Θεραπεια-Νεος

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Stripar

Established Member
gianniskritikos είπε:
ειναι ντροπη και μονο stripar να λες τετοια πραγματα...Ο γενζ τον ενημεροσε οπως πρεπει και αντι να του πουμε και μπραβο που καθετε και ασχολητε θα τον βρησουμε? και δευτερον κακο ειναι που τα εγραψε ετσι?? και να μην ειναι γιατρος και μονο αυτα να ξερει εφοσων τα ξερει μαγκια του και τα λεει ετσι... διοτι ετσι το ατομο που τα διαβαζει καταλαβενει οτι δεν βγαινουν απο το στομα ενως αχρηστου... ο γενζ προσπαθει να βοηθησει το παιδι και εσυ τον προσβαλεις επηδει παει να κανει κατι καλο? αμα δεν θες να βοηθας κανεναν εσυ μην το κανεις τουλαχιστον ασε τους αλλους να βοηθανε οπως ξερουν

Είναι προφανές ότι ακαδημαικά είσαι κάτω του μέσου όρου όταν απο ένα τέτοιο κείμενο...βγάζεις τέτοια συμπεράσματα!.
Συνεπώς δέν θα μπώ στον κόπο να σσου απαντήσω στο κάθε τι που έγραψες , απλά επειδή δέν θα καταλάβεις ούτε σι άλλως!.
Όταν ωριμάσεις ξαναμιλάμε...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
baldy οι μαυροι κυκλοι που εμφανιζονται λογω μινοξιδιλης και μονο,με την διακοπη της εξαφανιζονται...
το χανεις περισσοτερα με την διακοπη της ειναι λογικο εχεις το γονιδιο και η εξελιξη της ραφλας ειναι προδιαγεγραμμενη στα γονιδια σου,οταν βαζεις κατι ασκεις μια αντιδραση στην δραση των γονιδιων για ραφλα..εαν σταματησεις δεν υπαρχει αντιδραση στην δραση της ραφλας οποτε θα χασεις και αυτα που θα ειχες χασει σε φυσιολογικη εξελιξη που οριζαν τα γονιδια σου..αλλ δεν τα χασες διοτι εκανες καποια θεραπεια..
και φινα να παρεις αμα την κοψεις μετα το τριμηνο φευγουν με την σέσουλα τα μαλλια..διοτι ξανα οργιαζει η dht

γιανναρε συμφωνω σε πολλα απο αυτα που ειπες..
απλα η φινα ειναι ενα ρισκο που παιρνεις αποφαση αν θα δοκιμασεις(καποιοι το παιρνουν αλλοι παλι οχι),απλα αν το κανει ο οποιοσδηποτε με γνωση οι πιθανοτητες να παθει σοβαρη ζημια ειναι λιγες(εξαιρω τις νευροορμονες δεν ξερουμαι αν ειναι αναστρεψιμη η βλαβη)απλα τετοια φαρμακα απαιτουν και λεφτα..δηλαδη για να τσεκαρεις προστατες ορχεις εξετασεις..για να τσεκαρεις ορμονες εξετασεις.. για να τσεκαρεις το σηκωτι..εξετασεις..αν μπορεις να τα κανεις αυτα εισαι κομπλε..το δυστυχες ειναι οταν δεν μπορεις,και κουμπωνεις φινα ας πουμε 6 χρονια και δεν ξερεις αν και τι εχει υποστει ο οργανισμος σου..
 

Stripar

Established Member
weznem είπε:
gianniskritikos είπε:
ειναι ντροπη και μονο stripar να λες τετοια πραγματα...Ο γενζ τον ενημεροσε οπως πρεπει και αντι να του πουμε και μπραβο που καθετε και ασχολητε θα τον βρησουμε? και δευτερον κακο ειναι που τα εγραψε ετσι?? και να μην ειναι γιατρος και μονο αυτα να ξερει εφοσων τα ξερει μαγκια του και τα λεει ετσι... διοτι ετσι το ατομο που τα διαβαζει καταλαβενει οτι δεν βγαινουν απο το στομα ενως αχρηστου... ο γενζ προσπαθει να βοηθησει το παιδι και εσυ τον προσβαλεις επηδει παει να κανει κατι καλο? αμα δεν θες να βοηθας κανεναν εσυ μην το κανεις τουλαχιστον ασε τους αλλους να βοηθανε οπως ξερουν

ευχαριστω για τα καλα σου λογια,φιλε,αλλα δεν πειραζει,παρεξηγηση θα ειναι λογικα,οποτε δεν τρεχει τιποτα,συμμαχοι ειμαστε ολοι εδω μεσα..ευχαριστω παντως..καλη καρδια και θα τα λυσουμε ολα!!

Δεν αμφισβήτησα την διάθεση να βοηθήσεις...είναι προφανές!
Παρότρηνα λιγάκι να ρίξεις τους τόνους και το ύφος...σε ένα καινούργιο μέλος του forum.
Μια στοιχειώδη ευγένεια και εγκράτεια δέν βλάπτει κανένα...επλίζω να συμφωνείς
 

gianniskritikos

New Member
φιλε εγραψα 18χιλιαδες μορια πανελινιες εχω περασει μαθηματικο και ερχεσε εσυ να μου πεις για το επιπεδο μου? οκ... μην μου δινεις σημασια οπως κανεις και στα μελοι που ζητανε βοηθια
 

weznem

Well-Known Member
Stripar είπε:
weznem είπε:
Δεν αμφισβήτησα την διάθεση να βοηθήσεις...είναι προφανές!
Παρότρηνα λιγάκι να ρίξεις τους τόνους και το ύφος...σε ένα καινούργιο μέλος του forum.
Μια στοιχειώδη ευγένεια και εγκράτεια δέν βλάπτει κανένα...επλίζω να συμφωνείς

δεν διαφωνω φιλε,απλα ο γραπτος λογος παρερμηνευεται πολλές φορες,διοτι ο τόνος η χροιά της φωνής, οι μορφασμοι του προσωπου οταν μιλαμε επηρεαζουν σε μια συζητηση,που μεσω μηνυματων απουσιαζει.. και παρεξηγουμαστε..
ωστοσο δεχομαι και συμφωνω σε αυτο που λες..αν θεωρησε ο φιλος οτι ημουν αναιδεις η οτι ετσι αισθανθηκε οτι τον προσβαλλω,μιας και αυτο στην ουσία μετραει,του ζηταω συγνωμη δεν το κανα με τέτοια προθεση..ολα καλα..
ο γιανναρος εχει δυσλεξια να ξερεις,και πολλες φορες αλλιως τα σκεφτεται τα πραγματα και αλλιως τα γραφει..
δεν εχει ποτε κακη προθεση μην το παρεξηγεις.. ολοι μαζι ειμαστε παιδια μην το ξεχναμε!!
 

petrospap

Active Member
Stripar είπε:
weznem είπε:
gianniskritikos είπε:
ειναι ντροπη και μονο stripar να λες τετοια πραγματα...Ο γενζ τον ενημεροσε οπως πρεπει και αντι να του πουμε και μπραβο που καθετε και ασχολητε θα τον βρησουμε? και δευτερον κακο ειναι που τα εγραψε ετσι?? και να μην ειναι γιατρος και μονο αυτα να ξερει εφοσων τα ξερει μαγκια του και τα λεει ετσι... διοτι ετσι το ατομο που τα διαβαζει καταλαβενει οτι δεν βγαινουν απο το στομα ενως αχρηστου... ο γενζ προσπαθει να βοηθησει το παιδι και εσυ τον προσβαλεις επηδει παει να κανει κατι καλο? αμα δεν θες να βοηθας κανεναν εσυ μην το κανεις τουλαχιστον ασε τους αλλους να βοηθανε οπως ξερουν

ευχαριστω για τα καλα σου λογια,φιλε,αλλα δεν πειραζει,παρεξηγηση θα ειναι λογικα,οποτε δεν τρεχει τιποτα,συμμαχοι ειμαστε ολοι εδω μεσα..ευχαριστω παντως..καλη καρδια και θα τα λυσουμε ολα!!

Δεν αμφισβήτησα την διάθεση να βοηθήσεις...είναι προφανές!
Παρότρηνα λιγάκι να ρίξεις τους τόνους και το ύφος...σε ένα καινούργιο μέλος του forum.
Μια στοιχειώδη ευγένεια και εγκράτεια δέν βλάπτει κανένα...επλίζω να συμφωνείς

δεν ενιωσα να μ επιτιθεται η κατι τετοιο..λογικο ειναι να υπαρχουν διαφορετικες αποψεις...ολοι να βοηθησουν θελουν και τους ευχαριστω...απλα λεω πως λογικο ειναι να θελω να δοκιμασω κατι το οποιο υπαρχει περιπτωση να μη με βγαλει παρενεργειες αντι του αλλου που ηδη μετα απο δοκιμη ξερω οτι με βγαζει...αν δω την παραμικρη διαφορα το σταματω και αυτο και παραταω το θεμα μεχρι να βγει κατι χωρις παρενεργειες..εγω ο ιδιος πιο πανω ειχα γραψει οτι δεν προτιθεμαι να παρω ρισκο για τη σεξουαλικη μου ζωη αλλα τοτε νομιζα οτι ηταν μονιμο κ δεν ηξερα οτι αν τη σταματησω η τεστοστερονη επανερχεται σε κανονικα επιπεδα..
 

weznem

Well-Known Member
gianniskritikos είπε:
φιλε εγραψα 18χιλιαδες μορια πανελινιες εχω περασει μαθηματικο και ερχεσε εσυ να μου πεις για το επιπεδο μου? οκ... μην μου δινεις σημασια οπως κανεις και στα μελοι που ζητανε βοηθια

γιαννη μου δινεις το βημα να πω μια θεση μου ως προς το ζητημα που θετεις το επιπεδο ανθρωπου,μυαλου που λεμε πολυ ανθρωποι..δεν εχει να κανει με οτι ειπες απλα με ερεθισες ην παρεξηγηθω..
δεν εχει σημασια το πτυχιο... υπαρχουν ανθρωποι νομικοι,γιατροι η οτιδηποτε αλλο,που στερουνται τα βασικα στους τροπους τους,λογω του <<εγω>> τους.. θεωρουν οτι δεν ειναι ισοι οι αλλοι και τους βλεπουν μειονεκτικα..
ενω υπαρχουν ανθρωποι που δεν σπουδασαν αλλα διαβασαν στην ζωη τυς παντως τυπου αρθρα η βιβλια και απο τον τροπο σκεψη τους αρα συνεπως με αυτα που λενε σε συζητησεις,κρινεις οτι εχεις πολλα να αναθεωρησεις η τουλαχιστον να τα επεξεργαστεις με το μυαλο σου..
ΟΛΟΙ οι ανθρωποι ειναι ισοι για εμενα..στην πραξη, δεν θα μιλησω υποτιμητικα σε εναν ανθρωπο που καθαριζει τα τζαμια στα φαναρια,επειδη με παιρνει,και θα αλλαξω τον τροπο συμπεριφορας μου σε εναν γιατρο επειδη εχει ενα η 10 πτυχια..δεν μετραω ετσι τους ανθρωπους..
αντιθετα εναν ανθρωπο που δεν ειχε την τυχη να κανει πολλασ τηνζωη του,πρεπει να τον δικαιολογουμε,για την οποια αγενη συμπεριφορα του..ενω τον εκαστοτε <<μορφωμενο>> η οποιαδηποτε αγενεια,δεν δικαιολογειτε απο εμενα και κρινετε σαφως αυστηροτερα..για ευνοητους λογους..
ξερω οτι στηνθεωρια ολοι συμφωνειτε μαζι μου..πραξη ομως λιγοι το κανουν δυστυχως..
ηταν ενας μεταναστης στα φαναρια σημερα μερα βροχερη στην πατρα,και καθαριζε τζαμια για 10 λεπτα..(ευρω)..
στεναχωρεθηκα πολυ και δακρυσα..(ειχε ενα προσωπο που φφαινοταν η αγνοτητα του η καλη καρδια του)γιατι να υπαρχουν ανθρωποι σε τετοια κατασταση στον κοσμο μας..γιατι να μην μπορω να του κανω την ζωη καλυτερη?σκεφτομαι οτι στην παροδο τον χρονων η μορφωση δεν συντελεσε στην καλυτερη ποιοτητα συμπεριφορων-τροπων εκφρασεως και σκεψης αλλα το αντιθετο γινονται συνεχως χειροτερα πραγματα..πολεμοι-εξαθλιωνουν χωρες-πειραματα σε θεωρητικα τριττες χωρες αρα ασημαντες απωλειες ετσι θεωρουνται οι ανθρωπινες ψυχες απο καποιους.. η μορφωση της ψυχης ειναι ποιο σημαντικο τελικα απο την μορφωση του μυαλου...διοτι αν μορφωθει η ψυχη θεωρω οτι θα μορφωθει και το μυαλο καλυτερα..
 

gianniskritikos

New Member
ενοιτε αλλα απαντησα σε αυτο που μου ειπε...ο οποιος μου μιλισε για ακαδιμιακο επιπεδο ετσι....το οτι καποιος διαβασε και περασε η οτι ειναι τυχερος και επεσαν τα θεματα που ηξερε καλυτερα η το οτιδιποτε δεν λεει κατι ουτε ποτε δεν εχω παει σε καποιον που δεν εγραψε 10 να του το παιξω καποιος.... δεν ειμαι αυτης της αποψης απλα απανταω σε αυτο που μου ειπε οι σπουδες δεν κανουν τον ανθρωπο ... επησεις οι εμπειριες μετρανε... τελως παντων απλα μου τι βαρεσε ετσι οπως μου την ειπε..
 

Stripar

Established Member
Και καλά έκανα γιατί άν εσύ έχεις περάσει στο μαθηματικό...και νομίζεις ότι τα ξέρεις όλα...δηλ. διαβάζεις ένα κείμενο και αντί να δώσεις τα του καίσαρα στον καίσαρα κάνεις το αντίθετο...μάλλον τυχαίο είναι και εκεί που είσαι.
Στην θέση σου θα ανησυχούσα γιατί ένα μέλος όπως ο Stripar λέει "όταν ωριμάσεις ξαναμιλάμε" απα πού και ως πού ξέρει ότι είμαι νέος?.
Και θα σου απαντήσω ότι είναι προφανές ότι είσαι πιτσιρικάς , απο το επίπεδο και τον τρόπο που βλέπεις τα πράγματα(κέιμενα).

Οσον αφορά την βοήθειά μου στο συγκεκριμένο άτομο ήταν μικρή αλλά ουσιαστική!.
Βλέπεις παρόλο που κατέχω πανεπιστημιακό τίτλο , με δύο μεταπτυχιακά και μιλάω και τρείς γλώσσες προσπαθώ να είμαι ταπεινός και αν μήν τι άλλο προσπαθώ να κρατάω χαμηλούς τόνους.
Σε αντίθεση με άλλους που δεν ξέρουν που πάν τα τέσσερα και κατα τα άλλα κάνουν υποδείξεις

Αυτά...και δεν ξαναρίχνω το επίπεδό μου και να ξανασχοληθώ μαζί σου...δεν αξίζεις το χρόνο μου!
 

gianniskritikos

New Member
κοιτα φιλε εγω δεν σε εθηξα αντιθετως εσυ το εκανες με προσβαλες... τγω δεν το επεξα εξυπνος για τις γνωσεις μου που οντως δεν ειναι τιποτα οι γνωσεις μου.. απλα λεγοντας οτι ανηκο κατω απο το μεσω ορο για την ηλικια μου 20 χρονων ειμαι αρκετα καλα στο επιπεδο μου οταν οριμασω να σου μιλισω... απλα απαντησα στην προσβολη που μου ερηξες... δεν πηγα να σου πω οτι ειμαι ανωτερος σου και οταν λεω ερχεσε εσυ να μου πεις για το επιπεδο μου δεν ειναι οτι το λεω με υφος που σε μειωνει αλλα λεω γενικα εσυ ερχεσε να μου πεις που δεν ξερειε τιποτα για μενα ... σινγχαριτιρια για τα πτηχια σου... επρεπε να περασεις σ εκαμια σχωλη με κοινωνιολογια να μαθης να φερεσαι διοτι την εχεις δει πολυ ψηλα εσυ και το επιπεδο σου... στον δρομο που θα περπατας αν σου μιλανε λεγε τους πτυχιο πρωτα αλλιως συζητηση δεν κανω μαζι σου.. ετσι παει... ειδες τον wenz να παει να πει κατι και αμεσως σκευτεσε που παει αυτος μορε χωρις τα δικα μου τα πτυχια το μυρμιγκι... ποιος την ειδε γιατρος... ωραιες αποψεις εχεις να τις χερεσε μην μπεις στον κοπο να απαντησεις γιατι ειμαι ανωριμος γιαυτο... μην πεσει το επιπεδο σου το τεραστιο κοιτα τα πτυχια σου και ασε εδω τα ατομα να πρωσπαθουνε να αληλοβοηθιουντε με το χαμιλο τους επιπεδο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
Stripar είπε:
Όποιος κατάλαβε - κατάλαβε!
Εσύ πάντως δέν...
ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!

ηρεμια παιδια...χαλαρωστε μπορουμε να διαφωνουμε ομορφα..
καλω ειναι να διαφωνουμε με επιχειρηματα διοτι μπορει να οδηγηθουμε σε κατι που μονοι μας δεν θα ειχαμε σκεφθει διοτι δεν το αναζητησαμε περισσοτερο....
ισως να μουν και γω οπως λεει ο φιλος stripar ποιο αποτομος οποτε ας το αφησουμε εκει..εν μερει εχει δικιο τα γραφομενα μου θα μπορουσαν να θεωρηθουν αλλαζονικα δεν ειναι στο μυαλο μου ο αλλος,να αντιληφθει αυτο που σκεφτομαι εγω..οποτε απο εμενα ξεκινησε η παρεξηγηση παιδια,δεν τρεχει τιποτα,ηρεμια..μην αρπάζεστε ηρεμια..μπας και βγει καμια τριχα!! :fish1
stipar αντιλαμβανομαι τον ειρμό της σκέψης σου αλλα θα μπορουσες να τοποθετηθεις ποιο κομψα αν ησουν ποιο ηρεμος θεωρω..
χαρας το κουραγιο σου αν γνωριζεις 3 γλωσσες.. παντα ειχα την απορια ποσο δυσκολο ειναι να μπερδευτεις με τις διαφορετικες γραμματικες που εχουν καποιες ξενες γλωσσες,τελικα ειναι ευκολο η δύσκολο κατα την γνωμη σου??
 

weznem

Well-Known Member
baldy είπε:
γιαννη απορω πως εγραψες 18 με τετοια ορθογραφια.Εγω εγραψα πανω απο 18 lol νικησα.
ο γιαννης εχει δυσλεξια μην κανουμε χτυπηματα κατω απο την μεση,δεν δειχνει ηθος αυτο..

το ξερω οτι μαλλον δεν το ξερες και γι αυτο το λεω γενικα..μην νομιζεις κατι αλλο..

ο καθε ανθρωπος ειναι καλος σε κατι..η επιτυχια ειναι να το βρεις και να προσπαθησεις γι αυτο...... αν το βρεις ειναι ευλογία,καποιοι δουλευουν σε εργασιες που δεν τους κανουν ευτυχισμενους και αυτο ειναι ασχημο..ενω αν βρεις απο νωρις που εχεις κλιση εχεις ολες τις πιθανοτητες μαζι σου..να συνδυασεις χομπυ-εργασια..
 

baldy

Member
Πισω στο θεμα τωρα.Weznem αλλο ηθελα να πω οτι αν σταματησεις μινοξιδιλη θα σου τα ριξει πιο γρηγορα.παραδειγμα αν εσυ κανεις θεραπεια 1 χρονο και σταματας,χανεις αυτα που κερδισες αυτα που θα εχανες μεχρι τωρα και αλλα που τα κρατουσε η μινοξ και ισως να τα εχανες αργοτερα,για αυτο λενε οτι στο τελος μπορεις να κανεις μεγαλυτερο κακο παρα καλο.Επισης ουτε οι επιστημονες δεν ξερουν την ακριβη δραση και το τι θα χασω ακριβως δεν ξερω αν θα το χανα


δεν ξερω κατι απλα λεω


γιαατι ακους περιπτωσεις στο ιντερνετ
 

Stripar

Established Member
@weznem ...χαίρομαι για την ποιοτητά σου σαν άνθρωπος και για την αντικειμενικότητά σου...σπανίζει μήν το χάσεις!
Θα επιδιώξω και εγώ να αλλάξω την συζήτηση μιας και ο στόχος ολονών είναι κοινός!

