Μέγιστος αριθμός grafts για να αποφευχθεί shock loss..??

krhtikos21

Member
δλδ παίζει και εγώ πχ που έκανα fue και έχασα πολλα μεταμοσχευμένα να χα κάποιο θέμα με τον ιστο του δέρματος μ?

είμαι της άποψης οτί το στριπ εινια ανώτερο γτ έχω δει πολλά περιστατικά και των στριπ με τ αντίστοιχα γκραφτς εινια εμφανώς καλύτερα.

αλλά δεν μπορώ να ρισκάρω να κάνω και στριπ διότι δε θέλω να μου μείνει και η ουλή σουβενίρ αν δεν πανε όλα καλά.θα το ψάξω αυτό πάντως με τ δέρμα. γτ φλεγμονή δεν έχω οπότε κτ άλλο ίσως να φταίει που έχασα μεταμοσχευμένα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

οι σοβαρές κλινικές κάνουν το FOX test που περιγράφεται αναλυτικά στο paper των Dr Rassman, Berstein, McClellan, Jones, Worton, Uyttendaele.
 

Nick_1986

Member
Πως βλέπετε ρε παιδιά οι εμπειρότεροι την κατάσταση...??

Με αυτές τις τρεις μμ (strip,Fue κεφάλι, Fue σώμα), θα γεμίσει αξιοπρεπώς το ξέφωτο της φωτογραφίας ή τζάμπα το παλεύω..??

http://www.hairlossgr.com/forum/thread-9468-post-127533.html#pid127533

Τί λέτε..??
 

gkast

Active Member
Nick_1986 είπε:
Πως βλέπετε ρε παιδιά οι εμπειρότεροι την κατάσταση...??

Με αυτές τις τρεις μμ (strip,Fue κεφάλι, Fue σώμα), θα γεμίσει αξιοπρεπώς το ξέφωτο της φωτογραφίας ή τζάμπα το παλεύω..??

http://www.hairlossgr.com/forum/thread-9468-post-127533.html#pid127533

Τί λέτε..??

Είσαι παληκάρι ρε και θα πετύχεις...βρες και ένα @ρχιδ@το γιατρό και όλα θα πάνε καλα προχώρα...
 

tropheus

Well-Known Member
Nick_1986 είπε:
Πως βλέπετε ρε παιδιά οι εμπειρότεροι την κατάσταση...??

Με αυτές τις τρεις μμ (strip,Fue κεφάλι, Fue σώμα), θα γεμίσει αξιοπρεπώς το ξέφωτο της φωτογραφίας ή τζάμπα το παλεύω..??

http://www.hairlossgr.com/forum/thread-9468-post-127533.html#pid127533

Τί λέτε..??

Είσαι βρε Νίκο μια πολύ δύσκολη περίπτωση.
Αν το κεφάλι σου γεμίσει στο τέλος με μαλλάκια και πίσω όπως είναι τώρα μπροστά θα είσαι ευχαριστημένος;
 

Nick_1986

Member
αν γεμίσει πίσω όπως είμαι τώρα μπροστά, θα είναι οκ!

αλλά θέλω περισσότερη πυκνότητα στο επάνω μέρος...

7.000grafts επιπλέον θα βάλω... τί στο καλό..!!!!!!!!


Κάνω έναν απίστευτα απλοϊκό υπολογισμό....

dance_world χρησιμοποίησα μια φωτογραφία σου....Αν σε ενοχλεί, την σβήνω αμέσως...

[attachment=6718]


Όπως φαίνεται στην φώτο του dance, στην μπροστά περιοχή έβαλε 3.000grafts και έχει τρομερή πυκνότητα...

Σε ένα κεφάλι σαν το δικό μου, θα χρειαστώ ας υποθέσουμε όπως έχω σχεδιάσει στην φωτογραφία τριπλάσιο σχεδόν αριθμό για να καλύψω όλη την έκταση...

Και κάποια μαλλιά ήδη υπάρχουν από τις προηγούμενες μμ...

Βέβαια μπορεί και να λέω μ@***ίες...Δεν ξέρω...Απλά θέλω να πιστεύω πως 7.000grafts + 3.000 (ήδη υπάρχοντα) grafts, θα κάνουν δουλειά...

Θέλω να πιστεύω τουλάχιστον...


Και συνεχίζω πάλι χρησιμοποιώντας φωτογραφία ενός φίλου απ'το forum που ταιριάζει περισσότερο στην περίπτωσή μου και στο κεφάλι μου...

Δεν ξέρω αν αυτό που κάνω επιτρέπεται απ' τους κανόνες του forum...Sorry εκ των προτέρων παιδιά...

