Καλυτερη ελληνικη μινοξιδιλη;

cabof

Member
Καλησπερα, δεν ξερω αν εχει ρωτηθει ξανα..
Απ τα ελληνικα προιοντα που κυκλοφορουν, ποιο ειναι το καλυτερο; Εχω δοκιμασει μεχρι τωρα Axelan και Botafex..
Επισης, τι κανει το Regaine πχ ανωτερο απ αυτα;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cabof

Member
Μινοξιδιλη ειναι και το botafex. Οτι ειναι ολα 5% το γνωριζω.. Υπαρχει ομως ουσιαστικη διαφορα;
Επισης, περα απ το ονομα υπαρχει σοβαρος λογος που το Regaine κοστιζει 5-6 ευρω παραπανω;
 

cabof

Member
Κορτιζονη παντως εχω βαλει μεσα στη Μινοξιδιλη και τον τελευταιο μηνα μ εχει σωσει απο φαγουρες κτλ.. Αν και δεν ξερω ακριβως ποση να βαζω, εβαλα περιπου το 1/3
 

FreeThinker

Well-Known Member
ο λογος που το regaine ειναι πιο ακριβο ειναι ο ιδιος λογος που καποια φαρμακα ειναι πιο ακριβα απο τ αλλα με την ιδια δραστικη ουσια. το ονομα.
 

cabof

Member
Ποιο χρησιμοποιεις εσυ; Εχω το Axelan τωρα, λεω να παρω δοκιμαστικα και καποιο αλλο. Το οποιο btw δε μου λαδωνει τα μαλλια σε σχεση με το kirkland
 

tasos33

Well-Known Member
Οι περισσοτερες μινοξ εχουν διαφορετική ποσότητα στην προπυλενογλυκολη, απο κει εξαρτάται η λαδιλα μιας μινοξ, όσο περισσότερο λαδιλα τοσο περισσοτερη ppg αρα κ καλυτερη απορρόφηση.

Χρονια χρησιμοποιουσα hairway, σε δεκα λεπτα ειχε στεγνωσει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cabof

Member
Απ ο,τι βλεπω ολα ιδιες αναλογιες propylene και αλκοολης εχουν.. Θα το δοκιμασω και το hairway παντως.. Εχω και μακρια μαλλια, οποτε αν αφηνουν υπολειμματα, πανε παντου..
 

makis25

Well-Known Member
η καλυτερη λυση για τα λιγοτερα υπολειμματα και λαδιλα ειναι ο αφρος . Αλλα εχει μειονεκτημα την τιμη του .
 

JORJE

Active Member
Εχει δοκιμασει καποιος τη μινοξιδιλη vius 5%.??Πηγα να παρω regain στο φαρμακειο κ μου συστησαν αυτη που κοστιζει 11 ευρω. Την πηρα να τη δοκιμασω..Καινουργια πρεπει να ειναι..
 

Harris_G

Well-Known Member
Παιδες ο αφρος αν και εξοργιστικα ακριβοτερος, ειμαι σχεδον σιγουρος οτι κραταει περισσοτερο.
 

manly_Man

Well-Known Member
Εγω χρησιμοποιώ regaine αλλα μ προκαλεί ξηροδερμια κ λίγη πιτυρίδα κ αργεί να στεγνώσει κ λέω να δοκιμάσω κάποια αλλη μινοξ...

Ανάμεσα σε axelan και hairway ποια προτείνετε ;
 
Μπλουζα