Κατεβασμα hairline και πυκνωση

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Αthens2021

Active Member
Θα την κανω στον κ. Τυρκαλα και απο φωτος υπολογισε 1800 εως 2300 grafts , αναλογως με το αν γεμισουμε μονο την hairline απο μπροστα, η μπουμε και σε σημεια στην α ζωνη.
 

manly_Man

Well-Known Member
Θα την κανω στον κ. Τυρκαλα και απο φωτος υπολογισε 1800 εως 2300 grafts , αναλογως με το αν γεμισουμε μονο την hairline απο μπροστα, η μπουμε και σε σημεια στην α ζωνη.
Ωραίος! Εκανες καλη επιλογή γιατρού! Απο τις φώτο φαίνεται να χρειάζεται και πισω απο την hairline ενίσχυση. Οποτε θα έλεγα να πατε με τον μέγιστο αριθμό g, για να καλύψετε και τα κενα πιο πίσω.
 

Αthens2021

Active Member
Ωραίος! Εκανες καλη επιλογή γιατρού! Απο τις φώτο φαίνεται να χρειάζεται και πισω απο την hairline ενίσχυση. Οποτε θα έλεγα να πατε με τον μέγιστο αριθμό g, για να καλύψετε και τα κενα πιο πίσω.

Tην επιλογη την εκανα μετα απο οσα διαβασα και ειδα στο φορουμ εδω και με τις πληροφοριες που μου εδωσαν καποια μελη που τους ευχαριστω πολυ. Προσωπικα δεν γνωριζω ολα αυτα που γραφουν τα εμπειρα μελη για τεχνικες, μετρησεις κτλ οποτε εμπιστευτηκα τις γνωμες των πιο εμπειρων κι αυτη ειναι μεγαλη χρησιμοτητα του φορουμ. Ειναι η τριτη μου μεταμοσχευση κ ελπιζω κ η τελευταια. Αν μπορεσει ο γιατρος να μπει στα μαλλια που εχω στην α ζωνη και ειδικα ακριβως στο κεντρο μπροστα θα ηταν καλο. Το προσιτο κοστος (2500e) που υπαρχει στην κλινικη ηταν επισης ενα σημαντικο κριτηριο για εμενα σ αυτη την φαση.
 

manly_Man

Well-Known Member
Tην επιλογη την εκανα μετα απο οσα διαβασα και ειδα στο φορουμ εδω και με τις πληροφοριες που μου εδωσαν καποια μελη που τους ευχαριστω πολυ. Προσωπικα δεν γνωριζω ολα αυτα που γραφουν τα εμπειρα μελη για τεχνικες, μετρησεις κτλ οποτε εμπιστευτηκα τις γνωμες των πιο εμπειρων κι αυτη ειναι μεγαλη χρησιμοτητα του φορουμ. Ειναι η τριτη μου μεταμοσχευση κ ελπιζω κ η τελευταια. Αν μπορεσει ο γιατρος να μπει στα μαλλια που εχω στην α ζωνη και ειδικα ακριβως στο κεντρο μπροστα θα ηταν καλο. Το προσιτο κοστος (2500e) που υπαρχει στην κλινικη ηταν επισης ενα σημαντικο κριτηριο για εμενα σ αυτη την φαση.
Οι αλλες οι 2 μεταμοσχεύσεις που είχες κανει σε ποιες ζωνες ηταν; μπροστά οι τρίχες σου είναι μεταμοσχευμενες; αν ναι , τότε δεν κινδυνεύουν απο shock loss. Τα κενα πιο πίσω θα φανούν μετα το ξύρισμα της περιοχής. Αφου πας κ για τελευταία επέμβαση οπως λες κλεισε οτι κενο υπάρχει να ξεμπερδεύεις.
 

Αthens2021

Active Member
Kαι αλλες δυο μεταμοσχευσεις ηταν κατα μηκος της hairline πιανοντας και λιγο α' ζωνη. Θεωρω οι πιο πολλες απ αυτες που φαινονται στη φωτο χτενισμενες μπροστα, ειναι απ τις μεταμοσχευσεις. Αν μπορεσει να βαλει απο πισω απο αυτες θα ηταν πολυ καλο, εστω θυσιαζοντας αδυναμες τριχες. Παιρνω και φιναστεριδη για να βοηθησω με shockloss κτλ. Επισης εχουν υποχωρησει και τα πλαινα κ εχω κανει smp για να τα ενισχυσω οπτικα. Μακαρι να βρει τα κενα σε ξυρισμενο κεφαλι κ να με φουλαρει 20210109_040926.jpg
 

koumparos

Well-Known Member
Πριν την δεύτερη μμ είχες μαμά μαλια στην περιοχή αυτή?Εφόσων θα μπει σε μεταμοσχευμενα μαλια λογικά δεν θα έχεις θέμα σοκλος.Δεν ξέρω εάν παίρνεις φίνα.Εαν παίρνεις θα βοηθήσει και ότι μαμά μαλια έχεις να αντέξουν το σοκ της μμ.Και καμία βιταμινουλα θα βοηθαγε
 

Αthens2021

Active Member
Πριν την δεύτερη μμ είχες μαμά μαλια στην περιοχή αυτή?Εφόσων θα μπει σε μεταμοσχευμενα μαλια λογικά δεν θα έχεις θέμα σοκλος.Δεν ξέρω εάν παίρνεις φίνα.Εαν παίρνεις θα βοηθήσει και ότι μαμά μαλια έχεις να αντέξουν το σοκ της μμ.Και καμία βιταμινουλα θα βοηθαγε
Ειχα ναι ! Ποτε δεν ημουν τελειως αδειος. Τωρα τι εμεινε απο τα δικα μου , μεσα στα 10 χρονια απο την τελευταια μεταμοσχευση , δεν μπορω ν υπολογισω .. Ναι, φινα 0.25 mg .. ισως το αυξησω σε 0.5 mg τους τελευταιους 2 μηνες πριν τη μεταμοσχευση. Και μινοξιδιλη καθημερινα. Παιρνω καθε μερα βιταμινες γ μαλλια, stemoxydine 5% , καστορελαιο κ ο θεος βοηθος..
 

Fox

New Member
Τα καλύτερα σου εύχομαι πραγματικά φίλε, ελπίζω να πετύχεις ακριβώς αυτό που ονειρεύεσαι και να είσαι ακόμα ένα πετυχήμενο περιστατικό που θα ξεμπερδέψει από το κοινό άγχος που έχουμε πολλοί απ εδώ μέσα, θα παρακολουθώ την περίπτωση σου και για το ενδιαφέρον της ιδιαιτερότητας από άποψη δυσκολίας, άλλα και για προσωπικό "όφελος" ζώντας στην Θεσσαλονίκη τα αποτελέσματα του συγκεκριμένου ιατρού με ξαφνιάζουν ευχάριστα διαρκώς.
 

Αthens2021

Active Member
Σ ευχαριστω πολυ φιλε, αν υπαρχει ενδιαφερον και μπορω να βοηθησω, ευχαριστως να δημιουργησω ενα νεο νημα κ να κανω καποια παρουσιαση, αν και δε διαθετω καλο κινητο για φωτος κτλ. Πραγματικα δε ξερω τι να περιμενω αλλα μια καποια ενδυναμωση της εικονας της hairline οπως και να εχει θα την εχω.
 

nick90

Well-Known Member
Σ ευχαριστω πολυ φιλε, αν υπαρχει ενδιαφερον και μπορω να βοηθησω, ευχαριστως να δημιουργησω ενα νεο νημα κ να κανω καποια παρουσιαση, αν και δε διαθετω καλο κινητο για φωτος κτλ. Πραγματικα δε ξερω τι να περιμενω αλλα μια καποια ενδυναμωση της εικονας της hairline οπως και να εχει θα την εχω.
Τελικά πότε μπαίνεις για επέμβαση; Θα ήταν καλό να κάνεις και παρουσίαση της μεταμόσχευσης να βοηθήσεις και τα υπόλοιπα μέλη.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Τι τα γράφεις ρε nick?
Aπογοήτευση είναι η κατάσταση.

Με παρακαλητό (όχι για τον φίλο) δεν γίνεται δουλειά.
Κάτι γραφικοί κάνουν παρουσιάσεις πλέον.
 

