ΘΑ ΠΑΜΕ RAHAL TO ΦΘΙΝΟΠΩΡΟ

3746741

Member
Οπως λεει κ ο τιτλος προκειται εγω κ ενας φιλος μου να παμε Rahal εκει γυρω στον Οκτωβρη...

Μετα απο αρκετο ψαξιμο κατα την γνωμη μας ειναι αν οχι ο κορυφαιος απο τους κορυφαιους ανα τον κοσμο!!

Αν καποιος ενδιαφερεται για μεταμοσχευση προς τα εκει ας επικοινωνησει μιας κ μπορει αν παμε 3 κ απο φορουμ να πετυχουμε καμια καλυτερη τιμη!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

hairlosscursed

Well-Known Member
Και γιατι Κυπρο;εχεις ενδειξεις οτι κανουν top δουλεια η βαριεσαι το ταξιδι;απο τιμες ο rahal ειναι φτηνοτερος και νομιζω ετη φωτος καλυτερος.απλα οι Κυπριοι ειναι καλυτεροι απο τους δικους μας.
 

Dimit

New Member
Καλή τύχη 3746741 ! Είναι ένας από τους 5-6 κορυφαίους στον κόσμο ο Ραχάλ και μία από τις επιλογές που είχα για την δεύτερη μτμ μου, αν και προτίμησα αλλού.

Επίσης, είναι πολύ όμορφη χώρα ο Καναδάς, πήγαινε μια βδομάδα νωρίτερα μιας που κάνεις το ταξίδι :)
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Ελλαδα θα πηγαινα αν μου εδιναν 1 εκ Ευρω στο χερι...τοτε το συζηταω....σιγα για 10 ωρες ταξιδι και 1000 ευρω παραπανω μην ρισκαρω το κεφαλι μου που θα το κουβαλαω μια ζωη...καλυτερα υπομονη να μαζευτουν τα φραγκα και να παω καπου οπως πρεπει παρα να τρεχω και να μην φτανω...αυτα ειναι σοβαρα πραγματα...μονο οι καλυτεροι θα ακουμπησουν το κεφαλι μου.κανενας αλλος μετριος αμφιβολου ποιοτητας γιατρος που δουλευει σε super market μαλλιων.οποιος θελει Ελλαδα ας παει.IT S A FREE COUNTRY...
 

mimis giova

Active Member
φιλε μ..εχω αρχισει κ το σκευτομαι για μ|μ...αν ειναι ευκολο πες τη τιμη σ ειπε..κ πως εποικηνωνησες??μεζω skype??θα ψινομουν να παω κ με αλλα παιδια κ για ψυχολογικουσ λογουσ κ για παρεα..
 

Serifis

Active Member
Από ότι βρήκα στο google δεν είναι και πολύ ακριβός αν σκεφτείς ότι είναι στους top. Από κάποια βιντεάκια που είδα στο site του με περιπτώσεις ασθενών έμεινα πολύ ικανοποιημένος, φαίνεται να είναι στις top επιλογές για μεταμόσχευση...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
Serifis είπε:
Από ότι βρήκα στο google δεν είναι και πολύ ακριβός αν σκεφτείς ότι είναι στους top. Από κάποια βιντεάκια που είδα στο site του με περιπτώσεις ασθενών έμεινα πολύ ικανοποιημένος, φαίνεται να είναι στις top επιλογές για μεταμόσχευση...

αν δεν σου ειναι κοπος να ικανοποιησεις την περιεργεια μου για τι ποσο μιλαμε?αν που με για μ/μ fue mgia 2500 χιλιαδες grafts που ειναι ενας αριθμος με ευρεία συχνότητα..
 

3746741

Member
Serifis είπε:
Από ότι βρήκα στο google δεν είναι και πολύ ακριβός αν σκεφτείς ότι είναι στους top. Από κάποια βιντεάκια που είδα στο site του με περιπτώσεις ασθενών έμεινα πολύ ικανοποιημένος, φαίνεται να είναι στις top επιλογές για μεταμόσχευση...

ετσι ακριβως!!

4$ το graft
k 3$ για πανω απο 2500
 

n094

Active Member
Παίδες εύχομαι καλή επιτυχία. Όντως ο Rahal θεωρείται από τους καλούς γιατρούς μμ, αλλά για να μην τους "θεοποιούμε", όπως όλοι, έτσι και αυτός έχει κάνει μερικές "πατάτες" για παράδειγμα δείτε αυτό με τον marco όπου βούηξαν τα φόρουμ πέρυσι http://www.hairsite.com/hair-loss/board_entry.php?id=97886 δεν λέω ότι συμβαίνει σε πολλούς και πιθανά να συνέβαινε στον συγκεκριμένο σε όποιον γιατρό και να πήγαινε, απλά κανείς δεν είναι τέλειος και σίγουρα ούτε ο Rahal.... Προς Θεού δεν θέλω να σας αποθαρρύνω, απλά θεωρώ ότι πρέπει να το έχετε και αυτό υπόψη.
 

3746741

Member
n094 είπε:
Παίδες εύχομαι καλή επιτυχία. Όντως ο Rahal θεωρείται από τους καλούς γιατρούς μμ, αλλά για να μην τους "θεοποιούμε", όπως όλοι, έτσι και αυτός έχει κάνει μερικές "πατάτες" για παράδειγμα δείτε αυτό με τον marco όπου βούηξαν τα φόρουμ πέρυσι http://www.hairsite.com/hair-loss/board_entry.php?id=97886 δεν λέω ότι συμβαίνει σε πολλούς και πιθανά να συνέβαινε στον συγκεκριμένο σε όποιον γιατρό και να πήγαινε, απλά κανείς δεν είναι τέλειος και σίγουρα ούτε ο Rahal.... Προς Θεού δεν θέλω να σας αποθαρρύνω, απλά θεωρώ ότι πρέπει να το έχετε και αυτό υπόψη.

επειδη το εχεις διαβασει προφανως ολοκληρο το αρθρο κ επειδη τα αγγλικα μου δεν ειναι κ τα καλυτερα,μπορεις να μου πεις σε γενικες γραμμες τι εγινε?

μια περιληψη 4-5 γραμμες για να μην σε κουραζω...

ευχαριστω πολυ!
 

n094

Active Member
εδώ όλο το ιστορικό: http://sandrag99.blogspot.gr/
και εδώ μερικές εξηγήσεις: http://www.hairlosshelp.com/forums/messageview.cfm?catid=5&threadid=103690&enterthread=y


αυτό που προσπαθώ να πω είναι ότι κανείς δεν είναι τέλειος και ότι η μμ όσο απλή ως επέμβαση και αν φαίνεται χρειάζεται οπωσδήποτε κάποιους κανόνες υγιεινής ασφάλειας και βέβαια ακολουθίας συμβουλών των γιατρών από τους ασθενείς, ο συγκεκριμένος έκανε μια τεράστια επέμβαση 6.000 μοσχευμάτων σε λίγες μόνο ημέρες (ο Ραχαλ έχει κάνει κάποιες τέτοιες που τις ονομάζει mega procedures) και κάπου στη διαδρομή το πράγμα στράβωσε με σοβαρή μόλυνση που οδήγησε σε νέκρωση της περιοχής που μολύνθηκε και βέβαια καταστροφή ιστών χωρίς καμιά ελπίδα φύτρωσης ή επανάληψης μεταμόσχευσης, επιπρόσθετα και η υπόλοιπη περιοχή δεν πήγε όπως την περιμένανε αφού μόλις ένα μικρό ποσοστό των μοσχευμάτων φύτρωσε. Γενικά εγώ είμαι πολύ υπέρ των μικρών περιστατικών με επαναλήψεις, ήξερα ότι δεν θα έχω άμεσα το επιθυμητο αποτέλεσμα αλλά τουλάχιστον θα μπορούσα να ελέγχω τέτοιες καταστάσεις και γενικά κινούμενος συντηρητικά θα μπορούσα να επεμβαίνω και να διορθώνω σημεία που είχαν ανάγκη, τελικά νομίζω ότι μου βγήκε σε καλό.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Από ότι είδα αυτό το παλικάρι είχε θέμα από πριν στο κεφάλι.. αν το προσέξετε.. Προ υπήρχε "δείγμα". Το μόνο και μέγα λάθος του Rahal είναι που ανέλαβε μια τέτοια περίπτωση...
 

n094

Active Member
Λοιπόν το ότι έχει κάποιες αποτυχημένες μμ στο ενεργητικό του δε σημαίνει ότι δεν είναι καλός γιατρός στις μμ, όλοι οι γιατροί, έχουν κάποια άσχημα, μέτρια ή αποτυχημένα αποτελέσματα. Η μμ είναι μια χειρουργική-ιατρική επέμβαση και ως τέτοια έχει και αυτή τα ρίσκα της, κάποια περιστατικά μπορεί να μην πάνε καλά δεν είναι κάτι αφύσικο, αντιθέτως είναι απολύτως λογικό, απλά επειδή είχε γίνει μεγάλος ντόρος με το συγκεκριμένο θέμα είπα να το αναρτήσω εδώ αφού έχει άμεση σχέση με το θέμα του νήματος.


Βy the way, Χρήστο για ακόμα μια φορά συγχαρητήρια και καλή τύχη στο δύσκολο έργο σου βρε Mod...
 

Leone

Active Member
Φιλε hairlosscursed σου εστειλα και p.m. δε ξερω αν τον διαβασες.Ειμαι και εγω σε ανοιχτη επικοινωνια με Rahal και σκεφτομουν για φθινοπωρο.Αν ειναι οπως προειπες να μαζευτουμε μπας και πετυχουμε καμια καλυτερη τιμη.
 

3746741

Member
n094 είπε:
Λοιπόν το ότι έχει κάποιες αποτυχημένες μμ στο ενεργητικό του δε σημαίνει ότι δεν είναι καλός γιατρός στις μμ, όλοι οι γιατροί, έχουν κάποια άσχημα, μέτρια ή αποτυχημένα αποτελέσματα. Η μμ είναι μια χειρουργική-ιατρική επέμβαση και ως τέτοια έχει και αυτή τα ρίσκα της, κάποια περιστατικά μπορεί να μην πάνε καλά δεν είναι κάτι αφύσικο, αντιθέτως είναι απολύτως λογικό, απλά επειδή είχε γίνει μεγάλος ντόρος με το συγκεκριμένο θέμα είπα να το αναρτήσω εδώ αφού έχει άμεση σχέση με το θέμα του νήματος.


Βy the way, Χρήστο για ακόμα μια φορά συγχαρητήρια και καλή τύχη στο δύσκολο έργο σου βρε Mod...



σιγουρα κ ο Rahal εχει τις αποτυχιες του,απλα πηγαινοντας σε εναν τετοιο γιατρο οι περισσοτερες πιθανοτητες ειναι το αποτελεσμα να ειναι το καλυτερο δυνατο οσον αφορα την μεταμοσχευση μιας κ μιλαμε για τον καλυτερο γιατρο σε ολο τον κοσμο αυτη την στιγμη (κατα την γνωμη μου) ή μεσα στους τοπ κατα γενικη ομολογια αν θες,παλι σε ολο τον κοσμο ομως!!
 
Μπλουζα