Θεραπεια regaine

pardi21

New Member
Καλησπερα σε ολους.
Υστερα απο τριχοπτωση π παρατηρουσα,πηγα στον δερματολογο και υατερα απο καποιες ηπιες θεραπειες,μου συνεστησε να ξεκινησω ριγκειν. Μου ειπα να το βαζω μια φορα τη μερα.αρχισα περιπου ενα μηνα πριν.ιςως κτ λγτρο. Εχω τωρα 10 μερες-2 βδομαδες που πεφτουν παρα μα παρα πολλες τριχες. Και ειδικα απο την μπροστινη περιοχη τ κεφαλιου. Μιλαμε για πολλες. Και οκ διαβασα οτι ειναι φυσιολογικο στην αρχη. Αλλα αν ειναι να με αδειασει πρωτα,καλυτερα να μην την ειχα αρχισει!!τι λετε εσεις που ειστε πιο εμπειροι; Θα σταματησει;να ανησυχω;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Φιλε οντως ισχυει αυτο που λες.Πρεπει να παρατηρησεις τι τριχες χανεις.Αν χανεις αδυναμες τριχες ειναι απο την μινιξιδιλη,ολοι το παθαινουν.
 

arhs

Member
Pardi22 φιλε βαλε ενα dht blocker μην χάσεις πολύ έδαφος σαν και έμενα κ .. Όσο για το ριγκειν είναι φυσιολογικό και εγώ στην αρχή έτσι το είχα ...
 

pardi21

New Member
ΜΙΚΕΣ είπε:
Φιλε οντως ισχυει αυτο που λες.Πρεπει να παρατηρησεις τι τριχες χανεις.Αν χανεις αδυναμες τριχες ειναι απο την μινιξιδιλη,ολοι το παθαινουν.

και πως θα παρατηρησω τι τριχες ειναι;;
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
οι τριχες που πεφτουν οταν εχεις ΑΑ ειναι αδυναμες πιο λεπτες και πιο μικρες απο τις συνηθισμενες.
 

Sofos

New Member
Μια ερώτηση ρε παιδιά .γιατί και εγώ παίρνω το ίδιο φάρμακο αλλά δν μπορώ να βγάλω άκρη .Αν κάποιος έχεις άγχος τρομερό αυτό μπορεί να συντελεσει στην μείωση του πάχους της τρίχας ?αλλά μετά η τρίχα μπορεί να ξαναβγεί πιο χοντρή αν κάποιος δεν έχει ΑΑ.?
 

pardi21

New Member
arhs είπε:
Pardi22 φιλε βαλε ενα dht blocker μην χάσεις πολύ έδαφος σαν και έμενα κ .. Όσο για το ριγκειν είναι φυσιολογικό και εγώ στην αρχή έτσι το είχα ...

φυσιολογικο ειναι για ποσο χρονικο διαστημα; και μιλαμε για μικρη αυξηση ή μεγαλη;
 

BioMike

Member
Καλημερα παιδια ηθελα να ρωτησω κατι ,χρησιμοποιω μινοξ αφρο πρωι βραδυ,το πρωι πρεπει να λουστω για να ειναι καθαρο το κεφαλι και να εχει καλυτερη αποροφηση η μινοξ η δεν παιζει καποιο ρολο?
 

pardi21

New Member
BioMike είπε:
Καλημερα παιδια ηθελα να ρωτησω κατι ,χρησιμοποιω μινοξ αφρο πρωι βραδυ,το πρωι πρεπει να λουστω για να ειναι καθαρο το κεφαλι και να εχει καλυτερη αποροφηση η μινοξ η δεν παιζει καποιο ρολο?

δεν παιζει ρολο νομιζω.στεγνα μαλλια χρειαζεται νομιζω
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
BioMike είπε:
Καλημερα παιδια ηθελα να ρωτησω κατι ,χρησιμοποιω μινοξ αφρο πρωι βραδυ,το πρωι πρεπει να λουστω για να ειναι καθαρο το κεφαλι και να εχει καλυτερη αποροφηση η μινοξ η δεν παιζει καποιο ρολο?

Minox πάντα μετα το λούσιμο, αλλιώς κάνεις μια τρύπα στο νερό. Αυτο θα στο πει και ο δερματολόγος.
 

salonicam

New Member
Μετά την αρχική απώλεια μαλλιών από την μινοξυλίδη λογικά οι τρίχες που πέφτουν ξαναβγαίνουν πιο δυνατές...ε;

Σε πόσο καιρό περίπου (από την εμπειρία σας) μετά την 1η χρήση reagain θα ξαναδούμε τα μαλλιά τουλάχιστον όσα ήταν όταν αρχίσαμε και όχι λιγότερα;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

daidalus

Member
ισχυει αυτο που ειπωθηκε πριν ,οτι δηλαδη αν εφαρμοζεις μινοξ χωρις να εχεις λουστει ειναι σαν να μην κανεις τιποτα?εγω κανω εφαρμογη καθε πρωι μινοξ αλλα λουζομαι τα βραδια και οχι καθε βραδυ ,περιπου[/u] 3 φορες την εβδομαδα γιατι λογο δουλειας δεν γινεται να ειμαι συχνα λουσμενος....
 

jiger

New Member
δεν νομιζω να ισχυει κατι τετοιο...δηλαδη θα πρεπει να λουζεσαι 2φορες τη μερα πριν τις 2 εφαρμογες της μινοξιδιλης ;
 

Atermon

Member
Απλά με το λούσιμο καθαρίζει το δέρμα κι αυξάνεται η διαπερατότητα του για τη διείσδυση της μινοξιδίλης. Δεν είναι απαραίτητο όμως.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
[/quote]
καλο ειναι να εφαρμοζεται σε καθαρο δερμα.
ΚΑΙ ακομα καλυτερο καποιες φορες να εφαρμοζεται μετα την χρηση ρολερ.
 
Μπλουζα