Θα κάνω μεταμόσχευση , πως? πότε ?

Giorgos-3

Well-Known Member
Καλησπέρα , ξανά έγινε ραντεβού με την πρώτη κλινική προς νότια προάστια!
Η κουβέντα επεκτάθηκε πολύ περισσότερο σε σχέση με το πρώτο ραντεβού!
Οι εκτίμηση του γιατρού είναι πως πάω για norwood 6 me 7.
Ζήτησα σε περίπτωση που προχωρήσουμε να πάμε το ελάχιστο για 2.000 grafts ακόμα κιαν χρειαστεί 2η συνεδρία. Ο γιατρός δέχτηκε και πρότεινε Α&Β ζώνη και κάτι ψιλά για Γ.
Η εκτίμηση είναι πως έχω να δώσω περίπου 5.000 grafts.

Ποια η γνώμη σας ? Και πως πιστεύεται ότι θα καταφέρω να καλύψω στο μέλλον το nw6-7 με απόθεμα 3.000 grafts ??
Εάν ισχυει οτι πας για 6-7 κ εχεις 5000 μοσχεύματα τι συζητάς ; Κατσε εκει που εισαι .....αν ισχυει οντως αυτο κ θελεις οπωσδηποτε να κανεις κάτι εγω στην θεση σου θα περιμενα να χασω ολα κ θα μικροπεγκνεταιοσον... η αν δεν ειχα υπομονη ολα ξουρα κ χρονο με το χρονο αναλογος το εδαφος που θα χανα θα το κάλυπτα ...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Εάν ισχυει οτι πας για 6-7 κ εχεις 5000 μοσχεύματα τι συζητάς ; Κατσε εκει που εισαι .....αν ισχυει οντως αυτο κ θελεις οπωσδηποτε να κανεις κάτι εγω στην θεση σου θα περιμενα να χασω ολα κ θα μικροπεγκνεταιοσον... η αν δεν ειχα υπομονη ολα ξουρα κ χρονο με το χρονο αναλογος το εδαφος που θα χανα θα το κάλυπτα ...
Είμαι 32
Σκοπός είναι να μπω συντηρητικά Α&Β με 2.000 τριχ/κια και να κρατήσω όσο μπορώ τα υπάρχοντα με μινοξ και κετοκοναζόλη.
Nα δω πως θα πάει και σε 4-5-7 -8 (?) χρόνια να μπω με άλλα 3.000 τριχ/κια Β Γ crown . Αρα αν στα στα 40 μου ή πιο πριν βάλω αυτά τα 3.000 απόθεμα θα την καβατζάρω κουτσά στραβα μέχρι τα 47-50. Ε μετά θα έχουμε 2038-2040, εκεί υπολογίζω πως όλο και κάποια νέα μέθοδος θα έχει βγει.. :D
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Είμαι 32
Σκοπός είναι να μπω συντηρητικά Α&Β με 2.000 τριχ/κια και να κρατήσω όσο μπορώ τα υπάρχοντα με μινοξ και κετοκοναζόλη.
Nα δω πως θα πάει και σε 4-5-7 -8 (?) χρόνια να μπω με άλλα 3.000 τριχ/κια Β Γ crown . Αρα αν στα στα 40 μου ή πιο πριν βάλω αυτά τα 3.000 απόθεμα θα την καβατζάρω κουτσά στραβα μέχρι τα 47-50. Ε μετά θα έχουμε 2038-2040, εκεί υπολογίζω πως όλο και κάποια νέα μέθοδος θα έχει βγει.. :D
Εγω ειμαι 6αρης plus απ τα 26-27 κ ειμαι τωρα 35 με 3 μμ στο κεφαλι κ κοντα στα 6000 μοσχεύματα ...αν κανω κ 4η μμ θα μπουν αλλα 1000 με 2000 μάξιμουμ κ τελος το πανηγυρι ...δλδ με 7-8000 κ με ποσοστο αρκετα υψηλό φυτρωσης εκανα μια ικανοποιητική κάλυψη αλλα δεν ξερω αν αυτο εσυ μπορεις να το δεχτεις με την λογικη οτι σε παει αργα η αα σου ενω εμενα ηταν ξαφνικός θάνατος κ ειναι πιο ευκολο αν πιάσεις Πάτο γρηγορα να ξεκινησεις μια προσπαθεια που μονο βελτίωση θα δεις αν εχεις δει τα χειρότερα..δεν ξερω αν μπορεις να κατανοήσεις τι εννοω.
αλλα Τεσπα αν ξεκινησεις τις μμ κ να κλείνεις τρύπες αν εχεις τοσο μικρη αποθηκη κ πας για 6αρης θα φτασεις λογικα σ ενα αδιέξοδο που θα χεις ενα αφύσικο αποτελεσμα εστω κ στα 50 σου... εγω δεν ειμαι ουτε γνωστής ουτε αρμόδιος να σου πω απλα με την δικη μου λογικη αν πηγαινα τον χρονο πισω κ μου ελεγαν οτι εχεις τοσο απόθεμα δεν πιστευω οτι θα διάλεγα το δρομο των μμ...
Υγ: στην φωτο που δείχνεις δότρια εχεις ενα κενο μεχρι πολυ χαμηλα αν δεν με ξεγελάει η φωτο κάτι το οποιο ειναι πολυ δυσάρεστο . Αν κ θα μουν ο τελευταιος ανθρωπος της γης που θα σου πει να κανεις υπομονη κ να λειτουργήσεις με την λογικη... καλο θα ταν να παρεις γνώμες απο εξω για το αν εισαι κ κατάλληλος για μμ..
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα