Λιγη βοηθεια ωστε να τα βαλω με καποια σειρα ...

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

akishellas3

Well-Known Member
Καλημερα παιδια λοιπον εχω

1) διαλυμα του George Toumba
2) gel aloe 99.9%
3) botadern-fungoral-libromen(πως λεγεται)-revita
4) emu oil (σε υγρη μορφη κ σe στυλ gel)
5) spectra dnc
6) POLYSORBATE 80
7) Spiro που την εχω βαλει μεσα POLYSORBATE 80-emu oli - aloe vera .
8) Nanominox-FMS - Finasterid + Minoxidil sulfate minoxidil (sulfate 4% -finasteride 0.1% -adenosine -ketoconazole ) TO ΟΠΟΙΟ ΤΟ ΠΗΡΑ Κ ΚΑΘΕΤΑΙ ΔΕ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΤΙ ΕΙΧΑ ΦΟΒΗΘΕΙ.
9) Airol
10) Διαφορες βιταμινες Ω3,6,9 , iποφαες .

Λοιπον παιδια πειτε μου συνδιασμους ωστε να προσπαθησω να ακολουθησω ενα σωστο προγραμμα .
Τι να κανω?
π.χ. Πρωι airol με emu oil κ μετα απο κανα δεκαλεπτο το διαλυμα george ,μετα αοπ κανα μισαωρω λογικα που θα εχει αποροφηθει το διαλυμμα να βαλω Aloe σε gel για να φτιαξω τα μαλλια μου (στεκονται με αυτη ;) κ να τελειωνω για το πρωι ?
Μεσημερι τωρα εδω τι να κανω ? Spiro(dht) η Spectra(dht+regrowth) ?
Πριν τον υπνο παλι spectra η διαλυμμα?

Το nanomix? που το εχω κ καθεται :tease: ?

Επισης , να ρωτησω το εξης καταρχην απο περυσι το καλοκαιρι αρχισα το γυμναστηριο ειδα ενα αδιασμα στον αριστερο κροταφο(ναι πραγματικα στον δεξι εχω περισσοτερα ) κ ενα αδιασμα μισου δαχτυλου στο κουτελο πανω ,παιζει ρολο ? Λογο που με τις πρωτεινες ,παιζουν κατι bca κ κατι super pump κατι αργινινες κ.τλ. ,loγο πιο αυξημενης τετοστερονης μιας που δεν κραταγα κ καμια θεραπεια καθημερινη μονο spiro κ αυτο ανα μερα περιπου .
Πειτε οποιος θελει την γνωμη του ,ευχαριστω .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Λιγη βοηθεια ωστε να τα βαλω με καποια σειρα ...

Επισης οτι βαζω εκτος απο την spiro το βαζω στους κροταφους κ γυρω γυρω απο αυτους .
Εδω κ καιρο οταν λουζομαι εχω τριχες μπολικες στο χερι αλλα παρολαυτα φαινονται πιο φουντωτα τα μαλια μου ??? ,τι να πω...
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Λιγη βοηθεια ωστε να τα βαλω με καποια σειρα ...

Φίλε akishellas3 είναι πολύ σημαντικό να ακολουθείς ένα σταθερό πρόγραμμα ώστε σε βάθος χρόνου να δεις αποτέλεσμα. Κάτι τέτοιο θεωρώ ότι είναι αδύνατον να συμβεί με όλα αυτά τα τοπικά. Άσε που το δέρμα και σφουγγάρι να ήταν δεν μπορεί να απορροφά ότι του δίνεις.

Το 50% της επιτυχίας μιας θεραπείας είναι να την ακολουθείς πιστά επι μακρόν. Από τη στιγμή που (μάλλον για να μην το αναφέρεις) δε θέλεις χαπάκια θα πρότεινα

Nanominox + τοπική fina
Τοπική spiro
botadernm-fungoral

και τέλος.... Τα υπόλοιπα βοηθούν στην καλή κατάσταση του τριχωτού αλλά μέχρι εκεί. Άσε που η λαδίλα που δινουν και η κακή υφή στο στέλεχος της τρίχας, μετά από καιρό καταντά εκνευριστική...

Οσο για το gym αν "παίζεις πολλά κιλά" τότε ΝΑΙ κάνεις κακό στα μαλλιά σου... Οι πρωτεϊνες και τα υπόλοιπα που παίρνεις δεν επηρεάζουν ...
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Λιγη βοηθεια ωστε να τα βαλω με καποια σειρα ...

tropheus είπε:
Φίλε akishellas3 είναι πολύ σημαντικό να ακολουθείς ένα σταθερό πρόγραμμα ώστε σε βάθος χρόνου να δεις αποτέλεσμα. Κάτι τέτοιο θεωρώ ότι είναι αδύνατον να συμβεί με όλα αυτά τα τοπικά. Άσε που το δέρμα και σφουγγάρι να ήταν δεν μπορεί να απορροφά ότι του δίνεις.

101 % μαζι σου

akishellas3

με εχεις μπερδεψει λιγο ρε συ
ο tropheus τα ειπε μια χαρα

βασικα το διαλυμα του George αν εχει παραγωγα κορτ. μην το βαζεις με το airol
συνήθως τις βιταμινες με λιπαρα οξεα τις παιρνουν βραδυ
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Λιγη βοηθεια ωστε να τα βαλω με καποια σειρα ...

Παιδια σας ευχαριστω κ παλι ,θα σας πω μολις κατασταλαξω ακριβως τι θα ακολουθησω διοτι θελω να ακολουθησω καποια στιγμη μια σταθερη θεραπεια ( που εχετε δικιο γιαυτο ) αλλα θελω να συμπεριλαβω κ το διαλλυμα του george .
Πανο μαμησετα ουτως η αλλως μπερδευομαι κ εγω ο ιδιος μερικες φορες με αυτα που γραφω,οπως τα γραφω :D .
Για το γυνμναστηριο τωρα, πολλα κιλα πως το εννοεις ? Καθε φορα που πηγαινω παιζω στο μαξιμουμ τις δυναμεις μου κ μενω σταθερος εκει στις πρωτα δυο σετ κ επειτα βαζω ακομα περισσοτερα κ ας κανω κ λιγοτερες επαναληψεις Ειναι κακο αυτο ε :'( , να παιζω πιο χαλαρα κ νορμαλ κιλα για μην ανεβαινει η τετοστερονη στα hi :chinscratchn ,μαμακια δεν ειναι αν εννοεις αυτο ?
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Λιγη βοηθεια ωστε να τα βαλω με καποια σειρα ...

το κακο με τις εναλλαγες για τις θεραπειες ειναι οτι καθε 3 και λιγο ο οργανισμος προσπαθει να προσαμορστει και τον ψιλο μπερδευεις και αυτον ;) ;)

προπονησου κανονικα νομιζω ο tropheus για αλλο πραγμα μιλουσε
 

spartangr01

New Member
Απ: Λιγη βοηθεια ωστε να τα βαλω με καποια σειρα ...

akishellas3 είπε:
Παιδια σας ευχαριστω κ παλι ,θα σας πω μολις κατασταλαξω ακριβως τι θα ακολουθησω διοτι θελω να ακολουθησω καποια στιγμη μια σταθερη θεραπεια ( που εχετε δικιο γιαυτο ) αλλα θελω να συμπεριλαβω κ το διαλλυμα του george .
Πανο μαμησετα ουτως η αλλως μπερδευομαι κ εγω ο ιδιος μερικες φορες με αυτα που γραφω,οπως τα γραφω :D .
Για το γυνμναστηριο τωρα, πολλα κιλα πως το εννοεις ? Καθε φορα που πηγαινω παιζω στο μαξιμουμ τις δυναμεις μου κ μενω σταθερος εκει στις πρωτα δυο σετ κ επειτα βαζω ακομα περισσοτερα κ ας κανω κ λιγοτερες επαναληψεις Ειναι κακο αυτο ε :'( , να παιζω πιο χαλαρα κ νορμαλ κιλα για μην ανεβαινει η τετοστερονη στα hi :chinscratchn ,μαμακια δεν ειναι αν εννοεις αυτο ?



το γυμναστηριο αδερφε δεν εχει καμμια σχεση με την τριχοπτωση (οσον αφορα την Α.Α)
προκειται για μια κληρονομικη γονιδιακης προσελευσης "ασθενεια"
γυμνασου οσο θες και αφοβα
:)
 
Απ: Λιγη βοηθεια ωστε να τα βαλω με καποια σειρα ...

με την ιδια λογικη μην κανεις καθολου σεξ κανει κακο.. γυμνασου αφοβα οπως λεει και ο απο πανω
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Λιγη βοηθεια ωστε να τα βαλω με καποια σειρα ...

Oκ παιδια για το γυμναστηριο . Αν ομως τον επιβαρυνεις με ουσιες ωστε να σηκωσεις παραπανο κιλα ,π.χ. super pump (που ξερω ειναι ελαφρυ αλλα περιεχει καλες... ουσιες μεσα) πιο δυνατα λογικο ειναι πως θα υπαρχει προβλημα ,τελικα Πανο αυτο εννοουσε κ ο Tropheous ?
Λοιπον θα σας πω μια αλλαγη που εχω εντωπισει στα μαλια μου εδω κ 1 1/2 2 μηνες .
Καταρχην τα σπυρακια στο κεφαλι εχουν υποχωρησει πολυ κ πλεον βλεπω πιο χοντρη την τριχα κ στα πλαινα :p .
Τι εχω αλλαξει ,ανα δυο μερες λαδακια χαλαρο μασας στο κεφαλι(jojoba κ.λ.π.) κ τα αφηνω πολλες ωρες ,με το που λουσεται τα μαλλια απλα ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΠΑΛΑ ΜΑΜΑΤΑ /
Πλεον εχω σταματησει να χρησιμοοποιω συχνα Σπυρο(την εχω φτιαξει οπως ο tropheous k πλεον την βαζω ανα 3 μερες περιπου) διοτι με βολευε κ αυτη διοτι κραταγε το μαλλι αν κ ειχα ριξει μεσα στο διαλυμα της κ emu oil k aloe k polysobrate 80 ,βαζω ομως πλεον μονο aloe κ πιστευω εχει συμβαλει στο να φουντωσει το μαλλι εκτος αν εκανε κατι οπως εγραψα σε ενα αλλο τοπικ μια ας πουμε καραμελα που εχει βιταμινη C κ ψευδαργηρο εδω κ 1 1/2-2 μηνες ::) .

Λοιπον θα προσπαθησω να την εξης απο θεραπεια,οποιος θελει επεμβαινει .

1)Πρωι διαλυμα George κ μετα απο κανα 30ωρο aloe για να φτιαξω τα μαλλια σαν τζελ (ειναι ενταξει ο χρονος η να περιμενω παραπανω?)

2) καμια ωρα πριν παω γυμναστηριο Spuro

3) Το απογευμα μετα απο μπανιο κ γυμναστηριο διαλυμα George

4) Τη νυχτα πριν τον υπνο SPECTRA H NANOMIX η τιποτα ?

Ρε σεις Πανο κ Tropheous κ οπιος αλλος θελει ,βαζοντας ομως μεσα το διαλυμα του george ως θεραπεια πως θα φτιαχνατε με αυτα την δικια σας θεραπεια?
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Λιγη βοηθεια ωστε να τα βαλω με καποια σειρα ...

Το κακό με τα βάρη είναι ότι όλοι παρασυρόμαστε και προσπαθούμε να σηκώσουμε περισσότερα κιλά.

