Κρέμες για πιο νεανική επιδερμίδα

zotrix

Active Member
Παιδιά είναι κανείς γνώστης κρεμών προσώπου (ενυδατικών και μη); Δεν είμαι αδερφή :) καταρχήν, αλλά με έχει πιάσει μια ψιλοκατάθλιψη τελευταία που έχω αρχίσει να γερνάω. Η γνωστή κατάθλιψη εκεί ''λίγο πριν ή λίγο μετά τα άντα''. Επειδή γενικά αρκετοί άντρες τελευταία χρησιμοποιούν συναφή προιοντα, έχει κάποιος να μου προτείνει κάτι;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Bouklas

Well-Known Member
Θέλοντας και μη επειδή έχω λιπαρή επιδερμίδα έχω δοκιμάσει αρκετές για μείωση της γυαλάδας. Να ξέρεις κάτι βασικό, δεν μπορούμε όλοι να βάζουμε την ίδια κρέμα, ο κάθε τύπος δέρματος θέλει την δικη του.
Πάμε στην ουσία τώρα, σχεδόν όλες (για να μην πω όλες) οι κρέμες είναι άχρηστες. Πεταμένα λεφτά, δεν έχουν την δυνατότητα να εισχωρήσουν μέσα στο δέρμα και να κάνουν όσα διαφημίζουν. Οποτε απλά μένουν στην επιφάνεια όσο της αφήσεις μέχρι να πλυθείς και να φύγουν. Εάν θες να δουλέψει καλά χρησιμοποίησε derma roller μαζί με κρέμα, έτσι ναι αξίζει.
 

zotrix

Active Member
Ευχαριστώ, Εδω βρηκα μια λιστα : http://www.independent.co.uk/extras/indybest/fashion-beauty/10-best-mens-skincare-products-9683927.html

Αν έχει δοκιμάσει κανείς καμία ας μου πει.
 

zaxas87

Member
Bouklas είπε:
Θέλοντας και μη επειδή έχω λιπαρή επιδερμίδα έχω δοκιμάσει αρκετές για μείωση της γυαλάδας. Να ξέρεις κάτι βασικό, δεν μπορούμε όλοι να βάζουμε την ίδια κρέμα, ο κάθε τύπος δέρματος θέλει την δικη του.
Πάμε στην ουσία τώρα, σχεδόν όλες (για να μην πω όλες) οι κρέμες είναι άχρηστες. Πεταμένα λεφτά, δεν έχουν την δυνατότητα να εισχωρήσουν μέσα στο δέρμα και να κάνουν όσα διαφημίζουν. Οποτε απλά μένουν στην επιφάνεια όσο της αφήσεις μέχρι να πλυθείς και να φύγουν. Εάν θες να δουλέψει καλά χρησιμοποίησε derma roller μαζί με κρέμα, έτσι ναι αξίζει.
o bouklas εχει δικιο να ξερεις........με χρηση derma roller και καποια καλη κρεμα μεσα σε ενα 2μηνο θα δεις τρομερα αποτελεσματα!!!!επισης φρουτα λαχανικα και νερο απο τα πιο βασικα για ωραιο δερμα.α και να σε βλεπει λιγο και ο ηλιος για βιταμινη ε!!!!αυτα
 

zotrix

Active Member
Ευχαριστώ. ποιο derma roller ειναι το καλύτερο από αμαζον; Καμια κρεμα που να έχετε ακούσει. Derma roller από μόνο του αξίζει; Με σταναχωρεί που ενώ το regaine με βοηθάει πολύ στο μαλλί, νομίζω με έχει μεγαλώσει λίγο. Ελπίζω να μην με δει κάποιος συγγενής μόνο να βάζω κρέμες κτλ! :slap
 
Μπλουζα