Είναι πολύ δύσκολο να τις μάθεις για τους λόγους που αναφέρεις , ακόμα περισσότερο να τις πληρώσεις...το δυσκολότερο όμως είναι να συντηρήσεις στην πάροδο του χρόνου τις γνώσεις αυτές μιάς και ότι δεν χρησιμοποιείς αργά ή γρήγορα το ξεχνάς.
Πάντως προσωπικά δέν μετάνιωσα ποτέ για τα λεφτά και τον χρόνο που δαπάνισα.Με βοήθησαν πολύ στα ταξίδια μου ανά τον κόσμο , το βιογραφικό μου είναι πολύ βαρύ...και τον τελευταίο χρόνο που σκέφτομαι την Διεθνή Αγορά (Εξωτερικό) είμαι πιο ευέλικτος απο τον ανταγωνισμό και πιθανολογώ και πιο καλοπληρωμένος.

Και όπως λεέι και ένα παλιό γνωμικό : μάθε τέχνη και άστην , και όταν πεινάσεις πιάστην

Και άν είσαι νέος σκέψου...το καλοκαιράκι τι γκομενάκια θα βγάζεις , ειδικά άν μιλάς την γλώσσα τους peace of cake.

Απο όποια πλευρά και να το ποιάσεις αξίζει!
 

gianniskritikos

New Member
baldy δεν θα πω πολα αλα εσυ δεν ξερω το λογο που το κανεις μου επιτηθεσε απο την ωρα που μπηκες εδω μεσα μακαρι να κανω λαθως οσο για την ερωτηση που εκανες δεν ειμαι σιγουρος να σου απαντησω αλλα νομιζω οτι δεν ισχυει αυτο οταν την κοψης θα φτασεις γιακαποιο διαστημα σε χειροτερο σημειο απο οτι θα εισουν χωρις αυτη μετα επανερχεσε στο σημειο που θα εισουν αν δεν επερνες ποτε μινοχ.. το αλλο που ειχα παντα απορια αν ξερει κανεις... απο καποιον εδωμεσα ειχα ακουσει για το οτι η μινοχ εχει σχεση με προλακτηνες που οταν ανεβενουν τοτε επειρεαζοντε τα τριχοθηλακια στην ΔΗΤ αν δεν κανω λαθως νομιζω και αυτο ειχε αναφερθει καπου.. αν ισχυει αυτο τοτε μπορει η μινοχ χωρις να ειμαι σιγουρος γιαυτο και ρωταω αμα εχει σχεσει με τις προλακτυνες να δημιουργει προβλημα εκει που δεν υπαρχει παιζει αυτο?δηλαδει αν καποιος δεν εχει θεμ αμε ΑΑ η μινοχ να του προκαλεσει κατι τετοιο ενοω....
 

baldy

Member
εγω εχω ακουσει οτι επηρρεαζει τη συνθεση του κολλαγονου και για αυτο σε μεγαλωνει,το κολλαγονο κραταει την επιδερμιδα νεα.Οποτε θα εχεις και φαλακρα και ρυτιδες υπεροχα!Δεν εχω κατι μαζι σου γιαννη
 

weznem

Well-Known Member
Stripar είπε:
@weznem ...χαίρομαι για την ποιοτητά σου σαν άνθρωπος και για την αντικειμενικότητά σου...σπανίζει μήν το χάσεις!
Θα επιδιώξω και εγώ να αλλάξω την συζήτηση μιας και ο στόχος ολονών είναι κοινός!

Είναι πολύ δύσκολο να τις μάθεις για τους λόγους που αναφέρεις , ακόμα περισσότερο να τις πληρώσεις...το δυσκολότερο όμως είναι να συντηρήσεις στην πάροδο του χρόνου τις γνώσεις αυτές μιάς και ότι δεν χρησιμοποιείς αργά ή γρήγορα το ξεχνάς.
Πάντως προσωπικά δέν μετάνιωσα ποτέ για τα λεφτά και τον χρόνο που δαπάνισα.Με βοήθησαν πολύ στα ταξίδια μου ανά τον κόσμο , το βιογραφικό μου είναι πολύ βαρύ...και τον τελευταίο χρόνο που σκέφτομαι την Διεθνή Αγορά (Εξωτερικό) είμαι πιο ευέλικτος απο τον ανταγωνισμό και πιθανολογώ και πιο καλοπληρωμένος.

Και όπως λεέι και ένα παλιό γνωμικό : μάθε τέχνη και άστην , και όταν πεινάσεις πιάστην

Και άν είσαι νέος σκέψου...το καλοκαιράκι τι γκομενάκια θα βγάζεις , ειδικά άν μιλάς την γλώσσα τους peace of cake.

Απο όποια πλευρά και να το ποιάσεις αξίζει!

σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια..προσπαθώ να βελτιώνομαι σαν άνθρωπος,να μαθαίνω απο τα λάθη μου,και οσο μπορω να μην πληγωνω ανθρωπους με τις βλακειες που λεω οταν ειμαι θυμωμενος..εχω την εντυπωση οτι οταν νευριαζω η γλωσσα μου τρεχει πιο γρηγορα απο το μυαλο μου,λεω πραγματα διχως να τα πολυσκεφτω,ναι ειμαι σιγουρος γι αυτο...το ερωτημα ειναι γιατι??αυτο δεν το εχω εντοπισει ακομα τολμω να πω,εγωϊσμος?? αλλαζονικός γινομαι τετοιες στιγμες μαλλον αυτο ειναι..αν εχει κανεις αποψη επι του θέματος θα με ενδιέφερε..λεω κατι χοντραδες και δεν μου αρεσει..στεναχωριεμαι μετα και λεω παλι μαλακια εκανες ανδρεα.. σορρυ που ξεφυγα λιγο!!

εχει δικιο αν δεν τα μιλας ειναι φυσικο να χασεις την αμεσοτητα που ειχες με την ξενη γλωσσα..ειναι ωραιο να γνωριζεις αλλους ανθρωπους,να αντιλαμβανεσε την διαφορετικοτητα των ανθρωπων,των λαων,των εθυμων,ανοιγουν οι οριζοντες της σκεψης σου θεωρω..χαιρομαι για εσενα ειλικρινα φιλε σου ευχομαι τα καλυτερα και σε εσενα και σε ολους μας,αληθεια..
αν επιτρεπετε θα ηθελα να μου πεις τι σπουδασες,με τη ασχολείσαι..
νεος ειμαι 25 αν και εχω μια κριση ηλικιας..σκεφτομαι οτι γινομαι 30 και δεν εχω καταφερει τιποτα,αλλα αυτο ειναι αλλη ιστορια..


baldy είπε:
Πισω στο θεμα τωρα.Weznem αλλο ηθελα να πω οτι αν σταματησεις μινοξιδιλη θα σου τα ριξει πιο γρηγορα.παραδειγμα αν εσυ κανεις θεραπεια 1 χρονο και σταματας,χανεις αυτα που κερδισες αυτα που θα εχανες μεχρι τωρα και αλλα που τα κρατουσε η μινοξ και ισως να τα εχανες αργοτερα,για αυτο λενε οτι στο τελος μπορεις να κανεις μεγαλυτερο κακο παρα καλο.Επισης ουτε οι επιστημονες δεν ξερουν την ακριβη δραση και το τι θα χασω ακριβως δεν ξερω αν θα το χανα


δεν ξερω κατι απλα λεω


γιαατι ακους περιπτωσεις στο ιντερνετ


τι να σου πω δεν το πολυπιστευω οτι θα πεσουν αλλες που θα επεφταν αργοτερα,αλλα σιγουρος δεν ειμαι,αλλα αυτο ειναι ευκολο σαν πειραμμα αν το επιθυμείς.. ψεκασε για 6 μηνες μια περιοχη που δεν εχεις αραίωση ακόμα επάνω στο κεφαλι και έπειτα μην ξαναβάλεις...
 

petrospap

Active Member
btw παιδια θελω να ρωτησω κατι...εχω πολυ φαγουρα στο κεφαλι μου..και οι πολλες τριχες που πεφτουν εχουν στο κατω μερος ενα ασπρο πραγμα..δεν ειναι ομως ασπρο μπιλακι αλλα μοιαζει πιο πολυ κυλινδρικο γυρω απο την τριχα και σε μηκος ειναι περιπου 1 χιλιοστο....μερικες φορες απο αυτο το ασπρο πραγμα τυλιγει 2 τριχες μαζι...επειδη δεν γνωριζω απο αυτα υπαρχει περιπτωση να πεφτουν/βγαινουν τα τριχοθυλακια η ριζες η οπως λεγονται?? και οι τριχες να μην ξαναβγουν ποτε...επαναλαμβανω οτι δεν ειναι αυτο το ασπρο μπαλακι ( πολλες φορες πιο παλλια οταν δεν ειχα προβλημα οι τριχες ειχαν ασπρο μπαλακι αλλα αυτο π λεω τωρα ειναι διαφορετικο)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα