Κατεβασμα hairline και πυκνωση

Αthens2021

Active Member
Καλησπερα, ειμαι 40 ετων και εδω και πολλα χρονια η τριχοπτωση ειναι σταθεροποιημενη και η εξελιξη της πολυ αργη. Θα ηθελα να κανω το ερχομενο καλοκαιρι μια μεταμοσχευση με σκοπο ευθυγραμμιση της hairline και πυκνωση πιο πισω. Θα ηθελα να εχω μια γνωμη για τον αριθμο grafts που πιστευευε οτι θα χρειαζοταν καθως και για το αν πιστευετε οτι ειναι εφικτη η δουλεια αναμεσα στα μαλλια με σκοπο την πυκνωση χωρις να υποστουν ζημια τα ηδη υπαρχοντα. Ευχαριστω
 

Συνημμένα

  • 20201115_202241.jpg
    20201115_202241.jpg
    536 KB · Προβολές: 377

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Αthens2021

Active Member
Eχεις ξανακάνει επέμβαση παλιότερα φίλε?

Ναι, πριν 10 χρονια με 2750 grafts. Eιχε γινει πιστευω καλη δουλεια και με βοηθησε εως τωρα. Στην πορεια ομως των 10 χρονων εχασα λιγο εδαφος και μιας και η κατασταση ειναι σχετικα σταθερη νομιζω οτι μπορω να κανω μια ακομη
 

aeratos28

Just aeratos
Φίλε εγώ δεν θα έλεγα κατέβασμα της hairline ,αλλά πύκνωση έως εκεί που είναι τώρα.μονο μπροστά είχες βάλει?και τα ακούω και αρκετά τα grafts
 

aeratos28

Just aeratos
Αν είναι μεταμοσχευμενα τα μπροστά ρε μάν τι ζημιά να γίνει?εκτός και αν πας σε κανένα κομπογιαννίτη..που την είχες κάνει φίλε?για Κύπρο σε κόβω.
 

piros75

Well-Known Member
Συμφωνώ με αεράτο. πύκνωση στην υπάρχουσα περιοχή, άντε να κατέβεις και μία σειρά προς τα κάτω για να δείχνουν πιθανά και πιο φυσικά, αλλά χωρίς υπερβολές. Για βάλε δότρια.
 

Αthens2021

Active Member
Ενταξει, για το κατεβασμα εννοουσα λιγο δεξια και αριστερα στους κροταφους ωστε να μην εχει τοση καμπυλοτητα (!) Μια σειρα οπως λες . Εχω δει πολλες προσφατες δουλειες που η hairline εχει μικροτερη καμπυλοτητα (δηλαδη μεγαλυτερη ευθυγραμμιση) απο αυτην που παρουσιαζω εδω. Για τη ζημια εννοουσα αν μπορει να γινει δουλεια πισω απο το hairline οπου το μαλλι ειναι μεν πολυ αραιο αλλα εχει τριχες παντου και vellus hair. Πριν 10 χρονια τουλαχιστον που διαβαζα περι μεταμοσχευσεων ελεγαν οτι υπαρχει ενας περιορισμος στην αποσταση , στο ποσο κοντα μπορει να μπει ενα graft σε μια τριχα ετσι ωστε να αιματωνονται σωστα κ να μην πεσουν, πραγμα που εκανε δυσκολη τη δουλεια σε diffuse thinners...δεν ξερω τωρα αν αυτο βελτιωθηκε με νεα τεχνολογια κτλ , (δεν εχω ιατρικες γνωσεις)
 

Αthens2021

Active Member
O λογος που απεφυγα να πω ειναι οτι 10 χρονια μετα, δεν εχει νοημα να γινει αξιολογηση της προηγουμενης μεταμοσχευσης...(που προσωπικα με αφησε ευχαριστημενο) αυτο που θα με ενδιεφερε ειναι μια γνωμη για το μεγεθος αυτης που πρεπει να κανω . Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις !
 

Tasos91

Member
Καλησπερα, ειμαι 40 ετων και εδω και πολλα χρονια η τριχοπτωση ειναι σταθεροποιημενη και η εξελιξη της πολυ αργη. Θα ηθελα να κανω το ερχομενο καλοκαιρι μια μεταμοσχευση με σκοπο ευθυγραμμιση της hairline και πυκνωση πιο πισω. Θα ηθελα να εχω μια γνωμη για τον αριθμο grafts που πιστευευε οτι θα χρειαζοταν καθως και για το αν πιστευετε οτι ειναι εφικτη η δουλεια αναμεσα στα μαλλια με σκοπο την πυκνωση χωρις να υποστουν ζημια τα ηδη υπαρχοντα. Ευχαριστω

Καλησπέρα! Ακολουθείς κάποια αγωγή γενικότερα αυτά τα χρόνια?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Αthens2021

Active Member
Καλησπέρα! Ακολουθείς κάποια αγωγή γενικότερα αυτά τα χρόνια?

Καλησπερα, μονο απο τον Μαιο, μινοξιδιλη 5% μια φορα τη μερα, και απο τον σεπτεμβριο εως τωρα, μινοξιδιλη 5% πρωι βραδυ, κετοκοναζολη καθε δευτερη μερα, dermaroller καθε τριτη μερα, biotin 10000 mcg, omega-3, και ενα ακομα συμπληρωμα. τα 3 αυτα συμπληρωματα απο reviews προκειμενου να βοηθησω την αναπτυξη των vellus hair που εχουν βγει απο μινοξιδιλη
 
Τελευταία επεξεργασία:

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Τοποθέτησε και φωτογραφίες με στεγνό μαλλάκι κατά πάνω,κάτω και ανέδειξε και το πρόβλημα φυσικά ξανά.
 

Αthens2021

Active Member
Καλησπέρα! Ακολουθείς κάποια αγωγή γενικότερα αυτά τα χρόνια?

Καλησπερα, μονο απο τον Μαιο, μινοξιδιλη 5% μια φορα τη μερα, και απο τον σεπτεμβριο εως τωρα, μινοξιδιλη 5% πρωι βραδυ, κετοκοναζολη καθε δευτερη μερα, dermaroller καθε τριτη μερα, βιοτινη 10000 mcg, ωμεγα-3, και ενα ακομα συμπληρωμα. τα 3 αυτα συμπληρωματα απο reviews προκειμενου να βοηθησω την αναπτυξη των vellus hair που εχουν βγει απο μινοξιδιλη
 

Αthens2021

Active Member

Συνημμένα

  • 20201117_033204.jpg
    20201117_033204.jpg
    869.9 KB · Προβολές: 242
  • 20201117_033009.jpg
    20201117_033009.jpg
    676.5 KB · Προβολές: 220

aeratos28

Just aeratos
Το έχεις το θεματακι σου και εσύ φίλε και είναι γενικά δύσκολη περίπτωση..θες πύκνωση και πιο μέσα εκτός της hairline..
 

Αthens2021

Active Member
Το έχεις το θεματακι σου και εσύ φίλε και είναι γενικά δύσκολη περίπτωση..θες πύκνωση και πιο μέσα εκτός της hairline..
Αυτο πιστευω κι εγω ... δυσκολο..οσο κ να βλεπω προσφατα αποτελεσματα που φαινονται αψογα. απλα λες, θα το κανω που θα το κανω μια τελευταια φορα...δεν γεμιζω και τους κροταφους τελειως να δινει μια εικονα "μηδενικης απωλειας" η ετσι για το κεφι, για την ψυχολογια (!) ..
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Υπάρχουν φωτογραφίες πριν την πρώτη σου μεταμόσχευση? Που την είχες κάνει?
 

Tasos91

Member
Το έχεις το θεματακι σου και εσύ φίλε και είναι γενικά δύσκολη περίπτωση..θες πύκνωση και πιο μέσα εκτός της hairline..

Αερατε μίλησε μας γι αυτό, δύσκολη υπό ποια έννοια?
Σημειοτεον είμαι περίπου ανάλογη περίπτωση και γω..
 

vlafo

Well-Known Member
Athens 21
Έχεις ωραίο μαλλί και αν πετύχεις σωστή μμ θα είσαι πολύ δυνατός.
Θέλει λίγο προσοχή όμως γιατί έχεις πολύ μαλλί.
Είμαστε σχεδόν ίδια περίπτωση.
 
Μπλουζα