Μέρα παρά μέρα MINOXIDIL

scott13

New Member
Γνωριζει κανεις αν η χρηση μινοξιδιλης μερα παρα μερα φερνει αποτελεσμα?
Ειναι η πρωτη φορα που τη χρησιμοποιω. Ο δερματολογος μου προτεινε μια λοσιον τριων σκευασματων(μεσα σ αυτες μινοξ) να τη χρησιμοποιω μερα παρα μερα και την επομενη να τα ξεπλενω λουζοντας τα! Μπηκα στον κοπο να ρωτησω διοτι βλεπω οτι σχεδον ολοι χρησιμοποιουν καθε μερα κ αναρωτιεμαι αν θα ειναι αποτελεσματικο! Να σημειωσω οτι πηγα σε πολυ καλο και γνωστο δερματολογο στο κεντρο της αθηνας(Συγγρος). αυτα που μου ειπε ειναι πως η αραιωση ειναι "καλη"(τι σημαινει αυτο) δεν ειναι ανησυχητικη. Επισης ανησυχω ιδιαιτερα διοτι ακουω σχεδον σε ολα τα αρθρα οτι αν σταματησω αποτομα τη χρηση της μινοξ εχω ασχημα αποτελεσματα και ο γιατρος μου προτεινε 2 μηνες χρηση! μετα τι? επισης αφου θα πρεπει να τη σταματησω συμφωνα με τη χορηγια του γιατρου,μηπως θα ηταν καλυτερο να την εκανα σταδιακα?

να στε καλα κ συγνωμη αν κουρασα,απλα ειμαι νεος και θα ηθελα τις εμπειριες και τις αποψεις σας! :D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chs

Μέλος του προσωπικού
RE: Mera para mera MINOXIDIL

scott13 είπε:
Γνωριζει κανεις αν η χρηση μινοξιδιλης μερα παρα μερα φερνει αποτελεσμα?
Ειναι η πρωτη φορα που τη χρησιμοποιω. Ο δερματολογος μου προτεινε μια λοσιον τριων σκευασματων(μεσα σ αυτες μινοξ) να τη χρησιμοποιω μερα παρα μερα και την επομενη να τα ξεπλενω λουζοντας τα! Μπηκα στον κοπο να ρωτησω διοτι βλεπω οτι σχεδον ολοι χρησιμοποιουν καθε μερα κ αναρωτιεμαι αν θα ειναι αποτελεσματικο! Να σημειωσω οτι πηγα σε πολυ καλο και γνωστο δερματολογο στο κεντρο της αθηνας(Συγγρος). αυτα που μου ειπε ειναι πως η αραιωση ειναι "καλη"(τι σημαινει αυτο) δεν ειναι ανησυχητικη. Επισης ανησυχω ιδιαιτερα διοτι ακουω σχεδον σε ολα τα αρθρα οτι αν σταματησω αποτομα τη χρηση της μινοξ εχω ασχημα αποτελεσματα και ο γιατρος μου προτεινε 2 μηνες χρηση! μετα τι? επισης αφου θα πρεπει να τη σταματησω συμφωνα με τη χορηγια του γιατρου,μηπως θα ηταν καλυτερο να την εκανα σταδιακα?

να στε καλα κ συγνωμη αν κουρασα,απλα ειμαι νεος και θα ηθελα τις εμπειριες και τις αποψεις σας! :D

Καλώς όρισες φίλε scott13 :)

Το κάθε μέρα με την μινοξιδίλη είναι ο δρόμος θα σου δώσει το 100% που μπορεί σε αποτελέσματα.

Το μέρα παρά μέρα είναι περισσότερο συντηρητικό θα έλεγα..

Για περισσότερα όμως καλό θα είναι να ανεβάσεις 2 - 3 φωτογραφίες από τα μαλλάκια σου να καταλάβουμε περισσότερα.

Επίσης αυτό που σου είπε "2 μήνες χρήσης" δεν υπάρχει.. Αυτό το φάρμακο δεν είναι για μια φορά και τέλος..

Ανέβασε φωτογραφίες και ξανά μιλάμε ;)


Το Thread μεταφέρθηκε στην κατηγορία "Γενική συζήτηση για θεραπείες"
 

scott13

New Member
ανεβασα φιλε! Θα μπορουσες να μου πεις τι κλιμακα norwood ειναι αυτο? τι προοπτικη θα μπορουσε να εχει? Ο πατερας μου εχει επισης κροταφους ανοιχτους αλλα μονο εκει και ειναι 54!(εγω ειμαι 22 btw) δεν ξερω κατα ποσο παιζει ρολο ο πατερας βεβαια παροτι με ρωτανε ολοι.
να σημειωσω οτι το καλοκαιρι ειχα ενα πολυ ασχημο ψυχολογικο διαστημα,υπαρχει περιπτωση να οφειλεται εκει η μερικη αραιωση,δηλαδη να ειναι εποχικη? (δεν εννοω τους κροταφους αυτο ειναι α/α καθαρα)
 

Συνημμένα

  • WP_000931.jpg
    WP_000931.jpg
    92.5 KB · Προβολές: 63
Μπλουζα