Λιπαρο κεφάλι=καλό

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Para_Trixa

New Member
Εχω ακυσει κ διαβασει κατα καιρους οτι οταν μετα απο μια-2 μερες το κεφαλι μας αρχιζει κ λαδωνει κ μαζι με αυτο κ το τριχωτο του,δεν ειναι κακό...ισσα ισσα οτι αυτο το λαδι που παραγει το δερμα παιζει ουσιαστικα ρολο <<τροφης>> για ισσοροπησης PH για τα μαλλια μας...

Αν κανω λα8ος,δωστε μου τα φωτα σας :p
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Λιπαρο κεφάλι=καλό

Para_Trixa είπε:
Εχω ακυσει κ διαβασει κατα καιρους οτι οταν μετα απο μια-2 μερες το κεφαλι μας αρχιζει κ λαδωνει κ μαζι με αυτο κ το τριχωτο του,δεν ειναι κακό...ισσα ισσα οτι αυτο το λαδι που παραγει το δερμα παιζει ουσιαστικα ρολο <<τροφης>> για ισσοροπησης PH για τα μαλλια μας...

Αν κανω λα8ος,δωστε μου τα φωτα σας :p

δεν το έχω ψάξει και ιδιαίτερα, αν και έχω λιπαρά μαλλιά, αλλά νομίζω ότι είχα διαβάσει το αντίθετο από αυτό που λες.
 

Conan

Member
Απ: Λιπαρο κεφάλι=καλό

κι εγω το αντιθετο ξερω. ασε που το καθαρο κεφαλι ειναι και καλο για τα τοπικα.
 

heyya

New Member
Απ: Λιπαρο κεφάλι=καλό

Ναι, όπου με τα τοπικά λαδώνουμε εκ νέου το μαλλί και αποκαθίσταται με αυτό τον τρόπο το PH :13m:
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Λιπαρο κεφάλι=καλό

η συνταγη 2% λαδωνει επειδη εχει pg,η 1,5%το αντιθετο,ξεραινει το μαλι 8)
 

badday

New Member
Απ: Λιπαρο κεφάλι=καλό

Para_Trixa είπε:
Εχω ακυσει κ διαβασει κατα καιρους οτι οταν μετα απο μια-2 μερες το κεφαλι μας αρχιζει κ λαδωνει κ μαζι με αυτο κ το τριχωτο του,δεν ειναι κακό...ισσα ισσα οτι αυτο το λαδι που παραγει το δερμα παιζει ουσιαστικα ρολο <<τροφης>> για ισσοροπησης PH για τα μαλλια μας...

Αν κανω λα8ος,δωστε μου τα φωτα σας :p

Ναι ισχυει το εχω διαβασει και εγω ..αλλα δεν εχει σχεση με την ΑΑ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

baybars

New Member
Απ: Λιπαρο κεφάλι=καλό

Para_Trixa είπε:
Εχω ακυσει κ διαβασει κατα καιρους οτι οταν μετα απο μια-2 μερες το κεφαλι μας αρχιζει κ λαδωνει κ μαζι με αυτο κ το τριχωτο του,δεν ειναι κακό...ισσα ισσα οτι αυτο το λαδι που παραγει το δερμα παιζει ουσιαστικα ρολο <<τροφης>> για ισσοροπησης PH για τα μαλλια μας...

Αν κανω λα8ος,δωστε μου τα φωτα σας :p

ΔΩΣΕ ΠΗΓΕΣ Κ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΝ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ.

ΔΕΣ Κ ΤΟ TOPIC "ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΘΕΩΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ"
, ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΜΙΑ ΑΠΟΨΗ.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα