Η ζωη με Covid-19

Nik.Mos

Well-Known Member
2 κρουσματα στο μαγαζι εστίασης που εργαζομαι,ο ενας ανεμβολιαστος(αρνητης) και ο ενας εμβολιασμενος.Αλλο ενα κρουσμα να τυχει και μπαινει λουκετο στο μαγαζι για ενα μηνα.Προσεχετε παιδια,μασκες παντου,εμβολιασμενοι και μη,δεν ειναι ωρα για εφυσηχασμους
Και ενα μηνυμα προς αρνητες:Καντε το μαμημενο γιατι αν δεν ολοι οι κοποι και οι στερησεις θα ειναι για το τιποτα,υποψιν πως αν δεν επιτευχθει η πολυποθητη ανοσια μεσω των εμβολιασμων ερχεται νεο κυμα μετρων απο σεμπτεμβρη!Καντε το να τελειωσουμε με αυτη την ιστορια
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Kostas97

Well-Known Member
Συμφοιτητρια μου νοσει απο κορονοϊο ενω εμβολιαστηκε με το J&J εδω και ενα μηνα.
Περιεργα πραγματα.
Φοβαμαι ο χειμωνας φετος θα ναι ζορικος...

Για εμενα βιαστηκαν να θεσουν θεμα καταργησης μασκας. Οι λογοι δεν ξερω ποιοι ειναι αλλα σγιουρα δεν με πειθει το δεν υπηρχε λογος να φπραει πλεον καποιος μασκα οταν περπαταει μονος στο πεζοδρομιο.
Αυτο δεν υπηρχε λογος να το κανει εξ αρχης...

Τοτε ομως υπηρχε η υποχρεωτικοτητα τωρα;;
Τωρα ολοι πηραν το μηνυμα οτι ο ιος τελειωσε.
 

Georgie

Well-Known Member
Συμφοιτητρια μου νοσει απο κορονοϊο ενω εμβολιαστηκε με το J&J εδω και ενα μηνα.
Περιεργα πραγματα.
Φοβαμαι ο χειμωνας φετος θα ναι ζορικος...

Για εμενα βιαστηκαν να θεσουν θεμα καταργησης μασκας. Οι λογοι δεν ξερω ποιοι ειναι αλλα σγιουρα δεν με πειθει το δεν υπηρχε λογος να φπραει πλεον καποιος μασκα οταν περπαταει μονος στο πεζοδρομιο.
Αυτο δεν υπηρχε λογος να το κανει εξ αρχης...

Τοτε ομως υπηρχε η υποχρεωτικοτητα τωρα;;
Τωρα ολοι πηραν το μηνυμα οτι ο ιος τελειωσε.
Κωστα το J&J εχει τη χαμηλότερη προστασία στον Covid .
Επίσης και ενα ποσοστό εμβολιασμένων μπορούν να τσιμπήσουν τον Ιο , όπως εγινε και με εμένα μετα τη πρωτη δόση .
Όμως θα το περάσουν παρα πολυ ελαφριά .
Δεν ειναι μακριά οι μερες που στις εντατικές όλου του κοσμου χαιρετούσαν χιλιάδες Ανθρώπων .
Για να μη ξεχνιώμαστε !!!
Ας βγάλουν το σκασμό λοιπόν οι ψεκασμένοι και να σταματήσουν να κρύβονται πίσω απο αυτούς που εκαναν το χρέος στον εαυτο τους και στη κοινωνία .
 

Kostas97

Well-Known Member
Τι να πω ρε παιδια εχω ξεκινησει και εκνευριζομαι. Σχεδον μια διετια περιορισμων και κει που λες καπως φτιαχνει το πραγμα παλι μπελαδες.
Δεν μπορω να με φανταστω αλλο φθινοπωρο-χειμωνα χωμενος μεσα, ειδικα για καποιους που νομιζουν αποτελουν τους εκλεκτους, ασε να τον κανουν οι αλλοι εμεις να δουμε.

Χαιδεμα αφτιων μια ζωη σε αυτη τη χωρα.
Και παω στοιχημα την επιλογη να σκεφτονται ετσι εχουν οσοι καθησαν και πληρωνονταν.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το μόνο καλό που κάνει το νέο κύμα (και τα νέα μέτρα) είναι ότι θα αυξήσουν τους εμβολιασμούς. Δυστυχώς αρκετοί λειτουργούν μόνο ύπο καθεστώς πανικού και φόβου.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Κωστα το J&J εχει τη χαμηλότερη προστασία στον Covid .
Επίσης και ενα ποσοστό εμβολιασμένων μπορούν να τσιμπήσουν τον Ιο , όπως εγινε και με εμένα μετα τη πρωτη δόση .
Όμως θα το περάσουν παρα πολυ ελαφριά .
Δεν ειναι μακριά οι μερες που στις εντατικές όλου του κοσμου χαιρετούσαν χιλιάδες Ανθρώπων .
Για να μη ξεχνιώμαστε !!!
Ας βγάλουν το σκασμό λοιπόν οι ψεκασμένοι και να σταματήσουν να κρύβονται πίσω απο αυτούς που εκαναν το χρέος στον εαυτο τους και στη κοινωνία .
Αφου οι εμβολιασμενοι προστατευονται και εχουν κανει το χρεος τους, τοτε τι ακριβως φοβουνται απο τους ανεμβολιαστους-ψεκασμενους-αρνητες?
Μονος σου παραδεχθηκες τωρα οτι ΜΕΤΑ τον εμβολιασμο, κολλησες κορονοιο...
Ενω σου εγραφα οτι σου περασαν τον κορονοιο με το εμβολιο!!!

Οσο για το καθεστως πιεσης που λεει ο cvial, εχω να απαντησω το εξης:
Το εμβολιο γνωριζουμε οτι θα γινει ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ σε ολο τον κοσμο και σε ολους τους τομεις(ιερους ναους, χωρους εργασιας, μαγαζια, σουπερ μαρκετς, πλοια, αεροπλανα, τρενα, γηπεδα, θεατρα, κινηματογραφους, μετακινησεις κτλπ)
Αλλα ουτε τοτε οι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ αρνητες, θα εμβολιαστουνε!!!
Η καλυτερη μεθοδος πειθους ειναι η υπαρξη μεταλλαξεων!!!
Κοσμος θα πεθαινει απο τα βατσινωματα και οι ειδησεις θα λενε οτι οι ανθρωποι πεθανανε απο τις διαφορες μεταλλαξεις του ιου..προπαιγμενο το εργο!

Ο Κωστας97 δεν καταλαβε πως η γνωστη του νοσησε επειδη εκανε το εμβολιο...ουτε ο Γεωργιος το καταλαβε φυσικα...!
 

dim d

Well-Known Member
Επειδη ακουγονται μπαρουφες μεγατονων, να ξεκαθαρισουμε κατι. Οπως τα υπολοιπα εμβολια, γριπη κλπ, δεν σου υποσχεται οτι δεν θα κολλησεις αλλα οτι δεν θα νοσησεις βαρια. Δυο, τα εμβολια περιοριζουν σημαντικα κι την μεταδοτικοτητα. Τρια, δεν ειναι η πρωτη φορα που εμβολιασμος γινεται υποχρεωτικος, τα παιδια για διαφορες δραστηριοτητες καλουνται να εχουν κανει το υποχρεωτικο προγραμμα. Τελος, οτι φοβουνται οτι θα εχει τσιπακι η κατι τετοιο, ενω ολοι μας εχουμε smartphone, πιστωτικες καρτες κι χιλιους δυο τροπου να φακελωθουμε με ξεπερναει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

anargiros88

Well-Known Member
Ρωτάω από άγνοια και ας απαντήσουν σοβαρά όσοι ξέρουν . Είμαι και εγώ λίγο πριν κάνω το εμβόλιο και σκεφτόμουν να κάνω τον j+j λόγο που είναι μονοδοσικο για να τελειώνω μια και καλή !
Είναι το συγκεκριμένο υποδεέστερο από τα υπόλοιπα ? Ποιο θεωρείτε το πιο αποτελεσματικο από τα 4 ? Δεν μπαίνω στην διαδικασία να googlaro γιατί θα μου βγάλει ένα σκασμό άσχετα αποτελέσματα .
 

alex7

Well-Known Member
Ε
Ρωτάω από άγνοια και ας απαντήσουν σοβαρά όσοι ξέρουν . Είμαι και εγώ λίγο πριν κάνω το εμβόλιο και σκεφτόμουν να κάνω τον j+j λόγο που είναι μονοδοσικο για να τελειώνω μια και καλή !
Είναι το συγκεκριμένο υποδεέστερο από τα υπόλοιπα ? Ποιο θεωρείτε το πιο αποτελεσματικο από τα 4 ? Δεν μπαίνω στην διαδικασία να googlaro γιατί θα μου βγάλει ένα σκασμό άσχετα αποτελέσματα .
pfizer
 

george_hatzi

Well-Known Member
Οι πιθανότητες να νοσήσεις στο διάστημα που θα αναβάλλεις το εμβόλιο είναι απείρως μεγαλύτερες από τις μικρές διαφοροποιήσεις που παρουσιάζουν τα εμβόλια. Κοινώς βουρ στον πατσά, όλα τα εμβόλια είναι εξαιρετικά αποτελεσματικά.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν είναι αναγκαίο, χρειαζόμαστε νέο ρεπερτόριο.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα