ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

karaflas_1

New Member
Ξερεις κανενα αλλο δραστικο διαλυμα εκτος απο χαπια(οπως propecia) που να εχει αποτελεσματα ειπαμε για το revivogen ποιο αλλο καλο υπαρχει?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ

Απο τα υλικά του μόνο, καλά φαίνοντε της Samson και το Handrox 15% plus του Lee.
Μάλιστα τα 2 τελευταία, είναι καλύτερα του Revivogen, το πρώτο επειδή περιέχει και τοπικό αντιανδρογόνο και το 2ο φιναστερίδη.

Θέλω να αγοράσω από Σεπτ., του Lee, μιας και το πρώτο δεν παίζει ακόμη εκτός Αμερικα.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ

σωστος ο ακης
με την samson εχω επικοινωνισει
μου ειπαν πως δουλευουν πανω στο θεμα για να μπορουν να στειλουν στην ευρωπη μου ειπαν πως οταν ειναι εφικτο
θα μου στειλουν εμαιλ
οσο για το Xandrox δεν ξερω μαλλον σε κανενα 3 μηνο μολις μου τελειωσει το revivogen τοτε θα παρω και εκεινο να το δοκιμασω
 

Άκης

Administrator
Απ: ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ

Παναγιώτη (αυτό φαντάζομαι είναι το όνομα σου), σε κόβω ψαγμένο σχετικά ή ιδέα μου είναι;
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ

ναι ακη αυτο ειναι το ονομα μου
να σου πω την αληθεια παντα με απασχολουσε το θεμα των τριχων και ειχα 5 πραγματα στο μυαλο μου
η κυρια πηγη δηλαδη το μερος που μου ανοιξαν τα ματια ειναι αυτο το φορουμ
και το κυριο προσωπο που με ενεμπνευσε να μαθω περισσοτερα και να ψαξω εισαι εσυ ακη
διαβαζοντας τα reviews και τα ποστ σου πηρα τις πιο βασικες γνωσεις ωστε οταν ψαχνω και κατι στο ιντερνετ να μην μου φαινετε ακαταλαβιστικο
κατι πολυ βασικο που με γλυτωσες ηταν να επισκευτω μεταμοσχευτικο κεντρο στην ελλαδα
για το εξωτερικο δεν το ειχα ψαξει μετα απο αυτα που εγραψες για κεντρα τυπου lee και αλλα πολλα
διαβασα προσεκτικα και ανοιξα τα ματια μου
για αυτο ειχα ανοιξει και ενα θεμα με ενα ευχαριστω προς ολους
τωρα ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο τις τριχες μου με αυτα που περνω
και γενικα ξερω ως προς πια κατευθηνση πρεπει να κινηθω τι να παρω τι πρεπει να εχει μεσα τι δουλευει γενικα πανω στην τριχοπτωση
οταν διαβαζω για αμπουλες τυπου cre*** kai der** ths vic***
φευγω μακρια απο χιλιομετρα και δεν πεταω τα λεφτα μου ασκοπα οπως αρκετα χρονια πισω που εινα λεφτα και αποτελεσμα μηδεν

**** το φοορυμ το οποιο εχεις κανοντας εναν απολογισμο μου εχει προσφερει παρα πολλα που οσα και αν πω θα ειναι λιγα
πιστευω σε λιγο καιρο θα προσελκυσει πολλους ακομα ανθρωπους και σε αυτο πρεπει να βοηθησουμε ολοι ωστε να διαδωθει το εν λογω φορουμ
για ολα αυτα και αλλα τοσα λοιπον ευχαριστω

θα μπορουσα να γραψω και αλλα αλλα θα γινω κουραστικος
χαιρομαι να μοιραζομαι οσα ξερω με παιδια απο εδω
οπως με βοηθησαν εμενα ετσι θελω και εγω να βοηθησω αλλους
αυτα απο μενα
να εχετε ολοι μια ομορφη μερα
 

Άκης

Administrator
Απ: ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ

Και εγώ ευχαριστό για τα λόγια σου.
Δεν είναι λίγα τα λεφτά που έχω δώσει και εγώ σε snake oils, αλλά πλέον έχουμε το μοναδικό μας όπλο, το internet.
Έβλεπα σε ένα περιοδικό το τάδε προϊόν, "α, ωραίο έλεγα, πάω να το πάρω" και δεν έκανε τπτ φυσικά.
Βιταμίνες να τις βράσω, έτρωγα καλά και διάφορα και έτσι τις έδινα στον οργανισμό.

Επι της ευκαιρίας για τις πληροφορίες που αναφέρεις, δουλεύω πάνω σε ένα wikipedia στυλ το οποίο και προσπαθώ να "συνδέσω" με το site.
Δηλαδή να έχουμε άμεσα ιατρικούς όρους, παρουσιάσεις και λοιπα σε στυλ wiki.
Απλώς τώρα το έχω στο beta testing και στην προσθήκη φυσικά άρθρων.
Θέλω να το κάνω σε στυλ hairlossgr.com/xxxx/dutasterine πχ (όπου xxxx το όνομα που θα δώσω στον κατάλογο) και να είναι άμεσα προσβάσιμη η πληροφορία.
Και σε αναζήτηση, και σε links όπου θα μπορεί ο καθένας να βάζει και σε άλλα sites.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ

ακουγετε εξαιρετικο αυτο που λες πολυ χρησιμο και πολλες πληροφοριες χωρις να χρειαζετε να ψαχνεις και στο εξωτερικο
γνωριζω σχετικα καλα αγγλικα
αν χρειαστεις βοηθεια πανω καμια μεταφραση γιατι ο ογκος πληροφοριων ειναι τεραστιος πες μου
το φορουμ θα γινει must πλεον στο τεμεα πληροφορισης στην ελλαδα
ελπιζω να τα καταφερεις συντομα
 

magic810

New Member
Απ: ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ

παιδια μεχρι τωρα χρησιμοποιουσα το regain 5% σε υγρη μορφη ...προσφατα προμηθευτηκα τον αφρο αλλα δεν ξερω τι ποσοτητα να βαλω .....
αν γνωριζει καποιος θα ηθελα πολυ να με ενημερωσει...
σε υγρη μορφη ας πουμε πατουσες 6 ψεκασμους και οκ...τωρα με αφρο το χασα λιγο... ::)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ

κανεις γιατι οταν επικοινωνισα με την εταιρια
μου ειπαν πως δεν στελνουν ελλαδα γενικα ευρωπη χρειαζεται καποιου ειδος συνταγη
αν καποια στιγμη στειλουν θα με ενημερωσουν ετσι ειπαν

ενας τροπος για να το παρεις ειναι να εχεις καποιον γνωστο συγγενη εκει
η καποιου ειδος θυριδα οπως εχω ... τσεκαρε το θεμα που ανοιξα γιατι δεν μπορω να αγορασω απο αμερικη

αυτοι ειναι οι μονοι τροποι για να το αγορασεις προς το παρον
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ

magic810 είπε:
εχει κανεις αποψη για το folligen?
ακουσα καλα λογια ανφερεται σαν το tricomin....
http://reverseskinaging.com/hairloss6.html
Συστατικά Folligen : Αποσταγμένο νερό, πεπτίδια χαλκού (υδρολυμένη πρωτεΐνη σόγιας και χλωριούχου χαλκού), γλυκερίνη, προπυλενογλυκόλη, ουρία, μεθυλεστέρα, χλωριούχο χαλκό, πολυσορβικό 20, αλαντοϊνη, γλυκίνη, βιταμίνη Ε, χυμό των φύλλων της αλόης(Aloe vera) gel.
-35$(με τα έξοδα αποστολής)
Η εταιρία υποστηρίζει ότι είναι εξίσου δραστικό για γυναίκες και γενικά καλύτερο από το tricomin...
 

Άκης

Administrator
Απ: ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ

Είναι καλό προϊόν για το δέρμα του κεφαλιού.
Χρησιμοποιεί την τεχνολογία μεν των πεπτιδίων για να δώσει τριχοφυία, αλλά εμένα πχ το tricomin δεν μου έδωσε επι ένα χρόνο. Αλλά κάνουν τρομερή δουλειά στην υγεία του δέρματος.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα