Κανένα νέο για την μέθοδο PRP? Εχει δοκιμάσει κανείς άλλ

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

nmousios

New Member
Καλησπέρα. Πήγα σήμερα για επίσκεψη σε πολύ γνωστή κλινική που δραστηριοποιείται και στην Κύπρο (μιας και μου είπαν οτι η εξέταση είναι δωρεάν) και μου συνέστησαν να κάνω PRP η οποία μου είπαν οτι θα έχει θεαματικά αποτελέσματα και μια θεραπεία για το σμήσγα + βιταμίνες και κερατίνη για extra βοήθεια για τρεις μήνες..σύνολο 1300ευρω.. Εχει δοκιμάσει κανείς πρόσφατα?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

MANKAR

Active Member
Απ: Κανένα νέο για την μέθοδο PRP? Εχει δοκιμάσει κανείς

γεια σου φιλε , το εχουμαι πει χιλιαδες φορες εδω μεσα οτι ειναι πεταμενα λεφτα και σου καταστρεφουν το τριχωτο.η επιλογη ειναι δικη σου βεβαια απλα εμεις εδω μεσα σε ενημερωνουμαι και προσωπικα εγω που την εχω κανει αυτη την θεραπεια prp , και μονο που θα σε βαλουν κατω απο ενα υποτειθετε leiser ειναι σαν να σου λενε ποσο κορο'ι'δο εισαι!!!εμενα μου ειπε το ατομο που ειναι εκει οτι ειναι τριχολογος :D (σαν να μου ειπε ποσο ατομο περιορισμενης ευθυνης εισαι) και μου εφαγαν 2000 διοτι δεν ειναι μονο η prp ειναι και τα ψευτοπρο'ι'οντα τους που θα σου πλασαρουν σαν θαυματουργα ματζουνια τα οποια ειναι καθαρα snake oil!!!Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ!!!
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Απ: Κανένα νέο για την μέθοδο PRP? Εχει δοκιμάσει κανείς

Καπου τοσα χαλασα κ εγω φιλε Mankar.Παραπανω αν βαλεις κ τις βενζινες ,γιατι ειμαι απο επαρχια.Μονο που εγω εκανα αυτο με τα αιμοπεταλια.
 

MANKAR

Active Member
Απ: Κανένα νέο για την μέθοδο PRP? Εχει δοκιμάσει κανείς

ΜΙΚΕΣ είπε:
Καπου τοσα χαλασα κ εγω φιλε Mankar.Παραπανω αν βαλεις κ τις βενζινες ,γιατι ειμαι απο επαρχια.Μονο που εγω εκανα αυτο με τα αιμοπεταλια.

εσυ εκανες το DNA activator :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
 

nmousios

New Member
Απ: Κανένα νέο για την μέθοδο PRP? Εχει δοκιμάσει κανείς

Ναι έχω διαβάσει παλιότερα σχετικά post αλλά είπα μήπως έχει ξαναδοκιμάσει κανείς άλλος από τότε και έχει αλλάξει κατι.. Κ τα υπόλοιπα προιόντα που σου προτείνουν για θεραπεία τριών μηνών, λέτε να είναι μούφα? ¨Ηλπιζα να με βοηθήσουν με το σμήγμα και τον καθαρισμό του κεφαλιού μιας και το fungoral δεν με βοηθάει..
 

MANKAR

Active Member
Απ: Κανένα νέο για την μέθοδο PRP? Εχει δοκιμάσει κανείς

nmousios είπε:
Ναι έχω διαβάσει παλιότερα σχετικά post αλλά είπα μήπως έχει ξαναδοκιμάσει κανείς άλλος από τότε και έχει αλλάξει κατι.. Κ τα υπόλοιπα προιόντα που σου προτείνουν για θεραπεία τριών μηνών, λέτε να είναι μούφα? ¨Ηλπιζα να με βοηθήσουν με το σμήγμα και τον καθαρισμό του κεφαλιού μιας και το fungoral δεν με βοηθάει..

φιλε αν θες δοκιμασε τα προ'ι'οντα τους μπορει εσενα να σε βοηθησουν απλα θα χασεις 40 ευρω νομιζω που κανει το σαμπουαν(πιο μεγαλη τιμη και απο αυτη της μινοξιδιλης(ελεος) ).εγω τα δομιμασα ολα τα προ'ι'οντα τους και τις βηταμινες Ε και την κερατινη και στο μονο που με βοηθησαν ειναι να αδειασει ευκολα η τσεπη μου!!!
 

Stripar

Established Member
Απ: Κανένα νέο για την μέθοδο PRP? Εχει δοκιμάσει κανείς

Καλησπέρα και απο εμένα και καλώς σας βρήκα!.

Αντιμετωπίζω σοβαρό πρόβλημα αραίωσης στο crown...είμαι όμως ΝW1
Εμένα μου άδειασαν την τσέπη κατα 1300 προ εξαμήνου (1100Prp Dna Activator+Vitamins E+B)
Τα αποτελέσματα ψτωχά και δυσανάλογα της τιμής τους!...δέν θα συμφωνήσω όμως για την ποιότητα του τριχωτού.

Στην περίπτωση μου αναδώμησε πλήρως την υφή , χρώμα , όγκο!.

Παρόλα αυτά επειδή η αραίωση οργιάζει σκέφτομαι σύντομα να προβώ στις δοκιμασμένες λύσεις των μελών
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Απ: Κανένα νέο για την μέθοδο PRP? Εχει δοκιμάσει κανείς

Stripar είπε:
Καλησπέρα και απο εμένα και καλώς σας βρήκα!.

Αντιμετωπίζω σοβαρό πρόβλημα αραίωσης στο crown...είμαι όμως ΝW1
Εμένα μου άδειασαν την τσέπη κατα 1300 προ εξαμήνου (1100Prp Dna Activator+Vitamins E+B)
Τα αποτελέσματα ψτωχά και δυσανάλογα της τιμής τους!...δέν θα συμφωνήσω όμως για την ποιότητα του τριχωτού.

Στην περίπτωση μου αναδώμησε πλήρως την υφή , χρώμα , όγκο!.

Παρόλα αυτά επειδή η αραίωση οργιάζει σκέφτομαι σύντομα να προβώ στις δοκιμασμένες λύσεις των μελών
Εγινες Βαλντεραμα δηλ??? :D :D :D :D :D
 

MANKAR

Active Member
Απ: Κανένα νέο για την μέθοδο PRP? Εχει δοκιμάσει κανείς

Stripar είπε:
Καλησπέρα και απο εμένα και καλώς σας βρήκα!.

Αντιμετωπίζω σοβαρό πρόβλημα αραίωσης στο crown...είμαι όμως ΝW1
Εμένα μου άδειασαν την τσέπη κατα 1300 προ εξαμήνου (1100Prp Dna Activator+Vitamins E+B)
Τα αποτελέσματα ψτωχά και δυσανάλογα της τιμής τους!...δέν θα συμφωνήσω όμως για την ποιότητα του τριχωτού.

Στην περίπτωση μου αναδώμησε πλήρως την υφή , χρώμα , όγκο!.

Παρόλα αυτά επειδή η αραίωση οργιάζει σκέφτομαι σύντομα να προβώ στις δοκιμασμένες λύσεις των μελών

φιλε εισαι τυχερος που σου φυγανε μονο 1300ε , αλλα δεν μου λες ειχες τελικα αποτελεσμα??διοτι απο τη μια λες οτι αναδωμησε την υφη και το χρωμα και απο την αλλη λες οτι εχεις τρελη αραιωση , αρα δεν σου εκανε τιποτα με λιγα λογια....
 

Stripar

Established Member
Απ: Κανένα νέο για την μέθοδο PRP? Εχει δοκιμάσει κανείς

MANKAR είπε:
φιλε εισαι τυχερος που σου φυγανε μονο 1300ε , αλλα δεν μου λες ειχες τελικα αποτελεσμα??διοτι απο τη μια λες οτι αναδωμησε την υφη και το χρωμα και απο την αλλη λες οτι εχεις τρελη αραιωση , αρα δεν σου εκανε τιποτα με λιγα λογια....

Φίλε "Mankar"...ο σκοπός που έκανα το prp ήταν για να πυκνώσει το μαλλί....κάτι που δέν είδα ή άν είδα ένα 10% μόλις.
Απο όπου όμως "πέρασε" ο γιατρός βελτιώθηκε η εικόνα - υφή του υπάρχον μαλλιού!.

Συμπέρασμα:Κατά τη γνώμη μου το PRP απο μόνο του δεν κάνει τίποτα...βοηθητικά με άλλες θεραπείς ίσως να βοηθήσει
Τα λεφτά που ζητάνε για ένα τόσο φτωχό αποτέλεσμα με υλικά το ίδιο μας το αίμα και ένα μπουκαλάκι Dna Activator είναι αν μή τι άλλο υπερβολικό , ειδικά στις μέρες μας...άν συνυπολογίσει κανείς ότι και η βιταμίνες που σου δίνουν κάνουν στο εμποριο 60 euro αλλά μέσα στην κλινική στις χρεώνουν 200...βγάζει κανείς τα συμπεράσματά του!.
Εν κατακλείδι άν έχει κάποιος λεφτά για πέταμα το κάνει...άν όχι δεν χάνει και πολλά!...για αυτό και εγώ στην επικοινωνία της κλινικής μαζί μου προ μηνός για μια επαναληπτική PrP...αρνήθικα!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Απ: Κανένα νέο για την μέθοδο PRP? Εχει δοκιμάσει κανείς

Ενταξει,μην το παιρνεις προσωπικα.Με μπερδεψες και εμενα λιγο. :chinscratch :chinscratch :chinscratch
 

MANKAR

Active Member
Απ: Κανένα νέο για την μέθοδο PRP? Εχει δοκιμάσει κανείς

Stripar είπε:
Φίλε "Mankar"...ο σκοπός που έκανα το prp ήταν για να πυκνώσει το μαλλί....κάτι που δέν είδα ή άν είδα ένα 10% μόλις.
Απο όπου όμως "πέρασε" ο γιατρός βελτιώθηκε η εικόνα - υφή του υπάρχον μαλλιού!.

Συμπέρασμα:Κατά τη γνώμη μου το PRP απο μόνο του δεν κάνει τίποτα...βοηθητικά με άλλες θεραπείς ίσως να βοηθήσει
Τα λεφτά που ζητάνε για ένα τόσο φτωχό αποτέλεσμα με υλικά το ίδιο μας το αίμα και ένα μπουκαλάκι Dna Activator είναι αν μή τι άλλο υπερβολικό , ειδικά στις μέρες μας...άν συνυπολογίσει κανείς ότι και η βιταμίνες που σου δίνουν κάνουν στο εμποριο 60 euro αλλά μέσα στην κλινική στις χρεώνουν 200...βγάζει κανείς τα συμπεράσματά του!.
Εν κατακλείδι άν έχει κάποιος λεφτά για πέταμα το κάνει...άν όχι δεν χάνει και πολλά!...για αυτό και εγώ στην επικοινωνία της κλινικής μαζί μου προ μηνός για μια επαναληπτική PrP...αρνήθικα!

αυτο σου ειπαμε φιλε απο την αρχη οτι ειναι πεταμενα λεφτα και αποτελεσμα 0 (μηδεν) !!!!παντως καθε λιγο και λιγακι θα σε ενοχλουν για να κανεις παλυ prp , εμενα αυτο μου εκαναν μεχρι που τους διαολοστηλα!!!!
 

aggelos

Member
Τη συγκεκριμένη μέθοδο την έχω ακούσει και εγώ και σκεφτόμουν να την κάνω αλλά λόγω κόστους μάλλον θα μείνω στην απλή μεσοθεραπεία...έχω κάνει και σχετικό θέμα, δεν είδα ότι υπήρχε ήδη...
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα