Η hdc στην αθήνα για προσωπικές συναντήσεις.

Adriano

Well-Known Member
Οκ τοτε.
Δινεις αλλου προτεραιοτητες,σεβαστο.
Στο λεω επειδη χρονια σε καιει και σενα το ζητημα.
Αλλα κανεις πολλες φορες ζητημα για τις τιμες της hdc και καλα κανεις και εγω μαζι σου,..αλλα πιστευω αν ηταν χαμηλοτερες οι τιμες εκει θα πηγαινες.Αυτο δειχνεις απο την συμπεριφορα σου.
Το έχω πει. Μόνο εκεί θα πήγαινα. Αλλά τόσα δεν τους δίνω. Και κάνω πολλές φορές ζήτημα γιατί πιστεύω άπειρα στις ιδέες μου. Δεν γίνεται ένας γιατρός να παίρνει τόσα λεφτά. Τι να κάνουμε; Έχει αλλάξει ο οικονομικός κύκλος πλέον.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Υπάρχουν πολλοί Έλληνες που λόγω γλώσσας και χώρας (δεν αισθάνονται άνετα στο εξωτερικό) ψάχνουν τη φθηνότερη δυνατή εναλλακτική που τους προσφέρει αυτά που (ακόμα) δεν τους δίνουν οι Ελληνικές κλινικές (πυκνότητες, κλπ) χωρίς να αισθάνονται ότι είναι στο εξωτερικό. Εκεί στοχεύουν. Πόσοι είναι αυτοί? Αρκετοί κατά την γνώμη μου (ακόμα και την εποχή της κρίσης) και σίγουρα υπερκαλύπτουν την προσφορά της κλινικής. Ο Γ. ήταν και είναι πρόβλημα για αυτούς (όταν έριξε 0.5€ την τιμή) και είδαμε και κάτι "περίεργα" νήματα. Ο Β. δεν είναι (ακόμα) γιατί δεν τους επηρεάζει τις τιμές που δίνουν στους μη Έλληνες. Μην ξεχνάτε ότι δεν γίνεται να δίνουν 3.5 στους Βόρειους και 1.5 στους Έλληνες, εκεί είναι το θέμα.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Το έχω πει. Μόνο εκεί θα πήγαινα. Αλλά τόσα δεν τους δίνω. Και κάνω πολλές φορές ζήτημα γιατί πιστεύω άπειρα στις ιδέες μου. Δεν γίνεται ένας γιατρός να παίρνει τόσα λεφτά. Τι να κάνουμε; Έχει αλλάξει ο οικονομικός κύκλος πλέον.

Δεν τα περνει ο γιατρος τα λεφτα.Αλλα η κλινικη.
 

aeratos28

Just aeratos
Στους μη έλληνες ο βεκρης παιδιά δίνει πολύ χαμηλότερες τιμές..ενημερώθηκα από κολλητό μου φίλο που πήγε πριν λίγο καιρό για consultation εκεί..είδε χαρτί πληρωμής από ιταλο και το έβγαλε φωτό κιόλας και μου την έδειξε (θα την ζητησω και θα την ανεβασω να την δείτε)και πλήρωσε 1 συνέδρια,2500grafts ,2100€..τρελάθηκα.!900€ κάτω για τους ξένους μάγκες.!αυτά ειναι
 

Adriano

Well-Known Member
Δεν τα περνει ο γιατρος τα λεφτα.Αλλα η κλινικη.
Που είναι μια κλινική αισθητικής παρέμβασης. Δηλαδή ένας που παράγει μια τεχνολογία που φέρνει εκατομμύρια πόσα πρέπει να παίρνει; Που παράγει πλούτο με ένα προιόν και ανοίγει άπειρες θέσεις εργασίας; Μην εθελοτυφλούμε. Η HDC και το ίδιο κάνει και ο Βεκρής με το να μην βάζει χέρι στις μεταμοσχεύσεις , ακολουθούν μια ελιτίστικη πορεία. Που θα τους εκτρέψει. το θεωρώ δεδομένο.
 

Flosk

Well-Known Member
Ισως αν κανονιζοντουσαν στο φορουμ πακετακια των 10 ατομων λχ να πεφταν οι τιμες. Αν παρειχε το φορουμ αυτη τη δυνατοτητα ισως μεμονωμενα να μην δεχοταν κανεις να παει για μμ απο εδω μεσα (τυπου εκβιαστικα). Απο την αλλη μπορει να τρωγαμε ακυρο απο την κλινικη. Δεν ξερω αν θα δεχοταν τετοια προταση..
Θεωρω παντως απολυτα λογικο επιχειρηματικα να μενει ακομα σε αυτα τα κοστη η κλινικη αφου ακομη εχει πολλους πελατες και απο οτι φαινεται θα συνεχισει να εχει με τα νεα δεδομενα εδω μεσα..
 

aeratos28

Just aeratos
Όχι φίλε,επειδή μιλάμε για τιμές ,ζήτηση κτλ το θυμηθηκα και το είπα..αλλά και πάλι πώς σου ήρθε αυτό??εγώ για τεράστιο φάουλ της εταιρειας το είπα..κοροϊδεύει τον κόσμο εδώ και παίρνει 3000€ στους έλληνες και στους αλλοδαπούς παίρνει λιγότερα..κοντά 30% κάτω..έχω πει,δεν θα έκανα εκει..να έβλεπες και τι του είπαν του φίλου για δοτρια κτλ..ότι να ναι
 

Adriano

Well-Known Member
Ισως αν κανονιζοντουσαν στο φορουμ πακετακια των 10 ατομων λχ να πεφταν οι τιμες. Αν παρειχε το φορουμ αυτη τη δυνατοτητα ισως μεμονωμενα να μην δεχοταν κανεις να παει για μμ απο εδω μεσα (τυπου εκβιαστικα). Απο την αλλη μπορει να τρωγαμε ακυρο απο την κλινικη. Δεν ξερω αν θα δεχοταν τετοια προταση..
Θεωρω παντως απολυτα λογικο επιχειρηματικα να μενει ακομα σε αυτα τα κοστη η κλινικη αφου ακομη εχει πολλους πελατες και απο οτι φαινεται θα συνεχισει να εχει με τα νεα δεδομενα εδω μεσα..

Aς έχει. Το ευχόμαστε. Έλληνες δεν θα είναι όμως. Διαφωνώ με το πακετάκι. Είναι νταβατζιλίδικο και θεωρώ πιθανό να εκτρέψει και το forum από τον αρχικό του σκοπό.

1,5 euro/graft. Το προτείνω στην HDC από εδώ. Και θα δούμε ποιος θα έχει δίκιο.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Που είναι μια κλινική αισθητικής παρέμβασης. Δηλαδή ένας που παράγει μια τεχνολογία που φέρνει εκατομμύρια πόσα πρέπει να παίρνει; Που παράγει πλούτο με ένα προιόν και ανοίγει άπειρες θέσεις εργασίας; Μην εθελοτυφλούμε. Η HDC και το ίδιο κάνει και ο Βεκρής με το να μην βάζει χέρι στις μεταμοσχεύσεις , ακολουθούν μια ελιτίστικη πορεία. Που θα τους εκτρέψει. το θεωρώ δεδομένο.

Ποια αισθητική παρέμβαση δεν ακριβοπληρωνεις πλεον?
Φαλακροι παντα θα υπαρχουν,και παντα θα χτυπανε στην ψυχολογια και παντα θα σκυλοπεινανε καποιοι για να τα δωσουν σε μεταμοσχευσεις,ποιους να εκτρεψει?
Ουτε καν οι εταιριες τριτης διαλογης δεν εχουν εκτραπει ακομα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

naruto

Well-Known Member
Το έχω πει. Μόνο εκεί θα πήγαινα. Αλλά τόσα δεν τους δίνω. Και κάνω πολλές φορές ζήτημα γιατί πιστεύω άπειρα στις ιδέες μου. Δεν γίνεται ένας γιατρός να παίρνει τόσα λεφτά. Τι να κάνουμε; Έχει αλλάξει ο οικονομικός κύκλος πλέον.
Ποια ειναι η αποψη σου τοτε για τα διπλασια που ζητανε οι κορυφαιοι στην Ευρωποι Lorenzo κ bissanga?Καλα για Αμερικανοκαναδους δεν το συζηταμε καν,αλλο νομισμα,αλλες οικονομιες αλλα ολα....
Το θεμα ειναι αν αξιζει η HDC ΤΑ 2,5 ευρω/graft σε σχεση με τους αμεσους ανταγωνιστες στην Ευρωπη Lorenzo,Erdogan,Bissanga κλπ.Εκει πρεπει να εστιαστει η συζητηση κ οχι γενιkα στο κοστος μια μεταμοσχευσης.Το κοστος ειναι υψηλο για τους λογους που ανελυσε ο Cvial,αυτο ειναι δεδομενο παμε παραατω
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Όχι φίλε,επειδή μιλάμε για τιμές ,ζήτηση κτλ το θυμηθηκα και το είπα..αλλά και πάλι πώς σου ήρθε αυτό??εγώ για τεράστιο φάουλ της εταιρειας το είπα..κοροϊδεύει τον κόσμο εδώ και παίρνει 3000€ στους έλληνες και στους αλλοδαπούς παίρνει λιγότερα..κοντά 30% κάτω..έχω πει,δεν θα έκανα εκει..να έβλεπες και τι του είπαν του φίλου για δοτρια κτλ..ότι να ναι

ισως προσπαθει να μασει κοσμο απο Ιταλια απο στομα σε στομα ουτοσωστε αυτοματα να αργοτερα οταν κανει ονομα εξω να τους χτυπησει στο κεφαλι.
 

aeratos28

Just aeratos
Ε τώρα naruto νομίζω υπερβάλεις λίγο..ανταγωνιστής του lorenzo είναι η hdc???όχι ρε man,το παρατραβηξες λιγάκι..
 

Adriano

Well-Known Member
Ποια ειναι η αποψη σου τοτε για τα διπλασια που ζητανε οι κορυφαιοι στην Ευρωποι Lorenzo κ bissanga?Καλα για Αμερικανοκαναδους δεν το συζηταμε καν,αλλο νομισμα,αλλες οικονομιες αλλα ολα....
Το θεμα ειναι αν αξιζει η HDC ΤΑ 2,5 ευρω/graft σε σχεση με τους αμεσους ανταγωνιστες στην Ευρωπη Lorenzo,Erdogan,Bissanga κλπ.Εκει πρεπει να εστιαστει η συζητηση κ οχι γενιkα στο κοστος μια μεταμοσχευσης.Το κοστος ειναι υψηλο για τους λογους που ανελυσε ο Cvial,αυτο ειναι δεδομενο παμε παραατω

H άποψή μου είναι η ίδια ακριβώς με αυτή για την HDC. Θεωρώ ότι δεν γίνεται να ζητούν τα χρήματα που παίρνει ένας μηχανικός , ένας αρχιτέκτονας, ένας οικονομολόγος , ένας μηχανικός λογισμικού.

Είναι η άποψη μου για τον κόσμο. Δεν είναι μόνο για τις κλινικές μεταμόσχευσης.
 

aeratos28

Just aeratos
Adriano θεωρίες οτι τα επαγγέλματα αυτά πρέπει να αμοιβονται καλύτερα από έναν γιατρό?ειδικά αν είναι και χειρουργός κιόλας?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Οταν ενας υδραυλικος παει για μια ωρα και περνει 30-50 ευρω για μια ζημια σε ενα σπιτι ενω ο αλλος μεσα σε 8 ωρες που μαμιετε σε ενα εργοστασιο περνει 20-25 ευρω .συμφωνεις?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
H άποψή μου είναι η ίδια ακριβώς με αυτή για την HDC. Θεωρώ ότι δεν γίνεται να ζητούν τα χρήματα που παίρνει ένας μηχανικός , ένας αρχιτέκτονας, ένας οικονομολόγος , ένας μηχανικός λογισμικού.

Είναι η άποψη μου για τον κόσμο. Δεν είναι μόνο για τις κλινικές μεταμόσχευσης.

Ένας τραγουδιστής; ένας καλλιτέχνης;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Μπλουζα