ΘΑ ΠΑΜΕ RAHAL TO ΦΘΙΝΟΠΩΡΟ

nektar

New Member
Αν είναι τόσο καλός ρε παιδιά, ακολουθώ και γω... αν και με αυτη την τιμή για ΝW6 θές μια περιουσία... τα μεταφορικά και την διαμονή την έχετε υπολογίσει πάνω κάτω?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

hairlosscursed

Well-Known Member
Εγγυηση δεν υπαρχει στην μεταμοσχευση αλλιως θα μας εδιναν τα λεφτα μας πισω.παιζουμε με πιθανοτητες.αυτο πληρωνουμε στην ουσια.Ελλαδα παιζεις 80-20 κατα σου και πολυ λεω τουλαχιστον για τα δικα μου στανταρ.και τελοσπαντων ας παρουμε αποτυχημενες δουλειες του Rahal αν θελετε σε αριθμους και ποσοστα και μετα Ελληνικων κλινικων....νομιζω πως ελαχιστοι ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ειχαν παραπονο απο τον Rahal...αντιθετως ελαχιστοι ηταν ευχαριστημενοι αν οχι κατεστραμενοι απο Ελληνικα super market μαλλιων..


nektar είπε:
Αν είναι τόσο καλός ρε παιδιά, ακολουθώ και γω... αν και με αυτη την τιμή για ΝW6 θές μια περιουσία... τα μεταφορικά και την διαμονή την έχετε υπολογίσει πάνω κάτω?

Φιλαρακι το αν ειναι καλος για εμενα δεν σημαινει πως ειναι και για εσενα.ωφειλεις να το ψαξεις μονος σου οσο δεν παει και να αποφασισεις υστερα απο πολυ ερευνα.και οσο για την διαμονη κλπ...μαλλον δεν εχεις καταλαβεις τι επεμβαση πας να κανεις και πως το αποτελεσμα θα το κουβαλας μια ζωη....δεν ειναι οδοντιατρος...αυτο μπορει να σου καταστρεψει προσωπικη,κοινωνικη και επαγγελματικη ζωη.γιαυτο ας μην σκεφτομαστε ανευ ουσιας πραγματα οπως διαμονες και εισιτηρια.καταλαβαινω πως ειναι εξοδα.τοτε περιμενε και μαζεψε απο το να πας στο αλλο στενο της γειτονιας σου και μετα μα μην μπορεις να κυκλοφορησεις στο ιδιο στενο απο την ξεφτιλα...
 

tropheus

Well-Known Member
Αν και ο rahal θεωρείται από τους καλύτερους στο χώρο, πολύ θα ήθελα να δω περιστατικά του από κοντα.

Όσο αφορά το site του (όπως και με τα site πολλών άλλων) με ενοχλεί να βλέπω περιστατικά και φώτο πριν - μετά τόσο στημένα ...
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Υαπαρχει ενα ιταλικο φορουμ το beli capelli που θα βρεις παρα πολλα περιστατικα απο κοσμο σαν εμενα και εσενα με φωτογραφιες σπιτιου.και φυσικα οχι μονο εκει.youtube και hairloss forums
 

tropheus

Well-Known Member
hairlosscursed είπε:
Υαπαρχει ενα ιταλικο φορουμ το beli capelli που θα βρεις παρα πολλα περιστατικα απο κοσμο σαν εμενα και εσενα με φωτογραφιες σπιτιου.και φυσικα οχι μονο εκει.youtube και hairloss forums

Ναι έχεις δίκιο και έχω δει πολλά περιστατικά με προσωπικές φωτογραφίες αλλά και πάλι αυτό που βλέπεις ακόμα και σε αυτές τις φωτογραφίες απέχει πάρα πολύ από την πραγματικότητα.
Η φωτογραφία κάνει μια "ολοκλήρωση" - "στρογγύλεμα" που δε σου αφήνει να δεις ξεκάθαρα την πραγματικότητα.

Λίγο πριν τη δεύτερη μεταμόσχευση που έκανα τράβούσα φωτογραφίες και με χαμηλό και με πολύ δυνατό φωτισμό και μόλις τις έβλεπα στον υπολογιστή δεν πίστευα στα μάτια μου. Το μαλλί μου φαινόταν τούμπανο και όμως δεν ήταν έτσι ...
Τελικά κατέληξα να κάνω συνολικά 3 μεταμοσχεύσεις (6500 grafts συνολικά) μόνο για κροτάφους για να αρχίσω πλέον να λέω ότι είμαι σχετικά ευχαριστημένος (και ας έλεγαν οι φωτογραφίες άλλα) ...
 

3746741

Member
tropheus είπε:
hairlosscursed είπε:
Υαπαρχει ενα ιταλικο φορουμ το beli capelli που θα βρεις παρα πολλα περιστατικα απο κοσμο σαν εμενα και εσενα με φωτογραφιες σπιτιου.και φυσικα οχι μονο εκει.youtube και hairloss forums

Ναι έχεις δίκιο και έχω δει πολλά περιστατικά με προσωπικές φωτογραφίες αλλά και πάλι αυτό που βλέπεις ακόμα και σε αυτές τις φωτογραφίες απέχει πάρα πολύ από την πραγματικότητα.
Η φωτογραφία κάνει μια "ολοκλήρωση" - "στρογγύλεμα" που δε σου αφήνει να δεις ξεκάθαρα την πραγματικότητα.

Λίγο πριν τη δεύτερη μεταμόσχευση που έκανα τράβούσα φωτογραφίες και με χαμηλό και με πολύ δυνατό φωτισμό και μόλις τις έβλεπα στον υπολογιστή δεν πίστευα στα μάτια μου. Το μαλλί μου φαινόταν τούμπανο και όμως δεν ήταν έτσι ...
Τελικά κατέληξα να κάνω συνολικά 3 μεταμοσχεύσεις (6500 grafts συνολικά) μόνο για κροτάφους για να αρχίσω πλέον να λέω ότι είμαι σχετικά ευχαριστημένος (και ας έλεγαν οι φωτογραφίες άλλα) ...

o rahal εχει κ βιντεο εκτος απο φωτογραφιες!

6500 grafts μονο σε κροταφους????

δεν εχω ακουσει τετοιο νουμερο για αυτη την περιοχη....δεν ειναι υπερβολικα πολλα??

αλλοι βαζουν αυτο το νουμερο σε nw 5 κ εχουν μια σχετικα καλη καλυψη...
 

n094

Active Member
εγώ το έχω ξαναπεί στον Τροφέους, το θέμα με την πυκνότητα είναι συνάρτηση της περιοχής που θέλεις να καλύψεις αυτό καθορίζει τον αριθμό μοσχευμάτων και όχι ο αριθμός μοσχευμάτων την περιοχή, με άλλα λόγια όπως έχω ξαναπεί αν ξεκινάς με γνώμονα τα μοσχεύματα, πολλά δεν θα ζήσουν. Παράδειγμα αν η περιοχή που θες να καλύψεις είναι 100 εκ2 και λαμβάνοντας υπόψη ότι μια μέση "μαμά" έχει περίπου 70 μοσχεύματα/εκ2 (δλδ περίπου 140 τρίχες/εκ2) τότε θα ήθελες για πυκνά μαλλιά ίδια με αυτά που δεν τα έχει επηρεάσει η DHT περίπου 7000 μοσχεύματα. Όμως επειδή η μμ χρησιμοποιεί την τεχνική του illusion με διαφορετικές γωνίες, αυτήν την εικόνα του "full head of hair" μπορείς να την πετύχεις και με τα μισά ή κάτι παραπάνω, δλδ με 3500-4000 μοσχεύματα. αν υποθέσουμε ότι οι κρόταφοι ενός μέσου ανθρώπου καλύπτουν μια έκταση 30-40 εκ2 τότε για το απόλυτο αποτέλεσμα χρειάζεσαι περίπου από 2.100-2.500 μοσχεύματα αλλά για ένα ικανοποιητικό αποτέλεσμα χρειάζεσαι από 1000-1300. Αν τώρα κάποιος πάει και βάλει 3000 μοσχεύματα με την πρώτη, δηλαδή βάλει 80 μοσχεύματα/εκ2 το πιο πιθανό είναι ότι το 60% αυτών δεν θα επιβιώσει, οπότε θα είναι σαν να έβαλε 1200. Αν ξαναπάει και βάλει 3000 μοσχεύματα με σκοπό να πετύχει "μαμά αποτελέσμα" τότε πάλι ένα 60% είναι ακόμα πιο πιθανό να μην επιβιώσει.... τι θέλω να πω και παρακαλώ να μην το πάρετε ως προβοκάτσια αλλά ως μια πιθανή εξήγηση, αν κάποιος βάλει μεγάλες πυκνότητες μονοκοπανιά τότε μπορεί να φτάσει να έχει βάλει 6000 μοσχεύματα και το τελικό αποτέλεσμα να προέλθει μόνο από τα 2700 που φύτρωσαν. Ξέρω ότι μερικοί θα πέσετε να με φάτε, αλλά σκεφτείτε το παράδειγμα που δίνω στην αρχή σχετικά με τον αριθμό μοσχευμάτων και τριχών που έχει φυσιολογικά ένας μέσος άνθρωπος και αν δεν πιστεύεται εμένα δείτε τα σχετικά θέματα εδώ: http://www.hairlosshelp.com/forums/messageview.cfm?catid=5&threadid=24533
και εδώ http://www.hairlosshelp.com/forums/messageview.cfm?catid=5&threadid=90856
 

