Κρεμμύδι για ανάπτυξη νέων τριχών.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gazotenekes

Member
Έχω στα χέρια μου 2 μπουκαλια απόσταγμα αγριοκρεμμύδας.Είναι άοσμη,δεν αφήνει καμία λιπαρότητα στο δέρμα,στεγνώνει άμεσα.Θα κάνω χρήση 2 μηνών και θα επανέλθω με αξιολόγηση.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Έχω στα χέρια μου 2 μπουκαλια απόσταγμα αγριοκρεμμύδας.Είναι άοσμη,δεν αφήνει καμία λιπαρότητα στο δέρμα,στεγνώνει άμεσα.Θα κάνω χρήση 2 μηνών και θα επανέλθω με αξιολόγηση.

Φιλε γκαζοντενεκε εχω ενα φιλο που ετριβε στο κεφαλι του σκορδο οπως τριβουν την στεκα απο το μπιλιαρδο με εkεινη την ξυστρα.Τοσο maniac.....
 

ria

Member
Έχω στα χέρια μου 2 μπουκαλια απόσταγμα αγριοκρεμμύδας.Είναι άοσμη,δεν αφήνει καμία λιπαρότητα στο δέρμα,στεγνώνει άμεσα.Θα κάνω χρήση 2 μηνών και θα επανέλθω με αξιολόγηση.
απόσταγμα αγριοκρεμμύδας? το κανεις μονο σου? και πως? βρηκα μια αναρτηση σε ενα blog Αγριοκρεμμύδα(Urginea martima)Ο χυμός της Αγριοκρεμμύδας , όπως αποδείχθηκε σε
κλινικές μελέτες αυξάνει την τριχοφυΐα σε άτομα
με αλωπεκία κατά 93,7% στους άνδρες και 71,4% στις γυναίκες.
περιμενουμε τα αποτελεσματα σου ελπιζω να ειναι θετικα
εγω ειμαι σε μια θεραπεια χωρις κρεμμυδια και νομιζω παω καλα θα δειξει ειναι λιγο νωρις και θα ενημερωσω
 

gazotenekes

Member
Κοίτα,τις κλινικές μελέτες δεν τις πολυπιστεύω,ειδικά όταν αναφέρονται σε ποσοστά.Κλινικές μελέτες απο πού και ποιόν? Χρησιμοποιώ και revivogen παράλληλα,οπότε δεν θα ξέρω ακριβώς που θα οφείλονται τα όποια αποτελέσματα.Απλά αποφάσισα να ξεκολλήσω λίγο το μυαλό μου και να δοκιμάσω και κάτι πιο φυσικό διότι απο την μινοξυδίλη δεν έμεινα ευχαριστημένος μετά απο 8 μήνες καθημερινής χρήσης.
 

Quenya

New Member
Είμαι στον δεύτερο μήνα με μινοξιδίλη και μου φαίνεται πως χειροτέρεψε η κατάσταση. Υποτίθεται πως θεωρείται φυσιολογικό τους πρώτους μήνες να υπάρξει έξαρση, αλλά απο πότε να περιμένω καλυτέρευση? Χρησιμοποιώ και μηλόξυδο 2-3 φορές τη βδομάδα
 

ria

Member
Είμαι στον δεύτερο μήνα με μινοξιδίλη και μου φαίνεται πως χειροτέρεψε η κατάσταση. Υποτίθεται πως θεωρείται φυσιολογικό τους πρώτους μήνες να υπάρξει έξαρση, αλλά απο πότε να περιμένω καλυτέρευση? Χρησιμοποιώ και μηλόξυδο 2-3 φορές τη βδομάδα

χρησιμοποιεις και κρεμμυδι?? γιατι εισαι σε αυτο το ποστ
 

Quenya

New Member
Ναι, έφτιαχνα μείγμα κρεμμυδιού κ μηλοξυδο αλλά το άφησα λόγω μυρωδιάς. Μετά απο λίγο καιρό δε παλευέται :p
 
  • Like
Reactions: ria

sven

Active Member
Γειά χαρά

Έχω αρχίσει την θεραπεία με το κρεμμύδι εδώ και έναν μήνα και φαίνεται η τρίχα να έχει πάρει τα πάνω της, πάει καλά. Ήθελα να κόψω την μινοξ γιατί έχει γίνει το πρόσωπο μου στρογγυλό από τα τόσα χρόνια συνεχόμενης χρήσης που την χρησιμοποιώ, επείσης νιώθω ότι έχει χάσει κάπως την δύναμη της και είπα να δοκιμάσω το κρεμμύδι.

Φτιάχνω ένα μείγμα με κρεμμύδι και σκόρδο κάπου στα 15 ml και βάζω 2 σταγόνες δενδρολίβανο και 2 σταγόνες μέντα. Το βάζω και λούζομαι την επόμενη μέρα. Δεν μυρίζει εκτός αν πω σε κάποιον μύρισε το κεφάλι μου, τότε ναι .

Κανείς άλλος εδώ πέρα να κάνει αυτήν την θεραπεία;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

sven

Active Member
Κάνει κατακράτηση υγρών και μου έχει γίνει το πρόσωπο πιο σφαιρικό.
 
Μπλουζα