ΚΟΝΤΟΖΥΓΩΝΕΙ ΑΡΑΓΕ Η ΩΡΑ?

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Sky Nik

New Member
Απ: ΚΟΝΤΟΖΥΓΩΝΕΙ ΑΡΑΓΕ Η ΩΡΑ?

To αναφέρει πεντακάθαρα , σε 5 χρόνια :D ;D :D ;)

Δεν βλέπω τον λόγο να ανησυχούμε άλλο !!!!!!!!!!!!!!
 

MANKAR

Active Member
Απ: ΚΟΝΤΟΖΥΓΩΝΕΙ ΑΡΑΓΕ Η ΩΡΑ?

φιλε koss1987 μπορεις να μας εξιγησεις τι λεει αυτο το site γιατι δεν καταλαβαινουμαι και πολλα!!!ευχαριστω!!!! :chinscratch :chinscratch :chinscratch :chinscratch
 

kos1987

New Member
Απ: ΚΟΝΤΟΖΥΓΩΝΕΙ ΑΡΑΓΕ Η ΩΡΑ?

MANKAR είπε:
φιλε koss1987 μπορεις να μας εξιγησεις τι λεει αυτο το site γιατι δεν καταλαβαινουμαι και πολλα!!!ευχαριστω!!!! :chinscratch :chinscratch :chinscratch :chinscratch

Λοιπον με απλα λογια: Αυτη η εταιρια συλλεγει βλαστοκυτταρα απο το σωμα μας που βρισκονται στο λιπωδη ιστο.Στη συνεχεια τα εγχυουν στο δερμα της κεφαλης και αυτα με καποιο τροπο ενεργοποιουν τα τριχοθυλακια και παραχουν τριχες για 3-5 χρονια,μετα αρχιζει παλι ο κατηφορος...Λενε οτι εχουν παρατηρησει οτι μειωνεται η τριχοπτωση απο ολο το κεφαλι και οχι μονο εκει που κανουν ενεσεις.ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ? Απο 8000-13000 $ για επεμβαση με ημερομηνια ληξης πιο μικρη και απο αυτη μιας κονσερβας...

Τωρα αν ειναι τα βλαστοκυτταρα ή καποια αλλη ουσια που βρισκεται στο λιπωδη ιστο (βλεπε προσφατο αρθρο "εμβολια κατα της φαλακρας") θα δειξει καθως τα αμερικανακια πειραματιζονται;)
 

MANKAR

Active Member
Απ: ΚΟΝΤΟΖΥΓΩΝΕΙ ΑΡΑΓΕ Η ΩΡΑ?

koss1987 πως μπορουν και ξερουν οτι 8α κρατισουν 3-5 χρονια ???εχουν κανει καποιο πειραμα σε καποιον αν8ρωπο???και αν εχουμαι εξελιξεις σε αυτο το 8εμα ποτε 8α το ξερουμαι??πολλα παιδια στο site 8ελουν να κανουν μεταμοσχευση, αμα ειναι ετσι να ενημερω8ουν ολοι ωστε να περιμενουμαι!!!!Ευχαριστω!!!!
 

kos1987

New Member
Απ: ΚΟΝΤΟΖΥΓΩΝΕΙ ΑΡΑΓΕ Η ΩΡΑ?

MANKAR είπε:
koss1987 πως μπορουν και ξερουν οτι 8α κρατισουν 3-5 χρονια ???εχουν κανει καποιο πειραμα σε καποιον αν8ρωπο???και αν εχουμαι εξελιξεις σε αυτο το 8εμα ποτε 8α το ξερουμαι??πολλα παιδια στο site 8ελουν να κανουν μεταμοσχευση, αμα ειναι ετσι να ενημερω8ουν ολοι ωστε να περιμενουμαι!!!!Ευχαριστω!!!!

Μην δημιουργειτε ελπιδες με βαση αυτα που σας πλασαρουν.Για παραδειγμα η συγκεκριμενη εταιρια εχει ως αποδειξη της θεραπειας της αυτη τη φωτο http://www.recoverup.com/en/hair-loss/hair-loss-treatment-case-studies.html . Ο καθενας μπορει να δει οτι στη δεξια φωτο το χτενισμα κανει τη διαφορα.ΑΝτε και να εβγαζες μαλλια αυτα επειδη ειναι ετσι και αλλλιως ευαισθητα στα ανδρογονα θα πεσουν.Λενε οτι απο την πειρα τους τοσο διαρκει ισως και πιο λιγο λογω στρεσσ...Απο αυτες τις "εξωτικες" θεραπειες που ακους, εχει λογικη μονο η κλωνοποιηση τριχοθυλακιων που προερχονται απο το πισω μερος της κεφαλης που ειναι ανθεκτικα στα ανδρογονα.Αλλα ποιος εξασφαλιζει οτι τα κυτταρα αυτα θα πολλαπλασιαζονται φυσιολογικα για μεγαλο χρονικο διαστημα? ΠΡΕΠΕΙ να μαθει ο κοσμος οτι τα πρωτα σταδια της δημιουργιας οργανων κατα την εμβρυογεννεση ειναι τα ποιο ευαισθητα οσο αφορα τα μικροπροβληματα που δημιουργουνται στο dna.Αυτα συσσωρευονται και με τη παροδο της ηλικιας και ειτε το εμβρυο πεθαινει, ειτε σε καποιο σταδιο της ζωης του εμφανιζει νεοπλασματικη νοσο. Οποτε κατα ποσο ειναι οι συνθηκες του εργα Ζστηριου σταθερες ωστε να προστατευσουν το dna απο μεταλλαξεις?Γι'αυτο λεμε εαν καποιος θελει οπωσδηποτε μαλλια στο κεφαλι του ας τα σταξει και παει να κανει 1ή2 μεταμοσχευσεις, κατα προτιμηση fue που κακα τα ψεματα ειναι καλυτερη απο strip, σε καποια κλινικη που εχει καλο ονομα εδω..και οχι στην tv.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

MANKAR

Active Member
Απ: ΚΟΝΤΟΖΥΓΩΝΕΙ ΑΡΑΓΕ Η ΩΡΑ?

koss1987 γιατι εισαι τοσο απαισιοδοξος και νομιζεις οτι τα ξερεις ολα???σε χαλαει δηλαδη να εχεις μαλλια για μια 5ετια full παρα να εισαι φαλακρος και να βολοδερνεις με μεταμοσχευσεις κοβοντας και δημιουργοντας ουλες στο κεφαλι σου!!!!πιο προτιμας απο τα δυο???εξαλου μη νομιζεις οτι η λυση ειναι περιπλοκη, μπορει να ειναι πολυ απλη!!!ας βγει και εσυ συνεχησε να κανεις μεταμοσχευσεις στις εταιρειες που τα ατομα μεσα εκει δηλονουν τριχολογοι( :D :D :D) και σε 8εωρουν ατομο περιορισμενης ευ8ηνης!!!!!!! :chinscratch :chinscratch
 

kos1987

New Member
Απ: ΚΟΝΤΟΖΥΓΩΝΕΙ ΑΡΑΓΕ Η ΩΡΑ?

MANKAR είπε:
koss1987 γιατι εισαι τοσο απαισιοδοξος και νομιζεις οτι τα ξερεις ολα???σε χαλαει δηλαδη να εχεις μαλλια για μια 5ετια full παρα να εισαι φαλακρος και να βολοδερνεις με μεταμοσχευσεις κοβοντας και δημιουργοντας ουλες στο κεφαλι σου!!!!πιο προτιμας απο τα δυο???εξαλου μη νομιζεις οτι η λυση ειναι περιπλοκη, μπορει να ειναι πολυ απλη!!!ας βγει και εσυ συνεχησε να κανεις μεταμοσχευσεις στις εταιρειες που τα ατομα μεσα εκει δηλονουν τριχολογοι( :D :D :D) και σε 8εωρουν ατομο περιορισμενης ευ8ηνης!!!!!!! :chinscratch :chinscratch

Ναι με χαλαει οταν κανω μια επεμβαση που η μεγιστη διαρκεια ειναι 5 χρονια(υπο ιδανικες συνθηκες παντα), οπως ισχυριζονται οι ιδιοι, ενω θα τους εχεις δωσει περιπου ενα δεκαχιλιαρο ευρω.Με τα ιδια λεφτα μπορεις να κανεις μια αξιοπρεπη επεμβαση fue που δεν αφηνει σημαδια ή ουλες και τα αποτελεσματα διαρκουν μαλλον, πολλα μα πολλα χρονια...
Κανεις δεν κανει τον ξερολα αλλα στην τελικη αυτο που αξιζει ειναι το αποτελεσμα.
 

MANKAR

Active Member
Απ: ΚΟΝΤΟΖΥΓΩΝΕΙ ΑΡΑΓΕ Η ΩΡΑ?

kos1987 είπε:
Ναι με χαλαει οταν κανω μια επεμβαση που η μεγιστη διαρκεια ειναι 5 χρονια(υπο ιδανικες συνθηκες παντα), οπως ισχυριζονται οι ιδιοι, ενω θα τους εχεις δωσει περιπου ενα δεκαχιλιαρο ευρω.Με τα ιδια λεφτα μπορεις να κανεις μια αξιοπρεπη επεμβαση fue που δεν αφηνει σημαδια ή ουλες και τα αποτελεσματα διαρκουν μαλλον, πολλα μα πολλα χρονια...
Κανεις δεν κανει τον ξερολα αλλα στην τελικη αυτο που αξιζει ειναι το αποτελεσμα.



ΑΝ εχεις καταλαβει πλεον αυτες οι με8οδοι μεταμοσχευσεις ειναι πλεον ξεπερασμενες πλεον δεν ειναι αξιοπηστες , και γιαυτο τον λογο πανε να βγαλουν κατι καλυτερο βλεπε π.χ. rooney και αλλοι πολλοι .καλυτερα 10.000 και να βγαλω νεα μαλλια για 5 χρονια παρα να δοσω 10.000 για να πανε τα πισω μαλλια μπροστα!!!!!!!!!και 8α σε αναγκαζουν να κανεις 2-3 τετοιες επεμβασεις!!!!!απο ελληνικη εταιρεια μην περιμενεις να δεισ καποιο εντυπωσιακο αποτελεσμα κυριαρχει η απατεωνια και εγω ημουν ενα τετοιο 8υμα οχι μεταμοσχευσης αλλα 8εραπεια βλαστοκυτταρων (η ιδια η απατη).Δεν σου κανω καποια επι8εση σε καταλαβενω αλλα ετσι πηστευω εγω και αλλοι πολλοι εδω μεσα!!!!
 

kos1987

New Member
Απ: ΚΟΝΤΟΖΥΓΩΝΕΙ ΑΡΑΓΕ Η ΩΡΑ?

ενταξει ο καθενας ελπιζει παντα για το καλυτερο.Τωρα καποιος norwood 5-6 με συνολικα 5000 Grafts ειναι υπερευχαριστιμενος αλλος με τα ιδιο δεν μπορει να κοιταχτει στον καθρεφτη.
Επειδη μου αρεσει να μιλαω με κραυγαλεα παραδειγματα.
τεχικη fue σε nw7 : http://www.hairlosshelp.com/forums/messageview.cfm?catid=67&threadid=95168&enterthread=y
Τεχνικη της recoverup(βλαστοκυτταρα): http://www.recoverup.com/en/hair-loss/hair-loss-treatment-case-studies.html

Ο καθενας ας βγαλει τα συμπερασματα του

Δεν καταλαβα τι θες να πεις με το παραδειγμα του rooney.Μπορεις να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενος?


sorry otherdude που ειμαι offtopic σε δικο σου θεμα αλλα αφου παει η κουβεντα εκει...
 

MANKAR

Active Member
Απ: ΚΟΝΤΟΖΥΓΩΝΕΙ ΑΡΑΓΕ Η ΩΡΑ?

kos1987 είπε:
ενταξει ο καθενας ελπιζει παντα για το καλυτερο.Τωρα καποιος norwood 5-6 με συνολικα 5000 Grafts ειναι υπερευχαριστιμενος αλλος με τα ιδιο δεν μπορει να κοιταχτει στον καθρεφτη.
Επειδη μου αρεσει να μιλαω με κραυγαλεα παραδειγματα.
τεχικη fue σε nw7 : http://www.hairlosshelp.com/forums/messageview.cfm?catid=67&threadid=95168&enterthread=y
Τεχνικη της recoverup(βλαστοκυτταρα): http://www.recoverup.com/en/hair-loss/hair-loss-treatment-case-studies.html

Ο καθενας ας βγαλει τα συμπερασματα του

Δεν καταλαβα τι θες να πεις με το παραδειγμα του rooney.Μπορεις να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενος?


sorry otherdude που ειμαι offtopic σε δικο σου θεμα αλλα αφου παει η κουβεντα εκει...



πηγενε στο 8εμα με τους celebrities και 8α καταλαβεις αυτο που σου λεω για τον rooney!!!!
 

kos1987

New Member
Απ: ΚΟΝΤΟΖΥΓΩΝΕΙ ΑΡΑΓΕ Η ΩΡΑ?

