Κλινική Β.Κ.

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Άκης

Administrator
Απ: Κλινική Β.Κ.

Έλαβα στης 11 του μηνός και το είδα σήμερα, ένα μήνυμα από έναν νομικό σύμβουλο, ο οποίος και εκπροσωπεί όπως μου είπε την συγκεκριμένη εταιρία. Όχι που δεν θα γίνονταν και αυτό.
Εννοείται πως στον χώρο δεν γουστάρουν τα αρνητικά σχόλια.

Τεσπα μου είπε ότι έχουν αναρτηθεί "δυσφημιστικά σχόλια που αφορούν το εργατικό δυναμικό, την ιδιοκτήτρια αλλά και την επιχείρηση εν γένει" και παρακαλεί να προβώ σε άμεση διαγραφή των συγκεκριμένων σχολίων..

Μάλιστα. Του απάντησα και αναμένω να μου απαντήσει και θα δω τι θα κάνω σχετικά... :chinscratch

:sings:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: Κλινική Β.Κ.

Αυτα ειναι απο τα καλα της Δημοκρατίας.Εμεις δεν κατηγορούμε κανέναν απλά γράφουμε για τις προσωπικες μας εμπειριες στην κλινικη.Εμεις δεν δυσφημούμε κανέναν.Μάλλον αυτοί το κάνουν με την δουλειά τους..Το πρόβλημα τους δεν ήμαστε εμείς αλλά η φιλοσοφία τους..Αυτή που κάνει το πρόβλημα μας μεγαλύτερο.Και με όλα αυτά αναγκαζόμαστε να ταξιδεύουμε στην άλλη άκρη του κόσμου για να βρουμε την λυση με μια σακαταμενη δοτρια και με κατι τριχες στο κεφαλι σαν πασσαλους.
 

Hopefull

New Member
Απ: Κλινική Β.Κ.

Νομιζω οτι μπορουμε να περασουμε τα μηνυματα μας και τις εμπειριες μας χωρις να ξεφευγουμε ωστε να μη δινουμε δικαιωμα στον καθενα να μας στερησει την ελευθερια λογου. Αν αναρωτιεσαι τι να κανεις μιλα με ενα δικηγορο...Κατα τα αλλα οσοι ειχαν προσωπικη εμπειρια απο την κλινικη ας μεινουν στις αποψες για τη δουλεια και τις υπηρεσιες και οχι σε προσωπικους χαρακτηρισμους για να σε βοηθησουν και εσενα ωστε να μην εχεις κανα προβλημα.

Ενταξει δεν εισαι κανα απο τα μεγαλα site του εξωτερικου που βγαζουν εκαντοδες χιλιαδες δολλαρια καθε χρονο για να εχεις μια στρατια δικηγορους...πρεπει και εμεις να σκεφτομαστε συλλογικα και να σε βοηθαμε με το να μη δινουμε δικαιωμα.
 

Άκης

Administrator
Απ: Κλινική Β.Κ.

Τροποποίησα μερικά posts, ειδικά όσα ενδεχομένως να προσβάλουν τους υπαλλήλους και φυσικά την εταιρία.

Το καλό με την εν λόγω εταιρία είναι ότι νοιάζεται για τους υπαλλήλους της, ενώ εμένα το αφεντικό μου με λέει συνέχεια τεμπελόσκυλο :p

Την θέλει την μήνυση του μου φαίνεται 8)

Τεσπα, μην απευθύνεστε προσωπικά σε κάποιον και μην χρησιμοποιήστε λέξεις που εκφράζουν τον ίδιο είτε άτομο είτε εταιρία.

Έχει διαφορά να χρησιμοποιεί κανείς το (αποδεκτό) "δεν μου έκανε καλή δουλειά" με το (μη αποδεκτό) "είναι apateones και μου κλέψαν τα λεφτά".

Τώρα σχετικά με τα υλικά των παραπάνω λοσιόν.
foliatol
Ascorbic Acid, Pyridoxine HCL = Βιταμίνες. Η 1η αντιοξειδωτική.
Zinc Sulfate = Ψευδάργυρος. Σε συνδυασμό με την 2η παραπάνω βιταμίνη, ενδέχεται (σύμφωνα με μία έρευνα) να μπλοκάρει την DHT, αλλά όχι σε μεγάλο βαθμό.
Magnesium HCL = Χλωριουχο μαγνήσιο ?
Tocopheryl Acetate = Βιταμίνη E Acetate, αντιοξειδωτική & ενυδατική δράση.
Mentha Piperita = Μέντα. Συνήθως την χρησιμοποιούν σε προϊόντα αρωματοποιίας. Επίσης έχει αντισηπτική δράση, ενώ η πράσινη μέντα, βοηθά στις δερματικές παθήσεις.

enzyman
Sweet Pepper = Γλυκιά πιπεριά. Τονωτικό δέρματος.
Honey = Το μέλι. Για αντιοξειδωτική και ενυδατική χρήση.
Pisum Sativum Extract = Εκχύλισμα μπιζελιού. Ενυδατική και αντιοξειδωτική δράση.
Lupinus Albus Extract= Εκχύλισμα λυκίσκου. Περιέχει πρωτεΐνες, αμινοξέα και φλαβονοειδή.
Camellia Sinensis Extract = Απόσταγμα πράσινου τσαγιού,αντιοξειδωτική δράση.
Ginkgo biloba Extract = Κινέζικο τσάι. Τονωτικό και ίσως να τονώνει και την κυκλοφορία αίματος.
Chamomilla Recutita Flower Extract = Για να αποφεύγονται οι κοκκινίλες και οι ερεθισμοί.
Niacine = Νιασίνη. Για την κυκλοφορία του αίματος (?)
Fucus Vesiculosus extract = Τονωτικό μαλλιών.
Inositol= Ινοσιτόλη. Η συγκεκριμένη βοηθά στο μεταβολισμό του λίπους, δεν ξέρω γιατί την πρόσθεσαν.

Αν μπορεί να κάνει κάτι, πιστεύω η 1η λοσιόν. Αν την δίνουν ~10€ και κρατάει κάνα μήνα, πάρτε την για συμπληρωματική σε κάποια θεραπεία που κάνετε; Ειδάλλως δεν νομίζω να τα βγάζει πέρα με τον ανταγωνισμό.

Για την 2η, είμαι της άποψης ότι 1ον τρέφουμε τον οργανισμό μας με τις σωστές βιταμίνες, αρκεί να τρώμε σωστά και 2ον η αιμάτωση στο κεφάλι γίνεται από την φύση όσο πρέπει, δεν χρειάζεται να χρησιμοποιούμε "τουμπανιασμένες" λοσιόν για αυτήν την δουλειά.
 

NGL

Member
Απ: Κλινική Β.Κ.

Άκης είπε:
Τεσπα, μην απευθύνεστε προσωπικά σε κάποιον και μην χρησιμοποιήστε λέξεις που εκφράζουν τον ίδιο είτε άτομο είτε εταιρία.

εννοειται οχι ονοματα ευθεως.μπορουμε εξαλλου εδω μεσα να καταλαβαινομαστε καλα με πολλους αλλους τροπους.


Άκης είπε:
Έχει διαφορά να χρησιμοποιεί κανείς το (αποδεκτό) "δεν μου έκανε καλή δουλειά" με το (μη αποδεκτό) "είναι apateones και μου κλέψαν τα λεφτά".

ακη,πως αλλοιως μπορεις να πεις αυτον που συστηματικα και εις γνωση του σου πουλαει ψευτικες ελπιδες και κακη δουλεια?
τεσπα εστω κι ετσι ας ειναι....
 

Άκης

Administrator
Απ: Κλινική Β.Κ.

hopefull είπε:
Ενταξει δεν εισαι κανα απο τα μεγαλα site του εξωτερικου που βγαζουν εκαντοδες χιλιαδες δολλαρια καθε χρονο για να εχεις μια στρατια δικηγορους...πρεπει και εμεις να σκεφτομαστε συλλογικα και να σε βοηθαμε με το να μη δινουμε δικαιωμα.
Έχεις δύο επιλογές. Ή παραμένεις ανεξάρτητο site και έχεις τέτοια προβλήματα ή "συμβιβάζεσαι" και πετυχαίνεις να βγάζεις "εκατοντάδες χιλιαδες δολλαρια καθε χρονο" όπως λες και δεν έχεις κανένα πρόβλημα με τις εταιρίες, εάν καταλαβαίνεις τι εννοώ.

hopefull είπε:
ακη,πως αλλοιως μπορεις να πεις αυτον που συστηματικα και εις γνωση του σου πουλαει ψευτικες ελπιδες και κακη δουλεια?
τεσπα εστω κι ετσι ας ειναι....
Εδώ έχεις δίκιο, αλλά δες το έτσι. Πες ότι πήγες στην εταιρία X-baldness και δεν είδες το παραμικρό. Γράφεις εδώ παιδιά πήγα στην X-baldness και είναι απατeώνες, πλήρωσα για να μου βάλουν μαλλιά και δεν είδα τπτ.
Οκ, έχεις δίκιο, το έχουν πει και άλλοι και σε πιστεύουμε. Ο "γάτος" δικηγόρος όμως της X-baldness θα μου πει, ωραία ρε φίλε το άφησες το post ως έχει. Γιατί το πίστεψες αμέσως και δεν ζήτησες στοιχεία να το πιστοποιούν ώστε να είσαι σίγουρος ότι δεν είναι πχ από την αντίπαλη εταιρία BestHair4Ever που έχουν σκοπό να θίξουν την X-baldness.
Κατάλαβες; Δεν βγάζεις άκρη.

Οπότε τι κάνεις; Αναφέρεσαι στην δουλειά και μόνο που σου έκαναν και αυτήν κρίνεις.
Δεν μπορείς πχ αν δεν πάει ένα αμάξι καλά, να βρίσεις την Ελληνική αντιπροσωπεία και τους υπαλλήλους της. Λες "το κάρο" δεν πάει καθόλου καλά και κρατάς την συζήτηση γύρω από το αμάξι και από τα υλικά που έχει επάνω.

Αν και τα παιδιά παραπάνω κολακευτικά σχόλια έκαναν, τι καλύτερο από το να πας σε ένα μέρος και να έχει όμορφες γυναίκες, η χαρά του άντρα, αλλά θίχτηκαν και μου ζητήθηκε να αφαιρεθούν.
 

NGL

Member
Απ: Κλινική Β.Κ.

Άκης είπε:
Αν και τα παιδιά παραπάνω κολακευτικά σχόλια έκαναν, τι καλύτερο από το να πας σε ένα μέρος και να έχει όμορφες γυναίκες, η χαρά του άντρα, αλλά θίχτηκαν και μου ζητήθηκε να αφαιρεθούν.

οκ καταλαβα....
ποιος ξερει αραγε τι σημαινει Β.Κ..............................
θα κανω ασφαλιστικα μετρα γιατι δεν με λενε hopefull.. :D
 

durix

New Member
Απ: Κλινική Β.Κ.

Άκης είπε:
Έλαβα στης 11 του μηνός και το είδα σήμερα, ένα μήνυμα από έναν νομικό σύμβουλο, ο οποίος και εκπροσωπεί όπως μου είπε την συγκεκριμένη εταιρία. Όχι που δεν θα γίνονταν και αυτό.
Εννοείται πως στον χώρο δεν γουστάρουν τα αρνητικά σχόλια.

Τεσπα μου είπε ότι έχουν αναρτηθεί "δυσφημιστικά σχόλια που αφορούν το εργατικό δυναμικό, την ιδιοκτήτρια αλλά και την επιχείρηση εν γένει" και παρακαλεί να προβώ σε άμεση διαγραφή των συγκεκριμένων σχολίων..

Μάλιστα. Του απάντησα και αναμένω να μου απαντήσει και θα δω τι θα κάνω σχετικά... :chinscratch

:sings:


φιλε Ακη ζητω πραγματικα συγνωμη αν ξεφυγαμε εκεινη την μερα.... :(


;) ;) ;)
 

vayero

Member
Απ: Κλινική Β.Κ.

τι εγινε ρε παιδια;;;!!! μα καλα αντι να φανε μηνυσεις αυτοι που εχουν εγκληματισει στην κυριολεξια πανω σε τοσο απελπισμενο κοσμακι απειλουν τωρα;;;!!! τεσπα απο respect και μονο στον ακη και σε ολη την ομαδα εδω ...σταματαμε την αποστηθιση της αληθειας στην γενετειρα της δημοκρατιας κατα τα αλλα... ευγε!!! furious3
 

Άκης

Administrator
Απ: Κλινική Β.Κ.

Κάνεις λάθος vayero79. Δεν σταματάμε.
Το forum δεν το έχουμε για να μιλάμε για μπάλα, αλλά να μιλάμε για ΟΛΑ όσα έχουν σχέση με τα μαλλιά. Και μέσα σε αυτό είναι και οι κλινικές και οι "ερευνητές".
Έχουν καλά αποτελέσματα; Θα τα λέμε. Έχουν άσχημα; Θα τα κράζουμε.

Απλώς μην αναφερόμαστε προσωπικά σε κάποιους πχ η διευθύντρια της τάδε κλινικής είναι "φώκια", είναι πιπίνι (καλά τους ενόχλησε αυτό; ) γιατί μπορεί μερικοί να είναι μυγιάγγιχτοι και να τους ενοχλεί το παραμικρό.

Όπως ανέφερα και στον κύριο που μου έστειλε το email, τα σχόλια περί μπουρδ... κλπ θα τα αφαιρέσω, αλλά να μην περιμένουν να αφαιρέσω και τα υπόλοιπα σχόλια, εφόσον αυτά είναι για την ποιότητα της δουλειάς τους και μόνο.

Δηλαδή μπορείς να πεις πχ ο Άκης έκανε ένα διάλυμα πχ άθλιο, δεν κάνει δουλειά και να επικεντρωθούμε μόνο στο να μιλάμε γιατί δεν κάνει και τι περιέχει κλπ, αλλά δεν μπορείς να πεις ότι έκανα ένα διάλυμα απάτη ή είμαι απατεώνας, όχι ότι δεν θα είμαι εάν πουλάω κάτι και αναφέρω και σε πείθω, ότι θα κάνει κάτι αλλά δεν το κάνει...

Πάντως υπάρχουν περιπτώσεις που έχουν προχωρήσει σε δίκες πχ με "All natural Hairloss treatment", με κλινικές μαλλιών που χρησιμοποιούν lasers.
 

NGL

Member
Απ: Κλινική Β.Κ.

Άκης είπε:
Κάνεις λάθος vayero79. Δεν σταματάμε.
Το forum δεν το έχουμε για να μιλάμε για μπάλα, αλλά να μιλάμε για ΟΛΑ όσα έχουν σχέση με τα μαλλιά. Και μέσα σε αυτό είναι και οι κλινικές και οι "ερευνητές".
Έχουν καλά αποτελέσματα; Θα τα λέμε. Έχουν άσχημα; Θα τα κράζουμε.

προχωρα αρχηγε!! ;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis_n

New Member
Απ: Κλινική Β.Κ.

Πριν ένα μήνα περίπου έκανα μεταμόσχευση μαλλιών στην Bergmann Kord. Με βάση την προσωπική μου εμπειρία προτείνω ανεπιφύλαχτα στον καθένα που αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα να επισκεφθεί την εταιρεία για να διαπιστώσει και μόνος του το κλίμα που επικρατεί. Εκτός από την μεταμόσχευση, θα έρθετε σε επαφή με ένα ζεστό και φιλικό περιβάλλον ,τόσο από το ιατρικό όσο και από το υπόλοιπο προσωπικό.
 

aleksandros

New Member
Απ: Κλινική Β.Κ.

Μας δουλευεις η μας επεξεργαζεσε?
Προτιμο να ερθω σε επαφη με τον hasson η την κλινικη στην Κυπρο που ειναι επαγγελματιας.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Κλινική Β.Κ.

giannis_n είπε:
Πριν ένα μήνα περίπου έκανα μεταμόσχευση μαλλιών στην b***mann k**d. Με βάση την προσωπική μου εμπειρία προτείνω ανεπιφύλαχτα στον καθένα που αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα να επισκεφθεί την εταιρεία για να διαπιστώσει και μόνος του το κλίμα που επικρατεί. Εκτός από την μεταμόσχευση, θα έρθετε σε επαφή με ένα ζεστό και φιλικό περιβάλλον ,τόσο από το ιατρικό όσο και από το υπόλοιπο προσωπικό.

το οτι εγινες μελος στο φορουμ σημερα στις 9.42 και το οτι εκανες το πρωτο σου ποστ στις 9.49 σε αυτο εδω το θεμα..........
τα λεει ολα απο μονο του......

καλη καραφλα σου ευχομαι........
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Κλινική Β.Κ.

τιποτα αλεξ.....τα λογια ειναι περιττα........

ειπαμε το παιδι κερδιζει το οσκαρ χρυσης καραφλας 2010 ! ! ! Τελος !!!
 

NGL

Member
Απ: Κλινική Β.Κ.

giannis_n είπε:
Πριν ένα μήνα περίπου έκανα μεταμόσχευση μαλλιών στην b***mann k**d. Με βάση την προσωπική μου εμπειρία προτείνω ανεπιφύλαχτα στον καθένα που αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα να επισκεφθεί την εταιρεία για να διαπιστώσει και μόνος του το κλίμα που επικρατεί. Εκτός από την μεταμόσχευση, θα έρθετε σε επαφή με ένα ζεστό και φιλικό περιβάλλον ,τόσο από το ιατρικό όσο και από το υπόλοιπο προσωπικό.

ζεστο και φιλικο περιβαλλον εχω και σπιτι μου φιλε χωρις να πληρωνω δεκαρα.........
προσεξε μονο μετα απο μερικα χρονια μην τρεχεις να συμμαζευεις τ ασσυμαζευτα...
κι επειδη εχω μαθει να ειμαι περιεργος και παραξενος ανοιξε καινουριο ποστ με φωτογραφιες σου ,σχολια για την επεμβαση σου ακι ανοιξε και μια γραμμη επικοινωνιας για καποιον που θελει να σε δει.
παντως εμεις που ειχαμε παροποιες εμπειριες στην ελλαδα και στο εξωτερικο τελευταια συναντιομαστε συχνα.αν θελεις ελα καμια βολτα.... 8)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα