλάς για ενδόμυχη προσπάθεια να πείσω τον εαυτό μου ότι η ομοφυλοφιλία είναι φυσιολογική; Seriously? Η δικιά σου τότε τι είναι; Λες και στην τελική εγώ πρέπει να πείσω τον καθένα ξεχωριστά. Εγώ αγαπητέ σας παραθέτω εδώ επιστημονικά δεδομένα και έρευνες. Θες να τα λάβεις υπόψη σου; Λάβε τα. Δεν θες; Μην τα λαμβάνεις. Σημασία έχει, όπως είπα και παραπάνω, ότι η στήριξη της επιστήμης είναι δεδομένη εδώ και χρόνια και η στήριξη από την ήδη πλειοψηφία του δυτικού κόσμου ολοένα και μεγαλώνει. Τώρα εσύ πες ό,τι θέλεις και πίστευε ενδόμυχα ό,τι θέλεις. Εγώ ξέρω ότι στην πράξη εκεί που δεν μιλούσαμε καν για ομοφυλοφιλία πριν από 20 χρόνια στην Ελλάδα, τώρα έχουμε μέχρι και σύμφωνο συμβίωσης και όλο και περισσότερες ομοφυλόφιλες οικογένειες αποκτούν παιδιά στην Ελλάδα. Λες να έχω καμία κάψα να πείσω εσένα και τον κάθε έναν σαν εσένα; Εμένα με ενδιαφέρει να μην με προσβάλλεις εδώ μέσα, χωρίς μάλιστα να έχεις την παραμικρή επιστημονική βάση, και αν μπορώ να πω κάποια πράγματα που μπορεί να φανούν χρήσιμα στους άλλους που διαβάζουν.

Ακόμα δεν κατάλαβες γιατί μιλάμε για correlation και όχι για causality; Και λες ότι έχεις μεταπτυχιακό στη στατιστική; Σου εξήγησα ότι οι άντρες, είτε είναι ετεροφυλόφιλοι είτε είναι ομοφυλόφιλοι (είτε μόνοι είτε σε ζευγάρι), συναντούν πολύ περισσότερα προβλήματα στην υιοθέτηση κοριτσιού, αν όχι ρητή απαγόρευση. Έτσι, πολλοί ομοφυλόφιλοι άντρες παγκοσμίως, εφόσον υπάρχουν αυτές οι δυσκολίες, αναγκαστικά υιοθετούν αγόρι. Όχι επειδή το επιλέγουν απαραίτητα αλλά επειδή έτσι κι αλλιώς αναγκάζονται να υιοθετήσουν αγόρι από το να μην υιοθετήσουν καθόλου. Αντίθετα, τα ετεροφυλόφιλα ζευγάρια και προτιμούν να υιοθετούν κορίτσια, αλλά και δεν αντιμετωπίζουν κανένα πρόβλημα με το νόμο. Άρα το ότι τα περισσότερα ζευγάρια ομοφυλόφιλων αντρών υιοθετούν αγόρια, ακόμα και να είναι στατιστικά σημαντική η διαφορά, δεν αποτελεί απόδειξη ότι ο λόγος που το κάνουν είναι επειδή θέλουν να τα κακοποιήσουν. Τι δεν καταλαβαίνεις από αυτό; Σου εξήγησα επίσης (βλ. έρευνα) ότι πολλοί ομοφυλόφιλοι από αυτούς που επιλέγουν όντως να υιοθετήσουν αγόρι εξηγούν για ποιο λόγο το κάνουν.
Εσύ λοιπόν που ξεκινάς με την υπόθεση εργασίας ότι οι ομοφυλόφιλοι άντρες προτιμούν να υιοθετούν αγόρια ΕΠΕΙΔΗ θέλουν να τα κακοποιήσουν, έχεις βρει ή κάνει κάποια έρευνα που να αποδεικνύει ότι α) δεν υπάρχει άλλος λόγος γι' αυτή την προτίμηση, β) ότι υπάρχει συσχέτιση του φύλου του παιδιού με τη σεξουαλικότητα του παιδεραστή, και γ) ότι όντως τα κακοποιούν; Γιατί ακόμα και να μην υπήρχαν οι έρευνες που αποδεικνύουν το αντίθετο όπως σου έδειξα, σίγουρα δεν υπάρχει έρευνα που να αποδεικνύει αυτά τα τρία.

3) Εδώ πάλι προϋποθέτεις αυτό που σε βολεύει μπερδεύοντας τις σχέσεις αιτίας-αιτιατού. Το ότι μια έρευνα αναφέρεται σε ένα site το οποίο τάσσεται υπέρ της ισότητας των ομοφυλόφιλων δεν σημαίνει ότι η έρευνα είναι στημένη ή μη αντικειμενική. Άλλο "στήνω" μια ολόκληρη έρευνα υπέρ των γκέι, επειδή είμαι κι εγώ υπέρ των γκέι, άλλο είμαι υπέρ των γκέι ακριβώς επειδή δεν υπάρχει καμία έρευνα που να αποδεικνύει ότι δεν υπάρχει κανένας λόγος να είμαι κατά, άλλο τυχαίνει να είμαι γκέι ούτως ή άλλως και ασχολούμαι και επιστημονικά με ένα θέμα που προφανώς με αφορά άμεσα. Μπορείς να αποδείξεις ότι ισχύει το πρώτο; Μπορείς να αποδείξεις ότι κάθε αντίστοιχη έρευνα που δείχνει τα ίδια αποτελέσματα είναι στημένη για τον ίδιο λόγο; Μέχρι να μπορείς, είσαι υποχρεωμένος να δεκτείς τα επιστημονικά δεδομένα που προκύπτουν από επιστήμονες.

4) Έχω ήδη απαντήσει σ' αυτό, είναι απλά αστείο να μου το ρωτάς ξανά. Ή δεν διάβασες το ποστ μου καλά ή δεν κατάλαβες τι διάβασες.

5) Τα πινακάκια που ζητάς θα τα βρεις στα άρθρα που σου πόσταρα.





