ΜΜ 4860 Grafts DR Yaman 9 Αυγουστου

Antonis80

Member
Είχα βάλει πριν και μετα. Ανεβαζω μια πριν την μμ. Πιστεύω οτι ο Yaman θα μου έλεγε αν ηταν καλυτερα να μην την κάνω. Πίστευαν πως ή δοτρια είχε να δώσει και το πάχος της τρίχας ηταν πανω απο το κανονικό. Οντως το crown δεν είναι το καλυτερο και δεν είμαι και τόσο σίγουρος τι ακριβως έχουν κανει στο συγκεκριμένο σημείο , αν και θυμάμαι πως είχαν μπει και εκεί μοσχεύματα την ημερα που την εκανα.
Η δότρια σου δεν φαίνονταν πυκνή πριν την επέμβαση πάντως. Σε συγκριση με το πριν και με την μεγάλη εξαγωγη που έγινε νομίζω πως δείχνει μια χαρά και όπως θα έπρεπε τώρα. Οποτε μια απλά περιμένεις για τη φυτρωση τώρα να ξεκινήσει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Antonis80

Member
Πήρανε πολύ πράγμα απο τα πλαϊνά αυτό με ανησυχεί λίγο αλλά είμαι θετικός για το μελλοντικό αποτέλεσμα.
Λογικό είναι να σου πάρουν από τα πλαϊνά. Πάντα παίρνεις από τα πλαϊνά και ειδικά στις μεγαλύτερες συνεδρίες.
Τώρα δεν έχεις να αγχώνεσαι για κάτι παρα να περιμένεις το τελικό αποτέλεσμα που πιστεύω θα πας πολύ καλά και θα σου αλλάξει όλη την εικόνα.
 

JimKan1

Well-Known Member
Πιστεύω οτι ο Yaman θα μου έλεγε αν ηταν καλυτερα να μην την κάνω.

Αν το πιστευεις αυτο τοτε εισαι λιγο αφελης, χωρις παρεξηγηση.

Με αυτη την αναλυση δεν μπορω να καταλαβω και πολλα, δεν μπορεις να ανεβασεις καποια καλυτερη
 

Octopus95

Member
Αν το πιστευεις αυτο τοτε εισαι λιγο αφελης, χωρις παρεξηγηση.

Με αυτη την αναλυση δεν μπορω να καταλαβω και πολλα, δεν μπορεις να ανεβασεις καποια καλυτερη
Καμμία παρεξηγηση
Όταν Μίλησα με τον ιατρο είδαμε και μαζί τις τρίχες της δοτριας και μου εδειξε στη κάμερα οτι είχα πολλά τριπλά. Δεν έχει να κανει με αφέλεια ο άνθρωπος δουλεύει με λίγους ασθενείς σε καθημερινή φαση και θέλει ενα καλό αποτελεσμα για το πελάτη.
Ρίσκο ναι. "Τεράστιο ρίσκο" δεν θα το έλεγα. Ευχαριστώ για το input .
 

Octopus95

Member
Λογικό είναι να σου πάρουν από τα πλαϊνά. Πάντα παίρνεις από τα πλαϊνά και ειδικά στις μεγαλύτερες συνεδρίες.
Τώρα δεν έχεις να αγχώνεσαι για κάτι παρα να περιμένεις το τελικό αποτέλεσμα που πιστεύω θα πας πολύ καλά και θα σου αλλάξει όλη την εικόνα.
Αντώνη σε ευχαριστώ και παλι. Τώρα είμαι στη φαση που δεν έχω αλλη επιλογή απο το να περιμένω...για μηνες.
 

Octopus95

Member
Μια σημερινή απο μπροστά.
Ή γνωστή κοκκινίλα και αρκετές τρίχες έχουν φύγει και αρκετές όχι.
Έχω ξεκινήσει και γυμναστήριο και με κοιτάνε γνωστοι περίεργα.
Είναι λες και έχω βάλει μαλλια και έχω χασει μαζί!!!
 

Συνημμένα

  • 20230907_014124.jpg
    20230907_014124.jpg
    2.8 MB · Προβολές: 49
Τελευταία επεξεργασία:

Octopus95

Member
Για τοποθεσία πύκνωσης που θα απευθύνθω στην κλινική?? Απόρω γιατί δεν μου έδωσαν και αυτές τις πληροφοριες ενω τις έχουν. Μονο ποσα μοσχεύματα μπήκανε μου είπανε. Ουτε για σπλιτ ρώτησα που σίγουρα εγιναν λογικα
 

Antonis80

Member
Για τοποθεσία πύκνωσης που θα απευθύνθω στην κλινική?? Απόρω γιατί δεν μου έδωσαν και αυτές τις πληροφοριες ενω τις έχουν. Μονο ποσα μοσχεύματα μπήκανε μου είπανε. Ουτε για σπλιτ ρώτησα που σίγουρα εγιναν λογικα
Τώρα εσένα το αποτέλεσμα σε νοιάζει που θα το δεις σε μερικούς μήνες, οχι τι σου έδωσαν σαν πληροφορίες νομίζω που δεν επηρεάζει το αποτέλεσμα που θα πάρεις. Αν μπορείς ανέβασε το χαρτί απο την κλινική. Τι εννοείς τοποθεσία πύκνωσης;
 

Octopus95

Member
Τώρα εσένα το αποτέλεσμα σε νοιάζει που θα το δεις σε μερικούς μήνες, οχι τι σου έδωσαν σαν πληροφορίες νομίζω που δεν επηρεάζει το αποτέλεσμα που θα πάρεις. Αν μπορείς ανέβασε το χαρτί απο την κλινική. Τι εννοείς τοποθεσία πύκνωσης;
Έχω δει στα νήματα που λένε ας πούμε στο συγκεκριμένο σημείο πύκνωση ανα 46 τετραγωνικά και δεν το πολύ καταλαβαίνω.
 

