Καπνίστε χωρίς τύψεις

hairz

New Member
Atermon είπε:
hairz είπε:
δεν βγαζει νοημα!!!
πραγματικα γιατι η νεα ταξη πραγματων να ειναι τοσο
κατα του τσιγαρου!

δεν βγαζει νοημα!

Δεν είναι κάτι κρυφό. Κοστίζει πιο πολύ στις κυβερνήσεις ο άρρωστος λαός παρά ο υγιής.

αρα επρεπε να το προμοταρουν με βαση το σκεπτικο σου.
το τσιγαρο δεν ειναι υγεια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Atermon

Member
hairz είπε:
Atermon είπε:
hairz είπε:
δεν βγαζει νοημα!!!
πραγματικα γιατι η νεα ταξη πραγματων να ειναι τοσο
κατα του τσιγαρου!

δεν βγαζει νοημα!

Δεν είναι κάτι κρυφό. Κοστίζει πιο πολύ στις κυβερνήσεις ο άρρωστος λαός παρά ο υγιής.

αρα επρεπε να το προμοταρουν με βαση το σκεπτικο σου.
το τσιγαρο δεν ειναι υγεια.

Κοστίζει είπα, όχι συμφέρει :p Δηλαδή τα έχουν βάλει κάτω κι έχουν δει ότι ξοδεύουν πολλά για την περίθαλψη των ασθενών από το τσιγάρο. Από την άλλη, να είσαι σίγουρος ότι αν για κάποιο λόγο τους συνέφεραν οι καπνιστές, θα μοίραζαν τσιγάρα και στα σχολεία.
 

edyuser1

Active Member
hairz είπε:
δεν βγαζει νοημα!!!
πραγματικα γιατι η νεα ταξη πραγματων να ειναι τοσο
κατα του τσιγαρου!

δεν βγαζει νοημα!

μηπως γιατι δεν υπαρχει νεα ταξη πραγματων η οπως αλλιως την λενε.αν υπηρχαν αυτοι οι κακοι ανθρωποι ή νεφελιμ που λεει ενας μαλ@κας δεν θα βγαινανε τοσες θεραπειες που μας θεραπευουν και θα πεθεναμε απο τα 50.μην σας παραμυθιαζουν μερικοι απλως κανουν την δουλεια τους να πουλανε βιβλια.η ημικρανια στον δυτικο κακο κοσμο των νεφελιμ με την ψευτικη επιστημη που κοιταει μονο τον συμφερον και κοιταει να μας λιγοστεψει αντιμετωπιζεται με χαπια και παυσιπονα και στον αγνο κοσμο που δεν ακολουθει τα χναρια του συχρονου κοσμου που ειναι απογονοι των ελοχιμ η οπως αλλιως τους λενε αντιμετωπιζεται ετσι https://www.youtube.com/watch?v=UA47ofd-xlQ
 

zotrix

Active Member
edyuser1 είπε:
hairz είπε:
δεν βγαζει νοημα!!!
πραγματικα γιατι η νεα ταξη πραγματων να ειναι τοσο
κατα του τσιγαρου!

δεν βγαζει νοημα!

μηπως γιατι δεν υπαρχει νεα ταξη πραγματων η οπως αλλιως την λενε.αν υπηρχαν αυτοι οι κακοι ανθρωποι ή νεφελιμ που λεει ενας μαλ@κας δεν θα βγαινανε τοσες θεραπειες που μας θεραπευουν και θα πεθεναμε απο τα 50.μην σας παραμυθιαζουν μερικοι απλως κανουν την δουλεια τους να πουλανε βιβλια.η ημικρανια στον δυτικο κακο κοσμο των νεφελιμ με την ψευτικη επιστημη που κοιταει μονο τον συμφερον και κοιταει να μας λιγοστεψει αντιμετωπιζεται με χαπια και παυσιπονα και στον αγνο κοσμο που δεν ακολουθει τα χναρια του συχρονου κοσμου που ειναι απογονοι των ελοχιμ η οπως αλλιως τους λενε αντιμετωπιζεται ετσι https://www.youtube.com/watch?v=UA47ofd-xlQ

Επιτέλους και μία λογική γνώμη εδώ μέσα.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ρε παιδιά, ποιος μίλησε για ελοχιμ και νεφελιμ? Είστε σοβαροί? Υπάρχουν άνθρωποι που αναρωτιούνται ακόμα αν υπάρχει η ΝΤΠ? Η άγνοια συμφωνώ ότι είναι ευτυχία, αλλά όχι και έτσι.

Ο ίδιος σας ο πρωθυπουργός εν ονόματι Γιωργάκης μίλησε ανοιχτά για αυτή πριν μερικά χρόνια. Όλοι οι "υψηλά ιστάμενοι των Χωρών" μιλάνε ανοιχτά για αυτή. Ούτε καν το κρύβουν...Όσα περνάει αυτή η Χώρα τα τελευταία χρόνια είναι αποτέλεσμα αυτής.
Που ζείτε να ρθω και γω?

Όσο για το τι θεραπεύει η επιστήμη, αν αρχίσω και απαριθμώ όλες τις ασθένειες που μένουν αθεράπευτες θα ξημερώσουμε...
 

vag25

Well-Known Member
Gomi παντως αποδεδειγμενα υπαρχει αυξημενη πιθανοτητα θανατου απο το τσιγαρο.
Δεν λεω οτι υιοθετεις τον τιτλο του thread ,αλλα δεν πιστευω οτι κανει καλο να αναπνεεις καπνο.
Σε καμια περιπτωση δεν μου φαινεται λογικο.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
vag25 είπε:
Gomi παντως αποδεδειγμενα υπαρχει αυξυμενη πιθανοτητα θανατου απο το τσιγαρο.
Δεν λεω οτι υιοθετεις τον τιτλο του thread ,αλλα δεν πιστευω οτι κανει καλο να αναπνεεις καπνο.
Σε καμια περιπτωση δεν μου φαινεται λογικο.

Δεν αντιλέγω. Εξάλλου δεν νομίζω να υπήρξε πρόταση όποιος δεν καπνίζει να ξεκινήσει το κάπνισμα. Επίσης ένα μεγάλο ποσοστό τοξικών και καρκινογόνων ουσιών, απελευθερώνεται από την καύση του χαρτιού και όχι τόσο από τον ίδιο τον καπνό.
Υπάρχουν αρκετές μελέτες και από γιατρούς, π.χ The Health Benefits of Tobacco" by Dr. William Douglass που αναφέρουν κάποια οφέλη από αγνό χαρμάνι. (pure tobacco)

http://www.sott.net/article/221013-Health-Benefits-of-Smoking-Tobacco

Αρκετοί εδώ, όταν κάποιος βάζει ένα άρθρο προς συζήτηση, θεωρούν ταυτόχρονα ότι αποτελεί και προσωπική άποψη.
Η μόνη μου άποψη, είναι πως τις περισσότερες φορές, τίποτα δεν είναι όπως φαίνεται, με τις εξαιρέσεις βέβαια, να υπάρχουν παντού και πάντα.
 

poseidonas77

Well-Known Member
Briner είπε:
Το άρθρο το θεωρώ τραβηγμένο. Κάνει λόγο για προστασία κατά του καρκίνου, όταν αποδεδειγμένα το τσιγάρο έχει ένα κάρο καρκινογόνες ουσίες. Ηλεκτρονικό κάνω κι εγώ και τουλάχιστον θέλω να πιστεύω ότι έχω ξεφύγει από τα καρκινογόνα. Δεν το θεωρώ εντελώς αθώο, αλλά σίγουρα είναι ασφαλέστερο από το τσιγάρο. Και μόνο ότι κόπηκε ο τσιγαρόβηχας μαχαίρι, μου λέει πολλά. Πάντως, η νικοτίνη απ' ό,τι έχω διαβάσει συμβάλλει στην τριχόπτωση.
με το ηλεκτρονικο..εχω να δω τσιγαροβηχα και μαυρο φλεμα 3 ακριβως χρονια..
εξαφανιστηκαν και οι μαυροι κυκλοι που τους ειχα παντα απο την εφηβεια..
το δερμα ειναι ποιο ροδαλο και το πρωι ξυπναω σαν πουλακι...

@για το τσιγαρο να πω ενα περιστατικο προσφατο..η μητερα του κολητου μου πριν απο λιγες μερες εκανε εχειρηση στον πνευμονα αφαιρεσης κακοηθους ογκου...το τσιγαρο το εχει κοψει πανω απο 5 χρονια και ποτε δε καπνιζε πολλα τσιγαρα...
αντε βγαλε ακρη για το κακο που την βρηκε ετσι ξαφνικα...
 

edyuser1

Active Member
GOMI είπε:
Ρε παιδιά, ποιος μίλησε για ελοχιμ και νεφελιμ? Είστε σοβαροί? Υπάρχουν άνθρωποι που αναρωτιούνται ακόμα αν υπάρχει η ΝΤΠ? Η άγνοια συμφωνώ ότι είναι ευτυχία, αλλά όχι και έτσι.

Ο ίδιος σας ο πρωθυπουργός εν ονόματι Γιωργάκης μίλησε ανοιχτά για αυτή πριν μερικά χρόνια. Όλοι οι "υψηλά ιστάμενοι των Χωρών" μιλάνε ανοιχτά για αυτή. Ούτε καν το κρύβουν...Όσα περνάει αυτή η Χώρα τα τελευταία χρόνια είναι αποτέλεσμα αυτής.
Που ζείτε να ρθω και γω?

Όσο για το τι θεραπεύει η επιστήμη, αν αρχίσω και απαριθμώ όλες τις ασθένειες που μένουν αθεράπευτες θα ξημερώσουμε...
γιατι ρε gomi δεν ηταν δικο σου πρωθυπουργος? εκτος αν ζεις σε αλλο κρατος οποτε ζηταω συγνωμη.για ελοχιμ και τετοια που ειχα γραψει παλιοτερα ηθελα να πω πως οτι παραξενο και αν συμβει το χρεωνουν στην νεα ταξη που θελει το κακο μας.π.χ η νεα ταξη μας ψεκαζει να ειμαστε προβατα και να συμφωνουμε σε οτι μας πουν αλλα αυτο θα επρεπε να ισχυει και στην καθημερινοτητα μας να συμφωνουμε σε ολα, που προσωπικα σε μενα δεν πιανει (εδω δεν μας πιανει το προσκαρ :))αυτο που θελω να πω ειναι μην τα βλεπετε ολα μαυρα και καχυποπτα


αυτα που περναει η χωρα μας φταει και το κεφαλακι μας λιγο μην βγαζουμε συνεχεια την ουρα μας απο εξω.και τωρα για την επιστημη που λες παλι δεν θα συμφωνησω οσο περνανε τα χρονια η επιστημη βελτιωνεται και πιστευω σε αυτο βοηθαει και η τεχνολογια δλδ οσο βελτιωνεται η τεχνολογια βοηθαει και στην επιστημη.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
edyuser, χωρίς να απευθύνομαι προσωπικά σε εσένα, αναλογίσου τι σημαίνει η παρακάτω ρήση ενός Αμερικανού συγγραφέα, του Έρνεστ Χέμινγουεη ( 1899 - 1961, Νόμπελ 1954)

“Η ευτυχία στους ευφυείς ανθρώπους είναι το πιο σπάνιο πράγμα που ξέρω”
 

edyuser1

Active Member
θα συμφωνησω αλλα πρεπει οτι λεμε να το αποδεικνυουμε κιολας γιατι μετα ισχυει ενα αρχαιο ρητο οτι η ημιμαθεια ειναι χειροτερη απο την αμαθεια
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
edyuser1 είπε:
θα συμφωνησω αλλα πρεπει οτι λεμε να το αποδεικνυουμε κιολας γιατι μετα ισχυει ενα αρχαιο ρητο οτι η ημιμαθεια ειναι χειροτερη απο την αμαθεια

Θα συμφωνήσω επίσης. Αλλά αυτό ισχύει και από τις 2 πλευρές. Δεν φτάνει μόνο η μια πλευρά να αποδείξει αυτά που λέει, αλλά πρέπει και η άλλη πλευρά, του αντίλογου να αποδείξει ότι δεν ισχύουν.
Το δεν είδα δεν άκουσα, δεν είναι επιχείρημα.
 
Μπλουζα