MANKAR είπε:
πηγενε στο 8εμα με τους celebrities και 8α καταλαβεις αυτο που σου λεω για τον rooney!!!!

Γιατι μιλας αινιγματικα?Τι εννοεις?
Το μονο που βρηκα εκει ειναι ενα βιντεακι που δειχνει τον rooney να ποναει κατα τη διαρκεια της διαδικασιας...
 

MANKAR

Active Member
Απ: ΚΟΝΤΟΖΥΓΩΝΕΙ ΑΡΑΓΕ Η ΩΡΑ?

kos1987 είπε:
Γιατι μιλας αινιγματικα?Τι εννοεις?
Το μονο που βρηκα εκει ειναι ενα βιντεακι που δειχνει τον rooney να ποναει κατα τη διαρκεια της διαδικασιας...



ολο το 8εμα επρεπε να διαβασεις , τα μεταμοσχευμενα μαλλια του rooney δεν επεσαν, σου λεει κατι αυτο???πηγαν να το καλυψουν με το να πουνε οτι ηταν πολυ τυχερος που δεν επεσαν και οτι συμβαινει μια στις 1000 πι8ανοτητες και αλλες βλακιες!!!!!
 

MANKAR

Active Member
Απ: ΚΟΝΤΟΖΥΓΩΝΕΙ ΑΡΑΓΕ Η ΩΡΑ?

MANKAR είπε:
ολο το 8εμα επρεπε να διαβασεις , τα μεταμοσχευμενα μαλλια του rooney δεν επεσαν, σου λεει κατι αυτο???πηγαν να το καλυψουν με το να πουνε οτι ηταν πολυ τυχερος που δεν επεσαν και οτι συμβαινει μια στις 1000 πι8ανοτητες και αλλες βλακιες!!!!!



Απ: Διασημοι/Celebrities
« Απάντηση #769 στις: Σεπτέμβριος 01, 2011, 06:31:49 μμ »

Παράθεση

Παράθεση από: bz στις Αύγουστος 31, 2011, 01:19:31 πμ
Περί Ρούνει , ιδού τι έγραψε ο ( εφευρέτης της FUE ) W. Rassman :

I have had some patients that had their tr*nspl*nted hair grow out very fast. I might see such growth in 2-3 months if every graft grew out immediately, but this is rare. I’m not Mr. Rooney’s surgeon, so I don’t have the benefit of examining his scalp. From the looks of the couple recent photos I’ve seen, styling and hair color have more to do with his new look than full growth does. I am sure he still has a way to go before complete growth is seen. Generally, it’ll take up to a year to see the final results from a hair tr*nspl*nt.

One of my reasonably bald cousins that I did a hair tr*nspl*nt for had full growth of 2 inch long hair in 4 months… so while every patient would like to see the immediate visual impact from the surgery, it’s the lucky few that see such speedy growth

Εγώ μετά απο όλα αυτά με τον Ρούνευ έχω αναθεωρήσει κατα πολύ τις απόψεις μου για τις μεταμοσχεύσεις γενικά... :chinscratch Δηλαδή ο dr. Rassman μας λέει οτι ο Ρούνευ ήταν ένας απο τους πολύ τυχερούς που τα μοσχεύματα επιασαν κατευθείαν χωρίς να πέσουν, και μάλιστα αναπτύχθηκαν και πολύ γρήγορα... :-\ Εμένα θα μου επιτρέψετε να αμφιβάλω... κάτι άλλο παίζει...

Παράθεση από: bz στις Αύγουστος 29, 2011, 11:19:47 μμ
Ποιό είναι αυτό το κόλπο που δίνει τέτοια ανάπτυξη ( όπως του Ρούνει ) από τους 2 1/2 ( ουσιαστικά ) μήνες ;;;;;; Είναι θέμα χρηματων ;Πήγε δηλαδή κανείς εδώ μέσα στον Χάσον , στον Μπισάνγκα , στην Κύπρο και εγώ δεν ξέρω που και του είπαν υπάρχει και αυτό το κολπάκι για να δείς τέλεια ανάπτυξη σε 2 μήνες και το δίνουμε με 10.000 ευρώ εξτρά ;

Κι εγώ αυτές τις απορίες έχω... :chinscratch
Μήπως μπορεί κάποιος να επικοινωνήσει με την κλινική του Ρούνευ και να τους κάνει αυτές τις ερωτήσεις? Θα βοηθούσε κάτι τέτοιο...
 
Μπλουζα