ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΑΛΛΙΩΝ 4070 grafts-Dr ΑΓΓΕΛΟΣ ΚΕΡΑΜΙΔΑΣ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ) 13 ΣΕΠ 2021

jersey

Well-Known Member
Ναι, έχει δικό του Ιατρείο.Όσο αφορά την τιμή δεν μου επιτρέπεται αλλά από την στιγμή που έκανα όπως είπα overdraft για να καλύψω το ποσό, η τιμή ήταν προσιτή. Είμαι Υπάλληλος σε ΔΕΚΟ κι όχι Επιχειρηματίας.
Παραπάνω δεν μπορώ να σου πω.
Για να λες ότι είχες το μυαλό σου να ξοδέψεις έως 3500 ευρώ, λογικά αυτό το ποσό θα πλήρωσες πάντως....Όπως και να έχει καλή επιτυχία να έχεις και υπομονή για το αποτέλεσμα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

teoyoung

Active Member
Υπομονή τώρα και προσοχή να μην βρεις πουθενά αλλού!

Έχεις δίκιο.Για αυτό τώρα το πρωί βγήκα στο μπαλκόνι για selfie.Εκει δεν έχει εμπόδια εκτός εάν μου πέσει το κεφάλι σε καμία γλάστρα.
Τρίτη μέρα σήμερα μετά την μ.μ.
Ξεκινάω λουσιματα κ σταματώ να ψεκάζομαι με τον φυσιολογικό ορρο
 

Συνημμένα

  • IMG_20210917_095413~2.jpg
    IMG_20210917_095413~2.jpg
    1 MB · Προβολές: 303
  • IMG_20210917_095501~2.jpg
    IMG_20210917_095501~2.jpg
    910.5 KB · Προβολές: 303
  • IMG_20210917_095159~2.jpg
    IMG_20210917_095159~2.jpg
    2.1 MB · Προβολές: 316

teoyoung

Active Member
Μην σταματήσεις τον φυσιολογικό ορό. Θα σε ανακουφίζει πολύ συχνά. Δεν κάνει κακό ο ορός, ίσα ισα

Φίλε spi με τι συχνότητα ; Μέχρι εχθές το έκανα κάθε μισώ ώρα τις προηγούμενες τρείς ημέρες.
Όταν νοιώθω ότι με τρώει μάλλον εννοείς
 

Disco

Well-Known Member
Καλη φύτρωση να έχεις. Φαίνεται να έγινε καλή δουλειά με ωραίο σχεδιασμό και καλή πυκνότητα μπροστά. Ο γιατρός τα έκανε όλα (εξαγωγή μοσχευμάτων από τη δότρια και τοποθέτηση στη λήπτρια ); τοποθέτηση έγινε με implanter από τον γιατρό;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

spi

Well-Known Member
Φίλε spi με τι συχνότητα ; Μέχρι εχθές το έκανα κάθε μισώ ώρα τις προηγούμενες τρείς ημέρες.
Όταν νοιώθω ότι με τρώει μάλλον εννοείς
Εγώ για μια εβδομάδα έβαζα ανά 30 με 45 λεπτά. Μετά το συνέχιζα οπότε με φαγουριζε ή με τραβούσε δηλαδή περίπου ανά ώρα. Αλλά και πιο συχνά να το βάζεις δεν κάνει κακό. Σε ανακουφίζει απιστευτα
 

teoyoung

Active Member
Καλη φύτρωση να έχεις. Φαίνεται να έγινε καλή δουλειά με ωραίο σχεδιασμό και καλή πυκνότητα μπροστά. Ο γιατρός τα έκανε όλα (εξαγωγή μοσχευμάτων από τη δότρια και τοποθέτηση στη λήπτρια ); τοποθέτηση έγινε με implanter από τον γιατρό;

Ναι, ο Γιατρός τα έκανε όλα μόνος του. Η νοσηλεύτρια απλώς έπαιρνε, έδινε και ξεχώριζε τα μοσχεύματα.
Με implanter μικρό έγινε μικρότερο από ότι 1 cm αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς πόσο ήταν.
Η εξαγωγή έγινε με ηλεκτρικό punch 0,8 mm και το
Implanter ήταν 1 mm.
Στο τέλος μου είπε κάτι απίστευτο ότι υπάρχει περίπτωση από την δότρια περιοχή, από εκεί που έβγαλε τα μοσχεύματα, να υπάρχει μια επανέκφυση 20% , σε ένα χρόνο περίπου, επειδή την δότρια την τραυματίζει ελάχιστα και παραμένει εκεί το βλαστοκύτταρο που μπορεί να ξαναδώσει. Κάπως έτσι μου το είπε.
Προσωπικά μου φαίνεται λίγο περίεργο.. αλλά θα δούμε. Μακάρι για να κατεβάσω την hairline στα φρύδια. (αστειεύομαι).
Θα την κατεβάσω 1 εκ επειδή χρειάζονται 700 μοσχεύματα και τώρα μου έχουν μείνει 1000-1300 τριχοθυλάκια με το ζόρι.
Σε 12 μήνες όμως, εφόσον α) έχω επανέκφυση στην δότρια β) δεν με καλύπτει το ύψος της hairline.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Disco

Well-Known Member
Ναι, ο Γιατρός τα έκανε όλα μόνος του. Η νοσηλεύτρια απλώς έπαιρνε, έδινε και ξεχώριζε τα μοσχεύματα.
Με implanter μικρό έγινε μικρότερο από ότι 1 cm αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς πόσο ήταν.
Η εξαγωγή έγινε με ηλεκτρικό punch 0,8 mm και το
Implanter ήταν 1 mm.
Στο τέλος μου είπε κάτι απίστευτο ότι υπάρχει περίπτωση από την δότρια περιοχή, από εκεί που έβγαλε τα μοσχεύματα, να υπάρχει μια επανέκφυση 20% , σε ένα χρόνο περίπου, επειδή την δότρια την τραυματίζει ελάχιστα και παραμένει εκεί το βλαστοκύτταρο που μπορεί να ξαναδώσει. Κάπως έτσι μου το είπε.
Προσωπικά μου φαίνεται λίγο περίεργο.. αλλά θα δούμε. Μακάρι για να κατεβάσω την hairline στα φρύδια. (αστειεύομαι).
Θα την κατεβάσω 1 εκ επειδή χρειάζονται 700 μοσχεύματα και τώρα μου έχουν μείνει 1000-1300 τριχοθυλάκια με το ζόρι.
Σε 12 μήνες όμως, εφόσον α) έχω επανέκφυση στην δότρια β) δεν με καλύπτει το ύψος της hairline.
Μπράβο του που τα έκανε όλα μόνος του. Και το punch 0.8mm είναι καλό μέγεθος.
 

teoyoung

Active Member
Σήμερα Κυριακή. Είναι η 5η μέρα από την Μ.μ. Νοιωθω τσιμπήματα στην δοτρια ακόμη. Καποια μουδιάσματα. Δεν αισθάνομαι κάποιες φορές την ληπτρια. Παιρνω κανένα algofern των 600 mg το βράδυ. Ψυχολογικά όμως όταν βλέπω αυτό το χαλί να απλώνεται στην πρώην καράφλα, ενθουσιάζομαι. Λούζομαι με πολύ προσοχή. Όταν βγαίνω όντως οι πόνοι κ τα μουδιάσματα μετά το λούσιμο ελαχιστοποιούνται
Παραθέτω σημερινές φωτογραφίες
 

Συνημμένα

  • IMG_20210919_093225~2.jpg
    IMG_20210919_093225~2.jpg
    188.4 KB · Προβολές: 261
  • IMG_20210919_093300~2.jpg
    IMG_20210919_093300~2.jpg
    511.1 KB · Προβολές: 264
  • IMG_20210919_093427~2.jpg
    IMG_20210919_093427~2.jpg
    658.3 KB · Προβολές: 264
Τελευταία επεξεργασία:

teoyoung

Active Member
Νοιώθω βελονιάσματα ακόμα στην λήπτρια αλλά λιγότερο. Λούζομαι τρείς φορές την ημέρα. Μεθαύριο Παρασκευή κλείνω 10 μέρες από την μ.μ. Προσπαθώ να φυλάω το κεφάλι μου. Δυο φορές έχω κουτουλήσει χωρίς καμιά αιμορραγία όμως...ευτυχώς.
Ηλιος ελάχιστος, 10-15 λεπτά την ημέρα μέχρι να μπώ κ να βγώ από το μετρό. Στον μήνα λέω να ξεκινήσω τα βάρη(5-7κ) στα χέρια για τρικέφαλα και δικέφαλα, τις κάμψεις και ακόμη τους κοιλιακούς στο σπίτι που έκανα. Θα ρωτήσω κ τον Ιατρό βέβαια να το σιγουρέψω.
Θα επανέλθω σε ένα μήνα. Σας ευχαριστώ για τις ευχές σας.
 
  • Like
Reactions: spi

khaos13

Member
Πρόσεχε λίγο με τα χτυπήματα ρε αγόρι μου! Και εγώ 8η μέρα και έχω "βελονιάσματα", λίγη ενόχληση στην δοτρια (πιο πολύ φαγούρα), και μούδιασμα. Καλη συνέχεια!
 
Μπλουζα