Λίγο πριν την μεταμόσχευση

teleiomenos

New Member
Απ: Λίγο πριν την μεταμόσχευση

kastreto είπε:
Φίλε teleiomene,

σε καταλαβαίνω απόλυτα. Μια απ' τα ίδια. Με πολλά υποσχόμενες εγχειρήσεις στο ενεργητικό μου, ένα κεφάλι πληγωμένο, χιλιοπληρωμένο και ένα see through μαλλί που μόνο οίκτο γεννά.
Στην ηλικία που είμαστε δε μπορούμε να ελπίζουμε στη κατανόηση των άλλων. Είναι τόσο μεγάλα τα προβλήματα που αντιμετωπίζει ο καθένας μας πλέον, είναι δύσκολο να βρεις άτομα που θα σε καταλάβουν. Πάλι καλά αν οι άλλοι συμβάλλουν με την αδιαφορία τους. Τότε τουλάχιστον περνά ο χρόνος λιγότερο αιματηρά. Μόνο σε τέτοια sites βρίσκουμε παρηγοριά (AA = anonymous alopecians).

Μείνε συντονισμένος, παράθεσε καμιά φωτό, και σκέψου τη πρόταση του soylios, η οποία φαίνεται αρκετά δελεαστική.

Τα λέμε.

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση.. Τι θα γίνει δηλαδή ομοιοπαθείς μου; Είχαμε την κατάρα θα ανεχτούμε και τους απ@τεώνες;;; Κάπως πρέπει να αντιδράσουμε σε αυτή την ασυδοσία. Προτείνω να ιδρύσουμε κάποιο σύλλογο με σκοπό να πετύχουμε μια μέρα καλύτερους νομικούς όρους με τους κομπογιαννίτες!!!! Δεν γίνεται να μας π.δ.νε έτσι και να καθόμαστε απαθείς να κλαίμε τη μοίρα μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Adminia κάντε κάτι πριν πάρω το νομο στα χερια μου.....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Λίγο πριν την μεταμόσχευση

teleiomenos είπε:
Adminia κάντε κάτι πριν πάρω το νομο στα χερια μου.....

Γι αυτό ακριβώς υπάρχει το συγκεκριμένο forum φίλε μου. Εδώ οι χρήστες αναφέρουν την εμπειρία τους σε προιόντα ή κλινικές μεταμόσχευσης ώστε να μάθουμε όλοι τι είναι αξιόπιστο και τι όχι. Να διαλέξουμε κάτι που έχει αποτέλεσμα, και όχι απλά επειδή έχει καλό marketing. Διάβασε εδώ http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,2848.0.html τους κανονισμούς της κατηγορίας "μεταμόσχευσης". Αν έχεις φωτογραφίες που όντως να επιβαιβεώνουν ότι έκανες τις μεταμοσχεύσεις που λες (όχι απλά τυχαίες φωτωγραφίες πριν - μετά, δες τα thread των αλλών παιδιών που έχουν ποστάρει εμπειρίες από μεταμοσχεύσεις για να καταλάβεις τι λέω) άνοιξε ένα thread και μπορείς να αναφέρεις τα ονόματα των κλινικών και την εμπειρία σου με λεπτομέριες.
 

Ε.Α.

New Member
Απ: Λίγο πριν την μεταμόσχευση

Φίλε κατ' αρχήν δεν είσαι τελειωμένος. Οπότε το ψευδώνυμο είναι άκυρο.

Δεύτερον, απευθύνεσαι σε άτομα που ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ μοιράζονται το ίδιο πρόβλημα. Άρα όχι μόνο σε κατανοούμε, αλλά οι εμπειρίες μας και οι συμβουλές μας θα σε φανούν ΧΡΗΣΙΜΕΣ. Ψάξε το ιστορικό μας και τα νήματά μας. Ιδού το δικό μου. http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,2142.0.html

Κατ' αρχήν ανέβασε σε παρακαλώ μερικές φωτό υψηλής ευκρίνειας για να δούμε το πρόβλημά σου. Είναι πολύ σημαντικό να ΔΟΥΜΕ ιδίοις όμασι την περίπτωση.

Δεύτερον λύσεις ΥΠΑΡΧΟΥΝ. Για ΟΛΕΣ τις περιπτώσεις. Οπότε ΜΗΝ απελπίζεσαι και ΜΗΝ απογοητεύεσαι. Το αντίθετο μάλιστα. Απ΄την στιγμή που μπήκες στο φόρουμ, θα βρεθεί μια καλή λύση.
 