[attachment=6719]

[attachment=6720]


Ο φίλος έβαλε 3.000grafts σε τελείως άδειο κεφάλι και τελικά έχει την παραπάνω εμφάνιση...Περίπου δηλαδή όπως είμαι κι εγώ από πλευράς μεταμοσχευμένων μαλλιών στην κορυφή...

Αν προσθέσω άλλα τόσα (3.000) και μετά πάλι άλλα τόσα (3.000) grafts, δεν θα έχω μια καλή πυκνότητα..??...


Με έχει πιάσει ένα αμόκ ποσταρίσματος, ή μου φαίνεται..???


Και ξαναβάζω και τις δικές μου φωτογραφίες για να γίνουν οι συγκρίσεις....

[attachment=6721]

[attachment=6722]

[attachment=6723]


[attachment=6724]
 

Συνημμένα

  • zeuc.jpg
    zeuc.jpg
    230.6 KB · Προβολές: 36
  • 11576_273863759448655_7094407610006898859_n.jpg
    11576_273863759448655_7094407610006898859_n.jpg
    133.1 KB · Προβολές: 36
  • 10247349_273863736115324_51302818505681839_n (1).jpg
    10247349_273863736115324_51302818505681839_n (1).jpg
    154.1 KB · Προβολές: 35
  • a.jpg
    a.jpg
    422.1 KB · Προβολές: 34
  • a (2).jpg
    a (2).jpg
    329.9 KB · Προβολές: 34
  • a (3).jpg
    a (3).jpg
    389.4 KB · Προβολές: 13
  • a (4).jpg
    a (4).jpg
    667.6 KB · Προβολές: 13

tropheus

Well-Known Member
Nick_1986 είπε:
αν γεμίσει πίσω όπως είμαι τώρα μπροστά, θα είναι οκ!

αλλά θέλω περισσότερη πυκνότητα στο επάνω μέρος...

7.000grafts επιπλέον θα βάλω... τί στο καλό..!!!!!!!!

Έχω πολλές επιφυλάξεις καθώς τα μισά από αυτά θα είναι από σώμα - γένια.
Σίγουρα θα βελτιωθεί η εικόνα σου αλλά δεν ξέρω αν αξίζει (πέρα από τα χρήματα) η όλη ταλαιπωρία που θα περάσεις.

Ότι και να επιλέξεις να κάνεις σου εύχομαι τα καλύτερα !!!

ΥΓ1. Αφού έχεις σκοπό να κάνεις και από σώμα ψάξε να βρεις γιατρό που θα σου πάρει μοσχεύματα και από εφηβαίο. Είναι πολύ υψηλότερης ποιότητας από τα μοσχεύματα του στήθους.

ΥΓ2. Η περίπτωσή σου απέχει πάαααααρα πολύ από αυτή του dance.
Η περίπτωση του geroksoura είναι πιο κοντά στη δική σου
 
Nick_1986 είπε:
Πως βλέπετε ρε παιδιά οι εμπειρότεροι την κατάσταση...??

Με αυτές τις τρεις μμ (strip,Fue κεφάλι, Fue σώμα), θα γεμίσει αξιοπρεπώς το ξέφωτο της φωτογραφίας ή τζάμπα το παλεύω..??

http://www.hairlossgr.com/forum/thread-9468-post-127533.html#pid127533

Τί λέτε..??

Εσένα ο γιατρός σου, τί σου είπε; Μου φαίνεται λίγο περίεργο να μην ξέρεις έχοντας πάρει(?) μια τέτοια απόφαση που απαιτεί χρόνο, πολύ χρήμα, ταξίδια κτλ.
Η ταπεινή μου γνώμη είναι η εξής. Καθώς είσαι ένα καλοσχηματισμένο norwood 6 προς 7 (δύσκολη περίπτωση!) τα 7000 graft θα δείχνουν κάπως αξιοπρεπώς αν η τρίχα είναι χοντρή (δεν μπορώ να το κρίνω από τις φωτό) λίγο σγουρή (είναι?) και καστανόξανθη.
Ο μεγαλος φόβος είναι τα grafts από το σώμα που είναι πολύ δύσκολο να συμβάλλουν σε ένα "φυσικό" αποτέλεσμα ειδικά με τις αναλογίες που πας να βάλεις. Έχω δει πολλές αποτυχίες από body hair transplants και ο κίνδυνος να αποτύχει το πλάνο σου είναι πολύ μεγάλος. Θυμίσου ότι δεν επιχειρείς μια τοπική πυκνωση που λίγο πολύ θα κρύβονται τα ασχημα grafts αλλά έχεις να καλύψεις μια τεράστια περιοχή με μοσχεύματα που τα μισά θα είναι μάλλον προβληματικά. Your call!

Όπως και να 'χει, η κορυφή θα είναι αρκετά αραιή ακόμα και σε περίπτωση που πάνε όλα καλά, δεν θα πρέπει να περιμένεις θαύματα. Μπορείς να βελτιώσεις το αποτέλεσμα με κάποιο μελλοντικό SMP (scalp micropigmentation) σε συνδυασμό με toppik.

Καλή επιτυχία!
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Καλή τύχη σου εύχομαι φιλε μου στο τολμηρό σου εγχείρημα. Κανένα πρόβλημα για την χρήση της φωτογραφίας μου. Απλά σπάσε την επέμβαση σε περισσότερα μικρά session για μεγαλύτερη επιβίωση. Όσο για πίσω, εκεί μην περιμένεις και θαύματα γιατί το crown ειναι δύστροπο και τα μούσια δεν έχουν καλή φύτρωση και υφή.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stripar

Established Member
Φίλε μου ,
κοιτάω τις φωτογραφίες σου και είναι σαν να βλέπω τον ευατό μου μετά απο 10-15 χρόνια , πιστεψέ μου πέφτω φυχολογικά μόνο που σκέφτομαι τι με περιμένει και σίγουρα το τί έχεις τραβήξει μέχρι τώρα!

Όλοι οι προλαλίσαντες λίγο εως πολύ έχουν δίκιο σε αυτά που λένε....το μόνο έχω που έχω να πώ είναι ότι σίγουρα το body fue απο μόνο του δέν μπορεί να δώσει ένα ικανοποιητικό αποτέλεσμα....συνεπώς:

ΨΆΧΤΩ , ΡΩΤΑ , ΔΙΑΒΑΣΕ , ΑΚΟΥ , ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ ΛΑΘΟΥΣ.
ΠΡΟΣΕΧΕ ΠΟΛΥ ΣΕ ΠΙΑ ΚΛΙΝΙΚΗ ΚΑΙ ΣΕ ΠΙΟ ΓΙΑΤΡΟ ΘΑ ΔΩΣΕΙΣ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΟΛΥΤΙΜΑ GRAFTS ΤΗΣ ΔΟΤΡΙΑ ΣΟΥ!!!

Και καλό κουράγιο πάνω απο όλα
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Nick_1986 είπε:
Ευχαριστώ πολύ tropheus...Αφού μπήκα στον χορό θα χορέψω (και μακάρι ν' αξίζει τελικά)...

Ολοι αυτο κανουμε φιλε......χορευουμε.Ευχομαι να σου πανε ολα καλα.Νομιζω με 7000 μοσχευματα θα εισαι 3 φορες καλυτερα.Αν γινει σωστα αξιζει το ολο σου επειχειρημα.Ψαξτο καλα παντως.
 

Nick_1986

Member
Ευχαριστώ πολύ Μικέ & Stripar... :beerc


Όσο για τις επιφυλάξεις όλων (και δικών μου βέβαια), κρατάω ως θετική την περίπτωση του geroksoura που σε μεγάλο nw έκανε μμ με κεφάλι-μούσι...

Πιστεύω πως για αυτές τις αναλογίες (1797 κεφάλι & 1023 γένια), είναι αρκετά καλό το αποτέλεσμα που έχει...

Φυσικά χρειάζονται κι άλλα grafts, αλλά νομίζω πως δεν ξεχωρίζουν οπτικά τα grafts από τα γένια σε σχέση με αυτά του κεφαλιού...
 

krotaf

Member
Παιδιά,για να μην ανοίγω νεο θεμα,ο erdogan θεωρειται πιο κορυφαιος απο τον Μι@@λη Γε@@@ιου?Και αν ναι,πως εξηγείται η τεράστια διαφορά στις τιμές;Συγνώμη που είμαι εκτος θεματος.
 

Stripar

Established Member
krotaf είπε:
Παιδιά,για να μην ανοίγω νεο θεμα,ο erdogan θεωρειται πιο κορυφαιος απο τον Μι@@λη Γε@@@ιου?Και αν ναι,πως εξηγείται η τεράστια διαφορά στις τιμές;Συγνώμη που είμαι εκτος θεματος.

Έυλογη η ερωτησή σου άν συνιπολογίσει κανείς ότι έχεiς γραφτεί πρίν λίγο καιρό στο forum & έχεις λιγοστά posts.
Θα σου πώ όμως ότι δέν έχει σημασία πόσα χρεώνει κάποιος στο site του αλλά πόσα "under the table" & βέβαια η ικανότητα του γιατρού δέν έχει να κάνει με την τιμή χρέωσης!...Επίσης αναρρωτήσου πού επιχειρεί ο καθένας (χώρα-κόστος ζωής) και έχεις την απάντησή σου.
Άσε που όλα είναι θέμα marketing...MHN ΨΑΡΩΝΕΙΣ!!!
π.χ Κύπρο Θα πάρεις μέσο όρο 2,5 το Graft (άσχετα τί λένε στο site) με μεταφορές , αεροπορικά εισητήρια, snacs , ξενοδοχεία , φάρμακα , after care products όλα μέσα στην τιμή!
π.χ Erdogan χρεώνει 2.5 το graft με MANUAL FUE (στην Ευρώπη οι λιγοστοί που κάνουν manual fue την χρεώνουν 8,0 euro per graft!!!) χρησιμοποιεί τις καλύτερες τεχνικές και τα αεροπορικά εισσητήρια , ξενοδοχεία , PrP , φάρμακα , after care products , ακόμα και οι μεταφορές & snacs είναι επιπλεόν στην τιμή!...και βέβαια όλα είναι NO NEGOTIABLE!

Πές μου τώρα εσύ , ποίος είναι o ακριβότερος πλέον (κατόπην ανάλυσης) και ποιός o καλύτερος στην δουλεία του?...
:5m:
 

gkast

Active Member
Και οι δύο πολυ καλοι γιατροί θεωρούντε....το θέμα είναι να πηγαίνεις ψιλιασμένος ...με πλάνο τωρινό και μελοντικό να καταλάβει ο γιατρος πως είσαι ψαγμένος και τι δεν έχει να κάνει με κανα μ@λ@κ@
Πυκνωμέτρηση της δοτριας
Πόσα μοσχεύματα μπορείς να πάρεις σε πρώτη φάση
Εαν τα μοσχευματα που θα πάρεις σε fue επηρεάσουν την δότρια και σε ποιό βαθμό
Σε Τι πυκνώτητα θα μπουν και ποιος θα είναι ο μέσος όρος
Βάλε βέτο όσον αφορά το πόσες ώρες θα είσαι στην καρέκλα
Ρώτα σχετικά με την αναισθησία σε περίπτωση που δεν σε πιάσει τι πλάνο ακολουθουν
 

Stripar

Established Member
gkast είπε:
Και οι δύο πολυ καλοι γιατροί θεωρούντε....το θέμα είναι να πηγαίνεις ψιλιασμένος ...με πλάνο τωρινό και μελοντικό να καταλάβει ο γιατρος πως είσαι ψαγμένος και τι δεν έχει να κάνει με κανα μ@λ@κ@
Πυκνωμέτρηση της δοτριας
Πόσα μοσχεύματα μπορείς να πάρεις σε πρώτη φάση
Εαν τα μοσχευματα που θα πάρεις σε fue επηρεάσουν την δότρια και σε ποιό βαθμό
Σε Τι πυκνώτητα θα μπουν και ποιος θα είναι ο μέσος όρος
Βάλε βέτο όσον αφορά το πόσες ώρες θα είσαι στην καρέκλα
Ρώτα σχετικά με την αναισθησία σε περίπτωση που δεν σε πιάσει τι πλάνο ακολουθουν

Συμφωνώ σε όλα!.
Βέβαια η ερώτηση του φίλου ήταν , ποιός είναι ο καλύτερος & γιατί τέτοιες διαφορές στις τιμές....
 

krotaf

Member
Αν ειναι ετσι,οι τιμες δεν εχουν και τοση διαφορα 2.5euro/graft και στους 2,μονο που ο erdogan χρεωνει και ενα 500ρικο πανω κατω για τις προσθετες υπηρεσιες χωρις prp.Απο τις φωτογραφιες,τα αποτελεσματα φαινονται συναρπαστικα αλλα κρατω επιφυλαξεις.Απο οτι ξερω δεν εχει κανει κανενας συμορουμιτης μμ εκει,οποτε δεν ξερουμε ακιβως να υποθεσω.Και ποια ειναι η διαφορα manual FUE με κανονικη;
 

Stripar

Established Member
krotaf είπε:
Αν ειναι ετσι,οι τιμες δεν εχουν και τοση διαφορα 2.5euro/graft και στους 2,μονο που ο erdogan χρεωνει και ενα 500ρικο πανω κατω για τις προσθετες υπηρεσιες χωρις prp.Απο τις φωτογραφιες,τα αποτελεσματα φαινονται συναρπαστικα αλλα κρατω επιφυλαξεις.Απο οτι ξερω δεν εχει κανει κανενας συμορουμιτης μμ εκει,οποτε δεν ξερουμε ακιβως να υποθεσω.Και ποια ειναι η διαφορα manual FUE με κανονικη;

Μπορείς να κάνεις την πρωτιά εσύ!!!.....:idea:

Αντε κράτα μας ενήμερους:exclamation:

Υ.Γ:Μπήκες στην διαδικασία να δείς τις φωτογραφίες , τιμές κ.τ.λ και ρωτάς ποιά είναι η διαφορά του μεν , με του δέ?....?:2m: (Αφού εξηγεί τα πάντα....ή απλά ρωτάς για να ρωτήσεις?)
Είμαστε off topic , άνοιξε άλο θέμα
 
Μπλουζα