Μαύροι κύκλοι/ρυτίδες

paretto

Active Member
Καλησπέρα σε όλους,

Ξέρει κάποιος κάποιες κρέμες ή και φυσικές ουσίες πχ λάδια κτλπ που να βοηθάνε σε μαύρους κύκλους και ρυτίδες;

Τον τελευταίο καιρό έχω φάει αρκετό άγχος και δείχνω 10 χρόνια μεγαλύτερος στις περιοχές γύρω και κάτω από τα μάτια.


Ευχαριστώ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Καλησπέρα σε όλους,

Ξέρει κάποιος κάποιες κρέμες ή και φυσικές ουσίες πχ λάδια κτλπ που να βοηθάνε σε μαύρους κύκλους και ρυτίδες;

Τον τελευταίο καιρό έχω φάει αρκετό άγχος και δείχνω 10 χρόνια μεγαλύτερος στις περιοχές γύρω και κάτω από τα μάτια.


Ευχαριστώ.
Αυτό parreto το εχουμε ξανασυζητησει,

οι μαυροι κύκλοι κατω από τα μάτια δημιουργούνται λόγω μεγάλη έλλειψης στον οργανισμό σε DHA.

Το οποίο μπορείς να το ξαναδώσεις στον οργανισμό με ενα συμπλήρωμα διατροφής.

Ενα απο τα ποιο καλά της αγοράς είναι το παρακάτω:

http://www.skroutz.gr/s/6692947/Natural-Vitamins-Omega-3-1000mg-60-μαλακές-κάψουλες.html

Προφανώς με το άγχος υποθέτω το dha καταναλώνεται παρά πολύ.

Επίσης στα Αυγά Στρουθοκάμηλου υπάρχει πολυ dha.
 

edyuser1

Active Member
εγω παντως που επερνα ω 3 ουτε μαλλια εβγαλα ουτε μου εφυγαν οι μαυροι κυκλοι. ενα παιδι μου ειχε προτεινει κουταλια να τα βαζω στην καταψυξη και μετα κατω απο τα ματια και ναι μπορω να πω οτι αυτο το πραγμα δουλευει φευγει το πολυ εντονο τα κραταω κανενα 10 λεπτο γιατι μετα αυτα ζεστενοντε.
 

Stripar

Established Member
ενα παιδι μου ειχε προτεινει κουταλια να τα βαζω στην καταψυξη και μετα κατω απο τα ματια και ναι μπορω να πω οτι αυτο το πραγμα δουλευει φευγει το πολυ εντονο τα κραταω κανενα 10 λεπτο γιατι μετα αυτα ζεστενοντε.
Όπως είχα πεί είναι ο πιό οικονομικός τρόπος να μετριάσει κάποιος το πρόβλημα!
Χαίρομαι που δούλεψε απάνω σου....
 
εγω παντως που επερνα ω 3 ουτε μαλλια εβγαλα ουτε μου εφυγαν οι μαυροι κυκλοι. ενα παιδι μου ειχε προτεινει κουταλια να τα βαζω στην καταψυξη και μετα κατω απο τα ματια και ναι μπορω να πω οτι αυτο το πραγμα δουλευει φευγει το πολυ εντονο τα κραταω κανενα 10 λεπτο γιατι μετα αυτα ζεστενοντε.
Αν πάρεις τα της Natural(που ειναι άριστης ποιότητας)

κ παρεις κ βιοτινη της health aid

κ Μέντα της lambetts

θα κουρευεσαι κάθε 3 βδομάδες σαν τον Zacho.
 
Μπλουζα