takis7

New Member
Απ: Λίγο πριν την μεταμόσχευση

επισκετικα κ εγω περσι την β/κ (στα αγγλικα) και η δικη μου αποψη ειναι πως ειναι για να μην ειναι, αλλα ρε σεις αυτο που αναρωτιεμαι ειναι πως και πετυχαν αυτα τα πολυ καλα αποτελεσματα σε αυτους τους διασημους που μας δειχνουν σε φοτογραφιες πριν και μετα .οποιος παει του δειχνουν φωτο πριν και μετα απο 2 λαικους τραγουδιστες ,απο τον κορυφαιο μπασκετμπολίστα και άλλους...... λετε να μην ειναι εργο δικό τους και να παιζει τιποτα άλλο? :chinscratch? :chinscratch? :chinscratch? :chinscratch
 

sovagg

New Member
Απ: Λίγο πριν την μεταμόσχευση

Φιλε teleiomenos αφου δεν εχεις προβλημα με την ουλη κ δεν φαινεται,ρωτα καποιον εξειδικευμενο γιατρο αν μπορει να σου αφαιρεσει τις μεταμοσχευμενες τριχες με λειζερ ισως κ ρωτα τον αν θα εχει αποδεκτο αισθητικο αποτελεσμα αυτη η επεμβαση..Δεν χανεις κατι με το να ρωτησεις..Επισης καποιες κλινικες μεταμοσχευσης(οχι στην Ελλαδα φυσικα) αναλαμβανουν repair απο αποτυχημενες μεταμοσχευσεις στην ουλη αλλα κ στη δοτρια..Αυτο που θελω να σου πω ειναι να ψαχτεις καλα,να ρωτησεις εδω κ εκει να δεις τι λυσεις εχεις κ να παρεις τη σωστη αποφαση για να καλυτερεψεις τη ζωη σου.Μη σε παιρνει απο κατω ρε φιλε,ολοι στο φορουμ εδω περα συμπασχουμε κ κατανοουμε..
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Λίγο πριν την μεταμόσχευση

teleiomenos είπε:
. Για το θέμα της ουλής που αναφέρεις, εγώ δεν έχω πρόβλημα. Η δότρια περιοχή μου ειναι πολύ πυκνή και δεν φαίνεται τίποτα
κριμα που το διαβαζω αυτο γιατι με καλη δοτρια και με τα λεφτα που εδωσες στο εξωτερικο θα ειχες πετυχει πολυ περισσότερα τελοσπαντων καταρχην διαβασε λιγο το site γιατι υπαρχουν κι αλλα παραδειγματα σαν κι εσενα...
 

John83

Member
Απ: Λίγο πριν την μεταμόσχευση

Καλησπέρα και από εμένα... Δε θα πρωτοτυπήσω , θα κινηθώ απλώς στο ίδιο μήκος με τους συναγωνιστές..
1. Αγαπητέ φίλε "teleiomene" να είσαι σίγουρος πως όλοι μα όλοι εδώ μέσα σε νιώθουν και σε κατανοούν. Σίγουρα σε νιώθουν περισσότερο όσοι έχουν υποβληθεί σε αποτυχημένες επεμβάσεις. Συνεπώς είσαι ένας από τους πολλούς, είσαι ένας από εμάς...
2. Μια προσεκτική και ψύχραιμη ματιά να ρίξεις σε αυτά που αναφέρανε οι προλαλήσαντες καθώς και σε άλλα Post του forum θα διαπιστώσεις
πως λύσεις υπάρχουν... Λύσεις εφικτές και κυριως ικανές να αλλάξουν την ψυχολογία όλων μας...
3. Δε διαφωνώ και σε κατανοώ πως είσαι εκτός εαυτού με όλους αυτούς τους απ@τεώνες.. Αλλά να είσαι σίγουρος πως αυτή η οργή δεν πηγάζει μόνο από εσένα αλλά από πολλούς εδώ μέσα και όχι μόνο.. Συνεπως σε αυτή τη διαδρομή δεν προχωράς μόνος αλλά συντεταγμένος σε μια δυναμική "ομάδα"
4. Η ζωή φίλε μου είναι γεμάτη απρόοπτα και δυσκολίες... Να είσαι βέβαιος πως το πρόβλημα που αντιμετωπίζουμε ολοι εδώ μέσα είναι μεν ψυχοφθόρο αλλά αν μάθουμε να ζούμε με αυτό έχουμε δώσει λύση...

Φιλικά Γιάννης
 

SHOOTER

Member
Απ: Λίγο πριν την μεταμόσχευση

John83 είπε:
Καλησπέρα και από εμένα... Δε θα πρωτοτυπήσω , θα κινηθώ απλώς στο ίδιο μήκος με τους συναγωνιστές..
1. Αγαπητέ φίλε "teleiomene" να είσαι σίγουρος πως όλοι μα όλοι εδώ μέσα σε νιώθουν και σε κατανοούν. Σίγουρα σε νιώθουν περισσότερο όσοι έχουν υποβληθεί σε αποτυχημένες επεμβάσεις. Συνεπώς είσαι ένας από τους πολλούς, είσαι ένας από εμάς...
2. Μια προσεκτική και ψύχραιμη ματιά να ρίξεις σε αυτά που αναφέρανε οι προλαλήσαντες καθώς και σε άλλα Post του forum θα διαπιστώσεις
πως λύσεις υπάρχουν... Λύσεις εφικτές και κυριως ικανές να αλλάξουν την ψυχολογία όλων μας...
3. Δε διαφωνώ και σε κατανοώ πως είσαι εκτός εαυτού με όλους αυτούς τους απ@τεώνες.. Αλλά να είσαι σίγουρος πως αυτή η οργή δεν πηγάζει μόνο από εσένα αλλά από πολλούς εδώ μέσα και όχι μόνο.. Συνεπως σε αυτή τη διαδρομή δεν προχωράς μόνος αλλά συντεταγμένος σε μια δυναμική "ομάδα"
4. Η ζωή φίλε μου είναι γεμάτη απρόοπτα και δυσκολίες... Να είσαι βέβαιος πως το πρόβλημα που αντιμετωπίζουμε ολοι εδώ μέσα είναι μεν ψυχοφθόρο αλλά αν μάθουμε να ζούμε με αυτό έχουμε δώσει λύση...

Φιλικά Γιάννης

Σωστός 100%.

Με κάλυψαν οι προηγούμενοι και εμένα.Ελπίζω φίλε 'teleiomene' να βρεις εδώ και την υποστήριξη που μπορεί να ψάχνεις αλλά ακόμα περισσότερο τη λύση στο πρόβλημα σου που είτε λίγο είτε πολύ το έχουμε όλοι εδώ.ΥΠΟΜΟΝΗ.
 

passenger

Member
Απ: Λίγο πριν την μεταμόσχευση

Εμένα πάλι οι προλαλήσαντες δε με κάλυψαν…

Και επειδή πιστεύω ότι άνθρωπος που σε κάποια φάση τις ζωής του φτάνει να θεωρεί τον εαυτό του ότι είναι για λύπηση, το χειρότερο που μπορείς να του δώσεις είναι κατανόηση, θα πράξω ανάλογα, και ας φάω ban
Γιατί στην τελική να σου πω 2 λόγια συμπόνιας, 2 λόγια κατανόησης και 2 ευχές στο τέλος…και μετά να κλείσω το PC και να συνεχίσω να κάνω αυτά που κάνω και το μόνο που θα θυμάμαι από σένα να είναι «κοίτα ρε προβλήματα που έχει ο κόσμος…» ε. Δε λέει και τίποτα…

Εμένα πάλι Όλα αυτα που περιγράφεις παραπάνω μου θύμησαν αυτο
Xlapatsas pragmatikos filos.wmv
Τώρα εσύ νομίζεις ότι κάνω πλάκα έτσι? Ή ότι βρήκα ευκαιρία να κάνω χαβαλέ με το πρόβλημα κάποιου

Ρε teloiomene, Τι ΜΑΛΑΚΙΕΣ είναι αυτά που γράφεις; Κόψε τα κλαψουρίσματα και φέρσου σαν άντρας λέω εγώ
καταρχήν μας λες παραπάνω
teleiomenos είπε:
Θα προτιμούσα να έχω καρκίνο και να νιώσω ότι δίνω κάποιο αγώνα. Αν τον κερδίσω καλώς, αν τον χάσω τουλάχιστον θα νιώθω μέσα μου ένας μικρός ήρωας..
Εγώ θα σου πω ότι ένα άτομο της οικογένειας μου πριν πολλά χρόνια έδωσε την μάχη με την κωλοασθένεια…και δυστυχώς τον χάσαμε. Και ξέρεις κάτι? Τον τελευταίο χρόνο της ζωής του τον πέρασε χωρίς μαλλί λόγο χημειοθεραπείας (και μάλιστα πριν από αυτό είχε πολύ πυκνό μαλλί αν και 41χρ) και είμαι σίγουρος ότι αυτό το θέμα με τα μαλλιά που έχανε λόγο θεραπείας ήταν το τελευταίο που τον απασχολούσε….αλλά το τελευταίο όμως. Τέτοιο πόνο που τράβηξε και όλο αυτό μπάς και κατάφερνε τελικά να ζήσει λίγο παραπάνω δεν περιγράφετε. επειδή λοιπόν μας είπες και την λέξη μακάρι, πρόσεξε πολύ καλά τη εύχεσαι γιατί θα το πάθεις

Αυτό που σου είπε και ο άλλος φίλος
Π.χ. όταν λες ότι αυτό το πρόβλημα ειναι μηδαμινό μπροστά σε άλλα δεν μπορώ να το δεχτώ
Εεε, έτσι είναι όπως σου ταπε, λυπάμαι (ή μάλλον χαίρομαι καλύτερα) που θα στο πώ, αλλα πουσαι, teloiomene,σου φαίνεται ίσως περίεργο άλλα υπάρχουν σοβαρότερα προβλήματα στον κόσμο από από τις τρίχες σου …και από τις τρίχες μου…και από τις τρίχες οποιουδήποτε εδώ μέσα
Το γεγονός ότι έχεις ένα κρεβάτι να κοιμάσαι , 3 πιάτα φαί την μέρα, να μη μιλήσω για την πρόσβαση στο ιντερνετ που έχεις, είναι πράγματα που πολλοί θα παρακαλούσαν να τα έχουν. Δεν εννοώ να αποδεχτείς την μοίρα σου και να λες πάλι καλά που έχω πιάτο φαί και τρώω, όλοι μας κυνηγάμε το καλύτερο… αλλά το γεγονός ότι έχεις ένα πιάτο φαί και είσαι υγιείς (σωματικά γιατί ψυχολογικά δεν είσαι) είναι μια καλή αρχή..
Και για να μην νομίζεις ότι υποτιμώ το πρόβλημα της τριχόπτωσης θα σου πώ ότι για να την αντιμετωπίζω προσωπικά παίρνω φίνα…με όλους τους κινδύνους που αυτό συνεπάγετε… παρόλο που μέχρι τώρα δεν παρουσίασα κανένα πρόβλημα από τη χρήση της, η πιθανότητα ότι στο μέλλον μπορεί να μου εμφανίσει ανεπανόρθωτες βλάβες είναι υπαρκτή. Αλλά αν ακόμα και κάτι τέτοιο μου συμβεί, ακόμα και αν στο μέλλον δεν μπορέσω να κάνω παιδιά ή έχω μόνιμο σεξουαλικό πρόβλημα, έχω πάρει την απόφαση από τώρα ότι και αυτά ακόμα (που μακάρι να μην μου συμβούν ποτέ) σαν άντρας θα τα αντιμετωπίσω. Το κλαψουρισμα δε βγάζει πουθενά
Η τριχόπτωση αν θές την συμβουλή μου σαν άντρας αντιμετώπιζε την…και ακόμα και αν χάσεις όλα τα μαλλιά, πάλι ξύρισε το κεφάλι (άσχετα με το πώς θα δείχνεις) και κόψε τις κλάψες
Ξέρεις ποιο είναι το πρόβλημα σου? Ότι είσαι looser.
Όχι επειδή στο λέω εγώ. Ούτε επειδή θα στο πει κανένας άλλος. Αλλά επειδή εσύ το δέχτηκες και το δημιούργησες στον εαυτό σου
Ούτε το γονίδιο, ούτε οι σφάχτες που σε χειρούργησαν σου φταίνε. Και στον Hasson να πας και όπου αλλού να πάς τίποτα δεν θα καταφέρεις. Ο looser χάνει πάντα, και μόνος του χαρτιά να πέζει. Και πασιέντζα να ρίχνει
Να είσαι σίγουρος επίσης πως έτσι όπως αντιμετωπίζεις την όλη κατάσταση, και εναντίον στους σφάχτες τους χειρούργους να κινηθείς, πάλι τα @@ τους θα πάρεις. Και 100 κιλά εκρηκτικά να βάλεις πάνω σου. Αν το πάρεις αλλιώς, ε, τότε το ξανασυζητάμε. Πάλι εδώ θαμαστε
Κάνε ένα καλό στον εαυτό σου, σκάσε με τις κλάψες και ξεκίνα να φέρεσαι σαν άντρας. Μόνο τότε υπάρχει ελπίδα να λύσεις και το πρόβλημα με την τριχόπτωση. Αλλά ακόμα και αν δεν το λύσεις σίγουρα θα λύσεις το πρόβλημα με την εμφάνιση σου. Γιατί το γεγονός ότι δεν μπορείς να κοιταχτείς στον καθρέφτη δεν έχει να κάνει με το αν είσαι άσχημος, αλλά με το ότι βλέπεις τον εαυτό σου κακόμοιρο και για λύπηση, και αυτό ούτε η φύση σου δεν μπορεί να το δεχτεί…πόσο μάλλον οι άλλοι

Φιλικά πάντα
 

UberAlles13

New Member
Απ: Λίγο πριν την μεταμόσχευση

Συγνωμη για το υφος μου αλλα ολα αυτα που γραφονται και ειδικα η τοσο μεγαλη απαξίωση της ζωης ειναι το λιγοτερο ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΑ.

α) Σε τετοιες περιπτωσεις καλο θα ηταν αφενος ο admin να ειδοποιησει την διωξη ηλεκτρονικου εγκληματος για να κανουν μια επισκεψη στον συναδελφο προλαβαινοντας τα χειροτερα
β) αφετερου ο ιδιος ο συναδελφος να αναζητησει ψυχιατρικη βοήθεια ΑΜΕΣΑ εαν δεν το εχει κανει ηδη. Και αν ναι να ζητησει κι αλλη. Εαν δεν θελει να του επιβληθει.
και γ) προς θεου οποιος το διαβαζει να ΜΗΝ σκεφτει ουτε λεπτο οτι τετοιες ακραιες ενεργειες/σκεψεις δινουν λυση σε οποιοδήποτε προβλημα 'η οτι υπάρχουν και συμπασχοντες αρα δικαιολογουνται.

ειναι απλα ηλίθιες γιατι η ζωη ειναι πανεμορφη ειτε με τριχες ειτε χωρις. Και αυτη ειναι η bottomline.

Το group therapy εχει και τα ορια του, τετοιες ακραιες καταστασεις πρεπει να αντιμετωπιζονται απο ανθρωπους εμπειρους με την ψυχη και οχι με τις τριχες.
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Απ: Λίγο πριν την μεταμόσχευση

Συμφωνώ με τα δυο παλλικάρια απο πάνω.

Κόψε τις κλάψες, μια είναι η ζωή κι αν είναι να 'σαι ράφλας, δέξου τη ράφλα και προχώρα. Με κλάμα και ψευτομεταμοσχεύσεις σε σεσημασμένους απατεώνες δεν αλλάζει τίποτα.

Και ξέρεις τί; Αν σε πειράζει τόσο, βάλε περούκα. Κυκλοφοράνε κάτι hair systems φοβερά τελευταία (Τραβόλτα/Έλτον Τζον) που θα σε βολέψουν μια χαρά. Αν οι γύρω σου σ'έχουν χάσει τόσα χρόνια απο καραφλοφοβία, θα χαρούν πολύ να γυρίσεις στον κόσμο των ζωντανών, έστω και με περούκα.

Άμα πια, μαλλί είναι.

Στα πλαίσια του λογικού, να εξαντλήσουμε όλες τις επιλογές, συμφωνώ. Αλλά απο ένα σημείο και μετά, η αποδοχή είναι ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Λίγο πριν την μεταμόσχευση

UberAlles13 είπε:
Συγνωμη για το υφος μου αλλα ολα αυτα που γραφονται και ειδικα η τοσο μεγαλη απαξίωση της ζωης ειναι το λιγοτερο ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΑ.

α) Σε τετοιες περιπτωσεις καλο θα ηταν αφενος ο admin να ειδοποιησει την διωξη ηλεκτρονικου εγκληματος για να κανουν μια επισκεψη στον συναδελφο προλαβαινοντας τα χειροτερα
β) αφετερου ο ιδιος ο συναδελφος να αναζητησει ψυχιατρικη βοήθεια ΑΜΕΣΑ εαν δεν το εχει κανει ηδη. Και αν ναι να ζητησει κι αλλη. Εαν δεν θελει να του επιβληθει.
και γ) προς θεου οποιος το διαβαζει να ΜΗΝ σκεφτει ουτε λεπτο οτι τετοιες ακραιες ενεργειες/σκεψεις δινουν λυση σε οποιοδήποτε προβλημα 'η οτι υπάρχουν και συμπασχοντες αρα δικαιολογουνται.

ειναι απλα ηλίθιες γιατι η ζωη ειναι πανεμορφη ειτε με τριχες ειτε χωρις. Και αυτη ειναι η bottomline.

Το group therapy εχει και τα ορια του, τετοιες ακραιες καταστασεις πρεπει να αντιμετωπιζονται απο ανθρωπους εμπειρους με την ψυχη και οχι με τις τριχες.


πολυ καλος...!!!
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Λίγο πριν την μεταμόσχευση

passenger είπε:
Εμένα πάλι οι προλαλήσαντες δε με κάλυψαν…

Και επειδή πιστεύω ότι άνθρωπος που σε κάποια φάση τις ζωής του φτάνει να θεωρεί τον εαυτό του ότι είναι για λύπηση, το χειρότερο που μπορείς να του δώσεις είναι κατανόηση, θα πράξω ανάλογα, και ας φάω ban
Γιατί στην τελική να σου πω 2 λόγια συμπόνιας, 2 λόγια κατανόησης και 2 ευχές στο τέλος…και μετά να κλείσω το PC και να συνεχίσω να κάνω αυτά που κάνω και το μόνο που θα θυμάμαι από σένα να είναι «κοίτα ρε προβλήματα που έχει ο κόσμος…» ε. Δε λέει και τίποτα…

Εμένα πάλι Όλα αυτα που περιγράφεις παραπάνω μου θύμησαν αυτο
Xlapatsas pragmatikos filos.wmv
Τώρα εσύ νομίζεις ότι κάνω πλάκα έτσι? Ή ότι βρήκα ευκαιρία να κάνω χαβαλέ με το πρόβλημα κάποιου

Ρε teloiomene, Τι μακακΙΕΣ είναι αυτά που γράφεις; Κόψε τα κλαψουρίσματα και φέρσου σαν άντρας λέω εγώ
καταρχήν μας λες παραπάνωΕγώ θα σου πω ότι ένα άτομο της οικογένειας μου πριν πολλά χρόνια έδωσε την μάχη με την κωλοασθένεια…και δυστυχώς τον χάσαμε. Και ξέρεις κάτι? Τον τελευταίο χρόνο της ζωής του τον πέρασε χωρίς μαλλί λόγο χημειοθεραπείας (και μάλιστα πριν από αυτό είχε πολύ πυκνό μαλλί αν και 41χρ) και είμαι σίγουρος ότι αυτό το θέμα με τα μαλλιά που έχανε λόγο θεραπείας ήταν το τελευταίο που τον απασχολούσε….αλλά το τελευταίο όμως. Τέτοιο πόνο που τράβηξε και όλο αυτό μπάς και κατάφερνε τελικά να ζήσει λίγο παραπάνω δεν περιγράφετε. επειδή λοιπόν μας είπες και την λέξη μακάρι, πρόσεξε πολύ καλά τη εύχεσαι γιατί θα το πάθεις

Αυτό που σου είπε και ο άλλος φίλος Εεε, έτσι είναι όπως σου ταπε, λυπάμαι (ή μάλλον χαίρομαι καλύτερα) που θα στο πώ, αλλα πουσαι, teloiomene,σου φαίνεται ίσως περίεργο άλλα υπάρχουν σοβαρότερα προβλήματα στον κόσμο από από τις τρίχες σου …και από τις τρίχες μου…και από τις τρίχες οποιουδήποτε εδώ μέσα
Το γεγονός ότι έχεις ένα κρεβάτι να κοιμάσαι , 3 πιάτα φαί την μέρα, να μη μιλήσω για την πρόσβαση στο ιντερνετ που έχεις, είναι πράγματα που πολλοί θα παρακαλούσαν να τα έχουν. Δεν εννοώ να αποδεχτείς την μοίρα σου και να λες πάλι καλά που έχω πιάτο φαί και τρώω, όλοι μας κυνηγάμε το καλύτερο… αλλά το γεγονός ότι έχεις ένα πιάτο φαί και είσαι υγιείς (σωματικά γιατί ψυχολογικά δεν είσαι) είναι μια καλή αρχή..
Και για να μην νομίζεις ότι υποτιμώ το πρόβλημα της τριχόπτωσης θα σου πώ ότι για να την αντιμετωπίζω προσωπικά παίρνω φίνα…με όλους τους κινδύνους που αυτό συνεπάγετε… παρόλο που μέχρι τώρα δεν παρουσίασα κανένα πρόβλημα από τη χρήση της, η πιθανότητα ότι στο μέλλον μπορεί να μου εμφανίσει ανεπανόρθωτες βλάβες είναι υπαρκτή. Αλλά αν ακόμα και κάτι τέτοιο μου συμβεί, ακόμα και αν στο μέλλον δεν μπορέσω να κάνω παιδιά ή έχω μόνιμο σεξουαλικό πρόβλημα, έχω πάρει την απόφαση από τώρα ότι και αυτά ακόμα (που μακάρι να μην μου συμβούν ποτέ) σαν άντρας θα τα αντιμετωπίσω. Το κλαψουρισμα δε βγάζει πουθενά
Η τριχόπτωση αν θές την συμβουλή μου σαν άντρας αντιμετώπιζε την…και ακόμα και αν χάσεις όλα τα μαλλιά, πάλι ξύρισε το κεφάλι (άσχετα με το πώς θα δείχνεις) και κόψε τις κλάψες
Ξέρεις ποιο είναι το πρόβλημα σου? Ότι είσαι looser.
Όχι επειδή στο λέω εγώ. Ούτε επειδή θα στο πει κανένας άλλος. Αλλά επειδή εσύ το δέχτηκες και το δημιούργησες στον εαυτό σου
Ούτε το γονίδιο, ούτε οι σφάχτες που σε χειρούργησαν σου φταίνε. Και στον Hasson να πας και όπου αλλού να πάς τίποτα δεν θα καταφέρεις. Ο looser χάνει πάντα, και μόνος του χαρτιά να πέζει. Και πασιέντζα να ρίχνει
Να είσαι σίγουρος επίσης πως έτσι όπως αντιμετωπίζεις την όλη κατάσταση, και εναντίον στους σφάχτες τους χειρούργους να κινηθείς, πάλι τα @@ τους θα πάρεις. Και 100 κιλά εκρηκτικά να βάλεις πάνω σου. Αν το πάρεις αλλιώς, ε, τότε το ξανασυζητάμε. Πάλι εδώ θαμαστε
Κάνε ένα καλό στον εαυτό σου, σκάσε με τις κλάψες και ξεκίνα να φέρεσαι σαν άντρας. Μόνο τότε υπάρχει ελπίδα να λύσεις και το πρόβλημα με την τριχόπτωση. Αλλά ακόμα και αν δεν το λύσεις σίγουρα θα λύσεις το πρόβλημα με την εμφάνιση σου. Γιατί το γεγονός ότι δεν μπορείς να κοιταχτείς στον καθρέφτη δεν έχει να κάνει με το αν είσαι άσχημος, αλλά με το ότι βλέπεις τον εαυτό σου κακόμοιρο και για λύπηση, και αυτό ούτε η φύση σου δεν μπορεί να το δεχτεί…πόσο μάλλον οι άλλοι

Φιλικά πάντα

ετσι ακριβως ειναι φιλαρακι...
 

SHOOTER

Member
Απ: Λίγο πριν την μεταμόσχευση

Εντάξει παιδιά, μη φτάσουμε στο άλλο άκρο.Εννοείται ότι η μεμψιμοιρία δεν οδηγεί πουθενά αλλά και ο καθένας αντιδρά και διαφορετικά στα προβλήματα του.Το λογικό είναι να λέμε ότι και να φτάσουμε σε σημείο να πέσουν τα μαλλιά θα το δεχτούμε,δεν θα μας αρέσει αλλά δεν θα πεθάνουμε κιόλας...Όταν όμως ο φίλος μιλάει για αυτοκτονία και ότι η ζωή δεν έχει πια νόημα, δεν ξέρω αν το να τον κράξουμε μπορεί να φέρει καλά ή κακά αποτελέσματα...Γνώμη μου είναι να συμβουλευτεί πρώτα έναν ειδικό για να τον βοηθήσει ψυχολογικά και μετά κάποιον για τα μαλλιά...
Πάντα φιλικά και χωρίς να κατακρίνω κανέναν.
 

teleiomenos

New Member
Απ: Λίγο πριν την μεταμόσχευση

Fenimore είπε:
Γι αυτό ακριβώς υπάρχει το συγκεκριμένο forum φίλε μου. Εδώ οι χρήστες αναφέρουν την εμπειρία τους σε προιόντα ή κλινικές μεταμόσχευσης ώστε να μάθουμε όλοι τι είναι αξιόπιστο και τι όχι. Να διαλέξουμε κάτι που έχει αποτέλεσμα, και όχι απλά επειδή έχει καλό marketing. Διάβασε εδώ http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,2848.0.html τους κανονισμούς της κατηγορίας "μεταμόσχευσης". Αν έχεις φωτογραφίες που όντως να επιβαιβεώνουν ότι έκανες τις μεταμοσχεύσεις που λες (όχι απλά τυχαίες φωτωγραφίες πριν - μετά, δες τα thread των αλλών παιδιών που έχουν ποστάρει εμπειρίες από μεταμοσχεύσεις για να καταλάβεις τι λέω) άνοιξε ένα thread και μπορείς να αναφέρεις τα ονόματα των κλινικών και την εμπειρία σου με λεπτομέριες.


Fenimore ευχαριστώ αν και εννοώ να κάνουμε κάτι πιο δραστικό. Να μαζέψουμε απ όλους από πχ 10 ευρώ και να τους πάμε σε δικη. Με στόχο όχι να κερδίσουμε (απόσο κατάλαβα θα χάσουμε σχεδόν σίγουρα) αλλα να κάνουμε τέτοιο θόρυβο που θα είναι καλύτερος από νίκη!!!!!!!!!!!!!
 

teleiomenos

New Member
Απ: Λίγο πριν την μεταμόσχευση

Ε.Α. είπε:
Φίλε κατ' αρχήν δεν είσαι τελειωμένος. Οπότε το ψευδώνυμο είναι άκυρο.

Δεύτερον, απευθύνεσαι σε άτομα που ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ μοιράζονται το ίδιο πρόβλημα. Άρα όχι μόνο σε κατανοούμε, αλλά οι εμπειρίες μας και οι συμβουλές μας θα σε φανούν ΧΡΗΣΙΜΕΣ. Ψάξε το ιστορικό μας και τα νήματά μας. Ιδού το δικό μου. http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,2142.0.html

Κατ' αρχήν ανέβασε σε παρακαλώ μερικές φωτό υψηλής ευκρίνειας για να δούμε το πρόβλημά σου. Είναι πολύ σημαντικό να ΔΟΥΜΕ ιδίοις όμασι την περίπτωση.

Δεύτερον λύσεις ΥΠΑΡΧΟΥΝ. Για ΟΛΕΣ τις περιπτώσεις. Οπότε ΜΗΝ απελπίζεσαι και ΜΗΝ απογοητεύεσαι. Το αντίθετο μάλιστα. Απ΄την στιγμή που μπήκες στο φόρουμ, θα βρεθεί μια καλή λύση.

Καλησπερα Ε.Α. Η αλήθεια ειναι πως απ'την τελευταία φορα που ειχα κάνει μεγάλη έρευνα για λύσεις έχουν ανακαλυφθεί πολλά φάρμακα. Πριν κάποια χρόνια ήξερα ότι αποτέλεσμα έχουν μόνο η μιν και η φιν. Τώρα έμαθα από σας ότι και η μιν έχει παρενέργειες (φουσκωμένο πρόσωπο). Τότε είχα μάθει και κάτι άλλο: αν περάσουν πάνω από 5 χρόνια απ'την αρχή του προβλήματος ειναι σχεδόν άχρηστο να προσπαθείς να αναγεννήσεις ρίζες που έχουν ήδη "πεθάνει". Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει σ'αυτό;;;

Λες ότι υπάρχουν λύσεις για όλες τις περιπτώσεις και όμως απ'τα λίγα που διάβασα είδα πολύ κόσμο απλώς να ελπίζει σ'ένα ιατρικό θαύμα.. Έχω μπερδευτεί.. Τι λύση μπορεί να έχω; Μεταμόσχευση στο εξωτερικό εννοείς;;
 

Ε.Α.

New Member
Απ: Λίγο πριν την μεταμόσχευση

Όπως όλοι ξέρουν, οι 2 πρώτες μου επεμβάσεις ήταν χάλια. Καλά η πρώτη ήταν εγκληματική. Προσοχή γιατί ο γιατρός κυκλοφορεί ελεύθερος. Την εταιρεία δολοφόνων νομίζω την έχω ήδη αναφέρει.

Κυκλοφορούσα με καπέλο. Τα πίσω μαλλιά τα έφερνα μπροστά. Όταν το έβγαζα, περπατούσα με τον αέρα στην πλάτη για να μην πετάξει το μαλλί. Τώρα πως το έκανα αυτό όταν ο αέρας πήγαινε κόντρα...ΕΝΑΣ ΘΕΟΣ ΞΕΡΕΙ! Για μπάνιο στην θάλασσα πήγαινα και δεν ήξερα πως να βγω απ' το νερό. Θες κι άλλα; Ένα σωρό. ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

Αλλά όπως είπα και στην πρωτολογία μου, ΛΥΣΕΙΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ φίλε. Ανέβασε μας σε παρακαλώ φωτογραφίες. Να σε δούμε ρε ευλογημένε. Να δούμε αν θες ριπέαρ, τουπέ, τατού, ξούρα κτλ.
 

Ε.Α.

New Member
Απ: Λίγο πριν την μεταμόσχευση

teleiomenos είπε:
Καλησπερα Ε.Α. Η αλήθεια ειναι πως απ'την τελευταία φορα που ειχα κάνει μεγάλη έρευνα για λύσεις έχουν ανακαλυφθεί πολλά φάρμακα. Πριν κάποια χρόνια ήξερα ότι αποτέλεσμα έχουν μόνο η μιν και η φιν. Τώρα έμαθα από σας ότι και η μιν έχει παρενέργειες (φουσκωμένο πρόσωπο). Τότε είχα μάθει και κάτι άλλο: αν περάσουν πάνω από 5 χρόνια απ'την αρχή του προβλήματος ειναι σχεδόν άχρηστο να προσπαθείς να αναγεννήσεις ρίζες που έχουν ήδη "πεθάνει". Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει σ'αυτό;;;

Λες ότι υπάρχουν λύσεις για όλες τις περιπτώσεις και όμως απ'τα λίγα που διάβασα είδα πολύ κόσμο απλώς να ελπίζει σ'ένα ιατρικό θαύμα.. Έχω μπερδευτεί.. Τι λύση μπορεί να έχω; Μεταμόσχευση στο εξωτερικό εννοείς;;
Εγώ πήγα στον Όζγκιουρ στην Τουρκία.

Με έκανε ριπέαρ. Σε κεφάλι που οι περισσότεροι δεν βάζαν τα χεράκια τους ΑΥΤΟΣ έκανε ένα...άψογο αποτέλεσμα. Για πιο ιατρικό θαύμα μιλάς; Εγώ σε μιλάω για την πραγματικότητα. Το κεφάλι μου το είδες πως ήταν; Για δες ξανά..http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,2142.15.html
 

teleiomenos

New Member
Απ: Λίγο πριν την μεταμόσχευση

takis7 είπε:
επισκετικα κ εγω περσι την β/κ (στα αγγλικα) και η δικη μου αποψη ειναι πως ειναι για να μην ειναι, αλλα ρε σεις αυτο που αναρωτιεμαι ειναι πως και πετυχαν αυτα τα πολυ καλα αποτελεσματα σε αυτους τους διασημους που μας δειχνουν σε φοτογραφιες πριν και μετα .οποιος παει του δειχνουν φωτο πριν και μετα απο 2 λαικους τραγουδιστες ,απο τον κορυφαιο μπασκετμπολίστα και άλλους...... λετε να μην ειναι εργο δικό τους και να παιζει τιποτα άλλο? :chinscratch? :chinscratch? :chinscratch? :chinscratch

Τάκη παρεξήγησες. Οι πρώτες τρείς ήταν στην Δ%Ι και η πιο πρόσφατη του Ιουνίου ήταν στην β/κ. Έγραψα πως κλαίω τα τελευταία γιατί είδα στα αντιστοιχα thread πως οι μεταμοσχεύσεις στην Ελλάδα ειναι άχρηστες.. Και δεν είδα και κάποιον απ'τα παιδιά να διαφωνεί. Συμφωνία 100%...

Για τους διάσημους δεν έχω ιδέα. Μόνο μη μάθω ότι τα πήραν για να βγάλουν ψεύτικες φωτογραφίες.. Εκεί είναι που σίγουρα θα γίνω τρομοκράτης
 

Ε.Α.

New Member
Απ: Λίγο πριν την μεταμόσχευση

Φϊλε, φεύγω γιατί έχω δουλειά. Είσαι κι εσύ ονλάιν και θα ήταν καλό γιατί θα γινόταν συζήτηση. Αλλά παίζει η ΕΛΛΑΔΑΡΑ και πάω να δω την μεγάλη μου καψούρα. Δες την μπάλα κι εσύ - αν βλέπεις εννοείται - και μετά τα λέμε.
 
Μπλουζα