Κορυφαίοι γιατροί μεταμόσχευσης μαλλιών

ANTONIS

New Member
RE: Απ: Κορυφαίοι γιατροί μεταμόσχευσης μαλλιών

tsakalos είπε:
Stratos είπε:
Αυτο που λες εξαρτατε απο την αραιωση αν ειναι μεγαλη αραιωση το strip ειναι αναγκαιο κακο, δεν αξιζει για 1000-1500 τριχοθυλακια να κανω strip εν υπαρχει λογος αν ειμουνα βαθμιδα 3-4 θα εκανα strip.
Ο αρμανι ειναι καλος στην δουλεια του αλλα στα τριχοθυλακια που λεει υπαρχει καποιο λαθος, ενας εστειλε φωτο του με πολυ μικρο προβλημα και του ειπε 2500 τριχοθυλακια και ειναι βαθμιδα 1 δηλαδη σε εναν με βαθμιδα 4-5 τη θα πει 10000 τριχοθυλακια?
εσυ πιστευω πως δεν πρεπει να κανεις τπτ και να περιμενεις 2 χρονια, τωρα δικη σου ειναι η αποφαση,.,

μπορει φιλε μου να θελει να πετυχει καλυτερο φυσικο αποτελεσμα ετσι ομως...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bachanall

New Member
Τους χαιρετισμούς μου σε όλους ως καινούριος.

Έτυχε να πέσω επάνω στο Forum και ως παθών ήθελα να μοιραστώ την δική μου οπτική γωνία επί του θέματος που θεωρώ πως είναι λίγο "αιρετική". Στα γρήγορα, έκανα μεταμόσχευση στα 27 (ένα χρόνο πριν) και τώρα ετοιμάζομαι να κάνω και το 2ο session στο Παρίσι στην Γαλλία σε ένα πλαστικό με τη μέθοδο strip. Το αποτέλεσμα προς το παρόν (50% καθώς πρέπει να κάνω και το 2ο) με έχει ενθουσιάσει και ή τομή δεν φαίνεται καθόλου. Δεν ήθελα να γράψω όμως για την δική μου εμπειρία, αλλά τους λόγους που με οδήγησαν να επιλέξω τον συγκεκριμένο, τον οποίο φυσικά δεν θα αναφέρω.

Αρχικά επισκέφτηκα έναν πολύ γνωστό Έλληνα, όπου γρήγορα κατάλαβα πως δεν μου ταίριαζε σαν γιατρός. Δεν μου έλυνε τις απορίες, δεν εμπιστευόμουν την hairline του, προσπαθούσε να φανεί ως "γκουρού" επειδή είχε κάνει σε διασήμους, βιαζόταν να μου κλείσει χειρουργίο κτλ.

Έπειτα αποφάσισα να ρωτήσω έναν φίλο μου που σπουδάζαμε μαζί στην Αμερική του οποίου ο πατέρας είναι από τους πιο γνωστούς και άξιους χειρούργους διορθωτικής πλαστικής στην Γαλλία. Μου συνέστησε το γιατρό μου ως τον καλύτερο με διαφορά. 'Οταν τον επισκέφθηκα μου έκαναν εντύπωση 2-3 πραγματάκια που δεν είχα συναντήσει σε άλλον γιατρό, ουτε καν σε site και θα ήθελα να τα μοιραστώ μαζί σας μιας και ήταν αυτά ακριβώς τα χαραξτηριστικά που με οδήγησαν στο να τον επιλέξω.

1. Δεν μου έδειξε ούτε 1 φωτογραφία, λέγωντας μου πώς αντιτίθεται στην πολιτική του. Δεν δείχνει φωτογραφίες πελατών του. Όπως μου εξήγησε το κάθε κεφάλι είναι διαφορετικό κι άρα δεν έχει νόημα να μου δείχνει τις καλύτερες δουλειές του απο τη στιγμή που μπορεί το δικό μου αποτέλεσμα να διαφέρει. Μου εδωσε δηλαδή την αίσθηση πως μου έλεγε κάτι σαν "είτε με εμπιστεύεσαι από ότι έχεις ακούσει/δει από γνωστούς σου αλλιώς εγώ δεν εμπορευματοποιώ την δουλειά μου".

2.Τον ρώτησα για grafts κτλ όλα αυτά δηλαδή που συζητάμε εδώ,βλέπουμε σε sites και γενικώς λειτουργεί η αγορά. Η απάντησή του ήταν αφοπλιστική. Η τιμή μου είναι τόση (λίγο παραπάνω φανταστείτε από του Έλληνα με απόδειξη,αναισθησιολόγο και παραμονή μιας ημέρας στην κλινική) κι εγώ θα σου βάλω όσα πιο πολλά μπορώ! Η τομή που κάνω είναι δεδομένη για να μην στρεσαριστεί το κεφάλι σου και η δότρια περιοχή και όσα βγούν θα σου βάλω. Αυτό με άφησε άφωνο γιατί κατάλαβα πως η υπόθεση με τα grafts χωράει αρκετές ερμηνείες.

Μπορώ να προσθέσω κι άλλα που μου έκαναν εντύπωση εμένα αλλά μένω σε αυτά που νομίζω πως μπορούν να σας δώσουν μια διαφορετική οπτική.

Τροφή για σκέψη....

Φιλικά Α.
 

alekontas

Member
bachanall είπε:
Τους χαιρετισμούς μου σε όλους ως καινούριος.

Έτυχε να πέσω επάνω στο Forum και ως παθών ήθελα να μοιραστώ την δική μου οπτική γωνία επί του θέματος που θεωρώ πως είναι λίγο "αιρετική". Στα γρήγορα, έκανα μεταμόσχευση στα 27 (ένα χρόνο πριν) και τώρα ετοιμάζομαι να κάνω και το 2ο session στο Παρίσι στην Γαλλία σε ένα πλαστικό με τη μέθοδο strip. Το αποτέλεσμα προς το παρόν (50% καθώς πρέπει να κάνω και το 2ο) με έχει ενθουσιάσει και ή τομή δεν φαίνεται καθόλου. Δεν ήθελα να γράψω όμως για την δική μου εμπειρία, αλλά τους λόγους που με οδήγησαν να επιλέξω τον συγκεκριμένο, τον οποίο φυσικά δεν θα αναφέρω.

Αρχικά επισκέφτηκα έναν πολύ γνωστό Έλληνα, όπου γρήγορα κατάλαβα πως δεν μου ταίριαζε σαν γιατρός. Δεν μου έλυνε τις απορίες, δεν εμπιστευόμουν την hairline του, προσπαθούσε να φανεί ως "γκουρού" επειδή είχε κάνει σε διασήμους, βιαζόταν να μου κλείσει χειρουργίο κτλ.

Έπειτα αποφάσισα να ρωτήσω έναν φίλο μου που σπουδάζαμε μαζί στην Αμερική του οποίου ο πατέρας είναι από τους πιο γνωστούς και άξιους χειρούργους διορθωτικής πλαστικής στην Γαλλία. Μου συνέστησε το γιατρό μου ως τον καλύτερο με διαφορά. 'Οταν τον επισκέφθηκα μου έκαναν εντύπωση 2-3 πραγματάκια που δεν είχα συναντήσει σε άλλον γιατρό, ουτε καν σε site και θα ήθελα να τα μοιραστώ μαζί σας μιας και ήταν αυτά ακριβώς τα χαραξτηριστικά που με οδήγησαν στο να τον επιλέξω.

1. Δεν μου έδειξε ούτε 1 φωτογραφία, λέγωντας μου πώς αντιτίθεται στην πολιτική του. Δεν δείχνει φωτογραφίες πελατών του. Όπως μου εξήγησε το κάθε κεφάλι είναι διαφορετικό κι άρα δεν έχει νόημα να μου δείχνει τις καλύτερες δουλειές του απο τη στιγμή που μπορεί το δικό μου αποτέλεσμα να διαφέρει. Μου εδωσε δηλαδή την αίσθηση πως μου έλεγε κάτι σαν "είτε με εμπιστεύεσαι από ότι έχεις ακούσει/δει από γνωστούς σου αλλιώς εγώ δεν εμπορευματοποιώ την δουλειά μου".

2.Τον ρώτησα για grafts κτλ όλα αυτά δηλαδή που συζητάμε εδώ,βλέπουμε σε sites και γενικώς λειτουργεί η αγορά. Η απάντησή του ήταν αφοπλιστική. Η τιμή μου είναι τόση (λίγο παραπάνω φανταστείτε από του Έλληνα με απόδειξη,αναισθησιολόγο και παραμονή μιας ημέρας στην κλινική) κι εγώ θα σου βάλω όσα πιο πολλά μπορώ! Η τομή που κάνω είναι δεδομένη για να μην στρεσαριστεί το κεφάλι σου και η δότρια περιοχή και όσα βγούν θα σου βάλω. Αυτό με άφησε άφωνο γιατί κατάλαβα πως η υπόθεση με τα grafts χωράει αρκετές ερμηνείες.

Μπορώ να προσθέσω κι άλλα που μου έκαναν εντύπωση εμένα αλλά μένω σε αυτά που νομίζω πως μπορούν να σας δώσουν μια διαφορετική οπτική.

Τροφή για σκέψη....

Φιλικά Α.

Mε γρίφους μιλάς γέροντα.....
Πες βρε πουλάκι μου ποιος είναι...δν είναι κακο..
 

Scrooge

Member
Τι γνώμη έχετε για αυτή την κλινική ?
http://www.cosmeticdermamedicine.gr/%CE%B4%CF%81-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%AC%CF%83%CE%B9%CE%BF%CF%82-%CE%B2%CE%B5%CE%BA%CF%81%CE%AE%CF%82-%CF%80%CE%BB%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CF%87%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B3%CF%8C%CF%82
 

GeoGrek

New Member
dk1984 είπε:
Scrooge είπε:
Τι γνώμη έχετε για αυτή την κλινική ?
http://www.cosmeticdermamedicine.gr
Mε προβληματιζει οταν βλεπω οτι δεν ειναι καθαρα κλινικες μαλλιων αλλα
ασχολουνται με 100 διαφορετικες επεμβασεις

και εγώ προτιμώ κλινική εξειδικευμένη στην μεταφύτευση μαλλιών, μεγαλύτερη εμπειρία, περισσότερη εξειδίκευση γενικά
 

no_hair

New Member
bachanall είπε:
Τους χαιρετισμούς μου σε όλους ως καινούριος.

Έτυχε να πέσω επάνω στο Forum και ως παθών ήθελα να μοιραστώ την δική μου οπτική γωνία επί του θέματος που θεωρώ πως είναι λίγο "αιρετική". Στα γρήγορα, έκανα μεταμόσχευση στα 27 (ένα χρόνο πριν) και τώρα ετοιμάζομαι να κάνω και το 2ο session στο Παρίσι στην Γαλλία σε ένα πλαστικό με τη μέθοδο strip. Το αποτέλεσμα προς το παρόν (50% καθώς πρέπει να κάνω και το 2ο) με έχει ενθουσιάσει και ή τομή δεν φαίνεται καθόλου. Δεν ήθελα να γράψω όμως για την δική μου εμπειρία, αλλά τους λόγους που με οδήγησαν να επιλέξω τον συγκεκριμένο, τον οποίο φυσικά δεν θα αναφέρω.

Αρχικά επισκέφτηκα έναν πολύ γνωστό Έλληνα, όπου γρήγορα κατάλαβα πως δεν μου ταίριαζε σαν γιατρός. Δεν μου έλυνε τις απορίες, δεν εμπιστευόμουν την hairline του, προσπαθούσε να φανεί ως "γκουρού" επειδή είχε κάνει σε διασήμους, βιαζόταν να μου κλείσει χειρουργίο κτλ.

Έπειτα αποφάσισα να ρωτήσω έναν φίλο μου που σπουδάζαμε μαζί στην Αμερική του οποίου ο πατέρας είναι από τους πιο γνωστούς και άξιους χειρούργους διορθωτικής πλαστικής στην Γαλλία. Μου συνέστησε το γιατρό μου ως τον καλύτερο με διαφορά. 'Οταν τον επισκέφθηκα μου έκαναν εντύπωση 2-3 πραγματάκια που δεν είχα συναντήσει σε άλλον γιατρό, ουτε καν σε site και θα ήθελα να τα μοιραστώ μαζί σας μιας και ήταν αυτά ακριβώς τα χαραξτηριστικά που με οδήγησαν στο να τον επιλέξω.

1. Δεν μου έδειξε ούτε 1 φωτογραφία, λέγωντας μου πώς αντιτίθεται στην πολιτική του. Δεν δείχνει φωτογραφίες πελατών του. Όπως μου εξήγησε το κάθε κεφάλι είναι διαφορετικό κι άρα δεν έχει νόημα να μου δείχνει τις καλύτερες δουλειές του απο τη στιγμή που μπορεί το δικό μου αποτέλεσμα να διαφέρει. Μου εδωσε δηλαδή την αίσθηση πως μου έλεγε κάτι σαν "είτε με εμπιστεύεσαι από ότι έχεις ακούσει/δει από γνωστούς σου αλλιώς εγώ δεν εμπορευματοποιώ την δουλειά μου".

2.Τον ρώτησα για grafts κτλ όλα αυτά δηλαδή που συζητάμε εδώ,βλέπουμε σε sites και γενικώς λειτουργεί η αγορά. Η απάντησή του ήταν αφοπλιστική. Η τιμή μου είναι τόση (λίγο παραπάνω φανταστείτε από του Έλληνα με απόδειξη,αναισθησιολόγο και παραμονή μιας ημέρας στην κλινική) κι εγώ θα σου βάλω όσα πιο πολλά μπορώ! Η τομή που κάνω είναι δεδομένη για να μην στρεσαριστεί το κεφάλι σου και η δότρια περιοχή και όσα βγούν θα σου βάλω. Αυτό με άφησε άφωνο γιατί κατάλαβα πως η υπόθεση με τα grafts χωράει αρκετές ερμηνείες.

Μπορώ να προσθέσω κι άλλα που μου έκαναν εντύπωση εμένα αλλά μένω σε αυτά που νομίζω πως μπορούν να σας δώσουν μια διαφορετική οπτική.

Τροφή για σκέψη....

Φιλικά Α.

Περίεργα πράγματα...
 

krhtikos21

Member
ρε παιδιά για τον γι**** γκ**** που είναι γνωστός εδώ στην ελλάδα τι άποψη έχετε?
έχει κανείς καμία εν λόγω εμπειρία? γιατί εμένα μου έλεγε πως έχει κάνει στους μισούς διάσημους στην Ελλάδα.
Όποιος κωλύεται να μιλήσει δημόσια ας μου στείλει προσωπικό μήνυμα. ευχαριστώ
 

axiarta

New Member
Γειά σε ολους σκεφτομαι να κανω μεταμοσχεθση μαλλιων κ εχς καταλιξει στον gouras γνωριζει καποιος
γι αυτον?ευχαριστω
 

EKTOR

Member
Ρε παιδιά μπείτε στις παρουσιάσεις μεταμοσχεύσεων ,διαβάστε τα νήματα ,βγαλτε συμπεράσματα και μετά κάντε διάλογο για οτιδήποτε... Διμιουργειστε μια βάση τέλος παντων
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
Πως κατεληξες εκει φιλε; εχεις δει καλα αποτελεσματα του; στις μεταμοσχευσεις μπορεις να δεις περιστατικα απο κλινικες Ελλαδας κυπρου και εξωτερικου. Η τελικη αποφαση θα ειναι δικη σου απλα γνωμη μ ειναι μη βιαστεις. Την αποφαση για μμ την παιρνουμε μια φορα αλλα το αποτελεσμα της το κουβαλαμε για πολλα χρονια. Αν θες ανοιξε κ δικο σου θεμα να μας παρουσιασεις την περιπτωση σου
 

Flosk

Well-Known Member
Καλή φυτρωση, γιγαντιαία μοσχεύματα, κακή γωνία φυτρωσης με αποτέλεσμα αφύσικο αποτέλεσμα φιλε μου. Δεν θα στον συνιστούσα.. Επισης νομίζει ότι ειναι ο κορυφαίος και συμπεριφέρεται αναλόγως..
 

Cloud

Member
Αν η αναζήτησή σου σε οδήγησε στον Γκ, προτείνω να ανοίξεις επειγόντως νήμα για την περίπτωσή σου!
(παρατήρηση: δεν έχω διαβάσει αυτό το νήμα αλλά ξεκινάει με Hasson & Wong και έχει φτάσει στον Γκ..; :confused:)
 

leas

Well-Known Member
Παιδιά έχει άποψη κάποιος για την κλινική Hattingen(Ελβετία νομίζω) .Έχω δει κάποια αποτελέσματα και θεωρώ πως είναι κάτι σαν την κλινική του h&w στην Ευρώπη όσον αφορά την srip; Έχει κάποιος άποψη επι του θέματος;
 

Flosk

Well-Known Member
Εγώ προσωπικά ενθουσιάστηκα παρά πολύ με τα αποτελέσματα αυτής της κλινικής. Και υπάρχουν παρά πολλα σε μορφή βίντεο ..
 

leas

Well-Known Member
Εγώ προσωπικά ενθουσιάστηκα παρά πολύ με τα αποτελέσματα αυτής της κλινικής. Και υπάρχουν παρά πολλα σε μορφή βίντεο ..
Flosk έχω δει και εγώ αρκετά αποτελέσματα και είναι πολύ δυνατά, και κάνουν μεγάλες συνεδρίες τύπου h&w, απλά δεν πρέπει να την προτιμούν αρκετοί(η δεν διαφημίζεται τόσο)
δεν έχει και αρκετό Feedback όπως είπε και ο stripar.
 

Flosk

Well-Known Member
Περιεργο παντως.. Τοσα καλα αποτελεσματα και να μην εχει και την αναλογη δημοφιλια αυτη η κλινικη.
 
Μπλουζα