Θεραπεια με φιναστεριδη

Billyme

New Member
Γεια σας. Μετα απο πολυ διαβασμα θα ηθελα να ξεκινησω με καποια θεραπεια πριν αποφασισω για μεταμοσχευση. Αυτα που δεν βρηκα διαβαζοντας ειναι:
1) η θεραπεια με φινα εχει περιορισμο ατην ηλικα δηλαδη ποτε μπορει καποιος να ξεκινησει; (Ειμαι 36)
2) Η φινα θα πρεπει να συνταγογραφηθει;
3) περα απο τις «μεγαλες» κλινικες υπαρχει καποιος που μπορει να μου προτινει καποιον γιατρο στην Κυπρο για να με εξετασει ωστε να δουμε επιλογες θεραπειας ετσι ωστε να αποφυγω προς το παρων την μεταμοσχευση;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Η φιναστερίδη ΔΕΝ έχει περιορισμό ηλικίας και δεν είναι απαραίτητο να συνταγογραφηθεί ( αν και θα ήταν καλό ) . Καλή αρχή αν αποφασίσεις να τη ξεκινήσεις :)
 

Billyme

New Member
Η φιναστερίδη ΔΕΝ έχει περιορισμό ηλικίας και δεν είναι απαραίτητο να συνταγογραφηθεί ( αν και θα ήταν καλό ) . Καλή αρχή αν αποφασίσεις να τη ξεκινήσεις :)
Ευχαριστω για την απαντηση. Αν την ξεκινησω ποσο καιρο θα κανει να δειξει αν λειτουργει;
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Ευχαριστω για την απαντηση. Αν την ξεκινησω ποσο καιρο θα κανει να δειξει αν λειτουργει;

Ορισμένους τους πιάνει ακόμα και στο τρίμηνο, το ασφαλέστερο όμως είναι μεταξύ εξάμηνου και χρόνου. Θέλει χρόνο και υπομονή. Σαν χρήστης και εγώ που οδεύω στον τρίτο μήνα το μόνο που μπορώ να σου πω είναι πως θα ησυχάσεις αν αρχίσεις να τη παίρνεις. Αναλαμβάνει αυτή για σένα. Δε θα χρειάζεται άγχος εκ μέρους σου.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Γεια σας. Μετα απο πολυ διαβασμα θα ηθελα να ξεκινησω με καποια θεραπεια πριν αποφασισω για μεταμοσχευση. Αυτα που δεν βρηκα διαβαζοντας ειναι:
1) η θεραπεια με φινα εχει περιορισμο ατην ηλικα δηλαδη ποτε μπορει καποιος να ξεκινησει; (Ειμαι 36)
2) Η φινα θα πρεπει να συνταγογραφηθει;
3) περα απο τις «μεγαλες» κλινικες υπαρχει καποιος που μπορει να μου προτινει καποιον γιατρο στην Κυπρο για να με εξετασει ωστε να δουμε επιλογες θεραπειας ετσι ωστε να αποφυγω προς το παρων την μεταμοσχευση;
Καλησπέρα φίλε μου και καλωσόρισες.
Είσαι από Κύπρο;
Χρειάζεσαι σίγουρα κάποιο εξειδικευμένο δερματολόγο για θεραπείες τριχόπτωσης, ώστε να μελετήσει την περίπτωση σου με τριχοριζόγραμμα, και να σου προτείνει θεραπεία.
 

Billyme

New Member
Καλησπέρα φίλε μου και καλωσόρισες.
Είσαι από Κύπρο;
Χρειάζεσαι σίγουρα κάποιο εξειδικευμένο δερματολόγο για θεραπείες τριχόπτωσης, ώστε να μελετήσει την περίπτωση σου με τριχοριζόγραμμα, και να σου προτείνει θεραπεία.
Ναι απο Κυπρο. Αν γνωριζει καποιος να μου προτινει θα το εκτιμουσα.
 
Μπλουζα