Θέλω την γνώμη σας για μεταμόσχευση

Stratos

Well-Known Member
Που ειδες το promotion? Η συμβουλη ολων να μην παει στις ασχετες και ακριβες ελληνικες κλινικες; Αν δεν εχει πολλα λεφτα μενει η Τουρκια. Τι αλλο να κανει;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

diinekis-3

New Member
εκλεισα για την τεταρτη επισκεψη στο dr figura στην Πατησίων

να με δει και να γινει λεπτομερης αναλυση της καταστασης. Αριθμος τριχοθυλακιων που μπορει να δωσει η δοτρια, τις αναγκες που εχει η ληπτρια, το είδος των εργαλειων, κοστος κτλ
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
εκλεισα για την τεταρτη επισκεψη στο dr figura στην Πατησίων

να με δει και να γινει λεπτομερης αναλυση της καταστασης. Αριθμος τριχοθυλακιων που μπορει να δωσει η δοτρια, τις αναγκες που εχει η ληπτρια, το είδος των εργαλειων, κοστος κτλ

Good luck!
 

manly_Man

Well-Known Member
εκλεισα για την τεταρτη επισκεψη στο dr figura στην Πατησίων

να με δει και να γινει λεπτομερης αναλυση της καταστασης. Αριθμος τριχοθυλακιων που μπορει να δωσει η δοτρια, τις αναγκες που εχει η ληπτρια, το είδος των εργαλειων, κοστος κτλ
η dhi κανει μετρησεις δοτριας χωρις καποια χρεωση απο οτι ξερω....αν θες κλεισε ενα ραντεβου μαζι τους να σε ενημερωσουν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

tasos33

Well-Known Member
εκλεισα για την τεταρτη επισκεψη στο dr figura στην Πατησίων

να με δει και να γινει λεπτομερης αναλυση της καταστασης. Αριθμος τριχοθυλακιων που μπορει να δωσει η δοτρια, τις αναγκες που εχει η ληπτρια, το είδος των εργαλειων, κοστος κτλ

Τι dr Figoura τι dr Dre.

 

tol

Well-Known Member
Θα τη χρειαστει την καλη τυχη ο φιλος!

Ο θεος μαζι του!

Απο τα medi jeunesse ο φιλος το γυρισε στο dr figura!!!

Οπως λεμε...απο το κακο στο χειροτερο...απο τη σκυλλα στη χαρυβδη!

Ηθελα να ηξερα γιατι μερικοι γραφονται στο forum, αφου αγνοουν ολες τις συμβουλες/πληροφοριες που τους δινονται απο τα μελη και κανουν του κεφαλιου τους.
 

crossfire

Well-Known Member
Θα τη χρειαστει την καλη τυχη ο φιλος!

Ο θεος μαζι του!

Απο τα medi jeunesse ο φιλος το γυρισε στο dr figura!!!

Οπως λεμε...απο το κακο στο χειροτερο...απο τη σκυλλα στη χαρυβδη!

Ηθελα να ηξερα γιατι μερικοι γραφονται στο forum, αφου αγνοουν ολες τις συμβουλες/πληροφοριες που τους δινονται απο τα μελη και κανουν του κεφαλιου τους.

Το 50% των νέων μελών που ζητάνε τη γνώμη μας για μεταμόσχευση, έχουν προαποφασίσει που θα την κάνουν.
Πολλές φορές νομίζω χάνουμε το χρόνο μας να εξηγήσουμε, να σχεδιάσουμε πάνω στη φωτό, να βοηθήσουμε........Και ο χρόνος είναι χρήμα
 

tol

Well-Known Member
εκλεισα για την τεταρτη επισκεψη στο dr figura στην Πατησίων

να με δει και να γινει λεπτομερης αναλυση της καταστασης. Αριθμος τριχοθυλακιων που μπορει να δωσει η δοτρια, τις αναγκες που εχει η ληπτρια, το είδος των εργαλειων, κοστος κτλ
Φιλε μου, μην ξεχασεις να κάνεις και μια κρυολιπολυση!!! Ειναι ειδικοι σε αυτα!!!

Ειλικρινα, φιλε μου, γιατι γραφτηκες στο forum; Αφου βαριεσαι να διαβαζεις αξιοπιστα νηματα και να αντλεις χρησιμες πληροφοριες...αφου δεν υπολογιζεις καμια συμβουλη που σου δοθηκε...αφου τελικα κάνεις του κεφαλιου σου....ποιος ο λογος που ανοιξες το συγκεκριμενο νημα; Αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου!
 

diinekis-3

New Member
παιδια καλησπερα σε ολους.

προφανως προσπαθω να ισορροπήσω λιγο μεταξυ κοστους και αποτελεσματος.

Διαβασα στο φόρουμ μια δυο καλες κριτικες για δρ φιγουρα στη θεσσαλονικη (νομιζω κολλιατος παναγιωτης ο γιατρος) και ειπα να το ψαξω και ειδα οτι εχει και στην Αθηνα κλινική. Πηρα τηλεφωνο για ενα ραντεβού ωστε να μου κανει μια εκτίμησης δοτριας, αναγκών της ληπτριας μου, κοστους κτλ. Η γιατρος λεγεται καραινδρου δαναη. Εχει καποιες φωτογραφιες στο σάιτ τους με τη δουλεια της.

Δεν ειπα οτι θα κλεισω εκει, για ενημερωση παω

Αλλα και η advanced που από όσο διαβαζω εχει καλη φημη, εμενα προσωπικα δεν μου εκανε σωστη ενημερωση

Στη medi πηγα συστημενος απο εναν φιλο πιυ έμεινε ευχαριστημένος και πληρωσε σχετικα λιγα.


Που αλλου να παω να ρωτησω; dhi και αναστασακης εχουν καλη φημη απο οσαλα διαβαζω βεβαια δεν λειπει και ο αντιλογος. Πχ dhi δεν προσεχει την δοτρια ενω ο αναστασακης ειναι πολύ ακριβος
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
να με δει και να γινει λεπτομερης αναλυση της καταστασης. Αριθμος τριχοθυλακιων που μπορει να δωσει η δοτρια, τις αναγκες που εχει η ληπτρια, το είδος των εργαλειων, κοστος
Αυτή τη λεπτομερή ανάλυση να μας την παραθέσεις σε παρακαλώ.
 

manly_Man

Well-Known Member
παιδια καλησπερα σε ολους.

προφανως προσπαθω να ισορροπήσω λιγο μεταξυ κοστους και αποτελεσματος.

Διαβασα στο φόρουμ μια δυο καλες κριτικες για δρ φιγουρα στη θεσσαλονικη (νομιζω κολλιατος παναγιωτης ο γιατρος) και ειπα να το ψαξω και ειδα οτι εχει και στην Αθηνα κλινική. Πηρα τηλεφωνο για ενα ραντεβού ωστε να μου κανει μια εκτίμησης δοτριας, αναγκών της ληπτριας μου, κοστους κτλ. Η γιατρος λεγεται καραινδρου δαναη. Εχει καποιες φωτογραφιες στο σάιτ τους με τη δουλεια της.

Δεν ειπα οτι θα κλεισω εκει, για ενημερωση παω

Αλλα και η advanced που από όσο διαβαζω εχει καλη φημη, εμενα προσωπικα δεν μου εκανε σωστη ενημερωση

Στη medi πηγα συστημενος απο εναν φιλο πιυ έμεινε ευχαριστημένος και πληρωσε σχετικα λιγα.


Που αλλου να παω να ρωτησω; dhi και αναστασακης εχουν καλη φημη απο οσαλα διαβαζω βεβαια δεν λειπει και ο αντιλογος. Πχ dhi δεν προσεχει την δοτρια ενω ο αναστασακης ειναι πολύ ακριβος
απο οτι καταλαβα φιλε, εχεις περιορισμενο μπατζετ σωστα; απο αυτες που ανεφερες συγκρινομενες με το κοστος κ ποσα μοσχευματα βαζουν απο την πιο φτηνη στην πιο ακριβη παει advanced>dhi>anastasakis...αναλογως το μπατζετ σου διαλεγεις!

κοιταξε για μια ενημερωση δεν χανεις τιποτα..εχω περιεργεια να δω και τη ενημερωση θα σου κανουν...αλλα θα σε συμβουλευα μην καταληξεις σε μια απο τις επιλογες που ανεφερες (medi,figura)...
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
παιδια καλησπερα σε ολους.

προφανως προσπαθω να ισορροπήσω λιγο μεταξυ κοστους και αποτελεσματος.

Διαβασα στο φόρουμ μια δυο καλες κριτικες για δρ φιγουρα στη θεσσαλονικη (νομιζω κολλιατος παναγιωτης ο γιατρος) και ειπα να το ψαξω και ειδα οτι εχει και στην Αθηνα κλινική. Πηρα τηλεφωνο για ενα ραντεβού ωστε να μου κανει μια εκτίμησης δοτριας, αναγκών της ληπτριας μου, κοστους κτλ. Η γιατρος λεγεται καραινδρου δαναη. Εχει καποιες φωτογραφιες στο σάιτ τους με τη δουλεια της.

Δεν ειπα οτι θα κλεισω εκει, για ενημερωση παω

Αλλα και η advanced που από όσο διαβαζω εχει καλη φημη, εμενα προσωπικα δεν μου εκανε σωστη ενημερωση

Στη medi πηγα συστημενος απο εναν φιλο πιυ έμεινε ευχαριστημένος και πληρωσε σχετικα λιγα.


Που αλλου να παω να ρωτησω; dhi και αναστασακης εχουν καλη φημη απο οσαλα διαβαζω βεβαια δεν λειπει και ο αντιλογος. Πχ dhi δεν προσεχει την δοτρια ενω ο αναστασακης ειναι πολύ ακριβος
Μάλλον πρέπει λίγο τα βασικά να διαβάσεις.
Dhi προσέχει τη δότρια,Αναστασάκης κάνει λεπτομερή εξέταση δότριας και αξιόπιστος.
Το ακριβός το προσπερνάμε.
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Φιλε μου, κάνεις μεγαλο λαθος στους υπολογισμους σου...για ποια 3 cm2 στους κροταφους αναφερεσαι;

Καθε κροταφος ειναι τουλαχιστον 15 cm2.
Αρα, 15 + 15 = 30 cm2 × 40 grafts θελεις 1200 grafts μονο για κροταφους.

Συνολικα για το μπροστινο τμημα θελεις 2000-2300 grafts.

Και άλλα 1500 στο πισω μερος...συνολο 3500 grafts τουλαχιστον, για να καλυψεις ολο το κεφαλι.

Βεβαια πρεπει να ανεβασεις πιο φωτεινες/ξεκαθαρες φωτογραφιες για μια καλυτερη εκτιμηση του προβληματος.

Ισχυουν οι αριθμοι αυτοι με μικρη αποκλιση + ή -.
Σωστος @tol
 
  • Like
Reactions: tol

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
εκλεισα για την τεταρτη επισκεψη στο dr figura στην Πατησίων

να με δει και να γινει λεπτομερης αναλυση της καταστασης. Αριθμος τριχοθυλακιων που μπορει να δωσει η δοτρια, τις αναγκες που εχει η ληπτρια, το είδος των εργαλειων, κοστος κτλ

Αν μιλησεις με το κ. Σταρακη που θα σου κανει την επεμβαση, βαλε το κινητο να γραφει βιντεο και ζητα και ενα πτυχιο ιατρικής...;)
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Έκτος από την φώτο στο Crown οι υπόλοιπες είναι χάλια κάνεις δεν μπορεί να βγάλει συμπέρασμα.
Έχει καλή ηλικία και η δότρια φαίνεται εξαιρετική εκ του ασφαλούς πάντα.
Πίσω πιστεύω χρειάζεται τουλάχιστον 2500 μοσχεύματα.
Έχει όλα τα θετικά στοιχειά για να διορθώσει το πρόβλημα του (ηλικία,δότρια,χρώμα τρίχας) αλλά βλέπω να πηγαίνει για μαλλί και να φεύγει μην πω.....
 

Aldo

Well-Known Member
απο οτι καταλαβα φιλε, εχεις περιορισμενο μπατζετ σωστα; απο αυτες που ανεφερες συγκρινομενες με το κοστος κ ποσα μοσχευματα βαζουν απο την πιο φτηνη στην πιο ακριβη παει advanced>dhi>anastasakis...αναλογως το μπατζετ σου διαλεγεις!

κοιταξε για μια ενημερωση δεν χανεις τιποτα..εχω περιεργεια να δω και τη ενημερωση θα σου κανουν...αλλα θα σε συμβουλευα μην καταληξεις σε μια απο τις επιλογες που ανεφερες (medi,figura)...
παιδια καλησπερα σε ολους.

προφανως προσπαθω να ισορροπήσω λιγο μεταξυ κοστους και αποτελεσματος.

Διαβασα στο φόρουμ μια δυο καλες κριτικες για δρ φιγουρα στη θεσσαλονικη (νομιζω κολλιατος παναγιωτης ο γιατρος) και ειπα να το ψαξω και ειδα οτι εχει και στην Αθηνα κλινική. Πηρα τηλεφωνο για ενα ραντεβού ωστε να μου κανει μια εκτίμησης δοτριας, αναγκών της ληπτριας μου, κοστους κτλ. Η γιατρος λεγεται καραινδρου δαναη. Εχει καποιες φωτογραφιες στο σάιτ τους με τη δουλεια της.

Δεν ειπα οτι θα κλεισω εκει, για ενημερωση παω

Αλλα και η advanced που από όσο διαβαζω εχει καλη φημη, εμενα προσωπικα δεν μου εκανε σωστη ενημερωση

Στη medi πηγα συστημενος απο εναν φιλο πιυ έμεινε ευχαριστημένος και πληρωσε σχετικα λιγα.


Που αλλου να παω να ρωτησω; dhi και αναστασακης εχουν καλη φημη απο οσαλα διαβαζω βεβαια δεν λειπει και ο αντιλογος. Πχ dhi δεν προσεχει την δοτρια ενω ο αναστασακης ειναι πολύ ακριβος
θα προσθέσω τα εξής: Φίλη δούλευε σε μια απ τις δύο 'κλινικμουχαχαχα'' που ανέφερες, γενικά τις έχουν οι ιδιοι και οι ίδιοι άνθρωποι και μοιράζονται εναν ενδοκρινολόγο για ξεκάρφωμα, δεν τις έχουν γιατροί... π΄ως αλλίως να σου πούμε οτι θέλεις γιατρο ειδικό στην μεταμόσχευση μαλλιών????
Πήγαινε σε γιατρό να σε δεί, πάρε μια γνώμη .. δες τι χρειάζεσαι άκου τι θα σου πούν και πράττεις, λεφτά θα ξαναβγάλεις που λέει και κάποιος (μην πέσετε να με φάτε;) :D ) .
Αν πάει στραβά όμως τι θα κάνεις???
 
Μπλουζα