Ο άνθρωπος δεν είναι φτιαγμένος για να σηκώνει 80-100-120-140 κ.λ.π. στον πάγκο... πως να το κάνουμε ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ...

Για αυτό και τα αποτελέσματα είναι πρόσκαιρα και για αυτό έχουμε και τραυματισμούς.

Στα πολλά κιλά ο οργανισμός προκειμένου να αντεπεξέλθει ανεβάζει τα επίπεδα των ανδρογόνων (τεστοστερόνης, DHT) που αποδεδειγμένα κάνουν κακό στα μαλλιά.

Για να μην πω για τα επιπλέον ανδρογόνα που παίρνουνε μερικοί - μερικοί... Έχω πάρει και εγώ πολύ ισχυρά αναβολικά στεροεϊδή τα οποία έβλαψαν τα μαλλιά μου...

Εγώ λέω :
ΝΑΙ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ
ΟΧΙ ΣΤΑ ΤΡΕΛΑ ΚΙΛΑ
ΟΧΙ ΣΤΑ ΑΝΑΒΟΛΙΚΑ και στα συμπληρώματα που ανεβάζουν τα επίπεδα των ανδρογόνων...
ΝΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΕΪΝΗ

Και κάτι άλλο... μη βλέπεις κάτι ΤΟΥΜΠΑΝΑ με NW1... και πιστέψεις ότι τα τρελά κιλά και τα αναβολικά δεν κάνουν κακό στα μαλλιά... Αυτά τα άτομα υπάρχουν είναι λίγα και έχουν μαλλάκια πολύ ανθεκτικά στα ανδρογόνα.

Εσύ που διαβάζεις αυτές τις γραμμές και είσαι σε αυτό τo Forum δεν ανήκεις σε αυτή την κατηγορία... Τα μαλλιά σου είναι πολύ ευαίσθητα στα ανδρογόνα ... ΑΥΤΑ ...
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Λιγη βοηθεια ωστε να τα βαλω με καποια σειρα ...

οταν λες χοντρα στεροειδη τι ενοεις????
εγω περνω συνδιαστηκα πρωτεινες και καθε 3 μηνες περνω και κρεατινη.....για 40 μερες.....
η κρεατινη θεωρειται "βαρια" για το μαλλι μηπως??? δε το εχω ψαξει το θεμα.....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: Λιγη βοηθεια ωστε να τα βαλω με καποια σειρα ...

pano η πρωτεινη και η κρεατινη δεν ειναι στεροιδη

άνθρωπος δεν είναι φτιαγμένος για να σηκώνει 80-100-120-140 κ.λ.π. στον πάγκο... πως να το κάνουμε ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ...

αυτο ποιος το λεει?
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Λιγη βοηθεια ωστε να τα βαλω με καποια σειρα ...

dimitris1991 είπε:
pano η πρωτεινη και η κρεατινη δεν ειναι στεροιδη

άνθρωπος δεν είναι φτιαγμένος για να σηκώνει 80-100-120-140 κ.λ.π. στον πάγκο... πως να το κάνουμε ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ...

αυτο ποιος το λεει?

ξερω οτι δεν ειναι στεροειδη αλλα ρωταω αν κανει κακο η κρεατινη στα μαλλια.....
αυτο με τα κιλλα ναι δεν ισχυει.......ειναι σοτν ανθρωπο....σηκωνεις παντα οσα μπορεις....
εγω παω 3 χρονια γυμναστηριο......αν βαλω μονο 80 κιλα παγκο θα νομισω οτι σηκωνω σκετη την μπαρα......
 
Απ: Λιγη βοηθεια ωστε να τα βαλω με καποια σειρα ...

ξερω οτι δεν ειναι στεροειδη αλλα ρωταω αν κανει κακο η κρεατινη στα μαλλια.....

η πρωτεινη δεν κανει κανει κακο σιγουρα, δηλαδη αν φας ενα κοματι κοτοπουλο στηθος θα σ πεσουν τα μαλλια? καλο κανει γιατι μερικες φορμουλες περιεχουν και αλλα αμινοξεα χρησιμα

η κρεατινη κανει κακο εμεσα, αλλα πορο κρεατινη να παιρνεις? για ποσο καιρο? λογικα μονο τν χειμωνα για κανενα 1-2 μηνες? δεν υπαρχει λογος να την σταματησεις
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Λιγη βοηθεια ωστε να τα βαλω με καποια σειρα ...

dimitris1991 είπε:
άνθρωπος δεν είναι φτιαγμένος για να σηκώνει 80-100-120-140 κ.λ.π. στον πάγκο... πως να το κάνουμε ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ...

αυτο ποιος το λεει?

Το λέει η φύση του ανθρώπου ... Εγώ δεν ξέρω κανέναν στα 60 κιλά που στα ξεκάρφωτα να σηκώνει 80 κιλά ή κάποιον στα 80 κιλά που να σηκώνει 140 κιλά (τα νούμερα που αναφέρω είναι ενδεικτικά).

Ούτε η πρωτεϊνη ούτε η κρεατίνη ούτε τα αμινοξέα προκαλούν τριχόπτωση...

Αναβολικά στεροεϊδή είναι η τεστοστερόνη και τα παράγωγά της (φυσικά και συνθετικά)...
 
Απ: Λιγη βοηθεια ωστε να τα βαλω με καποια σειρα ...

ετσι μπραβο.. ορισες τα κιλα.. πριν μιλουσες αοριστα Ο ΑΝΘΩΡΟΣ ειπες.

οσο γ τν κρεατινη κανει κακο γιατι ανεβαζει την ενταση της προπονησης

προσωπικα οταν ειχα παρει μια formula το no xplode (δεν ειναι κρεατινη αλλα περιεχει αρκετη δοση) η ενταση της προπονησης μου ανεβηκε για τα καλα.. σηκωνα με διαφορα περισοτερα κιλα.. αλλα το να σ κανει η κρεατινη κακο σαν ουσια οχι , αλλωστε την βρησκουμε και στα φαγητα
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Λιγη βοηθεια ωστε να τα βαλω με καποια σειρα ...

Eγινε παιδια ξεκαθαρο αυτο με το γυμναστηριο 8) . Αυτο με τη σειρα ? ολα καλα ετσι ?
 

heyya

New Member
Απ: Λιγη βοηθεια ωστε να τα βαλω με καποια σειρα ...

akishellas3 είπε:
Eγινε παιδια ξεκαθαρο αυτο με το γυμναστηριο 8) .
:D :p

akishellas3 είπε:
Αυτο με τη σειρα ? ολα καλα ετσι ?

μιλάς για 3 φορές την ημέρα μινοξιδίλη, έτσι; :chinscratch

θα έλεγα 1 του τούμπα, 1 spectra
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Λιγη βοηθεια ωστε να τα βαλω με καποια σειρα ...

Oκ οποτε

1) Πρωι EMU OIL απλωμενο στη χουφτα κ ψεκαζω SPECTRA το ανακατευω κ το βαζω στις περιοχες με προβλημα κ μετα απο κανα μισαωρο aloe για να φτιαξω τα μαλλια σαν τζελ (ειναι ενταξει ο χρονος η να περιμενω παραπανω?)

2) καμια ωρα πριν παω γυμναστηριο Spιro

3) Το απογευμα μετα απο μπανιο κ λαδακια τα αφηνω καμια ωριτσα αν μπορεσω κ στο τελος παλι aloe .

4) Τη νυχτα πριν τον υπνο διαλυμα George .

Οπου περιεχεται μινοξυδιλη την βαζω μονο στις περιοχες που εχω προβλημα π.χ. κροταφους δεν τις βαζω στο υπολοιπο κεφαλι επλιζω να ειναι σωστο αυτο .
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα