Θεραπεία τύπου 'smp' στην κλινική 'd*i αθηνών'

Δημητρης38

Active Member
Υπαρχει και το θεμα του ασπρισματος.
Οταν ασπρισει καποιος πολυ ,δεν θα φαινονται ''κάπως'' οι μαυρες τελιτσες?

Νομιζω πως εγραψε οτι η συγκεκριμενη επεμβαση εχει χρονικο οριζοντα 5-10 χρονια.
Εκτος και αν εννοεις να "ασπρισει" μεσα σε αυτα τα 5-10 χρονια οποτε ευλογη η απορια σου !!
Κορφου στις ουλες / στριπ...αν ξυρισω το κεφαλι μου και κανω την συγκεκριμενη επεμβαση..θα εχω καλο αποτελεσμα πιστευεις?

Εχω θεμα με τις ουλες απο τις προηγουμενες επεμβασεις (strip) που εκανα βρε φιλε και προσανατολιζομαι στο "smp" για να τις "κρυψω" !!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Corfu Rider

Active Member
Το ξέρω, και γιαυτό ρώτησα και για εσένα..
Ο γιατρός Στάθης, μου φάνηκε πολύ ειλικρινής.. είπε ότι δεν γίνεται κάποιο θαύμα για να εξαλειφθεί το scar, αλλά θα κάνουν αυτοί την καταλληλότερη τεχνική (pattern) σαν σύστημα πλέγματος από ότι συμπεραίνω, για να 'εναρμονιστεί' το δέρμα, η ουλή, και το smp σαν ένα οπτικό αποτέλεσμα που δεν θα ξεχωρίζει κάποια παράμετρος.. κάτι τέτοιο μου είχε πει και ο γιατρός που μου έκανε το smp..
Και σου το γράφω ειλικρινά, γιατί αντιλαμβάνομαι αρκετά γνωρίσματα στους ανθρώπους -όπως επίσης και ότι θέλω να είμαι έντιμος και σωστός σε ανθρώπους που θέλουν να μάθουν και να κατατοπιστούν- ότι αποκόμισα ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ εμπειρία από την κλινική. Μου αρέσει πολύ η εκτίμηση και η ειλικρίνεια.. δεν γνωρίζω εάν κάνουν καλές ή άψογες μμ, η εάν υπολείπονται αρκετά από την κορυφαία κλινική (HTC- σύμφωνα με αυτά που έχω διαβάσει εδώ) αλλά η άποψη μου είναι ότι είναι εντάξει άτομα εκεί που πήγα και στην λέω με όλη την αλήθεια..
Εγώ θα σε συμβούλευα να περνούσες από εκεί -εάν μένεις κοντά- και να τους δείξεις τις ουλές.. και θα σου εξηγήσουν με το 'νι και με το σίγμα' όλα τα μυστικά [όπως έκαναν και σε εμένα, που τους 'ζάλισα-τρέλανα' με τις ερωτήσεις]..
Πιστεύω ότι το smp είναι το μέλλον σαν εναλλακτική μέθοδο, ή ακόμα και ως συμπληρωματική της μμ..
Και εύχομαι να πετύχεις και να έχεις άριστο αποτέλεσμα εάν το επιλέξεις))
 

Δημητρης38

Active Member
Το ξέρω, και γιαυτό ρώτησα και για εσένα..
Ο γιατρός Στάθης, μου φάνηκε πολύ ειλικρινής.. είπε ότι δεν γίνεται κάποιο θαύμα για να εξαλειφθεί το scar, αλλά θα κάνουν αυτοί την καταλληλότερη τεχνική (pattern) σαν σύστημα πλέγματος από ότι συμπεραίνω, για να 'εναρμονιστεί' το δέρμα, η ουλή, και το smp σαν ένα οπτικό αποτέλεσμα που δεν θα ξεχωρίζει κάποια παράμετρος.. κάτι τέτοιο μου είχε πει και ο γιατρός που μου έκανε το smp..
Και σου το γράφω ειλικρινά, γιατί αντιλαμβάνομαι αρκετά γνωρίσματα στους ανθρώπους -όπως επίσης και ότι θέλω να είμαι έντιμος και σωστός σε ανθρώπους που θέλουν να μάθουν και να κατατοπιστούν- ότι αποκόμισα ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ εμπειρία από την κλινική. Μου αρέσει πολύ η εκτίμηση και η ειλικρίνεια.. δεν γνωρίζω εάν κάνουν καλές ή άψογες μμ, η εάν υπολείπονται αρκετά από την κορυφαία κλινική (HTC- σύμφωνα με αυτά που έχω διαβάσει εδώ) αλλά η άποψη μου είναι ότι είναι εντάξει άτομα εκεί που πήγα και στην λέω με όλη την αλήθεια..
Εγώ θα σε συμβούλευα να περνούσες από εκεί -εάν μένεις κοντά- και να τους δείξεις τις ουλές.. και θα σου εξηγήσουν με το 'νι και με το σίγμα' όλα τα μυστικά [όπως έκαναν και σε εμένα, που τους 'ζάλισα-τρέλανα' με τις ερωτήσεις]..
Πιστεύω ότι το smp είναι το μέλλον σαν εναλλακτική μέθοδο, ή ακόμα και ως συμπληρωματική της μμ..
Και εύχομαι να πετύχεις και να έχεις άριστο αποτέλεσμα εάν το επιλέξεις))

Εσυ τους ζαλισες για να βοηθησεις εμας με τις πολυτιμες πληροφοριες σου και αυτο ειναι προς τιμην σου.
Θα ηθελα να δω σε φωτογραφιες το τελικο αποτελεσμα απο την επεμβαση που εκανες οπως σου εγραψε και ο gomi
Απο την στιγμη που εσυ εισαι ικανοποιημενος φανταζομαι οτι και το αποτελεσμα θα δικαιωνει την επιλογη σου
Στην ιστοσελιδα της η D*I δυστυχως δεν εχει αναρτησει φωτογραφιες με αναλογα περιστατικα..
φανταζομαι στο μελλον θα το κανει γιατι πολυ κοσμος σκεφτεται να στραφει στις smp επεμβασεις
 

Corfu Rider

Active Member
Ναι, θα αναρτήσω αύριο. από το smartphone όμως..
εγώ χάρηκα, ξέρεις γιατί? όταν πήγαινα γυμναστήριο και μετά στέγνωνα λίγο τα μαλλιά με το μηχάνημα,
μου 'την έδινε' που έβλεπα τα βρεγμένα μαλλιά με τον αέρα κόντρα, να 'αποκαλύπτουν' κάποια κενά ανάμεσα..
τώρα, τις τελευταίες 3 ημέρες (που επετράπη επιτέλους να λουστώ) όταν κάνω το ίδιο πράγμα στο γυμναστήριο,
ΔΕΝ διακρίνω τα κενά, και αυτό μου έχει δώσει ένα χαμόγελο ικανοποίησης))
Για αυτό και περίμενα και εγώ να το δω 2-3 φορές, και χάρηκα επιτέλους))
Τώρα, ανυπομονώ να κάνω και την μμ στα πλάγια, και να είμαι 'κομπλέ'))
Και πιστεύω ότι θα μου κάνουν και καλή τιμή, γιατί έκανα smp, και γιατί δεν χρειάζομαι και πολλές τρίχες/ρίζες..
(αν και ένας γιατρός στην κλινική, μου είπε ότι στην συγκεκριμένη περιοχή, που προεξέχει προς το πλάγιο του μετώπου, τοποθετούν τρίχα-ρίζα [όχι δηλ. ρίζα με πολλές τρίχες]). Άρα, 1000 ρίζες=1000 τρίχες να υποθέσω? {για παράδειγμα..}
 

crossfire

Well-Known Member
Ναι, θα αναρτήσω αύριο. από το smartphone όμως..
εγώ χάρηκα, ξέρεις γιατί? όταν πήγαινα γυμναστήριο και μετά στέγνωνα λίγο τα μαλλιά με το μηχάνημα,
μου 'την έδινε' που έβλεπα τα βρεγμένα μαλλιά με τον αέρα κόντρα, να 'αποκαλύπτουν' κάποια κενά ανάμεσα..
τώρα, τις τελευταίες 3 ημέρες (που επετράπη επιτέλους να λουστώ) όταν κάνω το ίδιο πράγμα στο γυμναστήριο,
ΔΕΝ διακρίνω τα κενά, και αυτό μου έχει δώσει ένα χαμόγελο ικανοποίησης))
Για αυτό και περίμενα και εγώ να το δω 2-3 φορές, και χάρηκα επιτέλους))
Τώρα, ανυπομονώ να κάνω και την μμ στα πλάγια, και να είμαι 'κομπλέ'))
Και πιστεύω ότι θα μου κάνουν και καλή τιμή, γιατί έκανα smp, και γιατί δεν χρειάζομαι και πολλές τρίχες/ρίζες..
(αν και ένας γιατρός στην κλινική, μου είπε ότι στην συγκεκριμένη περιοχή, που προεξέχει προς το πλάγιο του μετώπου, τοποθετούν τρίχα-ρίζα [όχι δηλ. ρίζα με πολλές τρίχες]). Άρα, 1000 ρίζες=1000 τρίχες να υποθέσω? {για παράδειγμα..}

στα πλαγια,εννοεις πανω απο τα αυτια και τις φαβοριτες ή τα τριγωνακια κατω απο τους κροταφους?
Αν ειναι το πρωτο,ειναι κριμα να σπαταλησεις 1000 grafts για κατι πραγματικα αχρειαστο....ολοι μας εχουμε ελαφρια αραιωση σε εκεινο το σημειο.
Κρατα τα grafts και αν θες να φτιαξεις κατι,βελτιωσε τη hairline με τα τριγωνακια ή μην κανεις τιποτα
 

Corfu Rider

Active Member
Τράβηξα μερικές selfie, αλλά δεν είναι και ιδιαίτερα καθαρές.. έχω το LG G2. Μάλλον θα πρέπει να ζητήσω από κάποιον φίλο να τραβήξει πιο καθαρές φωτογραφίες..
Πάντως διακρίνεται η 'αραίωση' στα πλάγια, πάνω από το ύψος των φαβορίτων (νομίζω η περιοχή λέγεται 'temporalis' στα Λατινικά..). Εκεί είναι που χρειάζομαι την πύκνωση, και όπως μου είπαν και στην DHI, μπορούν να δημιουργήσουν το 'τριγωνάκι' που δεν υπάρχει. Πάντως, είναι πολύ δύσκολο αυτό το σημείο γενικά.. οι υπάρχουσες τρίχες είναι πράγματι πολύ λεπτές, και θέλει καλή τεχνική προσέγγιση για μια επιτυχημένη μμ..
Όμως, με το smp δεν φαίνεται το 'άσπρο δέρμα' στην περιοχή των μετωπιαίων κροτάφων ['frontalis'] )
Το 'επιθεωρώ' καθημερινά. και επιτέλους μου έφυγε το άγχος για το συγκεκριμένο σημείο))
Τώρα ανυπομονώ για να κάνω μμ!! Έχω κάποιες ημέρες ελεύθερες τον Μάιο (μετά τις 10/05).. είναι καλή εποχή?
Τα μμ μαλλιά, θα έχουν 'δέσει΄΄ στην λήπτρια? Η χρήση γυαλιών ηλίου μήπως εμποδίσει την ανάπτυξη των τριχών, καθώς θα ακουμπάνε στον σκελετό από τα γυαλιά?? Θα το μάθω και αυτό..
Μετά το smp που με 'έφτιαξε', τώρα στοχεύω και σε μια καλή και επιτυχή μμ!!
Το ίδιο εύχομαι σε ΟΛΟΥΣ στο forum: Να βρούμε λύση στα προβλήματα μας, και να υποστηρίζουμε/βοηθάμε ο ένας τον άλλον!
 

Συνημμένα

  • 20150323_135013.jpg
    20150323_135013.jpg
    2 MB · Προβολές: 640
  • 20150323_134904.jpg
    20150323_134904.jpg
    2.3 MB · Προβολές: 613
  • 20150323_134829.jpg
    20150323_134829.jpg
    2.1 MB · Προβολές: 578
  • 20150323_134834.jpg
    20150323_134834.jpg
    2.1 MB · Προβολές: 568

andros15

Member
Καλησπέρα φίλε, έχω κάποιες απορίες αν σου είναι εύκολο να με βοηθήσεις (θέλω και εγώ να πάω γυμναστήριο [emoji5])


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

gkast

Active Member
Τράβηξα μερικές selfie, αλλά δεν είναι και ιδιαίτερα καθαρές.. έχω το LG G2. Μάλλον θα πρέπει να ζητήσω από κάποιον φίλο να τραβήξει πιο καθαρές φωτογραφίες..
Πάντως διακρίνεται η 'αραίωση' στα πλάγια, πάνω από το ύψος των φαβορίτων (νομίζω η περιοχή λέγεται 'temporalis' στα Λατινικά..). Εκεί είναι που χρειάζομαι την πύκνωση, και όπως μου είπαν και στην DHI, μπορούν να δημιουργήσουν το 'τριγωνάκι' που δεν υπάρχει. Πάντως, είναι πολύ δύσκολο αυτό το σημείο γενικά.. οι υπάρχουσες τρίχες είναι πράγματι πολύ λεπτές, και θέλει καλή τεχνική προσέγγιση για μια επιτυχημένη μμ..
Όμως, με το smp δεν φαίνεται το 'άσπρο δέρμα' στην περιοχή των μετωπιαίων κροτάφων ['frontalis'] )
Το 'επιθεωρώ' καθημερινά. και επιτέλους μου έφυγε το άγχος για το συγκεκριμένο σημείο))
Τώρα ανυπομονώ για να κάνω μμ!! Έχω κάποιες ημέρες ελεύθερες τον Μάιο (μετά τις 10/05).. είναι καλή εποχή?
Τα μμ μαλλιά, θα έχουν 'δέσει΄΄ στην λήπτρια? Η χρήση γυαλιών ηλίου μήπως εμποδίσει την ανάπτυξη των τριχών, καθώς θα ακουμπάνε στον σκελετό από τα γυαλιά?? Θα το μάθω και αυτό..
Μετά το smp που με 'έφτιαξε', τώρα στοχεύω και σε μια καλή και επιτυχή μμ!!
Το ίδιο εύχομαι σε ΟΛΟΥΣ στο forum: Να βρούμε λύση στα προβλήματα μας, και να υποστηρίζουμε/βοηθάμε ο ένας τον άλλον!
Δεν έχω καταλάβει μεταμόσχευση σε ποια περιοχή θα κάνεις .....
 

andros15

Member
Καλησπέρα παιδιά, την ερχόμενη εβδομάδα θα κάνω και εγώ smp στην ίδια εταιρεία αλλά στην Θεσσαλονίκη. Θα σας κρατώ ενήμερους. Αυτή είναι η κεφάλα μου
7f2a01d5de16b256442e1393d864a434.jpg
3e2407d25ba3c57bb087b3f77a65cef9.jpg
9d3be5176df0dd1126873247c641d374.jpg
b7bda2843e0bb5fa1940e96934db2456.jpg
 

Δημητρης38

Active Member
Καλησπέρα παιδιά, την ερχόμενη εβδομάδα θα κάνω και εγώ smp στην ίδια εταιρεία αλλά στην Θεσσαλονίκη. Θα σας κρατώ ενήμερους. Αυτή είναι η κεφάλα μου
7f2a01d5de16b256442e1393d864a434.jpg
3e2407d25ba3c57bb087b3f77a65cef9.jpg
9d3be5176df0dd1126873247c641d374.jpg
b7bda2843e0bb5fa1940e96934db2456.jpg

Το smp που θα το κανεις φιλε ?
Ξουρα και full coverage σε ολο το κεφαλι ?

KΡατησε μας ενημερους μην εξαφανιστεις !!!
 

andros15

Member
Θα το κάνω στην ουλή και στην Α+β ζώνη. Δεν το κάνω για να έχω συνέχεια ξυρισμένη την κεφαλή, το μαλλί θα το αφήσω να μακρίνει λίγο αν και δεν με χαλάει το ξυρισμένο λουκ. Θα σας κρατάω ενήμερους μην ανησυχείς. Για την τιμή μου είπε 250 ευρώ την ώρα και θα μου πάρει γύρω στις 2 ώρες αρα 500 ευρώ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Δημητρης38

Active Member
Θα το κάνω στην ουλή και στην Α+β ζώνη. Δεν το κάνω για να έχω συνέχεια ξυρισμένη την κεφαλή, το μαλλί θα το αφήσω να μακρίνει λίγο αν και δεν με χαλάει το ξυρισμένο λουκ. Θα σας κρατάω ενήμερους μην ανησυχείς. Για την τιμή μου είπε 250 ευρώ την ώρα και θα μου πάρει γύρω στις 2 ώρες αρα 500 ευρώ.

Σωσε μας Φιλε !!!
Αν το αποτελεσμα στην ουλη που ενδιαφερει εμενα (και οχι μονο) ειναι επιτυχημενο εφυγα στα καπακια να κανω το ιδιο.
Αυτες οι ουλες απο τις strip που κληρονομησα με εχουν τσακισει !!!

Στο εντωμεταξυ εσυ εισαι πολυ καλη περιπτωση για να κρινουμε το αποτελεσμα του smp.
Η τιμη δειχνει να ειναι προσιτη..σου ευχομαι να πανε ολα καλα και καλη επιτυχια να εχεις.

Να μπαινεις στο Φορουμ να μας ενημερωνεις. ;)
 

andros15

Member
Σε καταλαβαίνω φίλε μου. Εδώ και δύο εβδομάδες κυκλοφορώ με καπέλο για να κρύψω το κεφαλη μου. Σε ευχαριστώ για τις ευχές, αν είσαι από Θεσσαλονίκη και θες έλα να δεις σε απευθείας σύνδεση την διαδικασία
 

Δημητρης38

Active Member
Σε καταλαβαίνω φίλε μου. Εδώ και δύο εβδομάδες κυκλοφορώ με καπέλο για να κρύψω το κεφαλη μου. Σε ευχαριστώ για τις ευχές, αν είσαι από Θεσσαλονίκη και θες έλα να δεις σε απευθείας σύνδεση την διαδικασία

Δεν ειμαι απο την Θεσ/νικη, αλλα ευχομαι να εχεις το αποτελεσμα που επιθυμεις, ολα να πανε καλα, για να ερθω να κανω το ιδιο και να βλεπεις εσυ εμενα!!! :D
 

Δημητρης38

Active Member
καλησπέρα παιδιά το ραντεβού ορίστηκε για 15 Μαΐου


ανδρος εαν πραγματικα το tattoo που θα κανεις σου δωσει λυση και μεινεις ικανοποιημενος ερχομαι θεσ/νικη να το κανω και εγω.
Ευχομαι να πανε ολα καλα φιλε.
Να μπαινεις να μας δινεις ινφο, μην χαθεις !!!!

Εγω σε θεωρω δυσκολο περιστατικο.
Αν καταφερεις και "σβησεις" τα σημαδια που σου αφησε η επεμβαση του Γιατρου που σε ανελαβε και εχεις μια ικανποιητικη εικονα που δεν θα κανει τον κοσμο να καταλαβαινει οτι "κατι εκανες" στο κεφαλι σου...τοτε φιλε σωθηκαμε !!!! ;):D
 
Μπλουζα