Και τωρα τι?Περιμενουμε κατι καινουργιο αμεσα η θα μεινουμε με τα ηδη υπαρχοντα.

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Δυστυχως εχει γινει απειρες φορες αυτη η συζητηση.Ολο αυτο τον καιρο που παρακολουθω το site (γυρω στα 3-4 χρονια)κατι καινουργιο περιμενουμε κ παντα στο τελος χαλαει με αποκορυφωμα την Replicel που οι πιο πολλοι ελεγαν οτι ειναι ισως η οριστικη λυση στο προβλημα μας.Μετα την Replicel ειναι ο Κωτσαρελης ο οποιος ειναι κοντα στην λυση αλλα δεν εχει χρημα στο να προχωρησει την ερευνα του.Εχω αρχισει να κουραζομαι κ φανταζομαι ακομα πιο πολυ εχουν κουραστει πιο παλια μελη απο εμενα που εχουν ακουσει πολυ περισσοτερα.Δυστυχως ουτε η γεννια η δικια μας θα μπορεσει να αποφυγει την καραφλα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

3746741

Member
Eγω δεν εχω κουραστει απλα ειμαι σιγουρος οτι για τα επομενα χρονια δεν θα αλλαξει τιποτα....

Θα ειναι πανω κατω οπως ακριβως το ξερουμε...

Γιατι οπως μου ελεγε προσφατα κ πολυ ενημερωμενος γιατρος

"μην περιμενεις λυση κ ειδικα κλωνοποιηση..."

κ του λεω γιατι???

"γιατι πολυ απλα δεν θα δωσουν λεφτα για να κλωνοποιησουν τριχες...τους καιει πιο πολυ να κλωνοποιησουν πχ νεφρο αν μπορουν.."

εχει δικιο!!!

σκεφτειτε το!
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Ετσι κ αλλιως η κλωνοποιηση για το οτιδηποτε φανταζει ονειρο.Εμεις μαλλον δεν θα το ζησουμε.
 

mimis giova

Active Member
ε πως ρε παιδια εχουμε το cg210 k to neogenic...ολοκαινουργια!!!!!!!!το ενα θα μας δωσει 8200 τριχες κ το αλλο 1700..δεν ειναι κ ασχημα ε????πιο καλα κ απο μεταμοσχευση τι να λεμε τωρα!!!!!τα παντα ολα...
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Δινω και γω αλλλες 3000 δωρο το συνολο 12.900 τριχες...καλα ειναι....ααα ξεχασα δινει και moderator σε παλια μελη ανω των 3 ετων 1000 δωρο...οποτε με 13.900 νομιζω εισαι κομπλε....ΞΕΧΑΣΤΕ ΤΟ ΡΕ.....BIG 3 και οτι βγει μακροπροθεσμα....καρκινοι,υπογονιμοτητες,παραμορφωσεις και οτι αλλο κατσει θα το δουμε.το μονο που πραγματικα προτεινω σε νεα μελη ειναι ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ να μην ασχοληθουν με φαρμακα μεταμοσχευσεις και σαιτ τριχοπτωσης....ΞΟΥΡΑ, ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ ΑΠΟΔΟΧΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΑΛΛΑ ΥΠΟ ΝΟΡΜΑΛ ΣΥΝΘΗΚΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΟΡΜΑΛ.
 

dimos18

Member
ΜΙΚΕΣ είπε:
Δυστυχως εχει γινει απειρες φορες αυτη η συζητηση.Ολο αυτο τον καιρο που παρακολουθω το site (γυρω στα 3-4 χρονια)κατι καινουργιο περιμενουμε κ παντα στο τελος χαλαει με αποκορυφωμα την Replicel που οι πιο πολλοι ελεγαν οτι ειναι ισως η οριστικη λυση στο προβλημα μας.Μετα την Replicel ειναι ο Κωτσαρελης ο οποιος ειναι κοντα στην λυση αλλα δεν εχει χρημα στο να προχωρησει την ερευνα του.Εχω αρχισει να κουραζομαι κ φανταζομαι ακομα πιο πολυ εχουν κουραστει πιο παλια μελη απο εμενα που εχουν ακουσει πολυ περισσοτερα.Δυστυχως ουτε η γεννια η δικια μας θα μπορεσει να αποφυγει την καραφλα.

Ο Κωτσαρέλης είναι ο ηγετικός ερευνητής της follica,στην οποία παίζει πολύ μεγάλη χρηματοδότηση.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απο τον Κωτσαρέλη δεν νομίζω ότι θα δούμε πολλά σύντομα. Αν δείτε τις τελευταίες πατέντες του που έχει δημοσιεύσει, το θέμα του fgf9 που κατά την follica παίζει σημαντικό ρόλο στην όλη θεωρία του Wounding, την είχε στο τσεπάκι του από το 2008 και το δημοσίευσε το 2013.
Το 2017 θα μας εμφανίσει κάτι άλλο που ίσως το έχει ανακαλύψει τώρα (αν υπάρχει δηλαδή κάτι άλλο).
Οτιδήποτε βγάζει στη δημοσιότητα, είναι ένα αδιέξοδο για εμάς τους απλούς ανθρώπους.
Μόνο επιδοτήσεις ψάχνει.
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Κοτσαρελης και πρασινα αλογα.με θυμαμαι παιδακι να ακουω το ονομα του σαν σωτηρας. οτι εβγαζε ηταν μονο δηλωσεις και τιποτε αλλο με αναμονη 5ετιας.κοτσαρελη ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
το δυνατο χαρτι κατα την αποψη μου ηταν μονο η Replicel αλλα δυστυχως καηκε.Και το ελεγε ο Καπα αλλα καποιοι κ εγω μεσα δυστυχως ονειρο ζουμε μην μας ξυπνατε..........
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
καμια εταιρεια δεν θα φερει λυση και ακομα το λεω.
εντυπωσεις προσπαθουν να κερδισουν για χρηματοδοτησεις,αυτο ειναι το κερδος τους
 

Strider

New Member
hairlosscursed είπε:
Δινω και γω αλλλες 3000 δωρο το συνολο 12.900 τριχες...καλα ειναι....ααα ξεχασα δινει και moderator σε παλια μελη ανω των 3 ετων 1000 δωρο...οποτε με 13.900 νομιζω εισαι κομπλε....ΞΕΧΑΣΤΕ ΤΟ ΡΕ.....BIG 3 και οτι βγει μακροπροθεσμα....καρκινοι,υπογονιμοτητες,παραμορφωσεις και οτι αλλο κατσει θα το δουμε.το μονο που πραγματικα προτεινω σε νεα μελη ειναι ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ να μην ασχοληθουν με φαρμακα μεταμοσχευσεις και σαιτ τριχοπτωσης....ΞΟΥΡΑ, ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ ΑΠΟΔΟΧΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΑΛΛΑ ΥΠΟ ΝΟΡΜΑΛ ΣΥΝΘΗΚΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΟΡΜΑΛ.

Πόσο δίκιο έχεις φίλε μου. Είναι παραπάνω από ψυχοφθόρο αυτό που περνάμε...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimos18

Member
GOMI είπε:
Απο τον Κωτσαρέλη δεν νομίζω ότι θα δούμε πολλά σύντομα. Αν δείτε τις τελευταίες πατέντες του που έχει δημοσιεύσει, το θέμα του fgf9 που κατά την follica παίζει σημαντικό ρόλο στην όλη θεωρία του Wounding, την είχε στο τσεπάκι του από το 2008 και το δημοσίευσε το 2013.
Το 2017 θα μας εμφανίσει κάτι άλλο που ίσως το έχει ανακαλύψει τώρα (αν υπάρχει δηλαδή κάτι άλλο).
Οτιδήποτε βγάζει στη δημοσιότητα, είναι ένα αδιέξοδο για εμάς τους απλούς ανθρώπους.
Μόνο επιδοτήσεις ψάχνει.

Αφού δουλεύει για τη φόλικα. Τι περίμενες, να τα βγάλει όλα στη φόρα ;
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
όχι βέβαια, αλλά βγάζει μόνο ότι μπορεί να του φέρει επιδοτήσεις
 

lydios10

New Member
Διαχειριστες μην μου διαγραψετε το παρον ποστ.Καντε μπαν αλλα μην το διαγραψετε για να το βλεπουν
οι συμφορουμιτες και να αναρρωτιουνται για το τι πηγε στραβα.

Καταρχας ΚΑΜΙΑ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΦΕΡΕΙ ΛΥΣΗ ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ.
ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ Η ΥΓΕΙΑ ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΖΕΤΑΙ ΜΕ ΧΡΗΜΑΤΑ.ΞΕΚΙΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΤΟΥ ΑΤΟΜΟΥ ΚΥΡΙΩΣ.

Δευτερον εχουμε ατομα που ισως να δικαιολογειται η απογνωση τους απο επιθετικης μορφης τριχοπτψση αλλα ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΦΕΡΟΥΝ ΤΡΙΧΕΣ.

Εχουμε το γιαννη τον κρητικο ο οποιος ισχυριζεται οτι τρωωει 10 μπιφτεκια την ημερα γιατι αλλιως θα αδυνατισει.ΚΑΝΕΝΑΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΟΤΙ Ο ΛΟΓΟς ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΑΜΕΣΩΣ ΤΗΝ ΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΤΗΝ ΒΓΑΖΕΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΤΕΡΟ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΝΕΥΜΟΝΙΑ ΤΗ ΛΕΜΦΙΚΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΔΕΡΜΑ.
ΑΠΛΑ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΜΟΡΦΙΚΟΣ ΤΥΠΟΣ ΑΠΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕ ΣΕ ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ.
ΛΕΣ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΕΤΟΙΕΣ ΛΕΞΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ-ΦΥΣΗ.
ΑΡΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΠΙΦΤΕΚΙΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΕΝ ΜΕΡΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΟΡΟΥΣ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΛΑΔΙΛΑ-ΞΗΡΟΔΕΡΜΙΑ ΚΑΙ ΜΠΛΟΚΑΡΙΣΜΕΝΗ ΛΕΜΦΙΚΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΡΙΧΩΤΟΥ.ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΑΛΙ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΑΣΑΖ ΓΙΑ ΝΑ ΣΠΑΣΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕ Η ΤΡΟΦΗ.
ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙ ΜΑΣΑΖ ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΑΝΑΙΡΕΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΟΤΥ ΜΑΣΑΖ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΡΩΕΙ.
ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΑΠΛΑ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΠΟΡΡΟΦΗΣΕΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΤΡΟΦΕΣ .ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΦΥΣΙΚΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ Η ΖΩΙΚΗ ΠΡΩΤΕΙΝΗ.ΝΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΣΠΑΣΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΨΗ ΟΠΩς ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ SNICKERS ΑΛΛΑ ΣΕ ΒΑΘΟΣ ΧΡΟΝΟΥ ΜΟΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΜΕΙΩΝΕΙ ΤΗΝ ΜΑΚΡΟΖΩΙΑ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΚΑΙΕΙ ΤΑ ΚΥΤΤΑΡΑ ΑΠΟ ΜΕΣΑ .

ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΔΩΣΕΙ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΜΙΝΟΞΙΔΙΛΗ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΦΙΛΤΡΟ ΣΤΟ ΝΕΡΟ.!!!?
ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΕ ΧΛΩΡΙΟ ΜΠΑΝΙΟ ΠΟΥ ΞΕΡΑΙΝΕΙ ΤΗΝ ΕΠΙΔΕΡΜΙΔΑ.ΚΑΙ ΜΑΚΡΟΧΡΟΝΙΑ ΞΗΡΑΣΙΑ ΣΤΟ ΤΡΙΧΩΤΟ ΟΔΗΓΕΙ ΣΕ ΑΠΩΛΕΙΑ ΤΗΣ ΕΝΥΔΑΤΩΣΗΣ ΣΤΑ ΚΑΤΩΤΕΡΑ ΣΤΡΩΜΑΤΑ ΤΟΥ ΔΕΡΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΤΡΙΧΩΤΟΥ ΚΑΙ ΑΠΩΛΕΙΑ ΚΟΛΛΑΓΟΝΟΥ----BYE BYE ΕΝΥΔΑΤΩΜΕΝΟ ΔΕΡΜΑ ΚΑΙ ΤΡΙΧΕΣ ΜΑΖΙ.ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΖΗΣΟΥΝ.

ΣΑΣ ΛΕΩ-ΚΟΨΤΕ ΚΡΕΑΣ-ΓΑΛΑ-ΨΑΡΙΑ-ΑΒΓΟ ΚΑΙ ΖΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΛΑΤΕΣ ,ΦΡΟΥΤΑ ΚΑΙ ΞΗΡΟΥΣ ΚΑΡΠΟΥΣ
ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΩΓΑΤΕ ΣΤΗ ΦΥΣΗ .ΤΑ ΣΠΑΕΙ ΑΥΤΗ Η ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΔΙΝΕΙ ΣΟΥΠΕΡ ΕΝΕΡΓΕΙΑ.ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΡΗΣΜΕΝΟΙ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ.ΛΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΚΡΑΤΗΣΕΤΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΨΕΥΤΙΚΑ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΤΕ ΜΕ ΤΗ ΔΑΝΕΙΣΜΕΝΗ ΠΡΩΤΕΙΝΗ.


ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ.ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ ΒΑΣΕΙΣ .
ΟΥΤΕ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΞΕΝΑ ΤΑ ΨΕΥΤΟ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Σε πολλα απο αυτα που λες συμφωνω.Ειναι η συμπεριφορα μας σε πολλα πραγματα παραλογη.Ειδικα σε αυτο που αναφερεις με την διατροφη.Εχω αναρωτηθει πολλες φορες αν οντως αξιζει ολη αυτη η καταναλωση κρεατος.......Περα απο αυτο ομως αν πιστευεις οτι δεν θα βρεθει ποτε η λυση για την αντιμετωπιση της ΑΑ ,τοτε τι κανουμε εδω???Θα συζηταμε ποσες τριχες χασαμε ο καθενας η ποσα grafts θα βαλουμε?Αν ειμαστε ολοι τοσο απαισιοδοξοι θα καταντησουμε να κανουμε παρεα στον Fenimore.
 

Gio

New Member
Προς τους φίλους που συμβουλεύουν να συνεχίσουμε την ζωή μας σε νορμάλ συνθήκες και απλά να αποδεχθούμε το γεγονός της ΑΑ τους υπενθυμίζω οτι βρίσκονται ΑΚΟΜΑ στην παρούσα κοινότητα. Συνεπώς είναι λίγο άτοπη.. και άκαιρη η τρέχουσα συμβουλή.

Η μάχη δεν τελειώνει αδέρφια, και οχι.. πριν βιαστείτε, δεν είμαι κανένας καταθληπτικός ψυχοπαθής. Και την μπαλίτσα μου παίζω, και το γυμναστήριο μου πάω, και την δουλίτσα μου έχω και γενικά έχω έντονη κοινωνική δραστηριότητα. ΌΜΩΣ, όλα αυτά αποτελούν την καθημερινότητα μας. Η ζωή μας συνεχίζεται και η ΑΑ είναι κομμάτι της. Συνεπώς θα πρέπει ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ να την πολεμάμε χωρίς να σταματάμε τον τρόπο ζωής μας. Τα καλύτερα εργαλεία μας; Καλή ψυχολογία, ανθρώπους που μας αγαπούν δίπλα μας, και τέλος όλα τα υπόλοιπα (θεραπείες, μεταμοσχεύσεις κ.τ.λ)
 

jimys

Member
Δυσκολα όσο ζούμε εμεις θα δουμε θεραπεία 100% δραστικη και 100% ανώδυνη ! για τον εξης απλο λόγο , η επιστήμη δεν κάνει αλματα, ποτε δεν έκανε για όσους έχουν ασχοληθεί έστω και λίγο με έρευνα σε κάποιο τομέα θα με καταλάβουν καλύτερα.. η επιστήμη ξεκινάει απο ένα σημείο 0 με ένα στόχο που συνεχώς αλλάζει.. παντα προσπαθώντας να βελτιώσει αυτό που ήδη έχει ! και όχι να ξεκινήσει κατι νεο εκ του μηδενός!
οσο περνούν τα χρόνια βγαίνουν θεραπείες με το σκεπτικο της φίνα με ελαφρώς λιγότερα sides αλλα και λγότερη δραστικότητα (βλεπε keratene και αλλα) στα επόμενα χρόνια θα βγει κάτι ελαφρώς καλύτερο και μακροπρόθεσμα κάτι ακόμα καλύτερο, αλλα αυτό δεν θα είναι επίτευξη του στόχου καθώς οι νέες θεραπείες θα γεννήσουν νέα ερωτήματα κ.ο.κ , προσεγγίζουμε ένα στόχο (ιδανικό )..
Ολα αυτά θα λειτουργούσαν ακριβώς έτσι αν ζούσαμε σε κόσμο που οι ερευνητές δεν είχαν το μυαλό τους και στο να βγάλουν και τα προσ το ζειν! επειδή λοιπόν ζουμε σε αυτο το "συστημα" που ζουμε σήμερα μη περιμένετε άμεση θεραπεία.. η θεραπεία θα έρθει τόσο σιγά και σε μεγαλο βαθος χρόνου που είτε δεν θα μας "εκπληξει" είτε τοτε οι φαλακροι θα ειναι της μοδας και να μας ειναι αχρηστη.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
lydios10 είπε:
Διαχειριστες μην μου διαγραψετε το παρον ποστ.Καντε μπαν αλλα μην το διαγραψετε για να το βλεπουν
οι συμφορουμιτες και να αναρρωτιουνται για το τι πηγε στραβα.

Καταρχας ΚΑΜΙΑ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΦΕΡΕΙ ΛΥΣΗ ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ.
ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ Η ΥΓΕΙΑ ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΖΕΤΑΙ ΜΕ ΧΡΗΜΑΤΑ.ΞΕΚΙΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΤΟΥ ΑΤΟΜΟΥ ΚΥΡΙΩΣ.

Δευτερον εχουμε ατομα που ισως να δικαιολογειται η απογνωση τους απο επιθετικης μορφης τριχοπτψση αλλα ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΦΕΡΟΥΝ ΤΡΙΧΕΣ.

Εχουμε το γιαννη τον κρητικο ο οποιος ισχυριζεται οτι τρωωει 10 μπιφτεκια την ημερα γιατι αλλιως θα αδυνατισει.ΚΑΝΕΝΑΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΟΤΙ Ο ΛΟΓΟς ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΑΜΕΣΩΣ ΤΗΝ ΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΤΗΝ ΒΓΑΖΕΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΤΕΡΟ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΝΕΥΜΟΝΙΑ ΤΗ ΛΕΜΦΙΚΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΔΕΡΜΑ.
ΑΠΛΑ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΜΟΡΦΙΚΟΣ ΤΥΠΟΣ ΑΠΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕ ΣΕ ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ.
ΛΕΣ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΕΤΟΙΕΣ ΛΕΞΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ-ΦΥΣΗ.
ΑΡΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΠΙΦΤΕΚΙΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΕΝ ΜΕΡΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΟΡΟΥΣ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΛΑΔΙΛΑ-ΞΗΡΟΔΕΡΜΙΑ ΚΑΙ ΜΠΛΟΚΑΡΙΣΜΕΝΗ ΛΕΜΦΙΚΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΡΙΧΩΤΟΥ.ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΑΛΙ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΑΣΑΖ ΓΙΑ ΝΑ ΣΠΑΣΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕ Η ΤΡΟΦΗ.
ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙ ΜΑΣΑΖ ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΑΝΑΙΡΕΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΟΤΥ ΜΑΣΑΖ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΡΩΕΙ.
ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΑΠΛΑ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΠΟΡΡΟΦΗΣΕΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΤΡΟΦΕΣ .ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΦΥΣΙΚΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ Η ΖΩΙΚΗ ΠΡΩΤΕΙΝΗ.ΝΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΣΠΑΣΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΨΗ ΟΠΩς ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ SNICKERS ΑΛΛΑ ΣΕ ΒΑΘΟΣ ΧΡΟΝΟΥ ΜΟΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΜΕΙΩΝΕΙ ΤΗΝ ΜΑΚΡΟΖΩΙΑ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΚΑΙΕΙ ΤΑ ΚΥΤΤΑΡΑ ΑΠΟ ΜΕΣΑ .

ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΔΩΣΕΙ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΜΙΝΟΞΙΔΙΛΗ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΦΙΛΤΡΟ ΣΤΟ ΝΕΡΟ.!!!?
ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΕ ΧΛΩΡΙΟ ΜΠΑΝΙΟ ΠΟΥ ΞΕΡΑΙΝΕΙ ΤΗΝ ΕΠΙΔΕΡΜΙΔΑ.ΚΑΙ ΜΑΚΡΟΧΡΟΝΙΑ ΞΗΡΑΣΙΑ ΣΤΟ ΤΡΙΧΩΤΟ ΟΔΗΓΕΙ ΣΕ ΑΠΩΛΕΙΑ ΤΗΣ ΕΝΥΔΑΤΩΣΗΣ ΣΤΑ ΚΑΤΩΤΕΡΑ ΣΤΡΩΜΑΤΑ ΤΟΥ ΔΕΡΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΤΡΙΧΩΤΟΥ ΚΑΙ ΑΠΩΛΕΙΑ ΚΟΛΛΑΓΟΝΟΥ----BYE BYE ΕΝΥΔΑΤΩΜΕΝΟ ΔΕΡΜΑ ΚΑΙ ΤΡΙΧΕΣ ΜΑΖΙ.ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΖΗΣΟΥΝ.

ΣΑΣ ΛΕΩ-ΚΟΨΤΕ ΚΡΕΑΣ-ΓΑΛΑ-ΨΑΡΙΑ-ΑΒΓΟ ΚΑΙ ΖΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΛΑΤΕΣ ,ΦΡΟΥΤΑ ΚΑΙ ΞΗΡΟΥΣ ΚΑΡΠΟΥΣ
ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΩΓΑΤΕ ΣΤΗ ΦΥΣΗ .ΤΑ ΣΠΑΕΙ ΑΥΤΗ Η ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΔΙΝΕΙ ΣΟΥΠΕΡ ΕΝΕΡΓΕΙΑ.ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΡΗΣΜΕΝΟΙ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ.ΛΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΚΡΑΤΗΣΕΤΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΨΕΥΤΙΚΑ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΤΕ ΜΕ ΤΗ ΔΑΝΕΙΣΜΕΝΗ ΠΡΩΤΕΙΝΗ.


ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ.ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ ΒΑΣΕΙΣ .
ΟΥΤΕ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΞΕΝΑ ΤΑ ΨΕΥΤΟ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ.

Σε κάποια πράγματα στο έχω πει από την αρχή έχεις δίκαιο.. σε άλλα παραλογισμούς και μόνο.. ΟΜΩΣ ο άνθρωπος ΔΕΝ μπορεί να ζήσει μόνο με φρούτα και σαλάτες.. (μην ποστάρω τώρα vegetarians και έχει φάει κανείς πρωινό και τα βγάλει...) Όλα πρέπει να καταναλώνονται με μέτρο, επίσης η φυσική και νορμαλ γυμναστική είναι υγεία, όχι το φούσκωμα με τα συμπληρώματα, αυτό το ξέρουν όλοι...

Τέλος για να κλείσω, λεβέντη μου έχεις το δικαίωμα να κάνεις ένα δικό σου forum να λες όοοτι θες με τους δικούς σου κανόνες, η καλύτερα και πιο εύκολα που δεν χρειάζονται γνώσεις όπως στην κατασκευή ενός forum, να κάνεις ένα blog δικό σου.

Εδώ θα έπρεπε να σεβαστείς κάποια πράγματα τα οποία έχουμε πει ξανά και ξανά από την αρχή.. αλλά δεν λες να το καταλάβεις.
 

lydios11

New Member
Eγω μια χαρα σεβομαι.
Εσυ δεν σεβεσαι το δικαιωμα μου να εκφραστω.

Εισαι αδαης στη διατροφη.

Τρωω καθε μερα 60% φρουτα ,κανα ξηρο καρπο και σαλατα με ντοματα,κρεμμυδι,λαδι και ψωμι.

Στο γυμναστηριο βλεπω οτι παιρνω 0.3 κιλα την ΗΜΕΡΑ.

ΑΡΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗ .ΑΛΛΑ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.
Το original design ειναι οτι καλυτερο.
Και αυτο το φορουμ ολο και μας απομακρυνει απο αυτο.

Δυστυχως τα μακρια μαλλια ειναι Must για υγιες μαλλι.
Αν ζουσαμε σε πολιτισμους που εδιναν μεγαλυτερη βαση στη ζωη και σοτ μεταφυσικο,τα μαλλια εκει θεωρουνταν κεραιες και προεκταση του μυαλου που λαμβανει τα συμπαντικα κυματα.

Το μακρυ μαλλι ειναι υγιες μαλλι.Δεν σενταρει ευκολα.

Οσο πιο μακρια φευγουμε ,τοσο μεγαλυτερες συνεπειες θα εχουμε στη φυσικη μας ομορφια.

Ο ανθρωπος σαν κατεξοχην και αποδεδειγμενα φρουτοφαγο ζωο ,αν ακολοθουσε αυτο που ειναι ποτε δεν θα εχανε μιση τριχα παρα μονο εποχιακα στην αλλαγη του κυκλου ζωης των τριχων,

Ολα τα αλλα ειναι παραμυθια.Το αιμα κανει τα παντα αρκει να μην εχει μεσα του πραγματα που δεν μπορει να χρησιμοποιησει. Καλυτερα να βαζω μεσα μου χυμους φρουτων και λαχανικα παρα dna ζωου ,ποσο μαλλον κοτοπουλου που τρωει τα παντα σαν τα ορνια.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
lydios11 είπε:
Eγω μια χαρα σεβομαι.
Εσυ δεν σεβεσαι το δικαιωμα μου να εκφραστω.

ε; ??? Σου δόθηκε άπειρες φορές, και το μόνο που έγινε ήταν να γίνουν ρημαδιό τα thread και άνω κάτω όλα.. Επιβάλεις δεν εκφράζεσαι

lydios11 είπε:
Εισαι αδαης στη διατροφη.

Τρωω καθε μερα 60% φρουτα ,κανα ξηρο καρπο και σαλατα με ντοματα,κρεμμυδι,λαδι και ψωμι.

Το αν είμαι αδαής άσε να το κρίνω εγώ καλύτερα..

Επίσης τρώω φρούτα και λαχανικά, δεν σημαίνει όμως πως δεν έχω ανάγκη το κρέας Οκ, συνέχισε την διατροφή που κάνεις και ζήσε με αυτή.. σε λίγα χρόνια θα καταταγείς και εσύ στο order των zombie :zombie: όπως και οι υπόλοιποι φρικαλέοι vegetarian φίλοι σου.

lydios11 είπε:
Στο γυμναστηριο βλεπω οτι παιρνω 0.3 κιλα την ΗΜΕΡΑ.

ΑΡΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗ .ΑΛΛΑ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.
Το original design ειναι οτι καλυτερο.
Και αυτο το φορουμ ολο και μας απομακρυνει απο αυτο.

Είπαμε.. κάνε ένα blog η forum δικό σου, και εκεί λέγε ότι θέλεις..
Μην πας να μας το παίξεις Chosen one, είναι ξεκάθαρο ότι παραπάνω από τα μισά που λες είναι παπαριές στη φάδο και θα πρέπει να το παραδεχτείς κάποια στιγμή.


lydios11 είπε:
Δυστυχως τα μακρια μαλλια ειναι Must για υγιες μαλλι.
Αν ζουσαμε σε πολιτισμους που εδιναν μεγαλυτερη βαση στη ζωη και σοτ μεταφυσικο,τα μαλλια εκει θεωρουνταν κεραιες και προεκταση του μυαλου που λαμβανει τα συμπαντικα κυματα.

Μάλιστα... ενδιαφέρον.. μήπως θα έπιαναν και wireless τζάμπα; :chinscratch

από ποιο άσυλο είπαμε το έσκασες;


lydios11 είπε:
Το μακρυ μαλλι ειναι υγιες μαλλι.Δεν σενταρει ευκολα.

Οσο πιο μακρια φευγουμε ,τοσο μεγαλυτερες συνεπειες θα εχουμε στη φυσικη μας ομορφια.

Ο ανθρωπος σαν κατεξοχην και αποδεδειγμενα φρουτοφαγο ζωο ,αν ακολοθουσε αυτο που ειναι ποτε δεν θα εχανε μιση τριχα παρα μονο εποχιακα στην αλλαγη του κυκλου ζωης των τριχων,

Τα έχεις κάνει αχταρμά.. ψάξε καλύτερα και δες τι κτήνος ήταν "κατεξοχήν" ο άνθρωπος...
 
Μπλουζα