ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ - ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΕΥΘΕΙΑ

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

teoyoung

Active Member
Καλησπέρα σας.
Μετά από υπομονή 15 χρονών, αφού εξοφλούσα το στεγαστικό δάνειο μου, θέλω να προχωρήσω στην μεταμόσχευση που σκέφτομαι τα τελευταία χρόνια.Διάβασα αρκετά τις δημοσιεύσεις σας. Πράγματι, μαθαίνεις αρκετά πράγματα. Είναι ένας οδηγός για να ξέρεις πάνω-κάτω τι θα αντιμετωπίσεις.
Μετά από αρκετό διάβασμα κατέληξα σε 3-4 κέντρα.Αυτά είναι :
1) ANAS...S HAIR CLINIC
2) LP ... - ΓΛΥΦΑΔΑ
3) RE.... CLINIC -
4) ΣΩΤΗΡΗΣ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)
5) HD... (ΚΥΠΡΟΣ)
Μένω στην Αθήνα και είμαι 54 ετών.Σε δυο κέντρα που πήγα μου είπαν ότι χρειάζομαι 3.000-3500 τριχοθυλάκια.Το ευτύχημα είναι ότι η δότρια περιοχή, όπως μου είπαν είναι πολύ καλή και δίνει άνετα αυτά τα τριχοθυλάκια που είναι τετράτριχα που σημαίνει 8.000-8500 τρίχες.
Έχω πάει σε δυο κλινικές μέχρι στιγμής.Η μια μου είπε 3500 τριχοθυλάκια χρειάζομαι με κόστος 8000-8500 ευρώ. Παραλίγο να μου πέσουν και αυτά τα μαλλιά, τα λίγα που έχω.
Σας υπενθυμίζω ότι τα περισσότερα τριχοθυλάκια της δότριας περιοχής είναι 4τριχα και όλοι μου λένε ότι έχω άριστη αναλογία.(1/3 ή 1/4).
Τα χρήματα που έχω είναι 3000 ευρώ. Εαν δεν κάνω τίποτα με αυτά, παρακαλώ συμβουλέψτε με να μην ασχοληθώ κ να περιμένω να καραφλιάσω τελείως.
Πάντως με τα χρήματα που έχω νομίζω ότι πρέπει να απευθυνθώ ή στην RE... ή στον Σωτήρη.Να προχωρήσω ;
Το πίσω μέρος είναι σχετικά καλό κ θα ακολουθήσω θεραπεία με φινεστιρδη, κάπως έτσι.Πάντως το στάδιο που είμαι μπροστά είναι λέει μεταξύ 4-5 (5 περισσότερο).
Θα ξεκινήσει η γραμμή (ζικ ζακ) στους 7.00-7.5 πόντους σύμφωνα κ με την αναλογία του προσώπου μου.
Μην με ρωτήσετε τεχνικές λεπτομέρεις.Δεν ξέρω.Δεν έχω κάνει ποτέ τίποτα για τα μαλλιά μου μέχρι τώρα.(54 ετών).
Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας
 

Συνημμένα

  • IMG_20210528_134044.jpg
    IMG_20210528_134044.jpg
    65.5 KB · Προβολές: 99
  • IMG_20210528_134055.jpg
    IMG_20210528_134055.jpg
    45.2 KB · Προβολές: 119
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mike1988

Active Member
Να κάνεις το καλύτερο που μπορείς με τα χρήματα που έχεις. Η ερώτηση είναι σχετική και με βάση ανάγκες και προτεραιότητες. Αν αυτά διαθέτεις μπορείς να απευθυνθείς στις κλινικές που μπορούν να σε καλύψουν οικονομικά και αισθητικά αν όλα πάνε καλά. Τα χρήματα που ζητάει μια επιχείρηση έχουν συνάρτηση και με παράγοντες που αφορούν τις παρεχόμενες υπηρεσίες (γνώση ιατρού, εξοπλισμός, προσωπικό και άλλα πολλά) κανένας όμως δεν σου εγγυάται το αποτέλεσμα σε μία επέμβαση φυσικά, απλά αυξάνεις τις πιθανότητες επιτυχίας της. Να πάρεις την καλύτερη επιλογή και να χεις το καλύτερο αποτέλεσμα σου εύχομαι.Φινά σε αυτή την ηλικία νομίζω δεν έχει ιδιαίτερη αξία και ψιλό απαγορεύεται κιόλας λόγω του ότι μπορεί να αποκρύψει κάποιους δείκτες στον προστάτη. Συμβουλεψου ΓΙΑΤΡΟ πρώτα!!
 

vlafo

Well-Known Member
Φίλε μου καλωσήρθες
Από τη στιγμή που έχεις δότρια σε αυτή την ηλικία,τα πράγματα απλοποιούνται αρκετά.Αν και δεν έχουμε φωτό.
Το πρόβλήμα σου μικρό,φίνα δεν χρειάζεσαι εκτός και συνεχιζεις και χάνεις,τρίχα βλέπω καλή και όλα τα χαρακτηριστικά σου τα βλεπω θετικά.
Έχεις διαβάσει λες,τι έχεις καταλάβει και τι περιμένεις από μια μμ και ποιές είναι οι προσδοκίες σου?
Παρόλο το μικρό budget,σαφώς και έχεις επιλογές με πολύ μεγάλες πιθανότητες επιτυχίας.
Good luck.
 
Τελευταία επεξεργασία:

alex7

Well-Known Member
54 αν είσαι σταθεροποιήθηκες .Τον Σωτήρη τον φτάνεις οικονομικά νομίζω όποτε προχωρά
 

nick90

Well-Known Member
Νομίζω είσαι για 3000 μοσχεύματα πάνω κάτω και θα πρέπει να απαιτήσεις να μη σου βάλουν λιγότερα από αυτά. Προφανώς και θα πας σε κάποια κλινική που μπορείς να πληρώσεις για αυτά τα μοσχεύματα, παράλληλα όμως με την διασφάλιση της επιτυχίας του αποτελέσματος. Επιλογές υπάρχουν πάντως για να πάρεις ένα αξιοπρεπές αποτέλεσμα με αυτά τα χρήματα. Η τρίτη κλινική είναι η Regr0w ;
 

teoyoung

Active Member
Νομίζω είσαι για 3000 μοσχεύματα πάνω κάτω και θα πρέπει να απαιτήσεις να μη σου βάλουν λιγότερα από αυτά. Προφανώς και θα πας σε κάποια κλινική που μπορείς να πληρώσεις για αυτά τα μοσχεύματα, παράλληλα όμως με την διασφάλιση της επιτυχίας του αποτελέσματος. Επιλογές υπάρχουν πάντως για να πάρεις ένα αξιοπρεπές αποτέλεσμα με αυτά τα χρήματα. Η τρίτη κλινική είναι η Regr0w ;
 

teoyoung

Active Member
Ναι, είναι η REGROW.Δεν έχω πάει ακόμη να τους ακούσω. Έχει σταθεροποιηθεί η τριχόπτωση. Δεν έχω ιδιαίτερη τριχόπτωση. Θα προσέξω όπως λέτε με αυτήν την φινεστιριδινη.Ναι είναι αλήθεια ότι σε αυτήν την ηλικία θέλει προσοχή ο προστάτης. Κάνω κάθε χρόνο PSA και υπέρηχο, σύμφωνα με τις υποδείξεις του ιατρού. Ευτυχώς παραμένω "αγωνιστής". και δεν έχω "κακά μαντάτα...".
Όσο αφορά τα χρήματα είμαι μεταξύ 3.000-3500 το μέγιστο. Σίγουρα θέλω 3.000-3500 τριχοθυλάκια.
Στο ANASTA... που πήγαν μου τόνισαν ότι έχω πολύ καλή δότρια για δυο μεταμοσχεύσεις.Επίσης μου είπαν ότι έχω ευτυχώς πολλά τετράτριχα, σχεδόν όλα (πίσω στην δότρια) και είμαι τυχερός που έχω ακόμη τα πλαϊνά μαλλιά και από την στιγμή που είμαι 54 ετών δεν προβλέπονται σημαντικές πτώσεις.
Θα αφήσω το καλοκαιράκι και αρχές Οκτώβρη που θα έχω φθάσει 3500 ευρώ, θα το κάνω.Θέλω να αισθανθώ καλύτερα.Το χρειάζομαι.Προσέχω τον ευατό μου και δεν τον αφήνω απεριποιήτο.Ευτυχώς, δεν αντιμετωπίζω κανένα σοβαρό πρόβλημα υγείας εκτός από οικογενή υπερχοληστερινιαιμία που αντιμετωπίζεται ήδη επιτυχώς (με στατίνες) εδώ κ λίγο καιρό χωρίς "πτώσεις...".
Ο Anasta...σήμερα μου έριξε 8500 σφαίρες και έμεινα στον τόπο...
Σας ευχαριστώ.
Θα πάω regrow και lp clinic και Σωτήρη (από κοντά) κ θα αποφασίσω.
 

teoyoung

Active Member
Φίλε μου καλωσήρθες
Από τη στιγμή που έχεις δότρια σε αυτή την ηλικία,τα πράγματα απλοποιούνται αρκετά.Αν και δεν έχουμε φωτό.
Το πρόβλήμα σου μικρό,φίνα δεν χρειάζεσαι εκτός και συνεχιζεις και χάνεις,τρίχα βλέπω καλή και όλα τα χαρακτηριστικά σου τα βλεπω θετικά.
Έχεις διαβάσει λες,τι έχεις καταλάβει και τι περιμένεις από μια μμ και ποιές είναι οι προσδοκίες σου?
Παρόλο το μικρό budget,σαφώς και έχεις επιλογές με πολύ μεγάλες πιθανότητες επιτυχίας.
Good luck.

Περιμένω μια πύκνωση και μια βελτίωση από 50 % μέχρι 70 %. Καταλαβαίνω ότι δεν θα έχω το μαλλί που είχα 20 χρονών.Περιμένω να μου κατεβάσουν την hairline στους 7-8 πόντους και επίσης να μην φαίνεται το κεφάλι μου άδειο ούτε από μπροστά ούτε από πλάγια.Να μπορώ να κουρεύομαι κοντά και να μην τα κάνω βόλτα για να σκεπάζω, να είμαι στο αυτοκίνητο μου το cabrio κ να μην κοιτάζομαι να φτιάχνω συνεχώς το μαλλί όταν φυσάει.Επίσης να πηγαίνω στην θάλασσα κ επιτέλουν να χαιδέψω τα μαλλιά μου (αυτά που ελπίζω να αποκτήσω).
Σίγουρα θα είμαι λίγο καλύτερα.Εαν φθάσω κάλυψη , σε σχέση με αυτό που είμαι τώρα, κατά 70 % τουλάχιστον , θα είμαι πολύ ευχαριστημένος.
 

teoyoung

Active Member
Επειδή δεν γνωρίζω πολλά πράγματα.Θα σας παραθέτω αυτά που μου λένε.Ανεβάζω και αυτές τις φωτογραφίες (στο παράθυρο έκατσα), δεν ξέρω εαν είναι σωστά βγαλμένες.
Να δείτε την δότρια περιοχή.
Ξέχασα να πω ότι ο ANASTA... μου είπε COMBO (δηλαδή fue k micro strip).
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

teoyoung

Active Member
Με τρομάζετε ...για δείτε τώρα.Τα είχα χτενίσει με χτένι τώρα με κανονική τσατσάρα
 

vag25

Well-Known Member
Αυτες ειναι καπως σκοτεινες. Δεν μπορουμε να ειμαστε σιγουροι, αλλα αυτο δειχνει η πρωτη εικονα. Σκεψου οτι εγω εχω dupa και φαινεται πιο πυκνο. Αλλα αυτο που λεω δεν ειναι 100 σωστο. Θα πρεπει να το δει καποιος ειδικος με καμερα.
 

nick90

Well-Known Member
Ναι, είναι η REGROW.Δεν έχω πάει ακόμη να τους ακούσω. Έχει σταθεροποιηθεί η τριχόπτωση. Δεν έχω ιδιαίτερη τριχόπτωση. Θα προσέξω όπως λέτε με αυτήν την φινεστιριδινη.Ναι είναι αλήθεια ότι σε αυτήν την ηλικία θέλει προσοχή ο προστάτης. Κάνω κάθε χρόνο PSA και υπέρηχο, σύμφωνα με τις υποδείξεις του ιατρού. Ευτυχώς παραμένω "αγωνιστής". και δεν έχω "κακά μαντάτα...".
Όσο αφορά τα χρήματα είμαι μεταξύ 3.000-3500 το μέγιστο. Σίγουρα θέλω 3.000-3500 τριχοθυλάκια.
Στο ANASTA... που πήγαν μου τόνισαν ότι έχω πολύ καλή δότρια για δυο μεταμοσχεύσεις.Επίσης μου είπαν ότι έχω ευτυχώς πολλά τετράτριχα, σχεδόν όλα (πίσω στην δότρια) και είμαι τυχερός που έχω ακόμη τα πλαϊνά μαλλιά και από την στιγμή που είμαι 54 ετών δεν προβλέπονται σημαντικές πτώσεις.
Θα αφήσω το καλοκαιράκι και αρχές Οκτώβρη που θα έχω φθάσει 3500 ευρώ, θα το κάνω.Θέλω να αισθανθώ καλύτερα.Το χρειάζομαι.Προσέχω τον ευατό μου και δεν τον αφήνω απεριποιήτο.Ευτυχώς, δεν αντιμετωπίζω κανένα σοβαρό πρόβλημα υγείας εκτός από οικογενή υπερχοληστερινιαιμία που αντιμετωπίζεται ήδη επιτυχώς (με στατίνες) εδώ κ λίγο καιρό χωρίς "πτώσεις...".
Ο Anasta...σήμερα μου έριξε 8500 σφαίρες και έμεινα στον τόπο...
Σας ευχαριστώ.
Θα πάω regrow και lp clinic και Σωτήρη (από κοντά) κ θα αποφασίσω.
Δεν σου πρότεινε κανείς φίνα από αυτούς ; Από κοντά από ότι κατάλαβα πήγες μόνο την κλινική του Αναστα., όπου σου είπε ότι έχεις πολύ καλή δότρια για 2 επεμβάσεις; Γιατί από τις φωτογραφίες δεν φαίνεται ιδιαίτερα καλή η δότρια, με υποψία για DUPA κιόλας που ανέφερε και ο vag25
 

Aldo

Well-Known Member
Δεν σου πρότεινε κανείς φίνα από αυτούς ; Από κοντά από ότι κατάλαβα πήγες μόνο την κλινική του Αναστα., όπου σου είπε ότι έχεις πολύ καλή δότρια για 2 επεμβάσεις; Γιατί από τις φωτογραφίες δεν φαίνεται ιδιαίτερα καλή η δότρια, με υποψία για DUPA κιόλας που ανέφερε και ο vag25
Σε δυο πήγε από κοντά ! Η μια είναι αυτή που ανέφερες κ εσυ.
τωρα μένει να μας πει ποιος του είπε ότι είναι Τίγκα στα 4τριχα και ότι είναι ευτυχημα που την έχει την .... δότρια.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Καλησπέρα φίλε και καλωσόρισες.
Όντως η δότρια χρίζει περαιτέρω ανάλυσης.
Εισηγούμαι να διασταυρώσεις την ποιότητα της δότριας και σε άλλες κλινικές με λεπτομέρη ανάλυση της, προτού προχωρήσεις σε ΜΜ.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα