Ιδιοκατασκευή συσκευή LLLT για το σπίτι (Low Level Laser Therapy)

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
tasos είπε:
GOMI είπε:
taso, η ζώνη 1 με τη ζώνη 2, δεν είναι δύσκολο να διαχωριστεί με την συσκευή του ebay? Θέλω να πω ότι ίσως κάποια σημεία, ανάμεσα στις 2 ζώνες να τα βλέπει το laser 40 λεπτά.

σωστή παρατήρηση GOMI, αλλά κοιτάς στον καθρέφτη που το βάζεις (κρατάς νοητά σημάδια) και δεν έχεις μεγάλο πρόβλημα !

Αυτός δίνει κανένα σταντ μαζί ???

όχι, τίποτα και του το είπα αλλά μου έδειξε την δική του πατέντα που είχε συναρμολογήσει 3 μαζί...Δίχως να βρεθεί κάτι να το κρατάει αποκλείεται να παλεύεται για μια ώρα θεραπεία.
Επίσης taso, αυτό που δεν ξέρω είναι αν κάνει να συνδυαστεί με το εβδομαδιαίο ρολλερ όπως επίσης και με την detumescence που κάνω καθημερινά 40 λεπτά και ερεθίζει το δέρμα κατά πολύ.
Νομίζω ότι είναι too much


gregory86 είπε:
Gomi να σε ρωτησω!!
Ειχα επισκεφθει ενα γνωστο (ειδικα το τελευταιο καιρο) ινστιτουτο για τα μαλλια
και μου προτειναν να κανω θεραπεια με lazer και ετσι θα κερδιζα οπως μου ειπαν καθυστερηση
στην τριχοπτωση και καλυτερη ποιοτητα τριχας.
Μετα απο αυτο εγω εψαξα στο foroum και ειδα οτι προκειτε για απατη με κακους και αποτερους
σκοπους!!
Πιστευεις οτι το laser βοηθαει και αν ναι πως??

Ο φίλος tasos το έχει ψάξει καλύτερα με τα laser και νομίζω έχει αναφέρει στις πίσω σελίδες κάποια πράγματα και διαφορές με τα έξω laser.
Νομίζω ότι αν το laser έχει τις προδιαγραφές που πρέπει, κάτι μπορεί να κάνει, αλλά σίγουρα οικονομικά δεν αντέχεται για να κάνεις συνεδρίες σε ινστιτούτο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos

Active Member
GOMI, σε τι απόσταση απο το κεφάλι πρέπει να κρατάς την συσκευή του, τον ρώτησες ?

Τώρα που ξαναδιάβασα τις προδιαγραφές του φαίνεται καλό !!

Οι δίοδοι του δεν έχουν δεν εχουν ούτε το περίβλημα αλλά ούτε και φακό (όπως λανθασμένα νόμιζα) και εχει καλύτερη απόδοση σε output ενέργειας, + εχει και ανεμιστηράκι για να τα κρυώνει......γιατί όταν ζεσταίνονται οι δίοδοι, αυτό δεν είναι καθόλου καλό - χάνουν σε απόδοση !

Σε ανοιχτή πληγή όχι μήν το κάνεις, όταν αρχίζει και κλείνει η πληγή ναι βοηθάει να κλείσει πιο γρήγορα

Αν κάνεις ρόλλερ συνέχισε με αυτό μέχρι να δεις που σε πάει, ασε το laser !!!
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Όχι δεν τον ρώτησα, γιατί με είχε αποτρέψει ήδη χωρίς μινοξιδίλη. Ρολλερ + Detu θα συνεχίσω για αρκετό διάστημα μέχρι να δω αν βγάζουν πουθενά. Οπότε θα αφήσω το laser ως τελευταία επιλογή...thx
 

tasos

Active Member
GOMI είπε:
Όχι δεν τον ρώτησα, γιατί με είχε αποτρέψει ήδη χωρίς μινοξιδίλη. Ρολλερ + Detu θα συνεχίσω για αρκετό διάστημα μέχρι να δω αν βγάζουν πουθενά. Οπότε θα αφήσω το laser ως τελευταία επιλογή...thx

Αντί για Μινοξ μπορείς να βάλεις κάτι άλλο όπως τα 2 λάδια του Soralteno (Prirmose oil+ safflower ? )

Εγω μόνο φινα και σπίρο χωρίς μινοξ είχα πρόβλημα εδω και 3-4 χρόνια. Φίνα 1μγ το τελευταίο 8 μηνο και πάνω στο 6μηνο πήγαινα χειρότερα ακόμα και απο τότε που ήμουν στο 1/7 του προσκάρ......τους δύο τελευταίους μήνες χρησιμοποιώ Δαφνέλαιο κάθε μέρα (πρώτα το είχα εβδομάδα παρα εβδομάδα) και αναστένομαι !!