1) Μάστορα, χαλάρωσε λίγο. Δεν μπορείς να γνωρίζεις ούτε τις γνώσεις μια σχολής στην οποία δεν φοίτησες, ούτε τις προσωπικές μου γνώσεις. Έχεις υπόψη σου τι θα πει γλωσσολογία και μετασχηματιστική σύνταξη; Να σου δείξω κάτι τύπους που ούτε ο Sheldon Cooper δεν καταλαβαίνει. Έχουμε μαθήματα που φτιάχνουμε προγράμματα για γλωσσικό parsing σε python, η στατιστική λες να είναι δύσκολη; Σημασία έχει ότι αυτό που σου είπα ισχύει. Δεν μιλάω για κάτι αν δεν το γνωρίζω. Εσύ είσαι αυτός που μιλάει για ένα ολόκληρο επιστημονικό πεδίο χωρίς να έχει τις αντίστοιχες γνώσεις. Αν νομίζεις ότι το να το παίζεις ανώτερος σε κάτι που δεν γνωρίζεις καν αποτελεί επιχείρημα, by all means, συνέχισε. Κάνεις τη δουλειά μου πιο εύκολη.

2) Εχμ, οκ. Διάβασες όλα τα ποστ που έχω αναρτήσει σ' αυτό το thread για την ομοφυλοφιλία; Μετά από όλες αυτά τα επιχειρήματα, τις πληροφορίες και τις έρευνες από μεριάς μου και ΚΑΜΙΑΣ από μεριά σου ή οποιουδήποτε άλλου ενάντια στην ομοφυλοφιλία, μιλάς για ενδόμυχη προσπάθεια να πείσω τον εαυτό μου ότι η ομοφυλοφιλία είναι φυσιολογική; Seriously? Η δικιά σου τότε τι είναι; Λες και στην τελική εγώ πρέπει να πείσω τον καθένα ξεχωριστά. Εγώ αγαπητέ σας παραθέτω εδώ επιστημονικά δεδομένα και έρευνες. Θες να τα λάβεις υπόψη σου; Λάβε τα. Δεν θες; Μην τα λαμβάνεις. Σημασία έχει, όπως είπα και παραπάνω, ότι η στήριξη της επιστήμης είναι δεδομένη εδώ και χρόνια και η στήριξη από την ήδη πλειοψηφία του δυτικού κόσμου ολοένα και μεγαλώνει. Τώρα εσύ πες ό,τι θέλεις και πίστευε ενδόμυχα ό,τι θέλεις. Εγώ ξέρω ότι στην πράξη εκεί που δεν μιλούσαμε καν για ομοφυλοφιλία πριν από 20 χρόνια στην Ελλάδα, τώρα έχουμε μέχρι και σύμφωνο συμβίωσης και όλο και περισσότερες ομοφυλόφιλες οικογένειες αποκτούν παιδιά στην Ελλάδα. Λες να έχω καμία κάψα να πείσω εσένα και τον κάθε έναν σαν εσένα; Εμένα με ενδιαφέρει να μην με προσβάλλεις εδώ μέσα, χωρίς μάλιστα να έχεις την παραμικρή επιστημονική βάση, και αν μπορώ να πω κάποια πράγματα που μπορεί να φανούν χρήσιμα στους άλλους που διαβάζουν.

Ακόμα δεν κατάλαβες γιατί μιλάμε για correlation και όχι για causality; Και λες ότι έχεις μεταπτυχιακό στη στατιστική; Σου εξήγησα ότι οι άντρες, είτε είναι ετεροφυλόφιλοι είτε είναι ομοφυλόφιλοι (είτε μόνοι είτε σε ζευγάρι), συναντούν πολύ περισσότερα προβλήματα στην υιοθέτηση κοριτσιού, αν όχι ρητή απαγόρευση. Έτσι, πολλοί ομοφυλόφιλοι άντρες παγκοσμίως, εφόσον υπάρχουν αυτές οι δυσκολίες, αναγκαστικά υιοθετούν αγόρι. Όχι επειδή το επιλέγουν απαραίτητα αλλά επειδή έτσι κι αλλιώς αναγκάζονται να υιοθετήσουν αγόρι από το να μην υιοθετήσουν καθόλου. Αντίθετα, τα ετεροφυλόφιλα ζευγάρια και προτιμούν να υιοθετούν κορίτσια, αλλά και δεν αντιμετωπίζουν κανένα πρόβλημα με το νόμο. Άρα το ότι τα περισσότερα ζευγάρια ομοφυλόφιλων αντρών υιοθετούν αγόρια, ακόμα και να είναι στατιστικά σημαντική η διαφορά, δεν αποτελεί απόδειξη ότι ο λόγος που το κάνουν είναι επειδή θέλουν να τα κακοποιήσουν. Τι δεν καταλαβαίνεις από αυτό; Σου εξήγησα επίσης (βλ. έρευνα) ότι πολλοί ομοφυλόφιλοι από αυτούς που επιλέγουν όντως να υιοθετήσουν αγόρι εξηγούν για ποιο λόγο το κάνουν.
Εσύ λοιπόν που ξεκινάς με την υπόθεση εργασίας ότι οι ομοφυλόφιλοι άντρες προτιμούν να υιοθετούν αγόρια ΕΠΕΙΔΗ θέλουν να τα κακοποιήσουν, έχεις βρει ή κάνει κάποια έρευνα που να αποδεικνύει ότι α) δεν υπάρχει άλλος λόγος γι' αυτή την προτίμηση, β) ότι υπάρχει συσχέτιση του φύλου του παιδιού με τη σεξουαλικότητα του παιδεραστή, και γ) ότι όντως τα κακοποιούν; Γιατί ακόμα και να μην υπήρχαν οι έρευνες που αποδεικνύουν το αντίθετο όπως σου έδειξα, σίγουρα δεν υπάρχει έρευνα που να αποδεικνύει αυτά τα τρία.

3) Εδώ πάλι προϋποθέτεις αυτό που σε βολεύει μπερδεύοντας τις σχέσεις αιτίας-αιτιατού. Το ότι μια έρευνα αναφέρεται σε ένα site το οποίο τάσσεται υπέρ της ισότητας των ομοφυλόφιλων δεν σημαίνει ότι η έρευνα είναι στημένη ή μη αντικειμενική. Άλλο "στήνω" μια ολόκληρη έρευνα υπέρ των γκέι, επειδή είμαι κι εγώ υπέρ των γκέι, άλλο είμαι υπέρ των γκέι ακριβώς επειδή δεν υπάρχει καμία έρευνα που να αποδεικνύει ότι δεν υπάρχει κανένας λόγος να είμαι κατά, άλλο τυχαίνει να είμαι γκέι ούτως ή άλλως και ασχολούμαι και επιστημονικά με ένα θέμα που προφανώς με αφορά άμεσα. Μπορείς να αποδείξεις ότι ισχύει το πρώτο; Μπορείς να αποδείξεις ότι κάθε αντίστοιχη έρευνα που δείχνει τα ίδια αποτελέσματα είναι στημένη για τον ίδιο λόγο; Μέχρι να μπορείς, είσαι υποχρεωμένος να δεκτείς τα επιστημονικά δεδομένα που προκύπτουν από επιστήμονες.

4) Έχω ήδη απαντήσει σ' αυτό, είναι απλά αστείο να μου το ρωτάς ξανά. Ή δεν διάβασες το ποστ μου καλά ή δεν κατάλαβες τι διάβασες.

5) Τα πινακάκια που ζητάς θα τα βρεις στα άρθρα που σου πόσταρα.
 

Jen

Active Member
Jen διαβάζω τα μηνύματα σου και με ποσο σθένος υπερασπίζεσαι οσα λες, όμως αυτό δεν είναι επιχείρημα. Η ύπαρξη των ομοφυλοφιλων οφείλεται στους ετερόφυλους. Χωρίς τους ετερόφυλους δεν θα υπήρχε ποτε άνθρωπος και εμείς να σχολιάζουμε εδώ μέσα. Το ότι ένα ζευγάρι ετερόφυλων έχει πρόβλημα τεκνοποίησης και καταφέρνει να βρει μια λύση δεν μπορείς στο όνομα της οποιας βάσης να την αποκαλέσεις ανωμαλία. Όχι εσύ αλλα κανεις στον κόσμο δεν μπορεί, δεν στέκει. Διότι συνεχίζουν την αναπαραγωγή του είδους μας, κάτι που γενετικά μονο ετερόφυλοι μπορούν. Εσείς αναγκαστικά θα στραφείτε προς έναν ετερόφυλο για να έχετε αυτό που μπορούν εκείνοι. Αλλιώς πάτε κόντρα και όντως δεν μπορείτε να διαιωνίσετε το ανθρώπινο είδος.

Τα επιχειρήματα, φίλε Bouklas, δεν είναι το σθένος μου, είναι όλες οι επιστημονικές έρευνες που παρέθεσα. Εφόσον είναι τόσο αυτονόητο όσο λες, μπορείς να μου παραθέσεις μία που να αποδεικνύει αυτό που λες;

Χωρίς τους ετετοφυλόφιλους, φίλε Bouklas, η αναπαραγωγή θα γινόταν εξ ορισμού με άλλον τρόπο. Η σκέψη σου είναι εντελώς ανάποδη. Είναι σαν να λες "αν οι άνθρωποι δεν είχαν γεννητικά όργανα δεν θα ζούσαμε τώρα". Αν οι άνθρωποι δεν είχαν ως γεννητικά όργανα αυτά που έχουμε τώρα θα είχαν κάτι άλλο που θα λειτουργούσε σαν γεννητικό όργανο ή δεν θα χρειάζονταν γεννητικά όργανα για να γίνει η αναπαραγωγή. Αν λοιπόν όλοι οι άνθρωποι ήταν ομοφυλόφιλοι ή γίνουν ομοφυλόφιλοι, σημαίνει ότι θα υπάρχει κάποιος άλλος τρόπους αναπαραγωγής. Ή ότι οι άνθρωποι θα κάνουν σε σεξ για αναπαραγωγή με άτομα του αντίθετου φύλου αλλά θα έχουν τις ομοφυλοφιλικές τους σχέσεις στις οποίες θα κάνουν σεξ με τους πραγματικούς συντρόφους τους.

Αν διάβασες τα ποστς μου, εξηγώ πως οι έρευνες δείχνουν ότι η διαιώνιση του είδους δεν εξασφαλίζεται μόνο με το αν ΚΑΘΕ άνθρωπος στον πλανήτη αναπαράγει ο ίδιος. Εξήγησα ότι έρευνες δείχνουν ότι γεννώντας ένα ομοφυλόφιλο άτομο, η μητέρα μεταβιβάζει περισσότερη γονιμότητα στα υπόλοιπα μέλη της οικογένειας και έτσι οι ομοφυλόφιλοι συμβάλλουν παρόλο που οι ίδιοι μπορει να μην τεκνοποιήσουν. Και υπάρχουν και άλλες έρευνες που δείχνουν πώς η ομοφυλοφιλία συμβάλλει στην διαιώνιση της ανθρωπότητας.

Πώς ακριβώς οι στείροι ετεροφυλόφιλοι συνεχίζουν την αναπαραγωγή του είδους; Στείρος σημαίνει ότι το δικό σου γενετικό υλικό (εννοώ σπέρμα ή ωοθήκες, δεν μιλάμε προφανώς για κλωνοποίηση) δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί για αναπαραγωγή. Άρα σίγουρα εσύ δεν συμβάλλεις στην αναπαραγωγή με γενετικό υλικό, αλλά χρησιμοποιείται το υλικό κάποιου τρίτου ατόμου και του/της συντρόφου σου. Αν μάλιστα έχουν και τα δύο άτομα πρόβλημα, τότε δεν συμβάλλουν καθόλου. Πού είναι η διαφορά με τα ομοφυλόφιλα ζευγάρια; Το ένα μέλος θα δώσει το γενετικό υλικό, όπως στην περίπτωση των στείρων ετεροφυλόφιλων, και ένα τρίτο θα δώσει το δικό του. Πού είναι η διαφορά. Ακόμα όμως και να στραφούμε σε ετεροφυλόφιλο αυτό είναι δική μας επιλογή. Από τη στιγμή που μπορούμε και να κάνουμε αυτό και να έχουμε τις προσωπικές μας σχέσεις με τα άτομα που αγαπάμε, ποιο είναι το πρόβλημα;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Jen

Active Member
Συμφωνώ με Jen στα περισσότερα περί ομοφυλοφιλιας . Διαφωνω στα περισσότερα με τους υπόλοιπους για το ιδιο θεμα.
Ειμαι ετεροφυλοφιλος να ξεκαθαρισω.

Σε αυτο που διαφωνω με Jen ειναι οτι βλεπει λιγο πιο ασχημα απο οσο χρειαζεται τον ορο ανωμαλια. Οπως υπαρχει ανωμαλια με την μυωπία(δικο της παραδειγμα) υπαρχει και με την ομοφυλοφιλια. Σιγουρα ο ορος ανωμαλια ειναι ευκολα παρεξηγησιμος, ομως εδω ταιριαζει. Δεν μπορει να ειναι βιολογικα φυσιολογικο κατι που δεν εξυπηρετει την διαιώνιση του ειδους, αλλα ουτε και κοινωνικα μη φυσιολογικο, διοτι ειναι υπαρκτο και δεν αλλαζει και απο εμενα απολυτα σεβαστο.
Δεν πιστευω οτι καποιος γινεται gay οπως ανεφερε ο GOMI , λογο μοδας. Απλα ο ανθρωπος(συναδελφος του) το ειχε απο πριν το ''θεμα'' του και το εβγαλε στην φορα και καλα λογο μοδας.
Αυτο ή το έχεις η δεν το εχεις.Δεν υπαρχει κατι αλλο και προσωπικα δεν δεχομαι αλλη εξηγηση.

Ειναι η πρωτη φορα που διαφωνω τοσο με της αποψεις του Gomi, αλλα δεν πειραζει, παντα υπαρχει πρωτη φορα.
Τι ειναι ηθικο, τι ανηθικο και τι θεος?

Αν υπαρχει θεος θα ριξει στις λαβες της κολασης τους ομοφυλοφιλους λογο...της αστοχίας στα υλικά?Η τους αγαπάει όλους?
Δεν ξέρω αν ποτέ θα πιστεψω ποτε σε θεο, αλλα αν ποτε πιστεψω σε κατι ανωτερο και το ονομασω θεο, θα ονομασω διαολο το ανωτερο ον που θα επικαλειται καποιους ''ηθικους'' κανονες ,για να προχωρησει σε κοινωνικες διακρισεις.

Κοινωνικα ολοι δικαιουμαστε να ειμαστε ισοι με τις οποιες ανωμαλιες του οργανισμου μας ή χωρις αυτες
και οχι το παιδι μου δεν θα το μαθω οτι ειναι φυσιολογικο να ειναι ετεροφυλοφιλος, γιατι δεν θελω να του δημιουργησω τραυματα και προβληματα σε περιπτωση που βιολογικα δεν ειναι.

Την εξυπηρετεί τη διαιώνιση, φίλε vag, αυτό ακριβώς εξηγώ. Διάβασε όλα τα ποστ μου και πες μου να σου στείλω έρευνες.
 

vag25

Well-Known Member
μπορει απλα να μεταφερθει αλλου η συζητηση περι ομοφυλοφιλιας.

Αν θες Jen γραψε μου με 2 λογια εδω τη σουμα, αλλιως θα τα διαβασω καποια αλλη στιγμη.
 

Droven_89

Member
εγω αυτο που εχω να πω ειναι οτι ο καθενας κανει οτι θελει στην ζωη του και για τον εαυτο του
και δεν εχει κανενα δικαιωμα ο αλλος να του πει το τι θα κανει, το τι θα πιστευει ,υποστηριζει κλπ κλπ
απο κει και περα το παρατραβηξαμε με τα φιλοσοφικα ολοι οι χρηστες σε αυτο το thread
ΟΛΟΙ ομως
ερχεται ο καθενας και λεει τι Μ@@@@ του και αντι να γραψει κατι ενδιαφερον γραφει οτι του κατεβαινει και κανει ανω κατω το thread
τελειωνει εδω το θεμα με την ομοφυλοφιλια

ΤΕΛΟΣ ΛΕΜΕ


τσουρεκια μου γινανε να διαβαζω ολα αυτα τα γραφικα σχολια

αν μπορει καποιος moderator να κλειδωσει αυτο το thread θα το εκτιμουσα πολυ
εγω το ανοιξα και εγω απαιτω να κλεισει.
 

Jen

Active Member

Επειδή δεν σε ενδιαφέρει εσένα, φίλε Droven, δεν σημαίνει ότι δεν είναι ενδιαφέρον το θέμα.Έλεος.
Είπα πρώτη να μεταφερθούν αλλού τα σχετικά σχόλια. Ας κλειδώσει το συγκεκριμένο θέμα, αλλά ας γίνει μια μεταφορά των συγκεκριμένων σχολίων αλλού.
 

xk

Active Member
Κοινωνικα ολοι δικαιουμαστε να ειμαστε ισοι με τις οποιες ανωμαλιες του οργανισμου μας ή χωρις αυτες
και οχι το παιδι μου δεν θα το μαθω οτι ειναι φυσιολογικο να ειναι ετεροφυλοφιλος, γιατι δεν θελω να του δημιουργησω τραυματα και προβληματα σε περιπτωση που βιολογικα δεν ειναι.

κι εγώ θα πω στο παιδί μου ότι δε τρέχει τίποτα να το κάνει με την μάνα του όταν ενηλικιωθεί,μπορει βιολογικά να τήνει προς την αιμομιξία,θα του δημιουργήσω προβλήματα αν του πω ότι δεν ειναι φυσιολογικο.Θα κάνουμε και καμιά παρτούζα όλα καλά.

Φίλε μου φιλικά στο λεω,μη βλέπεις πολυ αμερικανικο σινεμα/τηλεόραση...αυτοί πάνε για τεράστια καταστροφή,δεν έχει μείνει τίποτα ηθικό και άξιο όρθιο....Είσαι μπερδεμένος πολλοί είναι δε πειράζει μπόρα είναι θα περάσει
 

Droven_89

Member
Επειδή δεν σε ενδιαφέρει εσένα, φίλε Droven, δεν σημαίνει ότι δεν είναι ενδιαφέρον το θέμα.Έλεος.
Είπα πρώτη να μεταφερθούν αλλού τα σχετικά σχόλια. Ας κλειδώσει το συγκεκριμένο θέμα, αλλά ας γίνει μια μεταφορά των συγκεκριμένων σχολίων αλλού.

δεν με ενδιαφερει και δεν εχει ΚΑΜΙΑ μα καμια σχεση με την ατμοσφαιρα του θεματος
ειναι ξεκαρφωτο ακυρο τελειως.
 

Jen

Active Member
δεν με ενδιαφερει και δεν εχει ΚΑΜΙΑ μα καμια σχεση με την ατμοσφαιρα του θεματος
ειναι ξεκαρφωτο ακυρο τελειως.

Σ' αυτό συμφωνώ και το είπα από την αρχή. Με συγχωρείς γι'αυτό, αλλά θεωρώ πολύ ανέντιμο να γράφουν όλοι οι άλλοι και να με προκαλούν κι εγώ να μην πρέπει να απαντήσω για να μη χαλάσω το thread.Ή δεν γράφει κανείς ή γράφουμε όλοι. Αυτό είναι το δίκαιο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vag25

Well-Known Member
κι εγώ θα πω στο παιδί μου ότι δε τρέχει τίποτα να το κάνει με την μάνα του όταν ενηλικιωθεί,μπορει βιολογικά να τήνει προς την αιμομιξία,θα του δημιουργήσω προβλήματα αν του πω ότι δεν ειναι φυσιολογικο.Θα κάνουμε και καμιά παρτούζα όλα καλά.

Φίλε μου φιλικά στο λεω,μη βλέπεις πολυ αμερικανικο σινεμα/τηλεόραση...αυτοί πάνε για τεράστια καταστροφή,δεν έχει μείνει τίποτα ηθικό και άξιο όρθιο....Είσαι μπερδεμένος πολλοί είναι δε πειράζει μπόρα είναι θα περάσει

Ατυχέστατο το παραδειγμά σου με την αιμομιξία, γιατι εκεί όντως υπάρχουν αλλοι παραγοντες και οχι η βιολογία, οπως συμβαίνει με τους ομοφυλοφιλους.
Δεν χρειάζεται να πεις στο παιδι σου οτι δεν ειναι φυσιολογικη η αιμομιξία, οπως κανείς δεν το είπε σε μενα.
Αν λοιπον το παιδι σου εχει τετοιες τάσεις, τοτε κατι δεν θα εχεις κανει καλα ως πατέρας.Και εγώ φιλικά στο λεω.

Επισης ετυχέστατη η προσπαθεια μειωσης της αποψης μου με τον κινηματογραφο.

Τα περι ηθικής τα προσπερνάω .Καποια χρονια πριν ανηθικο ήταν το να υπαρχουν γυναικες εκτος κουζινας και το να εχουν δικαιωμα ψηφου οι μαυροι.Και εκείνες τις εποχες φανταζομαι οτι θα εφταιγε ο κινηματογραφος της εποχης για οποιον εβλεπε ισοτητα αναμεσα σε μαυρους και λευκους...
Ηθικη...Το μαμησαν και ψόφησε.Ακομα για ηθικη μιλαμε?
 
  • Like
Reactions: Jen

xk

Active Member
Ατυχέστατο το παραδειγμά σου με την αιμομιξία, γιατι εκεί όντως υπάρχουν αλλοι παραγοντες και οχι η βιολογία, οπως συμβαίνει με τους ομοφυλοφιλους.
Δεν χρειάζεται να πεις στο παιδι σου οτι δεν ειναι φυσιολογικη η αιμομιξία, οπως κανείς δεν το είπε σε μενα.
Αν λοιπον το παιδι σου εχει τετοιες τάσεις, τοτε κατι δεν θα εχεις κανει καλα ως πατέρας.Και εγώ φιλικά στο λεω.

ώπα σοβαρα?δηλαδη υπάρχει το γονίδιο του ετεροφυλόφυλου,του ομοφυλόφιλου κα ιμετα κλείσαμε...οι άλλοι απλά ανώμαλοι άρρωστοι.Λίγο αιμοφοβική και μη τεκμηριωμένη μου κάνει η άποψη σου...
 

xk

Active Member
δε ξέρω για σας αλλά μου μυρίζει αιμομικτικό γονιδιάκι...τι κάνουν εκει στα Χαρβαρντ ακόμα ψάχνουν?

''Αν η μοίρα του μας συγκινεί, είναι επειδή θα μπορούσε να ήταν και δική μας μοίρα, επειδή το μαντείο έχει επιτάξει πριν απο τη γέννησή μας την ίδια κατάρα για μας όπως γι'αυτόν. Για όλους μας ίσως η μοίρα έχει ορίσει να στρέψουμε την πρώτη σεξουαλική μας παρόρμηση προς την μητέρα, μας πείθουν γι'αυτό τα όνειρα μας''
 

vag25

Well-Known Member
ώπα σοβαρα?δηλαδη υπάρχει το γονίδιο του ετεροφυλόφυλου,του ομοφυλόφιλου κα ιμετα κλείσαμε...οι άλλοι απλά ανώμαλοι άρρωστοι.Λίγο αιμοφοβική και μη τεκμηριωμένη μου κάνει η άποψη σου...

Δεν χαρακτηρισα καποιον ανωμαλο ή αρρωστο.
Ειναι προσωπικη μου αποψη το οτι η αιμομιξια ΔΕΝ ειναι εμφυτη, αλλα εχει να κανει με το περιβαλλον που μεγαλωνει το παιδι.
 

xk

Active Member
Ωραια άρα είναι μια απλή σεξουαλική προτίμηση όπως οι υπόλοιπες.Άνθρωποι είμαστε όλοι και οι αιμομίκτες δεν κάνουν κακό σε κανέναν.Οπότε προχωράμε σε βελτίωση της ζωής μας απέναντι στα ταμπού της κοινωνίας,ΠΟΙΝΙΚΟΠΟΙΟΫΜΕ τυχον ρατσιστικές διακρίσεις απέναντί μας,απαιτούμε αιμομικτικό έρωτα στις ταινίες και φυσικά βγάζουμε επιμορφωτικά και σχολικά βιβλία για το θέμα.Δε ξερω μπορεί κάποιος το παιδί του να το βγαλει οπισθοδρομικό αντιαιμομίκτη,ας έχει το παιδί μια ευκαιρία να μορφωθεί από την tv και το σχολείο ώστε να έχει τη δική του άποψη.ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΙΣΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ απλά τα πράγματα
 

vag25

Well-Known Member
Φιλε μου ολα αυτα θελουν πολυ συζητηση.
Εσυ προφανως εχεις κατι στο μυαλο σου και δεν δεχεσαι τιποτα διαφορετικο απο αυτο, οποτε συνεχισε με ειρωνια.Κανενα προβλημα.

Δεν ειπα οτι η αιμομιξια ειναι κατι νορμαλ και οχι παυει να ειναι επιλογη, οταν ΔΕΝ γεννιεσαι με αυτη. Ειναι ΠΡΟΙΟΝ (ενος περιβαλλοντος), οχι εμφυτο χαρακτηριστικο οπως η ομοφυλοφιλια.

Δεν ειμαι υπερ της αιμομιξιας, αλλα αποδεχομαι τους ομοφυλοφιλους.
Το πρωτο διορθωνεται το δευτερο οχι και δεν χρειαζεται.

Ελπιζω να ειναι πιο ξεκαθαρη η αποψη μου τωρα.
 

zotrix

Active Member
1) H πλακα δεν είναι αυτό που λες για τον Κούπερ αλλά συνδυαζόμενο από κάτω με αυτό που γράφεις για την Python, λες
και η Python είναι κάτι δύσκολο! Ξεράθηκα στο γέλιο, να εισαι καλά. Πέραν τούτου, επειδή η όλη ιστορία ξεκίνησε από
Στατιστική/Πιθανότητες αν θεωρείς ότι μια γλωσσολόγος ξερει πραγματικά Στατιστική/Θεωρία Πιθανοτήτων (για ακόμη μια φορά να πώ ότι δεν αναφέρομαι σε βασικά πράγματα, προφανώς), τότε κάνεις και τη δική μου δουλειά πιο εύκολη.


2) Συγνώμη αλλά για ποια επιχείρηματα μιλάς; Για αυτά του... ''rainbow''; ή μήπως για το φορουμ που ανέβασες; Ή για το άλλο site με μια υποπτη υποστήριξη προς δικαιώματα μειονοτήτων κτλ; Αν τα βγάλεις αυτά μένουν 3 αρθρα που μπορεί να θεωρηθεί ότι τεκμηριώνουν (εν μέρει) κάποιες από τις απόψεις σου. Όμως εγώ δε σου ζήτησα αυτό και επίσης σου ξεκαθάρισα από την αρχή ότι δεν έχω προβλημα με τους ομοφυλόφιλους. Σε ρωτησα κάτι πολύ απλό το οποίο είμαι βέβαιος ότι μιας που έχεις σπουδάσει σχετικά θα το γνωρίζεις:
Τι ποσοστό των ομοφυλόφιλων ζευγαριών υιοθετούν αγόρια και αν αυτό διαφέρει σημαντικά από το αντίστοιχο ποσοστό ετεροφυλόφιλων ζευγαριών. Ζήτησα
ενα απλό πινακάκι ανά χώρα (ή τελοσπάντων όπου υπάρχουν διαθεσιμα στοιχεία). Πιο κάτω γράφεις ότι δεν παρέθεσα ΚΑΜΙΑ έρευνα;
Μα συγνώμη εγώ μια ερώτηση έκανα σχετικά με το προαναφερθέν ποσοστό.
Προφανώς και δεν παρέθεσα καμία έρευνα για αυτό και ρώτησα να μάθω ένα ρημαδιασμένο ποσοστό κάποια που έχει σπουδάσει σχετικά (όπως ισχυρίζεται και την πιστεύω) θα είναι
το πράγμα που θα ήξερε, εφόσον έχει ασχοληθεί ερευνητικά.


3) α) 'Ακόμα δεν κατάλαβες γιατί μιλάμε για correlation και όχι για causality;' Εσύ έχεις καταλάβει τι λες κοπελίτσα μου; Συγνώμη, η εξηγηση που δίνεις
στο ότι ομοφυλόφιλα ζευγάρια επιλέγουν περισσότερο αγόρια για υιοθεσία είναι γιατί έχουν προβλήματα (ή και ακόμη ρητή απαγόρευση) στο να υιοθετήσουν
κορίτσι; Είναι σοβαρή εξήγηση αυτή; Αλήθεια, που την κάνεις την γλωσσικη ανάλυση, στην Κορέλκο; Για ακόμη μια φορά: Τα ζευγάρια που υιοθετουν, ειτε ομοφυλόφιλα
είτε ετεροφυλόφιλα πρεπει να πληρούν τα ίδια κριτηρια (πχ βιοτικό επίπεδο κλπ) βάσει του νόμου. Επομένως ενα correlation στην περίπτωση αυτή
προφανώς και συνεπάγεται causality, γιατί η μόνη διαφορά μεταξύ των δύο τύπων ζευγαριων ειναι η σεξουαλική προτίμηση! Το correlation δεν θα συνεπαγόταν causality, αν υπήρχαν διαφορές σε αλλα ζητήματα, πχ συγκριναμε ομοφυλόφιλα ζευγάρια με υψηλό βιοτικό επίπεδο με ετεροφυλόφιλα ζευγάρια με βεβαρυμένο μητρώο. Τότε ναι, δεν θα μπορούσαμε να βγάλουμε συμπεράσμα. Τι δεν καταλαβαίνεις απο αυτό;

β) Επίσης ΠΟΥ είπα ότι οι άνδρες έχουν στόχο να υιοθετήσουν αγόρια επειδή θέλουν να τα κακοποίησουν, όπως λες; Εγώ σε ρώτησα ποιο είναι το προαναφερθέν ποσοστό
(και ακόμη να πάρω απαντηση). Ακόμη και 100% αν είναι, προφανώς και ΔΕ σημαίνει ότι θέλουν να τα κακοποιήσουν, αλλά οτι υπάρχει μεγαλη πιθανότητα να συσχετιζεται η ομοφυλοφιλία με την παιδεραστία.

γ) Α ναι, τι μας λες; Αν η ελληνική ΛΟΑΤ κοινότητα στο site της σηκώσει μια έρευνα (της πλάκας μεταξύ μας, γιατί 1-2 από αυτά που εδωσες και διάβασα είναι
'ερευνες' της πλάκας) ποστάρει μια η ερευνα, η ερευνα είναι αμερόληπτη. Αν όμως εγώ σου αναφέρω αποψεις καθηγητών πανεπιστημίων για την ομοφυλοφιλία,
θα είμαι ακραιος, ρατσιστης κλπ, ετσι δεν είναι; Τέλος, μην με αναγκάσεις να αναφερθώ σε σχετικές ερευνες εναντίον της ομοφυλοφιλίας, ξέρεις ότι υπαρχουν.

4) Αστείο είναι που κάθομαι στις 03:00 να αχολούμαι, βασικά.

5) Που είναι τα πινακακια; Για ακόμη μια φορά λοιπόν, στην ΤΑΜΠΑΚΙΕΡΑ: Υπάρχει διαφορά στο ποσοστό υιοθεσίας αγοριών ΝΑΙ ή ΌΧΙ; πόσο είναι το ποσοστό
ανα χώρα, εκεί που υπάρχουν διαθέσιμα στοιχεία;

Και κάτι τελευταίο: Ξεκίνα να διαβαζεις
πιθανότητες και στατιστική και μετα πηγαίνεις σε πιο advanced bayesian και μετα βλέπουμε. Εχω κατι παλια βιβλία που θελω να πουλήσω, θα σου κανω καλη τιμη. Εχω και στην python αν θες, από το... δεύτερο έτος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Jen

Active Member
1) H πλακα δεν είναι αυτό που λες για τον Κούπερ αλλά συνδυαζόμενο από κάτω με αυτό που γράφεις για την Python, λες
και η Python είναι κάτι δύσκολο! Ξεράθηκα στο γέλιο, να εισαι καλά. Πέραν τούτου, επειδή η όλη ιστορία ξεκίνησε από
Στατιστική/Πιθανότητες αν θεωρείς ότι μια γλωσσολόγος ξερει πραγματικά Στατιστική/Θεωρία Πιθανοτήτων (για ακόμη μια φορά να πώ ότι δεν αναφέρομαι σε βασικά πράγματα, προφανώς), τότε κάνεις και τη δική μου δουλειά πιο εύκολη.


2) Συγνώμη αλλά για ποια επιχείρηματα μιλάς; Για αυτά του... ''rainbow''; ή μήπως για το φορουμ που ανέβασες; Ή για το άλλο site με μια υποπτη υποστήριξη προς δικαιώματα μειονοτήτων κτλ; Αν τα βγάλεις αυτά μένουν 3 αρθρα που μπορεί να θεωρηθεί ότι τεκμηριώνουν (εν μέρει) κάποιες από τις απόψεις σου. Όμως εγώ δε σου ζήτησα αυτό και επίσης σου ξεκαθάρισα από την αρχή ότι δεν έχω προβλημα με τους ομοφυλόφιλους. Σε ρωτησα κάτι πολύ απλό το οποίο είμαι βέβαιος ότι μιας που έχεις σπουδάσει σχετικά θα το γνωρίζεις:
Τι ποσοστό των ομοφυλόφιλων ζευγαριών υιοθετούν αγόρια και αν αυτό διαφέρει σημαντικά από το αντίστοιχο ποσοστό ετεροφυλόφιλων ζευγαριών. Ζήτησα
ενα απλό πινακάκι ανά χώρα (ή τελοσπάντων όπου υπάρχουν διαθεσιμα στοιχεία). Πιο κάτω γράφεις ότι δεν παρέθεσα ΚΑΜΙΑ έρευνα;
Μα συγνώμη εγώ μια ερώτηση έκανα σχετικά με το προαναφερθέν ποσοστό.
Προφανώς και δεν παρέθεσα καμία έρευνα για αυτό και ρώτησα να μάθω ένα ρημαδιασμένο ποσοστό κάποια που έχει σπουδάσει σχετικά (όπως ισχυρίζεται και την πιστεύω) θα είναι
το πράγμα που θα ήξερε, εφόσον έχει ασχοληθεί ερευνητικά.


3) α) 'Ακόμα δεν κατάλαβες γιατί μιλάμε για correlation και όχι για causality;' Εσύ έχεις καταλάβει τι λες κοπελίτσα μου; Συγνώμη, η εξηγηση που δίνεις
στο ότι ομοφυλόφιλα ζευγάρια επιλέγουν περισσότερο αγόρια για υιοθεσία είναι γιατί έχουν προβλήματα (ή και ακόμη ρητή απαγόρευση) στο να υιοθετήσουν
κορίτσι; Είναι σοβαρή εξήγηση αυτή; Αλήθεια, που την κάνεις την γλωσσικη ανάλυση, στην Κορέλκο; Για ακόμη μια φορά: Τα ζευγάρια που υιοθετουν, ειτε ομοφυλόφιλα
είτε ετεροφυλόφιλα πρεπει να εξυπηρετουν τα ίδια κριτηρια (πχ βιοτικό επίπεδο κλπ) βάσει του νόμου. Επομένως ενα correlation στην περίπτωση αυτή
προφανώς και συνεπάγεται causality, γιατί η μόνη διαφορά μεταξύ των δύο τύπων ζευγαριων ειναι η σεξουαλική προτίμηση! Το correlation δεν θα συνεπαγόταν causality, αν υπήρχαν διαφορές σε αλλα ζητήματα, πχ συγκριναμε ομοφυλόφιλα ζευγάρια με υψηλό βιοτικό επίπεδο με ετεροφυλόφιλα ζευγάρια με βεβαρυμένο μητρώο. Τότε ναι, δεν θα μπορούσαμε να βγάλουμε συμπεράσμα. Τι δεν καταλαβαίνεις απο αυτό;

β) Επίσης ΠΟΥ είπα ότι οι άνδρες έχουν στόχο να υιοθετήσουν αγόρια επειδή θέλουν να τα κακοποίησουν, όπως λες; Εγώ σε ρώτησα ποιο είναι το προαναφερθέν ποσοστό
(και ακόμη να πάρω απαντηση). Ακόμη και 100% αν είναι, προφανώς και ΔΕ σημαίνει ότι θέλουν να τα κακοποιήσουν, αλλά οτι υπάρχει μεγαλη πιθανότητα να συσχετιζεται η ομοφυλοφιλία με την παιδεραστία.

γ) Α ναι, τι μας λες; Αν η ελληνική ΛΟΑΤ κοινότητα στο site της σηκώσει μια έρευνα (της πλάκας μεταξύ μας, γιατί 1-2 από αυτά που εδωσες και διάβασα είναι
'ερευνες' της πλάκας) ποστάρει μια η ερευνα, η ερευνα είναι αμερόληπτη. Αν όμως εγώ σου αναφέρω αποψεις καθηγητών πανεπιστημίων για την ομοφυλοφιλία,
θα είμαι ακραιος, ρατσιστης κλπ, ετσι δεν είναι; Τέλος, μην με αναγκάσεις να αναφερθώ σε σχετικές ερευνες εναντίον της ομοφυλοφιλίας, ξέρεις ότι υπαρχουν.

4) Αστείο είναι που κάθομαι στις 03:00 να αχολούμαι, βασικά.

5) Που είναι τα πινακακια; Για ακόμη μια φορά λοιπόν, στην ΤΑΜΠΑΚΙΕΡΑ: Υπάρχει διαφορά στο ποσοστό υιοθεσίας αγοριών ΝΑΙ ή ΌΧΙ; πόσο είναι το ποσοστό
ανα χώρα, εκεί που υπάρχουν διαθέσιμα στοιχεία;

Και κάτι τελευταίο: Ξεκίνα να διαβαζεις
πιθανότητες και στατιστική και μετα πηγαίνεις σε πιο advanced bayesian και μετα βλέπουμε.

Τι λες άνθρωπέ μου, είσαι σοβαρός; Πρέπει να έχω διδακτορικό στη Στατιστική για να μπορώ να χρησιμοποιήσω ως επιχείρημα στατιστικές έρευνες; Αυτό συζητάμε, τώρα, κάνουμε κόντρα στο ποιος ξέρεις καλύτερη στατιστική; Έχω όχι απλά όσες γνώσεις χρειάζεται, αλλά πολύ παραπάνω από όσο χρειάζεται για το συγκεκριμένο θέμα. Μπορείς να αποδείξεις το αντίθετο; Εσύ έχεις όλες τις υπόλοιπες γνώσεις που απαιτούνται όχι απλά για να καταλάβεις μια έρευνα, αλλά για να καταλάβεις τι είναι φύλο και σεξουαλικότητα; Ξέρεις από ψυχολογία, κοινωνιολογία, φιλοσοφία; Ξέρεις από γενετική; Άκου τι βρήκε να πει, εγώ του εξηγώ ότι ξέρω και από στατιστικές και από αλγόριθμους και υπολογιστικά προγράμματα και αυτός μας λέει "σιγά το δύσκολο". Φοβερό επιχείρημα για να υποστηρίξεις ότι δεν έχω επαρκείς γνώσεις για να συζητήσω για στατιστική.

Τη γλωσσολογική ανάλυση, φίλε, την κάνω στο ΑΠΘ σε ένα από τα σημαντικότερα γλωσσολογικά ιδρύματα της Ελλάδας εδώ και 10 χρόνια. Τις προσβολές αλλού, λοιπόν. Στείλε μου mail καθηγητή σου στη στατιστική να του στείλω αυτό το κείμενο και να μας πει τι καταλαβαίνει εκείνος από αυτά που λες εσύ κι τι από αυτά που λέω εγώ. Αν έχεις τα κότσια, στείλε μου.

Τι είπες; 'Επίσης ΠΟΥ είπα ότι οι άνδρες έχουν στόχο να υιοθετήσουν αγόρια επειδή θέλουν να τα κακοποίησουν, όπως λες;"
Εδώ:
"Αν υπάρχει μεγάλη διαφοροποίηση από αυτό, δηλαδή 60%-40% ή και περισσότερο, τότε η διασύνδεση της ομοφυλοφιλίας με σοβαρές παρεκτροπές και ανωμαλίες, δεν θα έπρεπε να αποκλείεται."

Η υποθέση εργασίας φίλε ήταν δική σου. Εσύ είσαι αυτός που οφείλει να την αποδείξει, όχι εγώ το αντίθετο, παρόλο που το έκανα κι εσύ τραγουδάς τώρα και μας λες θέλω ένα συγκεκριμένο πινακάκι. Να ψάξεις να το βρεις το πινακάκι αν υπάρχει, να το ποστάρεις, να κάνεις την έρευνα που θα αποδεικνύει ότι όσοι ομοφυλόφιλοι άντρες θέλουν να υιοθετήσουν κορίτσια μπορούν να το κάνουν με την ίδια ευκολία, ότι η η διαφορά ανάμεσα στα ποσοστά υιοθεσίας αγοριών και κοριτσιών από ομοφυλόφιλα άτομα είναι στατιστικά σημαντική, ότι αυτή η σημαντικότητα υποδηλώνει ως λόγο το ότι οι ομοφυλόφιλοι άντρες προτιμούν τα αγόρια γιατί θέλουν να τα κακοποιήσουν, και μετά τα λέμε. Εγώ σου παρέθεσα μια πληθώρα πληροφοριών και εσύ θέλεις να μας δείξεις ότι δεν έχω γνώσεις επειδή δεν σου βρήκα το πινακάκι που επιβεβαιώνει μια δική σου υπόθεση εργασίας. Λες κι αν σου πω εγώ να βρεις οποιδήποτε πινακάκι αφορά στατιστική φυσική και δεν υπάρχει ή δεν το έχεις ήδη βρει και μελετήσει, σημαίνει ότι δεν ξέρεις στατιστική φυσική.

Όταν βρεις τις απαντήσεις τα λέμε. Μέχρι τότε, τραγούδα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

xk

Active Member
Φιλε μου ολα αυτα θελουν πολυ συζητηση.
Δεν ειπα οτι η αιμομιξια ειναι κατι νορμαλ και οχι παυει να ειναι επιλογη, οταν ΔΕΝ γεννιεσαι με αυτη. Ειναι ΠΡΟΙΟΝ (ενος περιβαλλοντος), οχι εμφυτο χαρακτηριστικο οπως η ομοφυλοφιλια.

ξεκάθαρη είναι απλά μάλλον τα λες ανάποδα...Ο Φροϊντ λεει ότι η αιμομιξία είναι ΕΜΦΥΤΗ και ΠΡΟΙΟΝΤΑ αυτής υπάρχει πιθανότητα να είναι η νευρωση η παιδεραστία και η ομοφυλοφιλία.Άρα τα άλλα διορθώνονται όχι η αιμομιξία,έτσι γεννιέται ο άνθρωπος κα ιεμείς ανάλογα το πως θα το μάθουμε το οδηγούμε προς την ετεροφυλία(για διαιωνιση του είδους) ή την ομοφυλοφυλία

Άρα δέχεσαι ότι σε συμφέρει σε ένα μάλλον τελικά πολύ ΑΟΡΙΣΤΟ θέμα όσον αφορα τις σεξουαλικές επιλογές...απλά όσο εσυ κάνεις συζήτηση φίλε μου οι αιμομίκτες υποφέρουν από την περιθωριοποίησή τους και κάτι πρέπει να γίνει,,,
 
Μπλουζα