Dimit

New Member
εχει δίκιο ο hairlosscursed. Αν φωτογραφήσω τον εαυτό μου έστω και από πολύ κοντα και με φωτισμό νομίζω ότι είμαι τούμπανο. Αλλά αν κοιταχτώ στο καθρέφτη του μπάνιου, πχ, φαίνεται ότι η πυκνότητα της μτμ είναι πολύ μικρή μπροστά στην φυσική, ειδικά αν αφήσω λίγο μακρύ μαλλί. Και να σκεφτείτε ότι έχω 1700-1800 grafts μόνο σε κροτάφους. Μην πιστεύετε φωτογραφίες, ειδικά αν κάνετε μόνο μια μτμ θα ψιλοαπογοητευτείτε από το αποτέλεσμα (εκτός αν πάτε σε πολύ καλό γιατρό που ξέρει να κάνει dense packing αλλά και πάλι δεν θα πάρετε αυτό που βλέπετε σε φωτογραφίες). Σκεφτείτε ότι πάνω στο κεφάλι μας έχουμε δεκάδες χιλιάδες τρίχες όταν είμαστε παιδιά και με μεταμοσχεύσεις άντε να πάρεις στην πιο ακραία περίπτωση 10000 τρίχες. Λογικό είναι η πυκνότητα να απέχει από την φυσική.
 

n094

Active Member
και εδώ: http://www.hairrestorationnetwork.com/eve/163275-how-many-fus-per-square-cm-wise.html


Τα μαζεύω όλα σε ένα οπότε ξανά:
εγώ το έχω ξαναπεί στον Τροφέους, το θέμα με την πυκνότητα είναι συνάρτηση της περιοχής που θέλεις να καλύψεις αυτό καθορίζει τον αριθμό μοσχευμάτων και όχι ο αριθμός μοσχευμάτων την περιοχή, με άλλα λόγια όπως έχω ξαναπεί αν ξεκινάς με γνώμονα τα μοσχεύματα, πολλά δεν θα ζήσουν. Παράδειγμα αν η περιοχή που θες να καλύψεις είναι 100 εκ2 και λαμβάνοντας υπόψη ότι μια μέση "μαμά" έχει περίπου 70 μοσχεύματα/εκ2 (δλδ περίπου 140 τρίχες/εκ2) τότε θα ήθελες για πυκνά μαλλιά ίδια με αυτά που δεν τα έχει επηρεάσει η DHT περίπου 7000 μοσχεύματα. Όμως επειδή η μμ χρησιμοποιεί την τεχνική του illusion με διαφορετικές γωνίες, αυτήν την εικόνα του "full head of hair" μπορείς να την πετύχεις και με τα μισά ή κάτι παραπάνω, δλδ με 3500-4000 μοσχεύματα. αν υποθέσουμε ότι οι κρόταφοι ενός μέσου ανθρώπου καλύπτουν μια έκταση 30-40 εκ2 τότε για το απόλυτο αποτέλεσμα χρειάζεσαι περίπου από 2.100-2.500 μοσχεύματα αλλά για ένα ικανοποιητικό αποτέλεσμα χρειάζεσαι από 1000-1300. Αν τώρα κάποιος πάει και βάλει 3000 μοσχεύματα με την πρώτη, δηλαδή βάλει 80 μοσχεύματα/εκ2 το πιο πιθανό είναι ότι το 60% αυτών δεν θα επιβιώσει, οπότε θα είναι σαν να έβαλε 1200. Αν ξαναπάει και βάλει 3000 μοσχεύματα με σκοπό να πετύχει "μαμά αποτελέσμα" τότε πάλι ένα 60% είναι ακόμα πιο πιθανό να μην επιβιώσει.... τι θέλω να πω και παρακαλώ να μην το πάρετε ως προβοκάτσια αλλά ως μια πιθανή εξήγηση, αν κάποιος βάλει μεγάλες πυκνότητες μονοκοπανιά τότε μπορεί να φτάσει να έχει βάλει 6000 μοσχεύματα και το τελικό αποτέλεσμα να προέλθει μόνο από τα 2700 που φύτρωσαν. Ξέρω ότι μερικοί θα πέσετε να με φάτε, αλλά σκεφτείτε το παράδειγμα που δίνω στην αρχή σχετικά με τον αριθμό μοσχευμάτων και τριχών που έχει φυσιολογικά ένας μέσος άνθρωπος και αν δεν πιστεύεται εμένα δείτε τα σχετικά θέματα εδώ: http://www.hairlosshelp.com/forums/messa...adid=24533
και εδώ http://www.hairlosshelp.com/forums/messa...adid=90856
και εδώ: http://www.hairrestorationnetwork.com/ev...-wise.html
και εδώ: http://www.hairrestorationnetwork.com/eve/139530-how-many-fu-per-cm2-looks-thick.html
 

3746741

Member
n094 είπε:
και εδώ: http://www.hairrestorationnetwork.com/eve/163275-how-many-fus-per-square-cm-wise.html


Τα μαζεύω όλα σε ένα οπότε ξανά:
εγώ το έχω ξαναπεί στον Τροφέους, το θέμα με την πυκνότητα είναι συνάρτηση της περιοχής που θέλεις να καλύψεις αυτό καθορίζει τον αριθμό μοσχευμάτων και όχι ο αριθμός μοσχευμάτων την περιοχή, με άλλα λόγια όπως έχω ξαναπεί αν ξεκινάς με γνώμονα τα μοσχεύματα, πολλά δεν θα ζήσουν. Παράδειγμα αν η περιοχή που θες να καλύψεις είναι 100 εκ2 και λαμβάνοντας υπόψη ότι μια μέση "μαμά" έχει περίπου 70 μοσχεύματα/εκ2 (δλδ περίπου 140 τρίχες/εκ2) τότε θα ήθελες για πυκνά μαλλιά ίδια με αυτά που δεν τα έχει επηρεάσει η DHT περίπου 7000 μοσχεύματα. Όμως επειδή η μμ χρησιμοποιεί την τεχνική του illusion με διαφορετικές γωνίες, αυτήν την εικόνα του "full head of hair" μπορείς να την πετύχεις και με τα μισά ή κάτι παραπάνω, δλδ με 3500-4000 μοσχεύματα. αν υποθέσουμε ότι οι κρόταφοι ενός μέσου ανθρώπου καλύπτουν μια έκταση 30-40 εκ2 τότε για το απόλυτο αποτέλεσμα χρειάζεσαι περίπου από 2.100-2.500 μοσχεύματα αλλά για ένα ικανοποιητικό αποτέλεσμα χρειάζεσαι από 1000-1300. Αν τώρα κάποιος πάει και βάλει 3000 μοσχεύματα με την πρώτη, δηλαδή βάλει 80 μοσχεύματα/εκ2 το πιο πιθανό είναι ότι το 60% αυτών δεν θα επιβιώσει, οπότε θα είναι σαν να έβαλε 1200. Αν ξαναπάει και βάλει 3000 μοσχεύματα με σκοπό να πετύχει "μαμά αποτελέσμα" τότε πάλι ένα 60% είναι ακόμα πιο πιθανό να μην επιβιώσει.... τι θέλω να πω και παρακαλώ να μην το πάρετε ως προβοκάτσια αλλά ως μια πιθανή εξήγηση, αν κάποιος βάλει μεγάλες πυκνότητες μονοκοπανιά τότε μπορεί να φτάσει να έχει βάλει 6000 μοσχεύματα και το τελικό αποτέλεσμα να προέλθει μόνο από τα 2700 που φύτρωσαν. Ξέρω ότι μερικοί θα πέσετε να με φάτε, αλλά σκεφτείτε το παράδειγμα που δίνω στην αρχή σχετικά με τον αριθμό μοσχευμάτων και τριχών που έχει φυσιολογικά ένας μέσος άνθρωπος και αν δεν πιστεύεται εμένα δείτε τα σχετικά θέματα εδώ: http://www.hairlosshelp.com/forums/messa...adid=24533
και εδώ http://www.hairlosshelp.com/forums/messa...adid=90856
και εδώ: http://www.hairrestorationnetwork.com/ev...-wise.html
και εδώ: http://www.hairrestorationnetwork.com/eve/139530-how-many-fu-per-cm2-looks-thick.html



δηλαδη n094 οσα μοσχευματα κ να βαλεις σε μια περιοχη δεν θα επιβιωσει πανω απο 60%? αυτο ισχυριζεσαι?

τα αρθρα δυστυχως δεν μπορω να τα διαβασω,,,,,φτωχα αγγλικα βλεπεις...
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Dimit είπε:
εχει δίκιο ο hairlosscursed. Αν φωτογραφήσω τον εαυτό μου έστω και από πολύ κοντα και με φωτισμό νομίζω ότι είμαι τούμπανο. Αλλά αν κοιταχτώ στο καθρέφτη του μπάνιου, πχ, φαίνεται ότι η πυκνότητα της μτμ είναι πολύ μικρή μπροστά στην φυσική, ειδικά αν αφήσω λίγο μακρύ μαλλί. Και να σκεφτείτε ότι έχω 1700-1800 grafts μόνο σε κροτάφους. Μην πιστεύετε φωτογραφίες, ειδικά αν κάνετε μόνο μια μτμ θα ψιλοαπογοητευτείτε από το αποτέλεσμα (εκτός αν πάτε σε πολύ καλό γιατρό που ξέρει να κάνει dense packing αλλά και πάλι δεν θα πάρετε αυτό που βλέπετε σε φωτογραφίες). Σκεφτείτε ότι πάνω στο κεφάλι μας έχουμε δεκάδες χιλιάδες τρίχες όταν είμαστε παιδιά και με μεταμοσχεύσεις άντε να πάρεις στην πιο ακραία περίπτωση 10000 τρίχες. Λογικό είναι η πυκνότητα να απέχει από την φυσική.

Dimit καλησπέρα,

Σε παρακαλώ άλλαξε την υπογραφή σου με το quote, περι το ανέκδοτο της 10ετίας..

Δεν χρειάζεται να προκαλούμε άλλο και να προσβάλουμε, δεν χρειάζονται άλλοι τσακωμοί και προβλήματα..

Φιλικά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

n094

Active Member
όχι, ισχυρίζομαι αυτό που λένε οι περισσότεροι εκ των (σοβαρών) γιατρών και οι επιστημονικές έρευνες, ότι δηλαδή αν πας σε πυκνότητες πάνω από 40 μοσχ/εκ2 σιγά, σιγά αρχίζει και πέφτει η τελική φυτρωτικότητα (growth rates) από το 95% στο 90%, στο 85% κ.ο.κ. μεμονωμένα και σε μικρές περιοχές έχει επιτευχθεί φυτρωτικότητα 90% ακόμα και σε πυκνότητες της τάξης των 95 μοσχ/εκ2 συνολικά όμως έχει αποδειχθεί ότι η φυτρωτικότητα μοσχευμάτων πάνω από 55-60 ανά εκ2 μπορεί να δώσει μέχρι και πάνω από 50% αποτυχία τελικής φύτρωσης (δηλαδή να βάλεις 60 μοσχεύματα και να σου βγουν τα 30, ενώ αν έβαζες 35 θα σου έβγαιναν και τα 35). Για αυτούς τους λόγους εγώ κινήθηκα συντηρητικά και σε όλους λέω να κάνουν τα ίδια, καλύτερα να κάνεις μμ 2 φορές σε ένα χρόνο και να βάλεις την πρώτη 35 μοσχ/εκ2 και την επόμενη άλλα 35 μοσχ/εκ2 στο ίδιο σημείο και να πετύχεις τελικά περίπου 70 μοσχ/εκ2 σε δύο χρόνια, παρά να πας να βάλεις 70 μοσχ/εκ2 με τη μία και τελικά να πετύχεις σε έναν χρόνο να βγουν τα 35μοσχ/εκ2. Ελπίζω να έγινα κατανοητός τώρα...
 

Dimit

New Member
Chs είπε:
Dimit είπε:
εχει δίκιο ο hairlosscursed. Αν φωτογραφήσω τον εαυτό μου έστω και από πολύ κοντα και με φωτισμό νομίζω ότι είμαι τούμπανο. Αλλά αν κοιταχτώ στο καθρέφτη του μπάνιου, πχ, φαίνεται ότι η πυκνότητα της μτμ είναι πολύ μικρή μπροστά στην φυσική, ειδικά αν αφήσω λίγο μακρύ μαλλί. Και να σκεφτείτε ότι έχω 1700-1800 grafts μόνο σε κροτάφους. Μην πιστεύετε φωτογραφίες, ειδικά αν κάνετε μόνο μια μτμ θα ψιλοαπογοητευτείτε από το αποτέλεσμα (εκτός αν πάτε σε πολύ καλό γιατρό που ξέρει να κάνει dense packing αλλά και πάλι δεν θα πάρετε αυτό που βλέπετε σε φωτογραφίες). Σκεφτείτε ότι πάνω στο κεφάλι μας έχουμε δεκάδες χιλιάδες τρίχες όταν είμαστε παιδιά και με μεταμοσχεύσεις άντε να πάρεις στην πιο ακραία περίπτωση 10000 τρίχες. Λογικό είναι η πυκνότητα να απέχει από την φυσική.

Dimit καλησπέρα,

Σε παρακαλώ άλλαξε την υπογραφή σου με το quote, περι το ανέκδοτο της 10ετίας..

Δεν χρειάζεται να προκαλούμε άλλο και να προσβάλουμε, δεν χρειάζονται άλλοι τσακωμοί και προβλήματα..

Φιλικά.

Chs το βγαζω το ανεκδοτο της δεκατιας. Γελασα τοσο πολύ με την ψυχή μου όταν το διάβασα που σκεφτηκα να το κανω quote και να το βάλω υπογραφη :) anyway
 

3746741

Member
n094 είπε:
όχι, ισχυρίζομαι αυτό που λένε οι περισσότεροι εκ των (σοβαρών) γιατρών και οι επιστημονικές έρευνες, ότι δηλαδή αν πας σε πυκνότητες πάνω από 40 μοσχ/εκ2 σιγά, σιγά αρχίζει και πέφτει η τελική φυτρωτικότητα (growth rates) από το 95% στο 90%, στο 85% κ.ο.κ. μεμονωμένα και σε μικρές περιοχές έχει επιτευχθεί φυτρωτικότητα 90% ακόμα και σε πυκνότητες της τάξης των 95 μοσχ/εκ2 συνολικά όμως έχει αποδειχθεί ότι η φυτρωτικότητα μοσχευμάτων πάνω από 55-60 ανά εκ2 μπορεί να δώσει μέχρι και πάνω από 50% αποτυχία τελικής φύτρωσης (δηλαδή να βάλεις 60 μοσχεύματα και να σου βγουν τα 30, ενώ αν έβαζες 35 θα σου έβγαιναν και τα 35). Για αυτούς τους λόγους εγώ κινήθηκα συντηρητικά και σε όλους λέω να κάνουν τα ίδια, καλύτερα να κάνεις μμ 2 φορές σε ένα χρόνο και να βάλεις την πρώτη 35 μοσχ/εκ2 και την επόμενη άλλα 35 μοσχ/εκ2 στο ίδιο σημείο και να πετύχεις τελικά περίπου 70 μοσχ/εκ2 σε δύο χρόνια, παρά να πας να βάλεις 70 μοσχ/εκ2 με τη μία και τελικά να πετύχεις σε έναν χρόνο να βγουν τα 35μοσχ/εκ2. Ελπίζω να έγινα κατανοητός τώρα...

ναι,καταλαβα τωρα τι εννουσες!!
 
Μπλουζα