Λευκές ραγάδες

geeorgee

Active Member
Οι γνωστές αντιαισθητικές ουλές, που ξεκινούν από κόκκινο χρώμα και καταλήγουν με την πάροδο του χρόνου σε λευκό και μόνιμες στο σώμα.
Ξέρεις κανείς είτε απο προσώπικη εμπείρια είτε απο γνώστο-ή του αν υπάρχει
λύση;Ξέρω οτι οι αλοιφές κτλ δε κάνουν τίποτα είναι πεταμένα λεφτά.
Απο θεραπείες βρήκα με λίγο ψάξιμο μερικές οπου κυρίως η πρώτη
(scarlet) υπόσχεται πολλά άλλα είμαι σίγουρος οτι θα υπάρχει μεγάλη
απάτη και κλεψιά και σε αυτό το χώρο και δεν είμαστε για τέτοια.Ισως και το Derma roller 1.5 mm
να μπορεί να βοηθήσει;

1.Το Scarlet ή αλλιώς Ενέσιμη Ραδιοσυχνότητα των Medicosmetic
http://www.youtube.com/watch?v=lMq2C9g46EI

2.Θεραπείες MICRODERMABRASION

3.FRACTIONAL CO2 LASER
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Έχω την πληροφόρηση ότι βοηθάει το φυσικό βούτυρο κακάο.
Ενδεχομένως και το roller να κάνει κάτι.
 

dionisis19

Member
Οι γνωστές αντιαισθητικές ουλές, που ξεκινούν από κόκκινο χρώμα και καταλήγουν με την πάροδο του χρόνου σε λευκό και μόνιμες στο σώμα.
Ξέρεις κανείς είτε απο προσώπικη εμπείρια είτε απο γνώστο-ή του αν υπάρχει
λύση;Ξέρω οτι οι αλοιφές κτλ δε κάνουν τίποτα είναι πεταμένα λεφτά.
Απο θεραπείες βρήκα με λίγο ψάξιμο μερικές οπου κυρίως η πρώτη
(scarlet) υπόσχεται πολλά άλλα είμαι σίγουρος οτι θα υπάρχει μεγάλη
απάτη και κλεψιά και σε αυτό το χώρο και δεν είμαστε για τέτοια.Ισως και το Derma roller 1.5 mm
να μπορεί να βοηθήσει;

1.Το Scarlet ή αλλιώς Ενέσιμη Ραδιοσυχνότητα των Medicosmetic

2.Θεραπείες MICRODERMABRASION

3.FRACTIONAL CO2 LASER
ειχα παει απο κοντα με ειδαν μου ειπαν οτι και καλα φευγουν και οτι θα μου κανουν καλη τιμη στα 1000 απο 3000 ομως εχω μια γνωστη αισθητικο πολυ καλη κοπελα με γνωσεις ιατρικες που μου ειπε οτι απλα θελουν να μου φανε τα χρηματα μου ειπε οτι δυστυχως δεν φευγουν γιατι εχει σπασει ο συνδετικος ιστος τους δερματος οποτε δεν πηγα ποτε του ειχα δωσει μια μικρη προκαταβολη που φυσικα δεν την επιστρεφουν πισω μιλαω φυσικα για το scarlet .........αν καποιος βεβαια εχει δοκιμασει και εχει δει αποτελεσμα παρακαλω πολυ ας μιλησει ειναι αναγκη
 

Stripar

Established Member
To πιό οικονομικό είναι το roller συνδυαστικά με μιά κρέμα ανάπλασης.
Αναλόγως το πρόβλημα , πιθανόν να σου πάρει καιρό μέχρι να δείς τα πρώτα αποτέλεσμα...

Διαφορετικά , άν θές να δείς άμεσα αλλαγή και έχεις και την άνεση δώστα στο


ΔΙΑΒΑΣΕ...:
 

Συνημμένα

  • 43 Ομιλία Ε.Ε.Δ.pdf
    644.4 KB · Προβολές: 13

geeorgee

Active Member
thanks για το αρθρακι stripar.Μια κρεμα αναπλασης οπως kelosoft μπορει να εφαρμοστει
και αμεσως μετα τον τραυματισμο με roller η μονο τις μερες που δεν τραυματιζω
 
να πω μια μλκ ?
δλδ γι αυτους που κανουν ρολερ στο προσωπο για αναπλαση ,μπορεις να βαλεις μετα kelosoft για να βοηθησει η δε θα κανει τπτ ?
 

dionisis19

Member
Εγώ τις εμφάνισα στα 14 έβαζα κρέμες και τπτ στα 17 έμαθα για το dermo roller το οποίο και χρησιμοποίησα για αρκετό διάστημα 2 μήνες νομίζω μαζί με κρέμα ανάπλασης που εισάγεται από το εξωτερικό κάνει 80ευρώ και παίρνω μαζί το roller δώρο.... Εντάξει από εκείνο το κόκκινο πράγμα που ήταν έγιναν άσπρες υπάρχει διαφορά αλλά δεν έφυγαν σήμερα κάνω το derma pen που σε τρυπαει πιο βαθιά και πάλι όμως ελπίδα για να φύγουν μου το ξεγραφει η αισθητικος αν κάποιος Γνωρίζει κάτι άλλο αν υπάρχει κάποια ελπίδα στο εξωτερικό ας μας ενημερώσει
 

Stripar

Established Member
thanks για το αρθρακι stripar.Μια κρεμα αναπλασης οπως kelosoft μπορει να εφαρμοστει
και αμεσως μετα τον τραυματισμο με roller η μονο τις μερες που δεν τραυματιζω


Η kelosoft είναι μια απο τις καλύτερες κρέμες για την δουλειά αυτή.
Αν δεν είναι πολύ ακριβή (γιατί απο ότι θυμάμαι είχε παλιά τσουχτερή τιμή) μπορείς να την εφαρμόζεις όλες τις ημέρες.
Την ημέρα του τραυματισμού , λόγου του τραυματισμού θα απορροφάται καλύτερα και θα εισχωρεί απλά πίο "βαθιά" (κάτι σαν roller-minox στα μαλλιά).

Προσωπικά θα έπαιρνα το μεγαλύτερο δυνατόν mm σε roller και βέβαια την τοπική αναισθητική κρέμα που εφαρμόζει ο @kapa...
ετσι ώστε και το μεγαλύτερο δυνατόν βελονισμό να πετύχαινα και να μήν πονούσα !!!.

Εγώ τις εμφάνισα στα 14 έβαζα κρέμες και τπτ στα 17 έμαθα για το dermo roller το οποίο και χρησιμοποίησα για αρκετό διάστημα 2 μήνες νομίζω μαζί με κρέμα ανάπλασης που εισάγεται από το εξωτερικό κάνει 80ευρώ και παίρνω μαζί το roller δώρο.... Εντάξει από εκείνο το κόκκινο πράγμα που ήταν έγιναν άσπρες υπάρχει διαφορά αλλά δεν έφυγαν σήμερα κάνω το derma pen που σε τρυπαει πιο βαθιά και πάλι όμως ελπίδα για να φύγουν μου το ξεγραφει η αισθητικος αν κάποιος Γνωρίζει κάτι άλλο αν υπάρχει κάποια ελπίδα στο εξωτερικό ας μας ενημερώσει

Διονύση οι παραπάνω "λύσεις" αφορούν ραγάδες που είναι στο αρχικό στάδιο δηλ. κόκκινες , μώβ ή έχουν αρχίσει να γίνονται λευκές.
Αν είναι γκρί ή λευκές για μεγάλο χρονικό διάστημα , δηλ. έχουν "ωριμάσε" αρκετά...τα παραπάνω ματζούνια δέν θα κάνουν τίποτα.

Εκεί μετά πηγαίνεις σε χειρουργικές μεθόδους!...

Γιατί δέν κάνεις τον κόπο να ανεβάζεις μια φωτογραφία , έτσι ώστε να μήν μιλάμε στο "αέρα" ?
 

dionisis19

Member
Τι εννοείς χειρουργικες μεθόδους ??? Από όσο γνωρίζω με πλαστική δεν έχει νόημα γιατί μετά σου φαίνεται η τομή του ραματος
 

erevos

Active Member
Σύμφωνα με την έρευνα και το ιώδιο τοπικά θα μπορούσε να βοηθήσει, αν δεν είναι τελειωμένη η υπόθεση λογικά. Δεν χάνεις τίποτα να βάλεις πάντως...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dionisis19

Member
Σύμφωνα με την έρευνα και το ιώδιο τοπικά θα μπορούσε να βοηθήσει, αν δεν είναι τελειωμένη η υπόθεση λογικά. Δεν χάνεις τίποτα να βάλεις πάντως...
Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια ιωδιο από που θα μπορούσα να πάρω ????
 

Stripar

Established Member
Τι εννοείς χειρουργικες μεθόδους ??? Από όσο γνωρίζω με πλαστική δεν έχει νόημα γιατί μετά σου φαίνεται η τομή του ραματος

Ναί όντως...αλλά εξαρτάται το μέγεθος του αρχικού προβλήματος.
Αν για παράδειγμα ανταλλάξεις μια επιφάνεια 150cm2 με άσχημους λευκούς ραγάδες με τέσσερα - πέντε ράμματα…το λές πρόοδο

Κανείς δεν πρόκειται να σου δώσει την σωστή λύση , αν δεν ξέρει πρότινος για το μέγεθος του προβλήματος και βέβαια όπως πολύ σωστά λέει και η φίλη σου η αισθητικός:
Σε κάποιες περιπτώσεις ισως να μην αξίζει να ασχοληθείς κάν…
 
Μπλουζα