Αthens2021

Active Member
Την επομενη πεμπτη μπαινω. Ναι, οπως ειπα, δεν μου ειναι κατι να τραβαω 2-3 φωτο καθε μηνα .. αλλωστε και εγω εβλεπα το υλικο των υπολοιπων παιδιων και με βοηθησε να δω τι να κανω και τι περιπου να περιμενω. Μονο για την ποιοτητα των φωτογραφιων δεν ξερω γιατι αλλο βλεπω live κι αλλο φαινεται στις photos
 

Gianney

Well-Known Member
Τι τα γράφεις ρε nick?
Aπογοήτευση είναι η κατάσταση.

Με παρακαλητό (όχι για τον φίλο) δεν γίνεται δουλειά.
Κάτι γραφικοί κάνουν παρουσιάσεις πλέον.
Στο τέλος η δουλειά πάει για αναρτήσεις μμ μόνο από τις κλινικές και καθόλου ανεξάρτητες παρουσιάσεις.Αλλα φταις και εσύ vlafo, βλέπει κάποιος φωτογραφίες σου και μετά θα λέει ωχ πως να πάω να ποσταρω δικές μου, δίπλα σε αυτόν χαχαχα αστειεύομαι έτσι..
 

Aldo

Well-Known Member
Στο τέλος η δουλειά πάει για αναρτήσεις μμ μόνο από τις κλινικές και καθόλου ανεξάρτητες παρουσιάσεις.Αλλα φταις και εσύ vlafo, βλέπει κάποιος φωτογραφίες σου και μετά θα λέει ωχ πως να πάω να ποσταρω δικές μου, δίπλα σε αυτόν χαχαχα αστειεύομαι έτσι..
Ο vlafo εκανε πολυ καλα που παρουσιασε την μεταμοσχευση του (οπως και πολλα αλλα μελη βεβαια)...
εδειξε τι μπορει να σου προσφερει ενασ γιατρος ο οποιος ειναι αγνωστος στο κοινο αλλα αφοσιωμενος στην δουλεια του, οπως ολοι οι παθιασμενοι και ταλαντουχοι... οι καλυτεροι σε οποιοδηποτε χωρο, γενικα ειναι αγνωστοι στο ευρυ κοινο!!
 

manly_Man

Well-Known Member
Στο τέλος η δουλειά πάει για αναρτήσεις μμ μόνο από τις κλινικές και καθόλου ανεξάρτητες παρουσιάσεις.Αλλα φταις και εσύ vlafo, βλέπει κάποιος φωτογραφίες σου και μετά θα λέει ωχ πως να πάω να ποσταρω δικές μου, δίπλα σε αυτόν χαχαχα αστειεύομαι έτσι..
Από τότε που άρχισαν να εμφανίζονται περισσότερο οι επίσημες παρουσιάσεις, δυστυχώς μειώθηκαν και οι ανεξάρτητες παρουσιάσεις των μελών. Δεν ξέρω αν παρακολουθούσες και πιο παλιά για να το διαπιστώσεις.
 

Αthens2021

Active Member
Καλημερα, με βαση τα οσα εχουμε δει μεσα απο το φορουμ πιστευετε οτι θα αρκουσαν 2100-2300 grafts για μεγιστη πυκνοτητα στην α ζωνη δεδομενης και της νεας οριοθετησης της hairline (2 χθεσινες φωτο) ? Γιατι βλεπω οτι δυνατες πυκνοτητες τελικα προκυπτουν σε περιπτωσεις απο 3000 και πανω, ακομα κι αν δεν ειναι κανεις τελειως αδειος. 20210728_092550.jpg 20210723_122925.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
Για βάλε και φωτό στο πλάι..να βλέπουμε αυτι δλδ..γτ μου φαίνεται ότι έχεις θέμα και στο πλάι.
 

nick90

Well-Known Member
Μίλα με νούμερα φίλε στον γιατρό για να καταλαβαίνετε καλύτερα ο ένας τον άλλο. Πες του π.χ. θέλω hairline με minimum πυκνότητα 45-50 grafts ανά τ.ε., και να ελαττώνεται προς το τέλος της Α ζώνης αναλόγως τα grafts και την επιφάνεια που θα καλύψετε. Στην hairline χρειάζεσαι υψηλότερη πυκνότητα και πιο πίσω ας κατεβαίνει.
 
Μπλουζα