Κολλαγόνο;

Joan87

Active Member
Καλησπέρα! Βλέποντας τις διαφημίσεις στην τηλεόραση για το κολλαγόνο, έχω μπει ήδη στον πειρασμό να πάω να πάρω. Γνωρίζει κάποιος αν όντως βοηθάει στην καλή υγεία των μαλλιών και αν επηρεάζει σε συνδιάσμο με βιταμίνες; Είχα πάρει cystiphaine χάπια που μου έδωσε η δερματολόγος και μου είπε ότι ίσως μου γράψει και άλλες βιταμίνες κάποια στίγμη (ίσως και διαφορετικές). Πειράζει αν πάρω κολλαγόνο σε περίπτωση που όντως κανει καλό, χωρίς να συμβουλευτώ δερματολόγο;


Θα παρακαλούσα αν υπάρχει ήδη κάποιο θέμα περί αυτού να μου στείλετε το λινκ σε προσωπικό μήνυμα και να σβήσετε την δημοσίευσή μου για να μην ανοίγουμε πολλά ίδια θέματα. Δεν υπάρχει λόγος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

orestis

Member
Για να παρεις κολλαγονο δεν χρειαζεται αν συμβουλευτεις δερματολο.
Το αν θα κανει καποιο καλο στην υγεια τον μαλλιων , δεν το ξερω, αλλα καποιο κακο δεν παιζει να σου κανει.
 

Caherine

Member
Καλύτερα να πάρεις silica που βοηθάει στη σύνθεση κολλαγόνου. Κάπου μεσα στο forum νομίζω διάβασα οτι δεν αποροφάται το υγρό κολλαγόνο. Δε θυμάμαι σε ποιο θέμα!
 

Joan87

Active Member
Αν δεν γνωρίζουμε αν κάνει καλό(ακόμα και αν δεν κάνει κακό όπως είπες) τότε δεν έχει νόημα να πάρω. Το silica δεν το ξέρω. Το coll@gen pro@ctive μόνο, για το οποίο γίνεται πολύ διαφήμιση. Ίσως είναι και μπαρούφες....
 

Joan87

Active Member
Ευχαριστώ. Από ότι διαβάζω λοιπόν, μάπα το καρπούζι :p Οι έρευνες μόνο δε με πείθουν, μιας και στην πράξη κανείς δεν είδε αποτέλεσμα. Για να είμαι ειλικρινής.. μία γνωστή είχε πάρει πολλά μπουκάλια, αλλά δεν είδε καμία διαφορά. Πίστεψα πως ίσως ήταν υπερβολική ή ότι ίσως περίμενε θαύματα, οπότε ρώτησα εσάς τώρα που βρήκα την ευκαιρία! Υποσχέσεις για να μας φουσκώνουν τα μυαλά και να οικονομάνε τρελά....
 

pithikas

Well-Known Member
Joan87 είπε:
Ευχαριστώ. Από ότι διαβάζω λοιπόν, μάπα το καρπούζι :p Οι έρευνες μόνο δε με πείθουν, μιας και στην πράξη κανείς δεν είδε αποτέλεσμα. Για να είμαι ειλικρινής.. μία γνωστή είχε πάρει πολλά μπουκάλια, αλλά δεν είδε καμία διαφορά. Πίστεψα πως ίσως ήταν υπερβολική ή ότι ίσως περίμενε θαύματα, οπότε ρώτησα εσάς τώρα που βρήκα την ευκαιρία! Υποσχέσεις για να μας φουσκώνουν τα μυαλά και να οικονομάνε τρελά....

To συγκεκριμενο προιον κι εγω δεν το πιστευω
 
Μπλουζα