Καλημέρα! συμβουλές ευπρόσδεκτες...

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

piros75

Well-Known Member
xatz αν κάνεις στριπ ξέχνα το κοντό που θες να έχεις και όταν λέω κοντό δεν εννοώ μόνο το ξυρισμένο λουκ. Γενικά μακριά από στριπ στην περίπτωσή σου, όσο για Γκούρα και Βάλβη, απλά δεν σχολιάζω, ψάξε λίγο και θα καταλάβεις.
 

bruno1989

Active Member
xatz αν κάνεις στριπ ξέχνα το κοντό που θες να έχεις και όταν λέω κοντό δεν εννοώ μόνο το ξυρισμένο λουκ. Γενικά μακριά από στριπ στην περίπτωσή σου, όσο για Γκούρα και Βάλβη, απλά δεν σχολιάζω, ψάξε λίγο και θα καταλάβεις.
Πες μου αν μπορείς γιατί μόνο για γκουρα έχω δει σχόλια. Αν μπορείς πες μου για βαλβη.
Ευχαριστω
 

k_xatz

New Member
xatz αν κάνεις στριπ ξέχνα το κοντό που θες να έχεις και όταν λέω κοντό δεν εννοώ μόνο το ξυρισμένο λουκ. Γενικά μακριά από στριπ στην περίπτωσή σου, όσο για Γκούρα και Βάλβη, απλά δεν σχολιάζω, ψάξε λίγο και θα καταλάβεις.

Καλημέρα!
Ναι δεν μου αρέσει το μακρύτερο.
Επίσης σαν ιδέα δεν μου αρέσει ούτε το strip ούτε τατουάζ κτλ.
Κοντό και fue υπάρχει περίπτωση να γίνεται λες, ή να μην το ψάξω καν?
Η αλήθεια είναι ότι σχεδόν σε όλες τις φώτο αποτελεσμάτων που χαζεύω, όλοι μακρύ το έχουν, αλλά ίσως είναι και επιλογή τους.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Για εξήγησε μας γιατι ειναι μονόδρομος σε λεπτή τρίχα


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

bruno1989

Active Member
Η γνώμη μου είναι ότι με τη fue αν είναι λεπτή και αδύναμη η τρίχα υπάρχει περίπτωση να καταστρέφουν πολλά τριχοθυλακια.
Και κάνει σαφως λιγότερη πίνω σήμερα από τη strip
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και τι ειναι αυτο που στο strip θα την διαφυλάξει έναντι της fue?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

bruno1989

Active Member
Μιλάω βάση πιθανοτήτων.
Αν πετύχει μια από τις 2 μεθόδους σε τέτοιο κεφάλι πιο πιθανόν είναι να πετύχει η strip.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μάλλον μιλάς χωρίς να ξέρεις το θέμα. Καταρχήν δεν κάνεις μμ σε graft που είναι σε φάση thinning, οπότε όπως καταλαβαίνεις αυτά που λες είναι αδόκιμα. Επίσης είσαι εκτός θέματος εδώ, αν θες συμβουλές για γιατρούς, κλπ άνοιξε θέμα, εδώ γίνεται άλλη συζήτηση.
 

tasos33

Well-Known Member
Ρε τι άλλο θα ακούσουμε εδω μέσα....το strip δε θα φαίνεται λέει στο κοντοκουτεμενο, στη fue καταστρεφονται τα μισά grafts, Γκούρας βαλβης τι ειναι αυτοι λέει?
 

Stripar

Established Member
Καλώς μάλλον υπάρχει ξενολατρεια εδω

Καλημέρα...

Το συγκεκριμένο άτομο που άνοιξε το παρών νήμα , είναι μιά δύσκολη περίπτωση ,
δεδομένου ότι έχει μια διάχυτη αραίωση και έχει ανοίξει σε επιφάνεια NW6 με περιορισμένη δότρια.

Οι πιθανότητες να έχει ένα καλό αποτέλεσμα ΑΝ επιχειρήσει την αποκατάσταση του μαλλιού του σε μια σοβαρή κλινική του εξωτερικού ,
είναι μεγαλύτερες απο ότι άν παραμείνει στην Ελλάδα.
Αυτό κανείς με μιά στοιχειώδη λογική και γνώσης της Ελληνικής αγοράς , δέν θα το αμφισβητήσει !.

Συνεπώς δέν μπορώ να καταλάβω απο πού προκύπτει η "ξενολάτρεία" όπως ισχυρίζεσαι ,
όταν αντα αυτού η πρότασή σου είναι Γκούρας , Βάλβης , Βεκρής , γιατροί και κλινικές
όπου κάποιοι απο αυτούς έχουν σφάξει κατά το παρελθόν αρκετά μέλη
και είναι δύσκολο ώς αδύνατον να μπορούν να διαχειριστούν μιά τόση δύκολη περίπτωση.

Θα πρέπει να είμαστε προσεκτικοί στο τί προτείνουμε ή συμβουλεύουμε κάποια μέλη ,
πόσο μάλλον όταν αυτά τα μέλη είναι οριακή περίπτωση με μηδενικά περιθώρια λάθους!.

Τέλος δέν προκύπτει από τα συμφραζόμενα σου κάποια στοιχειώδη γνώση του αντικειμένου
ενώ αν και στερείσαι επιχειρημάτων εκφέρεις άποψη σε ένα δημόσιο διάλογο…
πρόσθεσε σε αυτό ότι άν και μόλις ΧΤΕΣ γράφτηκες στο forum , φωτογραφίζεις ένα συγκεκριμένο γιατρό!.

:rolleyes:
 

Stripar

Established Member
Δεν διαφημίζω κανέναν πότε δεν είπα κάποιον μόνο του και δυστυχώς μόνο αυτούς τους 3 έχω ακουσει

Όταν "ακούς" κάποιους , και τους "παπαγαλίζεις" , χωρίς να ξέρεις το παρελθόν τους , και το παρών τους στον κλάδο
και η άποψή σου δέν στειρίζεται από γνώση ή εμπειρία , ενώ εν μέσω πλην σαφώς τους προτείνεις σε μια εξαιρετικά δύσκολη περίπτωση ενός μέλους...

Σίγουρα δέν θα σε κατηγορήσει κανένας για ξενολατρία , αλλά για αφέλεια και επικινδυνότητα !!!...
 

bruno1989

Active Member
Είπα απλά να μην απευθύνεται σε αλυσίδες.
Και επίσης με ξυρισμένή δοτρια περιοχή δεν μπορούμε εμείς να καταλάβουμε για την κατάλληλο τη τα μ.μ.
Απλά το μόνο σίγουρο είναι να μην το αφήσει και να μην απογοητεύεται.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Καλώς μάλλον υπάρχει ξενολατρεια εδω

Δεν απάντησα άμεσα γιατί είναι προφανές ότι η παραπάνω δήλωση είναι ξεκάρφωτη στην ροή του διαλόγου και το επιεικότερο "άστοχη". Θα σε παρακαλέσω να προσέχεις για αυτά που συμβουλεύεις τα μέλη και να διαβάσεις τις "αρχές λειτουργείας του τομέα μεταμοσχεύσεων". Επειδή είσαι νέος στο φόρουμ θα σου δώσω μια πίστωση χρόνου την οποία όμως να μην την εκλάβεις σε καμμία περίπτωση σαν ανοχή.
 
Τελευταία επεξεργασία:

nekon

Member
καλημερα και απο μενα.θελει πολυ προσοχη η περιπτωση σου,γιατι το pattern σου ειναι βαθυ 6αρι και θελει στρατηγικη και ρεαλιστικες προσδοκιες .δες κιγο περιπτωση geroksoura στο φορουμ,κατα την γνωμη μου εισαι δυνητικα παρομοια περιπτωση..
 
Μπλουζα