Αστο για μετά το laser !
 

poseidonas77

Well-Known Member
παιδια καλησπερα και χρονια πολλα σε οσους γιορταζαν χτες...
με αφορμη το βλακωδες ποστ του μαγκακου ποιο πανω θα ηθελα
να πω ενα μεγαλο respect στον φιλο gomi οπως και σε αλλα παιδια
που προσφερουν με τις γνωσεις τους στο φορουμ διοτι εγω προσωπικα εαν και δεν συμετεχω ενεργα στο φορουμ παρα μονο σαν επισκεπτης ηδη εχω αποκομισει αρκετα πραγματα...τελικα η ηληθιοτητα ειναι μεσα στο dna της κολοφαρας μας....
τελος θα ηθελα να πω για το φορουμ οτι πιστευω ειναι μια εγκυκλοπαιδια της τριχοπτωσης και μπραβο στους συντελεστες για την προσπαθεια οπως και τους χρηστες γιαυτο που προσφερουν....
sory για το oftopic αλλα εαν δεν τα εγραφα αυτα θα εσκαγα!!!!!
:dodgy:
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
tasos είπε:
GOMI είπε:
Όχι δεν τον ρώτησα, γιατί με είχε αποτρέψει ήδη χωρίς μινοξιδίλη. Ρολλερ + Detu θα συνεχίσω για αρκετό διάστημα μέχρι να δω αν βγάζουν πουθενά. Οπότε θα αφήσω το laser ως τελευταία επιλογή...thx

Αντί για Μινοξ μπορείς να βάλεις κάτι άλλο όπως τα 2 λάδια του Soralteno (καρδαμόξυλο και sunnflower ? )

Εγω μόνο φινα και σπίρο χωρίς μινοξ είχα πρόβλημα εδω και 3-4 χρόνια. Φίνα 1μγ το τελευταίο 8 μηνο και πάνω στο 6μηνο πήγαινα χειρότερα ακόμα και απο τότε που ήμουν στο 1/7 του προσκάρ......τους δύο τελευταίους μήνες χρησιμοποιώ Δαφνέλαιο κάθε μέρα (πρώτα το είχα εβδομάδα παρα εβδομάδα) και αναστένομαι !!

Αστο για μετά το laser !

Βλέπεις βελτίωση από το δαφνέλαιο?


poseidonas7 είπε:
παιδια καλησπερα και χρονια πολλα σε οσους γιορταζαν χτες...
με αφορμη το βλακωδες ποστ του μαγκακου ποιο πανω θα ηθελα
να πω ενα μεγαλο respect στον φιλο gomi οπως και σε αλλα παιδια
που προσφερουν με τις γνωσεις τους στο φορουμ διοτι εγω προσωπικα εαν και δεν συμετεχω ενεργα στο φορουμ παρα μονο σαν επισκεπτης ηδη εχω αποκομισει αρκετα πραγματα...τελικα η ηληθιοτητα ειναι μεσα στο dna της κολοφαρας μας....
τελος θα ηθελα να πω για το φορουμ οτι πιστευω ειναι μια εγκυκλοπαιδια της τριχοπτωσης και μπραβο στους συντελεστες για την προσπαθεια οπως και τους χρηστες γιαυτο που προσφερουν....
sory για το oftopic αλλα εαν δεν τα εγραφα αυτα θα εσκαγα!!!!!
:dodgy:

Να σαι καλά φίλε poseidona. Κάτι τέτοιους τους έχω κανονικά γραμμένους γιατί δεν έχουν τίποτα το αξιόλογο να πουν ως άνθρωποι.
Το μόνο που με τσαντίζει είναι πως πάρα πολλά μέλη, με τα οποία μιλάμε μέσω πμ και δοκιμάζουν διάφορα πράγματα, ντρέπονται να τα ποστάρουν γιατί φοβούνται κάτι τέτοιους καραγκιόζηδες μην τους κοροιδέψουν. Βλέπεις αν δεν είναι φιναστερίδη και μινοξιδίλη, θεωρείσαι αμόρφωτος.
Το έχω πει και άλλες φορές και το πιστεύω απόλυτα. Αν τυχόν βρεθεί κάτι που θα μπορεί ή να συντηρήσει ή να βοηθήσει σε επανέκφυση, θα είναι ΜΟΝΟ μετά από πειραματισμούς ορισμένων μελών και όχι μόνο στο δικό μας φόρουμ και σίγουρα έξω από τα συνηθισμένα.

Τις προάλλες διάβαζα στο facebook για τα βλαστοκύτταρα που είχαν αναρτήσει και ένα μέλος βγήκε και έγραψε ότι ελπίζει να μην λυθεί ποτέ το θέμα της φαλάκρας γιατί αυτός νιώθει ανώτερος ως άνθρωπος επειδή έχει μαλλιά απέναντι σε φαλακρούς.
Καταλαβαίνεις λοιπόν τι ζωα κομπλεξικοί υπάρχουν...
Τέλος off topic
 

tasos

Active Member
φίλε GOMI, ναι βλεπω βελτιωση !

Ο λόγος που μου εκανε να το δω πιο σοβαρά είναι αυτό το νήμα: http://www.hairlossgr.com/forum/thread-5361.html και ευχαριστώ στο παιδί που το άνοιξε αλλά και αυτοί που απαντήσαν στις απορίες μου !

Καθώς και σ'αυτούς που οδηγήσαν ώστε το νήμα να κλειδωθεί !

Απ'οτι κοίταξα και κάποιες παλιές σημειώσεις στο καραφλο-ημερολόγιο μου ακόμα και όταν χρησιμοποιούσα Saw Palmetto σε χάπι......προσθέτοντας Δαφνέλαιο είχα αρχίσει να βλέπω πραγματική βελτίωση !
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
tasos είπε:
φίλε GOMI, ναι βλεπω βελτιωση !

Ο λόγος που μου εκανε να το δω πιο σοβαρά είναι αυτό το νήμα: http://www.hairlossgr.com/forum/thread-5361.html και ευχαριστώ στο παιδί που το άνοιξε αλλά και αυτοί που απαντήσαν στις απορίες μου !

Καθώς και σ'αυτούς που οδηγήσαν ώστε το νήμα να κλειδωθεί !

Απ'οτι κοίταξα και κάποιες παλιές σημειώσεις στο καραφλο-ημερολόγιο μου ακόμα και όταν χρησιμοποιούσα Saw Palmetto σε χάπι......προσθέτοντας Δαφνέλαιο είχα αρχίσει να βλέπω πραγματική βελτίωση !

thx taso, είναι αυτά που έλεγα παραπάνω για τους έξυπνους...Αν θέλουν ο chs και ο kapa, ας το ξανα ανοίξουν το θέμα μιας και έχει ενδιαφέρον...


mimis giova είπε:
ωραια ρε τασσο τοτε γιατι δεν ανοιγετε νηματα με της θεραπειες π εοδατε αποτελεσματα??????

γιατί θα θεωρηθούν αμόρφωτοι
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
GOMI είπε:
thx taso, είναι αυτά που έλεγα παραπάνω για τους έξυπνους...Αν θέλουν ο chs και ο kapa, ας το ξανα ανοίξουν το θέμα μιας και έχει ενδιαφέρον...


mimis giova είπε:
ωραια ρε τασσο τοτε γιατι δεν ανοιγετε νηματα με της θεραπειες π εοδατε αποτελεσματα??????

γιατί θα θεωρηθούν αμόρφωτοι



το ανοιξα. http://www.hairlossgr.com/forum/thread-5361.html
ο επομενος που θα χλευασει θεραπεια θα φυγει μια και εξω απο το φορουμ και χωρις επιστροφη.
ειναι η δευτερη φορα που εχω επανεκφυση χωρις μινοξιδιλη,οποιος πιστευει οτι μονο 2 φαρμακα δουλευουν ειναι για κλωτσιες
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ωραίος kapa, thx

Taso αν θες πόσταρε στο συγκεκριμένο θέμα πως το χρησιμοποιείς, πόση ώρα κλπ...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
GOMI είπε:
Το μόνο που με τσαντίζει είναι πως πάρα πολλά μέλη, με τα οποία μιλάμε μέσω πμ και δοκιμάζουν διάφορα πράγματα, ντρέπονται να τα ποστάρουν γιατί φοβούνται κάτι τέτοιους καραγκιόζηδες μην τους κοροιδέψουν. Βλέπεις αν δεν είναι φιναστερίδη και μινοξιδίλη, θεωρείσαι αμόρφωτος.
Το έχω πει και άλλες φορές και το πιστεύω απόλυτα. Αν τυχόν βρεθεί κάτι που θα μπορεί ή να συντηρήσει ή να βοηθήσει σε επανέκφυση, θα είναι ΜΟΝΟ μετά από πειραματισμούς ορισμένων μελών και όχι μόνο στο δικό μας φόρουμ και σίγουρα έξω από τα συνηθισμένα.
αν ειδε καποιος κατι καλο με κατι ανεφερέ το εδω.οχι πιο μελος ηταν αλλα τι ειδε και με τι.
όσο εχουμε παρωπιδες δεν θα παμε ποτε μπροστα,θα συνεχισουμε να αναβουμε φωτιες με πετρες και να ζωγραφιζουμε βουβάλια στις σπηλιες.
φυσικα πρεπει ολοι να αναφερουν οτι ειδαν με καποια ουσια η μεθοδο.
ενα μελος που μου ειχε στειλει πμ ειδε πολυ γρηγορα αποτελεσματα με αυτο http://www.chemistdirect.co.uk/zinc-and-castor-oil-cream/prd-pe6
του ειπα να το κανει θεμα αλλα δεν ηθελε.
ποιος ειπε οτι μονο η μινοξ δινει regrowth?
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
kapa είπε:
GOMI είπε:
Το μόνο που με τσαντίζει είναι πως πάρα πολλά μέλη, με τα οποία μιλάμε μέσω πμ και δοκιμάζουν διάφορα πράγματα, ντρέπονται να τα ποστάρουν γιατί φοβούνται κάτι τέτοιους καραγκιόζηδες μην τους κοροιδέψουν. Βλέπεις αν δεν είναι φιναστερίδη και μινοξιδίλη, θεωρείσαι αμόρφωτος.
Το έχω πει και άλλες φορές και το πιστεύω απόλυτα. Αν τυχόν βρεθεί κάτι που θα μπορεί ή να συντηρήσει ή να βοηθήσει σε επανέκφυση, θα είναι ΜΟΝΟ μετά από πειραματισμούς ορισμένων μελών και όχι μόνο στο δικό μας φόρουμ και σίγουρα έξω από τα συνηθισμένα.
αν ειδε καποιος κατι καλο με κατι ανεφερέ το εδω.οχι πιο μελος ηταν αλλα τι ειδε και με τι.
όσο εχουμε παρωπιδες δεν θα παμε ποτε μπροστα,θα συνεχισουμε να αναβουμε φωτιες με πετρες και να ζωγραφιζουμε βουβάλια στις σπηλιες.
φυσικα πρεπει ολοι να αναφερουν οτι ειδαν με καποια ουσια η μεθοδο.
ενα μελος που μου ειχε στειλει πμ ειδε πολυ γρηγορα αποτελεσματα με αυτο http://www.chemistdirect.co.uk/zinc-and-castor-oil-cream/prd-pe6
του ειπα να το κανει θεμα αλλα δεν ηθελε.
ποιος ειπε οτι μονο η μινοξ δινει regrowth?

Το ένα αφορά τοπική κουερσετίνη και τα άλλα 2 αφορούν την detumescence, σύμφωνα με την οποία είδαν vellus hair να γίνονται terminal μόνο όταν και οι 2 μου ανέφεραν πως πιέζοντας έβγαζαν για κάποιο διάστημα ένα άσπρο υγρό.

Το θέμα όμως είναι πως θα πρέπει τα παιδιά να έχουν το θάρρος να ποστάρουν και να λένε λεπτομέρειες για όσους ενδιαφέρονται δίχως να σκέφτονται ότι θα μπουν οι έξυπνοι να τους κράξουν.

Προσωπικά δεν μου φαίνεται καθόλου λογικό κάποιος όντως να νοιάζεται για τα μαλλιά του αλλά από την άλλη να τρέχει να θάψει θέματα με βρισιές και ειρωνείες...άρα κάτι άλλο παίζεται, αλλά τέσπα.
 

tasos

Active Member
παιδιά, παρακαλώ κρατήστε το νήμα μου καθαρό μην το :couple LOL LOL LOL

εχουμε ξεφύγει λίγο απο το θέμα μας την LLLT !

στο οποίο είναι ένα παρεξηγημένο θέμα, θεωρώ ότι είναι μια καλή λύση και όχι απλά μια καλή θεραπεία, η οποία όπως προκύπτει,είναι ότι πρέπει να γίνει κάτω υπο ορισμένες συνθήκες και κανόνες !

ΠΑΡΑΚΑΛΩ, θα ήθελα αυτούς που εκαναν θεραπείες σε "κλινικες" μαλλιών και δεν είδαν αποτελέσματα.....να πούνε πόσο συχνά κάνανε τις θεραπείες κ.λ.π.

ευχαριστώ
 

tasos

Active Member
gregory86 είπε:
http://www.hairlossgr.com/forum/thread-178-page-2.html

http://www.hairlossgr.com/forum/thread-77-page-3.html


Εχει περασει καιρος ομως......

....τα ξέρω αυτα.
Παιδιά, το έκανα laser και είναι μια απάτη, αυτό δεν είναι απάντηση !

Μιλήστε με στοιχεία ρε παιδιά.

Εκανα σε αυτήν την κλινική (βάλτε τα αρχικά),

έκανα για τόσο διάστημα και 1 φορά το μήνα ή δύο φορές το μήνα κ.λ.π.

ευχαριστώ
 
Μπλουζα