Καμιά οριστική λύση ή απλά καθυστέρηση πτώσης?

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Καμιά οριστική λύση ή απλά καθυστέρηση πτώσης?

μην ανησυχείς....

κάποιος επιστήμονας θα βρεθεί/'ρθει να απαντήσει και σε αυτό ... ;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: Καμιά οριστική λύση ή απλά καθυστέρηση πτώσης?

Αυτό πάντως αυτό που θέλω να ρωτήσω αν είμαι στην αρχή (21 χρονών) και κάνω την Big 3 θα μπορεσω να τα διατηρήσω όλα ή δεν είναι βέβαιο; Γιατί όπως κατάλαβα από τις θερεπείες στο πρώτο χρόνο τα μαλλιά σου γίνονται πιο πυκνά και μετά διατηρείς εφόρου ζωής το υπάρχον αποτέλεσμα σωστά? Εμένα πάντως με ενδιαφέρει μόνο η διατήρηση δεν ελπίζω σε εκπληκτικά αποτελέσματα. Ευχαριστώ
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Καμιά οριστική λύση ή απλά καθυστέρηση πτώσης?

Olympia Larisas είπε:
Αυτό πάντως αυτό που θέλω να ρωτήσω αν είμαι στην αρχή (21 χρονών) και κάνω την Big 3 θα μπορεσω να τα διατηρήσω όλα ή δεν είναι βέβαιο; Γιατί όπως κατάλαβα από τις θερεπείες στο πρώτο χρόνο τα μαλλιά σου γίνονται πιο πυκνά και μετά διατηρείς εφόρου ζωής το υπάρχον αποτέλεσμα σωστά? Εμένα πάντως με ενδιαφέρει μόνο η διατήρηση δεν ελπίζω σε εκπληκτικά αποτελέσματα. Ευχαριστώ
σωστά το σκέφτεσαι,και κάπως έτσι είναι..

περιορισμός της τριχόπτωσης=>πύκνωση,ενδυνάμωση=>επανέκφυση=>συντήρηση από τον14-18 μήνα και μετά
 

magic810

New Member
Απ: Καμιά οριστική λύση ή απλά καθυστέρηση πτώσης?

Εχει μια βαση αυτο που λεει ο death αλλα θεωρητικα παντα...αφου στην αρχαια ελλαδα παρατηρηθηκε οτι οι ευνουχοι τα μωρα και οι γυναικες δεν ειχαν τριχοπτωση........
υπαρχει καταγεγραμενο.....
Απλα death νομιζω οτι ειναι λιγο ακυρο αυτο που λες και γινεσαι λιγο εριστικος και μιζερος....
Εδω γινεται μια προσπαθεια να βρεθει κατι που θα μπορεσει να βοηθησει οσους πασχουν απο ΑΑ και εσυ το γ%#$@ς τελειως.......
Μην γινεσαι απαισιοδοξος αλλωστε και εσυ εδςω μεσα για να δωσεις και ναβρεις λυσεις δεν εισαι ????
Η απλα για να ξενερωνεις τον κοσμο???? ::)
 

genesis

New Member
Απ: Καμιά οριστική λύση ή απλά καθυστέρηση πτώσης?

απλα RESPECT σε σπυρο!! χαχαχαχαχα!!! απλα κλαιω απο τα γελια οταν τον βλεπω να την λεει τελειως στο ακυρο στον detah valley... χαχαχαχαχα!!!
 
Απ: Καμιά οριστική λύση ή απλά καθυστέρηση πτώσης?

Ωραία άρα όπως τα λες Σπύρο αν ακολουθήσουμε μια θεραπεία (όπως μία Big 3) από τα 20 που είμαι εγώ και δεν έχω χάσει πολλά μαλλιά αλλά από ανησυχία περισσότερο μπήκα στο forum δεν θα έχουμε ποτέ πρόβλημα στη ζωή μας από το πρόβλημα της τριχόπτωσης αφού θα τα συντηρούμε συνεχώς σωστά?
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Καμιά οριστική λύση ή απλά καθυστέρηση πτώσης?

κάνεις μια θεραπεία εφόδου και όταν πάρεις το μέγιστο αποτέλεσμα (12-16μήνες) αρχίζεις να το συντηρείς
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Καμιά οριστική λύση ή απλά καθυστέρηση πτώσης?

Olympia Larisas

αν εχεις παρει τα μεγιστα μπορεις να πεταξεις την μινοξιδιλη μιας και ΔΕΝ κανει για συντηρηση

παρε ενα καλο σαμπουαν (tricomin) και για συντηρηση θα σου πρωτεινα κατι σαν το revivogen μιας και δεν εχει παρενεργεις ετσι σταθεροποιεις την dht χωρις sides
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: Καμιά οριστική λύση ή απλά καθυστέρηση πτώσης?

Thanks Πάνο αυτό σκεφτόμουν και εγώ αλλά θα πάω τα συστατικά του Revivogen σε ένα δερματολόγο που και ας ξέρει το φάρμακο να μου πει για να σιγουρευτώ. Η μινοξιδίλη γιατί δεν κάνει για συντήρηση? Όταν κάνεις συντήρηση συνέχεια θα σου πέσουν άλλα μαλλιά ή όχι εφόρου ζωής?
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Καμιά οριστική λύση ή απλά καθυστέρηση πτώσης?

η μινοξιδιλη δεν κανει για συντηρηση γιατι πολυ απλα δεν απομακρυνει την dht αλλα την προσπερναει

οποτε οσο και να διεγείρει τον θυλακα της τριχας η μινοξιδιλη αν ο θυλακας ειναι γεματος dht τοτε δεν θα μπορει να αναπτυχθει

οποτε καλυτερα να χρησιμοποιει καποιος μια λοσιον που απομακρυνει την dht παρα μια λοσιον που διεγειρει την αναπτυξη της τριχας

το αν θα κρατησεις τα μαλλια σου εφορου ζωης κανοντας συντηρηση δεν ειναι κατι που μπορει να στο εγγυηθεί κανεις 100% αλλα εχεις πολλες πιθανοτητες να καταφερεις να κρατησεις τα μαλλια σου σε ενα πολυ καλο επιπεδο
 

Jerry_Lee

Member
Απ: Καμιά οριστική λύση ή απλά καθυστέρηση πτώσης?

Παντος στο γραφημα δειχνει οτι χρειαζεται κ η μινοξ για την συντηρηση.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Καμιά οριστική λύση ή απλά καθυστέρηση πτώσης?

με σκετη μινοξ οσοι παιρναν δεν καναν σοβαρη δουλεια
σκετη εχει δειξει πως ειναι ανικανη
με καποιον αλλο συνδιαμο ειναι αλλιως
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα