Λίγο πριν την μεταμόσχευση

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Λίγο πριν την μεταμόσχευση

Καταρχην φιλε Ε.Α πιστευω να καταλαβαινεις οτι ολη αυτη η εκταση δεν καλυπτεται μονο με φυε.....
ουτε στα πιο τρελα μας ονειρα δλδ δε θα το θεταμε ως στοχο....
αυτη η περιπτωση θελει στριπαρισμα τερμα....οσο περνει.....μετα φυε τερμα παλι....να βγαλει οτι εχει και δεν εχει απο δοτρια δλδ....
και στο τελος να καταληξει στην bht και να προσπαθησει να μαζεψει οτι αλλο μπορει.....γιατι οπως καταλαβαινεις η δοτρια του κεφαλιου δε φτανει ουτε για πλακα να καλυψει τετοια εκταση...ουτε καν για μετριο αποτελεσμα.....

Τωρα οσο για το nw3 που λες....ενοειται οτι το nw2..το ξεχναμε στη συγκεκριμενη περιπτωση....παμε για nw3 αλλα το θεμα δεν ειναι αυτο....το θεμα ειναι τι πυκνοτητα θα εχει και τι τελικη εμφανιση θα αποδωσει αυτο το nw3.....
εγω παντος ειπα και πριν οτι να ειναι προσγειωμενος ο ανθρωπος.....και να ελπιζει σε ενα μετριο αποτελεσμα που θα του επιτρεπει να εχει μια αξιοπρεπη εμφανιση και να κυκλοφορει σαν φυσιολογικος ανθρωπος χωρις κομπλεξ.....
εγω δεν περιμενω κατι παραπανω απ το μετριο στη συγκεκριμενη περιπτωση......

βεβαια μπορει να κανει κι αλλες πατεντες για να αναδειξει το αποτελεσμα......μπορει να κανει micro hair tattoing αναμεσα στα μεταφυτευμενα μαλλια του.....και να αυξησει την πυκνοτητα "οπτικα" γιατι ναι μεν δε θα εχει παραπανω τριχες...αλλα δε θα φαινονται bald spots στο κεφαλι ουτε θα δειχνει αραιο....θα δειχνει πιο πυκνο...και τα ασπρα κενα (λογω χαμηλης πυκνοτητας) θα καλυφθουν απ την μελανι του τατου που θα ειναι ιδιας αποχρωσης με το μαλλι και θα εχει "ζωγραφιστει" εκει στο κενο μια κοντι τριχα :) .....κι ετσι θα μπορει να εχει ειτε κοντο μαλλι 1η-2η ή 3η σκαλα...ειτε μακρυτερο μαλλι 2-3 ποντους και να δειχνει ομως αρκετα πυκνο....γιατι θα ξεγελαει το ματι και θα προσθετει πυκνοτητα το micro hair tattoing.....
Υπαρχουν λυσεις φιλε Ε.Α....αρκει βεβαια να υπαρχουν και λεφτα ;)
ας ξεκινησει να κανει μεταμοσχευσεις να δει τι μπορει να παρει απ ολο αυτο.....και μετα αν δε του φτασει....προχωραει σε micro hair tattoing αναμεσα στα θυλακια....και καθαριζει μια για παντα.....με πολυ καλη "οπτικη" πυκνοτητα....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

teleiomenos

New Member
Απ: Λίγο πριν την μεταμόσχευση

Ε.Α. είπε:
Είδα τις φωτό σου. Είσαι περίπτωση για πολλά τριχοθυλάκια. Αλλά ρε συ, δεν είσαι δύσκολη περίπτωση με την έννοια της ποιότητας. Εάν έχεις δότρια ή γένι (που παρεπιπτόντως δεν φωτογράφησες για να δούμε) θα γίνεις σαν τον Βαμβακούλα. Μην ανησυχείς καθόλου.

Και απ' ότι φαίνεται δεν σε καταστρέψαν το σκαλπ όπως εμένα με θυλακίτιδα, τρύπες κτλ. Είσαι καλά. Στείλε λίγο και φωτό και από δότρια και γένι, σε παρακαλώ.

Και κάτι άλλο. Μην βγάζεις έχθρα και εκδίκηση. Η εκδίκηση δεν είναι καλός σύντροφος.

Εσύ θες ένα απλό ριπέαρ. Μια καλή επιδιόρθωση. Αλλά κοίτα, εάν η δότριά σου δεν είναι τόσο καλή, τότε μένει το γένι σου. Το γένι είναι λογικά ασφαλές δότρια. Αλλά ίσως να μην φτάσει για να γίνεις σαν 18χρονος. Αλλά πραγματικά θα σε κάνει Ν2 ή Ν3.

Οπότε και στην χειρότερη των περιπτώσεων θα γίνεις ΠΟΛΥ μα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καλύτερα.

Αλλά να μην λέω αερολογίες. Στείλε και φωτό της δότριας και από το γένι...


Θα ανεβάσω φωτογραφίες με την πρώτη ευκαιρία. Δεν μπορώ να ξέρω για την δότρια γιατί έχουν γίνει και 2 fue αλλά για γένια και τρίχες σώματος πάρε να έχεις. Τι κατάρα να εισαι σχεδόν σαν αρκούδα στο σώμα και να τα χάνεις πάνω.. Τι ειρωνεία.. Το θέμα έχει λήξει για μένα. Μαζεύω λεφτά για του χρόνου που θα μπορώ να κάνω.. Λες ότι αυτά τα αποτελέσματα δεν σου άρεσαν. Εγώ έτσι όπως έχω πλέον συμβιβαστεί με τις προσδοκίες μου τα βλέπω όλα (του εξωτερικου) θαύματα...
 

teleiomenos

New Member
Απ: Λίγο πριν την μεταμόσχευση

sito είπε:
εισαι nw5a οπως ειπες και συ. (κ γω μαλλον για εκει παω στην καλυτερη). Στην περιπτωση σου πιστευω (χωρις να θελω να σου φουσκωσω τα μυαλα) μπορεις να κανεις μια παρα πολυ καλη μεταμοσχευση. οι φωτο σου μου θυμιζουν την περιπτωση που εχει ο οζγκουρ σε φωτο με τα 10000 τριχοθυλακια.

Μονη προυποθεση: 1. Να εχεις το χρημα
2. Να εχεις καλη δοτρια και αν δεν φτανει να εχεις γενι ή/και αλλες τριχες σωματος ποθ να κολλανε σχετικα με τα μαλλια σου.


Ευχαριστώ μαν. Δεν έχω τρελές απαιτήσεις. Ας έχει και αραίωμα πίσω σαν του Ζιντάν. Μια αξιοπρεπή εμφάνιση θέλω. Τώρα το μόνο που έχω να κάνω ειναι να κερδίσω κανά καλό τουρνουά πόκερ μέχρι του χρόνου καλοκαίρι και έφυγα....
 

teleiomenos

New Member
Απ: Λίγο πριν την μεταμόσχευση

Georgex6 είπε:
οντως :)
δεν αλλαζεις και τον τιτλο να τον κανεις λιγο πριν την μεταμοσχευση ;)


Γίνεται;;; Ας γίνει απ'τους amdins γιατί όντως απέκτησα ξανά ελπιδες. Είχα κάποια χρόνια να μπω και μου είχαν ξεφύγει κάποιες γνώσεις: Μεταμόσχευση ποτέ στην Ελλάδα + οι διάφορες νέες θεραπείες μετά τις γνωστές δύο που ήταν οι πρώτες εγκεκριμένες επίσημα
 

teleiomenos

New Member
Απ: Λίγο πριν την μεταμόσχευση

Panos1982 είπε:
Αλλο να προσπαθεις να αναπτερωσεις το ηθικο καποιου....και αλλο να του λες αυτα που του λετε......
το συγκεκριμενο κεφαλι δεν ειναι καθολου καλη περιπτωση για μεταμοσχευση....ας μην γελιομαστε....καλο ειναι να ειναι προσγειωμενος ο ανθρωπος.....και οχι να περιμενει λαγους με πετραχιλια....και στο τελος αν δε του αρεσει το αποτελεσμα....ειναι που ειναι η τελευταια του ελπιδα η μεταμοσχευση.....θα τον απογοητευση κι αυτη...και μετα παει....τον χανουμε....

Λοιπον να πω κι εγω τι πιστευω...αφου αυτο κανουμε ολοι εδω περα.....
Το κεφαλι σου φιλε μου...ειναι δυσκολη περιπτωση.....η αραιωση σου...εχει παρα πολυ μεγαλη εκταση.....πολυ μεγαλη ομως...
και παει απο μπρος εως πισω...και τα πλαγια σου εν το μεταξυ δε βοηθανε καθολου....μιας και εχουν υποχωρησει και κατεβει παρα πολυ....
κι εκτος οτι εχεις καραφλα απο μπρος εως πισω....ειναι και πολυ φαρδια....
με 10κ θυλακες το κεφαλι σου θα δειχνει ακομα πολυ αραιο....οι 10κ δεν φτανουν για τετοια αραιωση.....χρειαζεσαι 15κ τουλαχιστον.....
απ τις οποιες οι μισες περιπου θα ειναι γενια/σωματος κτλπ γιατι η δοτρια του κεφαλιου σου δε την βλεπω για πανω απο 8κ το μαξιμουμ.....
Επισης οι τριχες σωματος δεν καλυπτουν το ιδιο καλα με τις τριχες κεφαλιου....ουτε εχουν ιδια υφη....
Οποτε δυσκολα τα πραγματα φιλαρακι......εισαι δυσκολη περιπτωση.....και μην περνουν τα μυαλα σου αερα...να εισαι προσγειωμενος και να εχεις πολυ πολυ ρεαλιστικες απαιτησεις......για να μην προσγειωθεις αποτομα....η αληθεια καλο ειναι να λεγεται....
και επειδη βλεπω οτι εισαι πολυ νεος ακομα στις μεταμοσευχεις...και στα πρωτα βιντεο που ειδες.....εμεινες με το στομα ανοιχτο......να ξερεις οτι τα πραγματα δεν ειναι καθολου απλα....και καθολου ετσι οπως στα παρουσιαζουν....ειναι πολυ πιο δυσκολα.....
Αλλα οπως και να χει....μπορεις να κανεις πολλα για το κεφαλι σου και να εχεις μια μετρια η αξιοπρεπη εμφανιση για να κυκλοφορησεις εξω....αλλα μεχρι εκει....μην περιμενεις ουτε μαγικα ουτε θαυματα....ουτε να δεις καποιος το κεφαλι σου και να το ζηλεψει....απλα θα παρεις στην καλυτερη ενα αποτελεσμα που θα μπορεις να κυκλοφορησεις εξω στον δρομο χωρια να ντρεπεσαι πλεον.....

** και οπως εχουν πει κι αλλα παιδια.....ψυχολογος ουτε εγω ειμαι....αλαλ θα συμφωνησω με αυτους που ειπαν οτι κλαιγεσαι....γιατι οντως κανεις σαν παιδακι που δε του αγορασαν το τζι αι τζο και κλαιει......εισαι μεγαλος ανθρωπος 35 χρονων....και σαν αντρας που εισαι ωφειλεις να αντιμετωπιζεις τα προβληματα σου με τον τροπο που τους αξιζει.....και οχι να κρυβεσαι πισω απ αυτα σαν κοριτσακι.....
ειναι αλλοι στην ηλικια σου...που εοχυν γυναικες παιδια και δεν εχουν λεφτα αυτη τη στιγμη να ταισουν την οικογενεια τους....να πληρωσουν το νοικι....χρωστανε στις τραπεζες και του πετανε στο δρομο γιατι εχουν μεινει χωρις δουλεια.....και παρ ολα αυτα βγαινουν εξω και το παλευουν...κι εσυ καθεσαι και κλαισ για τις τριχες??? σοβαρεψου λιγο.....και αντιμετωπησε την κατασταση σαν αντρας αδερφε....γινε παραδειγμα προς μιμηση....γιατι τωρα σε ολους δειχνεις οτι εισαι παραδειγμα προς αποφυγη.....
και τελος παντων ζησε την ζωη σου οπως αρμοζει στην ηλικια σου....βγες εξω διασκεδασε...κανε βολτες ταξιδια....εισαι αρτιμελης εχεις υγεια....
ζησε αυτα που σου χαριζει η ζωη στην ηλικια που εισαι.....πηγαινε και με γυναικες επι πληρωμη μοντελα στην τελικη....δεν ειναι ντροπη...ολοι οι διασιμοι αυτο κανουν....με πορνες πολυτελειας πανε.....και ξεκολα απ την κατασταση που εισαι....
γιατι τωρα ειναι τα χρονια σου...κι αν τωρα κανεις ετσι?? αργοτερα που θα αρχισεις να ασπριζεις να κανεις ρυτιδες να γερνας...και να ασχημενεις....και να χανεις την υγεια την ευεξια την δυναμη και την νεανικοτητα που τωρα την θεωρεις δεδομενη(αλλα την εχεις φυλακισει) τοτε τι θα κανεις δλδ???
δε φταιει η καραφλα φιλε.....φταιει η σταση ζωη σου.....και ο τροπος σκεψης σου....να τον αλλαξεις....
αυτα ως προς τον ψυχολογικο τομεα....στα ειπα μηπως σε βοηθησω να τα δεις αλλιως....γιατι τα βλεπεις λαθος...και να τονισω παλι οτι δεν ειμαι ψυχολογος....ειπα απλα οτι θεωρησα σωστο....


Πάνο με μπέρδεψες λίγο. Έχω δεί περίπτωση στου Ουμάρ που ήταν χειρότερη απ'τη δική μου και έγινε άρχοντας ο παππούλης FUE hair restoration and Body hair transplant BHT for severe baldness - Dr Umar
Αυτός ήταν γουλί ενώ εγώ έχω ήδη τρίχες παντού αλλά σε ανεπαρκή πυκνότητα. Φώτισέ με σε παρακαλώ γιατί μου έχουν έρθει όλα τα βίντεο απότομα και δεν ξέρω τι να πρωτοσκεφτώ..

Όσο για το ψυχολογικό μέρος δεν με ενδιαφέρει Πάνο να είμαι παράδειγμα προς μίμηση αλλά ούτε και δέχομαι πως κλαίγομαι σαν κοριτσάκι. Τα πρώτα χρόνια δεν το έλεγα σε κανέναν και συνέχιζα την ζωή μου κανονικά (οτιδήποτε γινόταν με καπέλο) εργαζόμενος κτλ. Το έλεγα μόνο όταν με ρωτούσαν και δεν μπορούσα να πω κάτι άλλο. Όλα αυτά γιατί είχα βάσιμες ελπίδες. Όσο όμως περνούσε ο καιρός και έβλεπα όλα αυτά που έβλεπα άρχισα να χάνω τις ελπίδες και απλώς απομονώθηκα από τους πάντες. Δεν κλάφτηκα σε κανέναν. Δεν ζάλισα κανενός τα @@. Δική μου ειναι η ζωή και δικαίωμά μου να την κάνω ότι θέλω. Και αν διαβάσες το σκεπτικό μου γενικότερα θα καταλάβες πως δεν ενδιαφέρομαι να ζήσω έτσι. Δεν περιμένω να το καταλάβει κάποιος αλλά περιμένω να ειναι τουλάχιστον σεβαστό. Όλοι αυτοί που αναφέρεις που παλεύουν με την καθημερινότητα περιλαμβάνουν και εμένα, δεν ειμαι κανά πλουσιόπαιδο.. Και όσο για τα παιδιά και τις γυναίκες το έχω αναφέρει κάπου εδώ: εγώ δεν θα έκανα ποτέ παιδιά αν δεν ήμουν σίγουρος ότι τα έχω εξασφαλισμένα σε περίπτωση που π.χ. πάθω κάτι. Και επειδή εγώ δεν έχω κάτι τέτοια λάθη μικρός δεν θα λείψω πρακτικά από κανέναν και ούτε η απουσία μου θα καταστρέψει τη ζωή κάποιου.. Γι'αυτό και έχω το δικαίωμα να φύγω απ'αυτό τον κόσμο όποτε θέλω χωρίς τύψεις
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Λίγο πριν την μεταμόσχευση

μη γελιεσαι με τα βιντεο......στο 1.43 το μαλλι του φαινεται πολυ καλο......
στο 1.22 το μαλλι του φαινεται οτι πασχει πολυ....και ο φωτισμος ειναι χαμηλος.....αν δεις αυτο το μαλλι εξω στο δρομο στο φυσικο φως του ηλιου θα πασχει 10 φορες πιο πολυ....και αυτες οι τριχες που εχει θα ειναι σαν να του εχει πεταξει καποιος μια χουφτα μαλλια πανω στο αδειο του κεφαλι :)

Βεβαια μπορω να πω πως εχει κανει διαφορα σε σχεση με το πριν....αλλα καθολου επαρκης ακομα.....
Επισης να σου πω οτι αυτο το βιντεο το βαλανε γιατι θεωρειται ας πουμε μια καλη περιπτωση....αλλα οι καλες περιπτωσεις ειναι πολυ σπανιες....
και δεν ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα....γιατι 2 στους 100 θα εοχυν τετοιο αποτελεσμα....οι υπολοιποι θα ειναι βραστα...
αλαλ σε ψαρωνουν και νομισεις οτι θα γινεις κι εσυ καπως ετσι κτλπ....αλλα μετα ερχονται αλλιως τα πραγματα....και σου λενε να εχεις ρεαλιστικες απαιτησεις κτλπ.....δε βγαζεις ακρη.....ασε που εχω δει κατι τραγικα αποτελεσματα απο umar....και παρα πολλες αποτυχημενες bht.....αλλα δε τα ριχνω στο γιατρο....δε φταιει αυτος.....το bht δεν ειναι για ολους...και ουτε φυτρωνει για ολους....και ουτε δειχνει ωραιο σε ολους....δε φταιει μονο ο γιατρος......το bht ειναι παντα η τελευταια λυση....και το χρησιμοποιουν οταν ολα τα υπολοιπα εχουν εξαντληθει.....
 

teleiomenos

New Member
Απ: Λίγο πριν την μεταμόσχευση

Panos1982 είπε:
Καταρχην φιλε Ε.Α πιστευω να καταλαβαινεις οτι ολη αυτη η εκταση δεν καλυπτεται μονο με φυε.....
ουτε στα πιο τρελα μας ονειρα δλδ δε θα το θεταμε ως στοχο....
αυτη η περιπτωση θελει στριπαρισμα τερμα....οσο περνει.....μετα φυε τερμα παλι....να βγαλει οτι εχει και δεν εχει απο δοτρια δλδ....
και στο τελος να καταληξει στην bht και να προσπαθησει να μαζεψει οτι αλλο μπορει.....γιατι οπως καταλαβαινεις η δοτρια του κεφαλιου δε φτανει ουτε για πλακα να καλυψει τετοια εκταση...ουτε καν για μετριο αποτελεσμα.....

Τωρα οσο για το nw3 που λες....ενοειται οτι το nw2..το ξεχναμε στη συγκεκριμενη περιπτωση....παμε για nw3 αλλα το θεμα δεν ειναι αυτο....το θεμα ειναι τι πυκνοτητα θα εχει και τι τελικη εμφανιση θα αποδωσει αυτο το nw3.....
εγω παντος ειπα και πριν οτι να ειναι προσγειωμενος ο ανθρωπος.....και να ελπιζει σε ενα μετριο αποτελεσμα που θα του επιτρεπει να εχει μια αξιοπρεπη εμφανιση και να κυκλοφορει σαν φυσιολογικος ανθρωπος χωρις κομπλεξ.....
εγω δεν περιμενω κατι παραπανω απ το μετριο στη συγκεκριμενη περιπτωση......

βεβαια μπορει να κανει κι αλλες πατεντες για να αναδειξει το αποτελεσμα......μπορει να κανει micro hair tattoing αναμεσα στα μεταφυτευμενα μαλλια του.....και να αυξησει την πυκνοτητα "οπτικα" γιατι ναι μεν δε θα εχει παραπανω τριχες...αλλα δε θα φαινονται bald spots στο κεφαλι ουτε θα δειχνει αραιο....θα δειχνει πιο πυκνο...και τα ασπρα κενα (λογω χαμηλης πυκνοτητας) θα καλυφθουν απ την μελανι του τατου που θα ειναι ιδιας αποχρωσης με το μαλλι και θα εχει "ζωγραφιστει" εκει στο κενο μια κοντι τριχα :) .....κι ετσι θα μπορει να εχει ειτε κοντο μαλλι 1η-2η ή 3η σκαλα...ειτε μακρυτερο μαλλι 2-3 ποντους και να δειχνει ομως αρκετα πυκνο....γιατι θα ξεγελαει το ματι και θα προσθετει πυκνοτητα το micro hair tattoing.....
Υπαρχουν λυσεις φιλε Ε.Α....αρκει βεβαια να υπαρχουν και λεφτα ;)
ας ξεκινησει να κανει μεταμοσχευσεις να δει τι μπορει να παρει απ ολο αυτο.....και μετα αν δε του φτασει....προχωραει σε micro hair tattoing αναμεσα στα θυλακια....και καθαριζει μια για παντα.....με πολυ καλη "οπτικη" πυκνοτητα....


Πάνο ευχαριστώ πολύ για τις λεπτομερείς απαντήσεις. Σ'ένα που προσωπικά "διαφωνώ" ειναι στο σε ποιά κλίμακα μπορεί να με πάνε. Δεν γίνεται γιατί έχω ήδη πολλά μπροστά. Θέλω να μου τα βάλουν σε όλη την επιφάνεια (ίσως εκτός από την κορυφή, όπου έχω καταλήξει πλέον στα 33 ότι δεν θα με πείραζε και τόσο) ομοιόμορφα και ας ειναι η πυκνότητα χειρότερη... Φαντάσου ότι έχω κάνει συμβιβασμούς μέσα μου. Δεν θέλω τρελό μαλλί. Αφού ειναι ώρες που αυτό που βλέπεις στην φωτό απο μπροστά μου φαίνεται καλούτσικο με τον κατάλληλο φωτισμό... Εσύ που θα με έστελνες; Α) Αν είχα απεριόριστα λεφτά και Β) Αν είχα π.χ. μέχρι 20.000 να δώσω (που δεν έχω αλλά με το πόκερ που παίζω σ'ένα χρόνο ειναι πολυ πιθανό να βγουν)
 

teleiomenos

New Member
Απ: Λίγο πριν την μεταμόσχευση

Panos1982 είπε:
μη γελιεσαι με τα βιντεο......στο 1.43 το μαλλι του φαινεται πολυ καλο......
στο 1.22 το μαλλι του φαινεται οτι πασχει πολυ....και ο φωτισμος ειναι χαμηλος.....αν δεις αυτο το μαλλι εξω στο δρομο στο φυσικο φως του ηλιου θα πασχει 10 φορες πιο πολυ....και αυτες οι τριχες που εχει θα ειναι σαν να του εχει πεταξει καποιος μια χουφτα μαλλια πανω στο αδειο του κεφαλι :)

Βεβαια μπορω να πω πως εχει κανει διαφορα σε σχεση με το πριν....αλλα καθολου επαρκης ακομα.....
Επισης να σου πω οτι αυτο το βιντεο το βαλανε γιατι θεωρειται ας πουμε μια καλη περιπτωση....αλλα οι καλες περιπτωσεις ειναι πολυ σπανιες....
και δεν ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα....γιατι 2 στους 100 θα εοχυν τετοιο αποτελεσμα....οι υπολοιποι θα ειναι βραστα...
αλαλ σε ψαρωνουν και νομισεις οτι θα γινεις κι εσυ καπως ετσι κτλπ....αλλα μετα ερχονται αλλιως τα πραγματα....και σου λενε να εχεις ρεαλιστικες απαιτησεις κτλπ.....δε βγαζεις ακρη.....ασε που εχω δει κατι τραγικα αποτελεσματα απο umar....και παρα πολλες αποτυχημενες bht.....αλλα δε τα ριχνω στο γιατρο....δε φταιει αυτος.....το bht δεν ειναι για ολους...και ουτε φυτρωνει για ολους....και ουτε δειχνει ωραιο σε ολους....δε φταιει μονο ο γιατρος......το bht ειναι παντα η τελευταια λυση....και το χρησιμοποιουν οταν ολα τα υπολοιπα εχουν εξαντληθει.....


...
Δηλαδή τι παράγοντες μπορεί να παίζουν ρόλο; Εγώ διαισθητικά νομίζω πως έχω πολύ καλές τρίχες σώματος γιατί ειναι σκληρές. Για το γένι δεν το συζητάω. Τσετσένος αντάρτης γίνομαι σε λίγες μέρες..

Γενικώς πάντως είδα πολλές περιπτώσεις σαν τη δική μου να γίνονται πέρα από κάθε μου προσδοκία. Δεν γίνεται ρε γαμώτο και αυτοί να ειναι όλοι απατεώνες.. Εκεί που απέκτησα ελπίδες εσύ πάλι πας να μου τις κόψεις.. Δεν ξέρω τι να σκεφτώ...
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Λίγο πριν την μεταμόσχευση

οσο πιο πισω σου κρατανε το nw....τοσο πιο πολλα θυλακια εχεις για το υπολοιπο κεφαλι...και αρα για καλυτερη πυκνοτητα του υπολοιπου....
δεν ειναι σωστο να παει καποιος να σε κανει nw2 και να ξοδευει θυλακια για να σου φτιαξει και να κατασκευασει ενα νοργουντ 2 σε ενα απο μπορς εως πισω αδειο κεφαλι και μαλιστα πολυ φαρδια αραιωση και στις πλευρες.....οι πλευρες ειναι που σε περιοριζουν πολυ βασικα....αν οι πλευρες σου ηταν 3 ποντους πιο πανω η καθεμια θα ειχες καλυτερες προοπτικες......

Τεσπα....μην πολυλογω....αν ημουν στην θεση σου.....θα πηγαινα στον hasson / wong που ειναι οi πιο ειδικοi στα megasession....
και θα τους ελαγα να βγαλουν οτι περισσοτερο μπορουν......θα εκανα μια επεμβαση....μετα απο 9 μηνες θα εκανα την δευτερη.....
θα τους ελεγα να εχω μια σχετικα καλη πυκνοτητα στο χερλαιν και απο κει και πισω οτι τους βγει.....στην συνεχεια...μετα απο αλλους 9 μηνες απ την δευτερη θα πηγαινα για φυε....δε ξερω που...μαλλον στην Κυπρο....θα εβγαζα κι απο κει οτι μπορουσα....και θα σκορπιζα τα θυλακια του φυε στη μεση κ το κροουν κ θα αυξανα την πυκνοτητα που θα ειχαν δημιουργησει οι 2 προηγουμενες επεμβασεις.....
στην συνεχεια....θα πηγαινα να κανω bht....ισως στον umar....γιατι εχει αρκετη εμπειρια στο bht....και θα καλυπτα την ουλη απ τα στριπ με τριχες απ τα γενια....και θα συνεχιζα να σκορπιζω τριχες στο κεφαλι απο τη μεση ως το κροουν να αυξησω πυκοντητα κι αλλο.....
αν μετα απ ολα αυτα...δεν με ικανοποιουσε το αποτελεσμα.......το ειπα και πριν....θα πηγαινα στην λυση micro hair tattoing για πολυ υψηλη "οπτικη" πυκνωση......
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

SHOOTER

Member
Απ: Λίγο πριν την μεταμόσχευση

Το θέμα είναι με τι συμβιβάζεσαι....Ο Πάνος έχει δίκιο.Αν κάποιος θέλει ένα καλό αποτέλεσμα από τέτοιο nw πρέπει να κάνει όλα αυτά και αν μπορεί και περισσότερα...Το αποτέλεσμα του βίντεο ούτε και εμένα με ξετρέλανε.
Επίσης,σε περίπτωση σαν αυτή, η πρώτη επιλογή μου θα ήταν ο Καναδάς.
 

nikosgf7

New Member
Απ: Λίγο πριν την μεταμόσχευση

σωστος εισαι shooter αλλα κ εγω ειμαι της αποψης οτι την φυσικη πυκνοτητα ιδιαιτερα σε μεγαλα νοργουντ δεν μπορει να την πλησιασει κανενας σημερα :(Απο την αλλη ομως μπορει καποιος να εχει ενα ωραιο αποτελεσμα κ ενα ακομα πιο ωραιο μαλλι αν δειχνει φυσικο πανω του κ δενει με το κεφαλι του ακομα κ αν δεν εχει την τελεια πυκνοτητα ή εχει μια μικρη καραφλιτσα :)Και μην κοιτατε εμας εδω μεσα που εχουμε κομπλεξ κ κοιταμε ολο καραφλες :p στους αλλους δεν τους νοιαζει κ δεν το κοιτανε καθολου πιστευω ::)
 

SHOOTER

Member
Απ: Λίγο πριν την μεταμόσχευση

Πρότυπο μας είναι πάντα το ιδανικό.Από εκεί και πέρα κάνουμε ό,τι μπορούμε για να φτάσουμε όσο πιο κοντά σε αυτό γίνεται...
 
Απ: Λίγο πριν την μεταμόσχευση

Αυτο το μαλλι στο βιντεο σε εναν 60αρη δειχνει τελειο, σε εναν 30αρη θα δειχνει γελοιο.

Το προσωπο αλλαζει τις απαιτεισεις που εχει το ματι μας. Να το ξερετε αυτο
 

Ε.Α.

New Member
Απ: Λίγο πριν την μεταμόσχευση

Όπως προειπώθηκε η φυσικότητα είναι ίσως το πιο σημαντικό κομμάτι μιας τέτοιας μεταμόσχευσης. Έπειτα έρχεται η πυκνότητα. Κατά την δική μου άποψη πάντα. Αυτό ίσως οφείλεται στο γεγονός ότι δεν έχω γενικότερα την απαίτηση να είμαι Ν1.

Ο Πάνος νομίζω ότι απάντησε πολύ κατατοπιστικά. Εγώ δεν θα ξαναέκανα στριπ ποτέ. Αλλά εγώ δεν είμαι και Ν5 προς Ν7. Οπότε για να καλυφθεί η μεγάλη ομολογουμένως αυτή περιοχή θα χρειαστεί λογικά μια καλή στριπ. Εδώ με τα αποτελέσματα που έχω δει ως σήμερα στα φόρα θα προτείνω κι εγώ Χάσσον. Δαγκωτό.

Αυτό που θα ήθελα εγώ να επισημάνω είναι το γεγονός ότι εκ πρώτης όψεως δεν φαίνεται να τον έχουν κάνει ζημιά στο δέρμα, όπως λόγου χάρη κάναν σε μένα. Που σημαίνει ότι το δέρμα του έχει ελαστικότητα, πράγμα πολύ σημαντικό. Στην δικιά μου περίπτωση ο Δρ. Γκιόκαν έφτυσε αίμα ο άνθρωπος με το δέρμα μου στην τριχογραμμή. Το είχαν κάτι τέτοια ζημιά που έβαζε τα τριζοθυλάκια κι αυτά ΞΑΝΑΕΒΓΑΙΝΑΝ! Άκουσον άκουσον..

Βέβαια οι φωτογραφίες ΔΕΝ βοηθάνε πολύ, φίλε Επανεκκινημένος, γιατί ΔΕΝ είναι υψηλής ευκρίνειας. Γενικότερα πολλοί εδώ μέσα είναι μαλωμένοι με την τεχνολογία :D . Δεν εξηγείται αλλιώς. Σε παρακαλώ (τελευταία φορά είναι που το λέω :mad:) ανέβασε ευκρινείς φωτό.

Λοιπόν, όσων αφορά το θέμα με την ψυχολογία του Επανεκκινημένου. Ο άνθρωπος έχει κάποιο πρόβλημα και δεν νιώθει καλά. Το ότι υπερβάλει είναι βέβαια πασιφανές αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι εμείς από την ασφάλεια της "ΑΠ' ΕΞΩ" βοηθάμε με το να τον πικάρουμε. Ιδίως εμείς με επιτυχημένες πλέον επεμβάσεις στο ιστορικό μας κι έχωντας αναζωογονημένη αυτοπεποίθηση. Οπότε θα παρακαλέσω ΟΛΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ να αφήσει ΚΑΤΑ ΜΕΡΟΥΣ οποιαδήποτε ΕΚΦΡΑΣΗ μπορεί να εκληφθεί ως ΕΠΙΘΕΣΗ στον εγωισμό του Επανεκκινημένου. Ακόμα κι αν πιστεύει ο καθένας διαφορετικό ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΕΛΗΦΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΜΕΝΟ. Ας περάσουμε λοιπόν στο κυρίως θέμα...

Όσων αφορά την φυσική πυκνότητα σε τέτοιες περιπτωσεις εγώ πιστεύω ότι ΠΟΤΕ μην λες ΠΟΤΕ. Αλλά θεωρώ σημαντικό να μην βγάζουμε από τώρα προγραμματάκι επεμβάσεων και μεθόδων. Ας κάνει μια καλή πρώτα και έπειτα βλέπουμε. Βήμα βήμα δηλαδή. Ο Πάνος νομίζω ότι μεγάλη εμπειρία στο φόρουμ και έδωσε τα φώτα του. Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω. Αλλά παιδία, ας μην προτρέχουμε. Μπορεί να κάνει στριπ στον Χάσσον με καλύτερα αποτελέσματα απ' όσο περιμένουμε.

Εν τέλει ο σκεπτικιστής έκανε μια πολύ καλή επισήμανση. Η ηλικία παίζει μεγάλο ρόλο στην συνολική εικόνα.
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Λίγο πριν την μεταμόσχευση

Panos1982 είπε:
Τεσπα....μην πολυλογω....αν ημουν στην θεση σου.....θα πηγαινα στον hasson / wong που ειναι οi πιο ειδικοi στα megasession....
και θα τους ελαγα να βγαλουν οτι περισσοτερο μπορουν......θα εκανα μια επεμβαση....μετα απο 9 μηνες θα εκανα την δευτερη.....
θα τους ελεγα να εχω μια σχετικα καλη πυκνοτητα στο χερλαιν και απο κει και πισω οτι τους βγει.....στην συνεχεια...μετα απο αλλους 9 μηνες απ την δευτερη θα πηγαινα για φυε....δε ξερω που...μαλλον στην Κυπρο....θα εβγαζα κι απο κει οτι μπορουσα....και θα σκορπιζα τα θυλακια του φυε στη μεση κ το κροουν κ θα αυξανα την πυκνοτητα που θα ειχαν δημιουργησει οι 2 προηγουμενες επεμβασεις.....
στην συνεχεια....θα πηγαινα να κανω bht....ισως στον umar....γιατι εχει αρκετη εμπειρια στο bht....και θα καλυπτα την ουλη απ τα στριπ με τριχες απ τα γενια....και θα συνεχιζα να σκορπιζω τριχες στο κεφαλι απο τη μεση ως το κροουν να αυξησω πυκοντητα κι αλλο.....
αν μετα απ ολα αυτα...δεν με ικανοποιουσε το αποτελεσμα.......το ειπα και πριν....θα πηγαινα στην λυση micro hair tattoing για πολυ υψηλη "οπτικη" πυκνωση......
Φοβερος ο πανος :)
λοιπον φιλε μαζεψε 50 χιλιαρικακια και φυγε ::) ;D ;D
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Λίγο πριν την μεταμόσχευση

Panos1982 είπε:
Αλλο να προσπαθεις να αναπτερωσεις το ηθικο καποιου....και αλλο να του λες αυτα που του λετε......
το συγκεκριμενο κεφαλι δεν ειναι καθολου καλη περιπτωση για μεταμοσχευση....ας μην γελιομαστε....καλο ειναι να ειναι προσγειωμενος ο ανθρωπος.....και οχι να περιμενει λαγους με πετραχιλια....και στο τελος αν δε του αρεσει το αποτελεσμα....ειναι που ειναι η τελευταια του ελπιδα η μεταμοσχευση.....θα τον απογοητευση κι αυτη...και μετα παει....τον χανουμε....

Λοιπον να πω κι εγω τι πιστευω...αφου αυτο κανουμε ολοι εδω περα.....
Το κεφαλι σου φιλε μου...ειναι δυσκολη περιπτωση.....η αραιωση σου...εχει παρα πολυ μεγαλη εκταση.....πολυ μεγαλη ομως...
και παει απο μπρος εως πισω...και τα πλαγια σου εν το μεταξυ δε βοηθανε καθολου....μιας και εχουν υποχωρησει και κατεβει παρα πολυ....
κι εκτος οτι εχεις καραφλα απο μπρος εως πισω....ειναι και πολυ φαρδια....
με 10κ θυλακες το κεφαλι σου θα δειχνει ακομα πολυ αραιο....οι 10κ δεν φτανουν για τετοια αραιωση.....χρειαζεσαι 15κ τουλαχιστον.....
απ τις οποιες οι μισες περιπου θα ειναι γενια/σωματος κτλπ γιατι η δοτρια του κεφαλιου σου δε την βλεπω για πανω απο 8κ το μαξιμουμ.....
Επισης οι τριχες σωματος δεν καλυπτουν το ιδιο καλα με τις τριχες κεφαλιου....ουτε εχουν ιδια υφη....
Οποτε δυσκολα τα πραγματα φιλαρακι......εισαι δυσκολη περιπτωση.....και μην περνουν τα μυαλα σου αερα...να εισαι προσγειωμενος και να εχεις πολυ πολυ ρεαλιστικες απαιτησεις......για να μην προσγειωθεις αποτομα....η αληθεια καλο ειναι να λεγεται....
και επειδη βλεπω οτι εισαι πολυ νεος ακομα στις μεταμοσευχεις...και στα πρωτα βιντεο που ειδες.....εμεινες με το στομα ανοιχτο......να ξερεις οτι τα πραγματα δεν ειναι καθολου απλα....και καθολου ετσι οπως στα παρουσιαζουν....ειναι πολυ πιο δυσκολα.....
Αλλα οπως και να χει....μπορεις να κανεις πολλα για το κεφαλι σου και να εχεις μια μετρια η αξιοπρεπη εμφανιση για να κυκλοφορησεις εξω....αλλα μεχρι εκει....μην περιμενεις ουτε μαγικα ουτε θαυματα....ουτε να δεις καποιος το κεφαλι σου και να το ζηλεψει....απλα θα παρεις στην καλυτερη ενα αποτελεσμα που θα μπορεις να κυκλοφορησεις εξω στον δρομο χωρια να ντρεπεσαι πλεον.....

** και οπως εχουν πει κι αλλα παιδια.....ψυχολογος ουτε εγω ειμαι....αλαλ θα συμφωνησω με αυτους που ειπαν οτι κλαιγεσαι....γιατι οντως κανεις σαν παιδακι που δε του αγορασαν το τζι αι τζο και κλαιει......εισαι μεγαλος ανθρωπος 35 χρονων....και σαν αντρας που εισαι ωφειλεις να αντιμετωπιζεις τα προβληματα σου με τον τροπο που τους αξιζει.....και οχι να κρυβεσαι πισω απ αυτα σαν κοριτσακι.....
ειναι αλλοι στην ηλικια σου...που εοχυν γυναικες παιδια και δεν εχουν λεφτα αυτη τη στιγμη να ταισουν την οικογενεια τους....να πληρωσουν το νοικι....χρωστανε στις τραπεζες και του πετανε στο δρομο γιατι εχουν μεινει χωρις δουλεια.....και παρ ολα αυτα βγαινουν εξω και το παλευουν...κι εσυ καθεσαι και κλαισ για τις τριχες??? σοβαρεψου λιγο.....και αντιμετωπησε την κατασταση σαν αντρας αδερφε....γινε παραδειγμα προς μιμηση....γιατι τωρα σε ολους δειχνεις οτι εισαι παραδειγμα προς αποφυγη.....
και τελος παντων ζησε την ζωη σου οπως αρμοζει στην ηλικια σου....βγες εξω διασκεδασε...κανε βολτες ταξιδια....εισαι αρτιμελης εχεις υγεια....
ζησε αυτα που σου χαριζει η ζωη στην ηλικια που εισαι.....πηγαινε και με γυναικες επι πληρωμη μοντελα στην τελικη....δεν ειναι ντροπη...ολοι οι διασιμοι αυτο κανουν....με πορνες πολυτελειας πανε.....και ξεκολα απ την κατασταση που εισαι....
γιατι τωρα ειναι τα χρονια σου...κι αν τωρα κανεις ετσι?? αργοτερα που θα αρχισεις να ασπριζεις να κανεις ρυτιδες να γερνας...και να ασχημενεις....και να χανεις την υγεια την ευεξια την δυναμη και την νεανικοτητα που τωρα την θεωρεις δεδομενη(αλλα την εχεις φυλακισει) τοτε τι θα κανεις δλδ???
δε φταιει η καραφλα φιλε.....φταιει η σταση ζωη σου.....και ο τροπος σκεψης σου....να τον αλλαξεις....
αυτα ως προς τον ψυχολογικο τομεα....στα ειπα μηπως σε βοηθησω να τα δεις αλλιως....γιατι τα βλεπεις λαθος...και να τονισω παλι οτι δεν ειμαι ψυχολογος....ειπα απλα οτι θεωρησα σωστο....

γι'αυτο σε παω ρε μπαγασα....γιατι να ξερεις....εισαι ποιοτητα!!!
 
Μπλουζα