Κυστινη σε σημειο Τρελας !!!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

kant

New Member
Καλα είναι τρελοι αυτοι οι δηθεν επιστημονες (ΙΑΤΡΟΙ) που με ένα πτυχιο που εχουν παρει μεσω διαλειμματων κ δια αλληλογραφιας όλα τα σφαζουν κ όλα τα μαχαιρωνουν!!!
Μετά από 30μερες θεραπείας με proscar,regaine,fungoral k cystine(2των 500mg) κόντεψα να τρελαθώ και όλα αυτά εξαιτίας της Κυστινης την σταμάτησα και άρχισα πάλι να λειτουργώ σε φυσιολογικά επίπεδα
(έτσι πιστεύω)!
Με το proscar,regaine k fungoral παρόλο που βλέπω έντονη τριχόπτωση παρατήρησα στην κορυφή του κεφαλιού το χνούδι να φαίνεται σε πρωτογενή βέβαια κατάσταση σαν τρίχα κ στους κροτάφους κάποιες ενδείξεις που πριν δεν υπήρχαν.
Απλά συνεχίζω αλλά θα ήθελα να μάθω αν το Double A μπορούμε να το χρησιμοποιούμε καθημερινά όταν στη θεραπεία μας είναι κ 1ml prockar,ευχαριστώ εκ των προτέρων οποίον έχει τη διάθεση κ γνωρίζει! :)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Κυστινη σε σημειο Τρελας !!!

kant είπε:
Απλά συνεχίζω αλλά θα ήθελα να μάθω αν το Double A μπορούμε να το χρησιμοποιούμε καθημερινά όταν στη θεραπεία μας είναι κ 1ml prockar,ευχαριστώ εκ των προτέρων οποίον έχει τη διάθεση κ γνωρίζει! :)
ο συνδυασμός δίνει σίγουρα sides...δυστυχώς
 

kant

New Member
Απ: Κυστινη σε σημειο Τρελας !!!

Ευχαριστώ Σπύρο!!!
Οταν λες σίγουρα sides δηλαδη;
Να μην τα χρησιμοποιησω ταυτοχρονα;
 

vayero

Member
Απ: Κυστινη σε σημειο Τρελας !!!

kant είπε:
Μετά από 30μερες θεραπείας με proscar,regaine,fungoral k cystine(2των 500mg) κόντεψα να τρελαθώ και όλα αυτά εξαιτίας της Κυστινης την σταμάτησα και άρχισα πάλι να λειτουργώ σε φυσιολογικά επίπεδα
(έτσι πιστεύω)!

Γνωρίζει κάποιος τι σημαίνει αυτό; Υπάρχει περίπτωση η λήψη κυστίνης να προκαλέσει κάτι;
 
Απ: Κυστινη σε σημειο Τρελας !!!

Σπυρο για να καταλαβω ::) η ληψη 1 mg φιναστεριδης με double A προκαλει τριχοπτωση;
κι αν θελεις επειδη ειναι τοσο πολλα τα παρασκευασματα και οι θεραπειες που προτεινονται απο εδω
μου λες την γνωμη σου για την καλυτερη θεραπεια που συστηνεις.
παιρνω καθημερινα 500g L-Arginine , 1mg φιναστεριδη ,Zn 200 mg , 500 mg κυστινη ,double A,σπυρολακτινη , μινοξιδηλη δεν βαζω την εβαζα 6 μηνες χωρις αποτελεσμα.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Κυστινη σε σημειο Τρελας !!!

τα sides με την παράλληλη χρήση φινα >0,8 mgr & double A είναι από την πλευρά της στύσης και του σπέρματος,όχι της τριχόπτωσης 8)
 
Απ: Κυστινη σε σημειο Τρελας !!!

σπυρο κοιτα παραπανω αυτα που περνω και πες μου αν πρεπει να αφαιρεσω η να προσθεσω κατι :)
 

SK

New Member
Απ: Κυστινη σε σημειο Τρελας !!!

γεια σου kant!
αυτό το καιρο χρησιμοποιω και εγω κυστίνη σε χαπια των 500 και απο οτι μου ειπε ο γιατρος θα τα πινω μαζι με βιταμινη c πανω απο 4-5 μηνες, για να δω αποτελεσμα ενω τον πρωτο μηνα χρησιμοποιω και 1 λοσιον με κορτιζονη την οποια μετα απο 40 μερες θα την κοψω μαχαιρι(γι αυτο ανησυχω λιγο με οσα εχω διαβασει στο φορουμ).τι εννοεισ λεγοντας πωσ με την κυστινη κοντεψεσ να τρελλαθεις???το διαβασα και ανησυχησα εφω εχω παρατηρησει οτι ειμαι αρκετα πιο οξυθυμη, πιστευεισ οτι μπορει να οφειλ. στα χαπια?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Κυστινη σε σημειο Τρελας !!!

εγω αδερφε μονο ποιοτητα στυσης ειδα οχι σπερμα
αλλα αν δουλεψε σε εσενα ετσι χαιρομαι πολυ
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Κυστινη σε σημειο Τρελας !!!

καλά,πάνω απ'όλα στο θέμα στύση είναι το αποτέλεσμα της αργινίνης
απλά,προσωπικά είδα και διαφορά στην ποσότητα :chinscratch
 

heyya

New Member
Απ: Κυστινη σε σημειο Τρελας !!!

Γεια χαρά παλικάρια!

Σας διαβάζω καιρό, τελευταια τσεκάρω και κάποια παλιά ποστ (όπως μπορεί να παρατηρήσει κανείς και από εδώ που επιστρέφω ένα παλιό θεμα :p).
Και γω με κυστίνη είμαι, σύμφωνα με υπόδειξη δερματολόγου για 1 μήνα 3χ των 0.5mg. Βέβαια μικρό το διάστημα για να παρατηρηθεί κάτι αλλά anyway, την επομενη βδομάδα τελειώνω και έχω εκ νέου επίσκεψη.. να δω τι έπειται στη συνέχεια! τεσπα, στο θέμα μας, θα ήθελα να μάθω ποιες οι δυνατότες κυστίνης μιας και έχει απ'οτι βλέπω συστηθεί από διάφορους δερματολόγους των μελών της κοινότητας εδώ και δεύτερον, αν όντως παρατηρείται sides. Εγώ τόσο καιρό κομπλέ - με εξαίρεση την αρκετά αυξημένή ποσότητα ούρων :-\ -, αλλά δεν παίρνω κάτι άλλο, μήπως με μινοξ ή/και φίνα παρατηρούνται κάποια άλλα συμπτώματα - τρελένεσαι όντως; ??? :p-.

Και λίγα λόγια για μένα, δεν έχω τριχόπτωση με την έννοια του όρου, λίγες οι τρίχες που βλέπω στον νιπτήρα, καμία στο μαξιλάρι 8), στους κρότάφους έχει παρατηρηθεί το κακό-και λίγο μπροστά μέσα γωνία κάποιες αδύναμες τρίχες... δεν το είχα πάρει χαμπάρι μέχρι που τα κούρεψα γουλί και τώρα που μάκρυναν βλέπω έχω το ίδιο μαλλί που είχα τουλάχιστον κανα 2-3 χρόνια. τέσπα, γουλί ακόμα πριν κανα χρόνο με κυστίνη -για ένα μήνα- και σαμπουάν epicrin, not bad δυνάμωσε κάπως το μαλλί και συνέχισα μόνο με epicrin μέχρι και πριν λίγες βδομάδες διότι μου προκάλεσε πυτιρίδα για μεγάλο διάστημα -ίσως λόγω ψευδάργυρου - και έτσι τώρα με σαμπουάν fungoral.. μου πρότεινε αρχικά αντιπυτιριδικό t-gel όμως της αντιπρότεινα fungoral ( κάτι μάθαμε εδώ μέσα ;D) και μου κάνει "καθόλου άσχημα την ίδια δουλειά κάνουν αλλά μιας και γράφεται στο βιβλιάριο ας σου γράψω αυτό" ;). Όμως μου είπε epicrin stop δεν διευκρίνησε γιατί, θα ρωτήσω next time μου πέρασε απ'το μυαλό ότι κετοκοναζόλη - ψευδάργυρο δεν συνδυάζονται αλλά δεν βρήκα κάτι τέτοιο. Ίδωμεν, σκοπεύω να επανέλθω με παράλληλη χρήση...
Κατα τ'αλλα σκοπεύω για τζελ αλόη (ίσως σε βάθος χρόνου double A) και κάνα διάλειμα spiro, μινοξ-φινα δεν τα χρειάζομαι, άλλωστε απ'ότι φένεται δεν κάνουν δουλειά στους κρόταφους που παρατηρείται εκει το πρόβλημά μου και είναι λίγο χοντρό να ζητάω επανέκφυση μαλλιών εκει :grandpa:.

Καλώς σας βρήκα!!
 
Η κυστινη ειναι οντος λυση????

γεια σε ολους!! και ευχαριστω για την βοηθεια σας.. σημερα αφου εχω κανει εξετασεις για θυροειδη,γενικες αιματος, φεριτινης και σιδηρου πηγα στο δερματολογο...και.... μου ειπε οτι ολα ειναι φυσιολογικα.. σιδηρο ειχα 68 και φερετινη 17,θυροειδη δεν εχω.Του ειπα μηπως πρεπει να κανω εξετασει για πολικυστικες και μου ειπε οτι τα συμπωματα για καποιος που εχει πολυκιστικες ειναι τριχοφυια στο προσωπο και γενικος και οχι τριχοπτωση :chinscratch...τελος παντων μου εδωσε να παιρνω κυστινη 500, για 30 ημερες και μετα να παω να με δει... το θεμα μου ειναι οτι παλια επερνα πριοριν απτο φαρμακειο που περιεχει κυστινη και δεν ειδα αποτελεσματα... μαλλον πρεπει να παω και σε αλλο δερματολογο ε? τι να κανω? να το δοκιμασω? ευχαριστω... :)
 
Απ: Η κυστινη ειναι οντος λυση????

Γειά σου Γιάννα! Μα Γιάννα μου η φερριτίνη σου είναι πάααααααρα πολύ χαμηλή!!!!!!!!

Πρέπει να είναι πάνω από 70! Τα νύχια σου δε σπάνε; Αλλά και ο σίδηρος χαμηλός πρέπει να θεωρείται! Μήπως η τριχόπτωση σου είναι απο αυτό; Επειδή σε θυμάμαι απο τη φωτογραφία σου και μου είχες πεί ότι τώρα τα μαλλιά σου δεν είναι έτσι πυκνά αλλά θυμίζει η αραίωση που έχεις ΑΑ; Μα καλά δε σου δώσανε θεραπεία με σίδηρο; Τί να πώ!

Τώρα για τις πολυκυστικές θα μπορούσες να κάνεις προληπτικά ένα υπέρηχο. Ναι συνήθως δε πέφτει το μαλλί και υπάρχει τριχοφυία αλλά αν έχει κάποια προδιάθεση σίγουρα θα επηρεάσει. Δε θυμάμαι αν το είχες πεί αλλά έχεις κανονικά κύκλο χωρίς προβλήματα;

Πάντως Γιάννα πήγαινε και σε άλλον γιατρό πρέπει να κάνεις θεραπεία με σίδηρο! Ξέρω κοπέλα που απο αυτό είχαν αρχίσει να αραιώνει το μαλλί της αλλά ήταν απο αυτό και όχι απο κληρονομικότητα!
 

Maria

New Member
Απ: Η κυστινη ειναι οντος λυση????

Γιάννα η φερριτίνη σου είναι πολύ χαμηλή, όπως είπε κι η Χριστίνα...
Μου κάνει εντύπωση ότι δε σου έδωσε σίδηρο, μα καλά, τις διάβασε τις εξετάσεις;

Για την κυστίνη δεν πιστεύω ότι κάνει πολλά πράγματα, νομίζω ότι μόνο την ποιότητα της τρίχας βοηθάει.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα