Λοσιόν cetirizine 0,5%

Helpless

New Member
somari είπε:
H απόπτωσις αυξήθηκε... Δεν έφτασε βέβαια τα αρχικά στάδια που ακούμπαγα τα μαλλιά και έβρεχε, αλλά ούτε σαν τις αρχές του ζιρτέκ που τις έψαχνα στον νεροχύτη μετά το λούσιμο

Σκέφτομαι
-μηπως χάνει τη δράση του
-δεν το εφτιαξα καλά το τελευταίο batch (δε τα διάλυσα με το γουδί, τα έβαλα να διαλυθούν μόνα τους στο νερό)
-μήπως πρέπει να αλλάξω τη δοσολογία και από 1*2μλ την ημέρα να το κάνω 2*1 μλ


Και εγω τις 3 τελευταιες βδομαδες εχω αυξημενη τριχοπτωση.. Σκεφτομαι οτι και να σταματησε να δουλευει το ζιρτεκ σε μενα δεν βρισκω τον λογο στην αυξηση της τριχοπτωσης σε επιπεδα μεγαλυτερα απο ρεβιβο και ζιξ. Θα το συνεχισω ομως 1-2 μηνες ακομα και αν δεν δω διαφορα παει σκουπιδια μαλλον και ξαναξεκιναω στο κλασικο ψιλοαναποτελεσματικο ζιξ..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Γνώμη δική μου δώστε χρόνο στο ζιρτεκ,μην το αφήσετε πριν το 8μηνο για κανέναν λόγο ανεξαρτητως τριχοπτωσης,εκτός παρενεργειων.
Δεν θα δείτε καλύτερα αποτελέσματα απο κανένα τοπικο blocker και δεν το λέω υποθετικα,απλα δοκίμασα πολλά.
 

weznem

Well-Known Member
lab_rat είπε:
weznem είπε:
το δοκιμασω με 2εφαρμογες την μερα στις ιδια περιεκτικοτητα 0,25..πρεπει να βω πως θα δουλεψει σε εμενα.. :chinscratch
Για μένα χρησιμοποιείς και πολύ μικρή περιεκτικότητα.

λες να ανεβω στο ο,5?τι προτεινεις?
 

lab_rat

Member
weznem είπε:
lab_rat είπε:
weznem είπε:
το δοκιμασω με 2εφαρμογες την μερα στις ιδια περιεκτικοτητα 0,25..πρεπει να βω πως θα δουλεψει σε εμενα.. :chinscratch
Για μένα χρησιμοποιείς και πολύ μικρή περιεκτικότητα.

λες να ανεβω στο ο,5?τι προτεινεις?

Θα ελεγα να βαλεις για καμια βδομαδα 1% 2 φορες/μερα και αν δεις και σε πιασει αραιωσε το.
 

weznem

Well-Known Member
καλη σκεψη..το θεμα μου ειναι οτι δεν εχω κοντα μαλλια και με 0,25 μλ η λοσιον μου κρατα 16μερες.. με 1μλ και διχως αραιωμ ,θα πρεπει να αδιασω το μπουκαλι,αλλα θα το δοκιμασω και αυτο που λεσ..
 

somari

Active Member
Σκέφτηκα και εφαρμόζω και ένα άλλο κόλπο...
Βάζω στην κορυφή την αραιωμένη λοσιόν (επειδή απλώνεται εύκολα και δε θέλω λαδίλα), και στους γυμνούς κροτάφους βάζω σταγόνες κατευθείαν από το φαρμακευτικό διάλυμα (ωστε να είναι ΚΑΙ μεγαλύτερης περιεκτικότητας που ειναι πιο δύσκολη περιοχή,επίσης επειδή είναι πιο παχύρευστο ΔΕ γλιστράει στο κούτελο και εκεί δε μας ενδιαφέρει να λαδώσει καθώς μετά από λίγο θα στεγνώσει)
 

cool11

Well-Known Member
kapa είπε:
dk1984 είπε:
Κapa η τριχοπτωση σου πως παει με το cetirizine ειναι σταθερη ή εχει αυξηθει?

Έχω σταματήσει το ζιρτεκ και χρησιμοποιω keratene.

Για δωσε λινκ με το αντιστοιχο θεμα.

Σταματησες εντελως, τη λοσιον που εσυ ο ιδιος προτεινες σε αυτο το θεμα????
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
cool11 είπε:
Για δωσε λινκ με το αντιστοιχο θεμα.

Σταματησες εντελως, τη λοσιον που εσυ ο ιδιος προτεινες σε αυτο το θεμα????
http://www.hairlossgr.com/forum/thread-5076.html
Υπόψιν οτι μιλάμε για oral αντιανδρογονο με παρενέργειες τύπου φιναστεριδης
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Helpless

New Member
Παιδια εγω για το κροουν σκεφτομαι να το βαζω μαζι με ζιξ για επιπλεον μπουστ και για να μειωθει η λαδιλα.. Θα υπαρξει προβλημα πιστευετε?
 

crossfire

Well-Known Member
προβλημα δεν θα υπαρξει αλλα ειναι περιττο....βαζοντας ζιρτεκ,δεν χρειαζεσαι κατα αλλο για σταματημα τριχοπτωσης
 
Μπλουζα