Antonis80

Member
Έχω δει στα νήματα που λένε ας πούμε στο συγκεκριμένο σημείο πύκνωση ανα 46 τετραγωνικά και δεν το πολύ καταλαβαίνω.
Εννοείς την πυκνότητα τοποθέτησης ανα τετραγωνικό εκατοστό. Αυτή ειναι υψηλότερη μπροστά και όσο πάει προς τα πίσω μειώνεται η πυκνότητα. Αμα δεις στο crown, το μπιφτέκι δηλαδη, έχει μπει χαμηλή πυκνότητα, καθώς δεν έφταναν και τα grafts.
Μπορείς να δεις και αυτό το βίντεο που τα εξηγεί πως υπολογίζει πόσα μοσχεύματα θα βάλει σε κάθε ζώνη ανάλογα το εμβαδό της επιφάνειας και την πυκνότητα που θέλει να βάλει. Πολλαπλασιάζει δηλαδη το εμβαδό κάθε επιφάνειας με τη πυκνότητα που θα βάλει και βγαινει ο αριθμός των grafts που θα βάλει σε κάθε ζώνη.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Octopus95

Member
Μα πως δεν φτανανε σχεδόν 5000 έβαλε..
Το καταλαβαίνω πάντως. Απο κει και πέρα δεν έχει και σημασία το κεφάλι του καθενός? Π.Χ εγώ γενικά έχω μικρο κεφάλι δεν μπορεί να μην παιζει ρολο κι αυτό.
 

Antonis80

Member
Μα πως δεν φτανανε σχεδόν 5000 έβαλε..
Το καταλαβαίνω πάντως. Απο κει και πέρα δεν έχει και σημασία το κεφάλι του καθενός? Π.Χ εγώ γενικά έχω μικρο κεφάλι δεν μπορεί να μην παιζει ρολο κι αυτό.
Σίγουρα παίζει ρολο και το κεφάλι αλλά γενικα Σκέψου οτι μόνο η Α ζώνη χρειάζεται περίπου 3000 μοσχεύματα για να έχει καλή πυκνότητα..., και αλλα 1500-2000 η Β ζώνη και αλλα τουλάχιστον 2000+ το crown..που εσένα κατεβαίνει κιόλας προς τα κάτω
 

Panoschania

Active Member
Καλά μην περιμένεις ότι έχεις 45 μπροστά, καμία 35 άρα θα είναι και θα πάρεις καμια 25αρα στο τέλος.
Μεση καμία 20ρια
Και πίσω καμια 15ρια
Με την αλογοτριχα που έχεις καλά θα είσαι.
 

Octopus95

Member
Καλά μην περιμένεις ότι έχεις 45 μπροστά, καμία 35 άρα θα είναι και θα πάρεις καμια 25αρα στο τέλος.
Μεση καμία 20ρια
Και πίσω καμια 15ρια
Με την αλογοτριχα που έχεις καλά θα είσαι.
Xaxa Αυτά θέλω να ακούω!
Για να δουμε...
 

Marios1982

Well-Known Member
Καλά μην περιμένεις ότι έχεις 45 μπροστά, καμία 35 άρα θα είναι και θα πάρεις καμια 25αρα στο τέλος.
Μεση καμία 20ρια
Και πίσω καμια 15ρια
Με την αλογοτριχα που έχεις καλά θα είσαι.
Εάν κάποιος έχει μια μεγαλη δότρια 12.000 και είναι nw4 μπορεί να πετύχει 45 πύκνωση παντού; Είναι εφικτό ;
 

Antonis80

Member
Εάν κάποιος έχει μια μεγαλη δότρια 12.000 και είναι nw4 μπορεί να πετύχει 45 πύκνωση παντού; Είναι εφικτό ;
εννοείται πως μπορει και ακόμα υψηλότερη πυκνότητα στην μπροστινή ζώνη..απλά όχι σε μία επέμβαση. Το 45 δεν ειναι και υψηλή πυκνότητα..αλλά μια ασφαλής ας πούμε για την πρώτη επέμβαση. Μπορεις μετά να το πας 55-60 στη μπροστινή ζώνη.
 

Octopus95

Member
Πανό θα ρωτησω τη κλινική για να είμαι σίγουρος αλλά θυμάμαι πολύ καλά οτι μου πήρανε και καποιες τρίχες manually.
Αυτές που πήρανε κάτω κάτω χαμηλά πρεπει να τις πήρανε με το χερι. Εν τω μεταξύ εβγαλα σπυράκια εκεί ευτυχώς φύγανε. Τώρα σε σχέση με σένα, εμένα δεν μου πέσανε μπροστά στο πρωτο μηνα.
Εχουν μείνει αρκετά μοσχεύματα όπως ακριβως τα είχανε βάλει εξαρχής.
Δεν μου άρεσε αυτό στην αρχή αλλά τελικά δεν είναι λογος για να ανησυχω.
Και στον καθένα λειτουργει και διαφορετικά ή κάθε μμ. Επίσης να πω πως πήρα ηρεμιστικό την ημερα της μμ.
Με ρώτησαν αν θέλω και τους είπα ναι.
Εσένα σε ρώτησαν? Νομιζω με τοσα μοσχεύματα και τόσες ώρες καλυτερα ηταν έτσι.
 
Μπλουζα