Η ζωη με Covid-19

oreo

Well-Known Member
Ετοιμασε και το μαγιο τωρα να κανεις καμια βουτιά πλησιάζει σκ
Είδες πως σε πιάνω οτι θες να απασφαλίσεις.
Τώρα όσο για την θάλασσα πιο κοντά να την έχω δεν γίνεται (θα 'μουν ατλάντειος), εύχομαι και εσύ να μπορείς να την ατενίσεις, είναι ψυχοθεραπεία.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Harris_G

Well-Known Member
Ε λογικο αυτα που πιστευεις για τα εμβολια και τα συναφη ειναι πιο χαμενα απο την Ατλαντιδα.
 

oreo

Well-Known Member
Γελάω με το χιούμορ, γιατί για τα εμβόλια δεν έχω αναφέρει κάπου τι πιστεύω, διερωτάμαι.
Τώρα για την ειρωνία, η δικιά μου εμπειρία λέει οτι όταν ανεβαίνεις στην ντίσκο σαν άγριο παγώνι, υπάρχει το ενδεχόμενο να κατέβεις σαν ξεπουπουλιασμένη κότα.
 

Harris_G

Well-Known Member
Oreo εγω ευχομαι το καλο σου και του Στρατου και ολων. Ειλικρινα. Και δεχομαι καθε συζητηση και για εξωγηινους και για Τερας του Λοχνες και για Κομη Δρακουλα και για ο,τι θες σου ορκιζομαι. Αλλα να μου δειξει ο αλλος οτι εχει κανει αληθινη ερευνα. Οχι επικεφαλιδες στο facebook και εξωφυλλο Μακελειο.
 

vlafo

Well-Known Member
Τα social media είναι η πληγή της σημερινής εποχής.
Ένα από τα ελαττώματα της σύγχρονης τεχνολογίας που βασιλεύει σήμερα.
 

oreo

Well-Known Member
Τώρα αν αυτά που ανέβασα, εσύ εξέλαβες οτι τα έκανα copy paste απο τον μπάμπη τον σουγιά, τι να πω.
 

vlafo

Well-Known Member
Δεν αναφέρομαι σε σένα προσωπικά φίλε,αλλά δεν μπορώ να ακούω κάθε μαϊντανό ακόμα και ιατρός να είναι και να πηγαίνει κόντρα στο ρεύμα έτσι για να έχουμε την αντίθετη άποψη και να κάνουμε τη δήθεν επανάσταση μας.
Αυτό καυτηριάζω.
 

Harris_G

Well-Known Member
Για το παραδειγμα της κυριας που αναφερθηκε για το αν την επηρεασε το αγχος ή οχι. Περα απο το αρθρο το CDC που μελετα ακριβως αυτο: Εγω τωρα στη δευτερη δοση αν θες σου βγαζω βιντεο τις θειτσες που θα ναι εξω στην αναμονη περιμενοντας να περασει το τυπικο 15λεπτο μετα τον εμβολιασμο. Ολες με τη βενταλια θα ναι και θα σταυροκοπιούνται να επιβιώσουν στο 15λεπτο. Δλδ θελω να πω οχι απλα παιζει ρολο το αγχος, παραπαίζει.
 

oreo

Well-Known Member
Για το παραδειγμα της κυριας που αναφερθηκε για το αν την επηρεασε το αγχος ή οχι. Περα απο το αρθρο το CDC που μελετα ακριβως αυτο: Εγω τωρα στη δευτερη δοση αν θες σου βγαζω βιντεο τις θειτσες που θα ναι εξω στην αναμονη περιμενοντας να περασει το τυπικο 15λεπτο μετα τον εμβολιασμο. Ολες με τη βενταλια θα ναι και θα σταυροκοπιούνται να επιβιώσουν στο 15λεπτο. Δλδ θελω να πω οχι απλα παιζει ρολο το αγχος, παραπαίζει.
Δεν διαφώνησε κανείς οτι παίζει ρόλο άγχος, δεν μπορεί η οποιαδήποτε παρενέργεια που επιφέρει σοβαρό πρόβλημα να οφείλεται μόνο σε αυτό, αυτό είπα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Oreo, είναι απλά τα πράγματα, απορώ γιατί στην Ελλαδίτσα μας τα κάνουμε πολύπολοκα. Στο Ισραήλ εμβολιάσανε περίπου 6,000,000. Ως γνωστόν ο λόγος της αποκλειστικής διάθεσης/συμφωνίας με την Pfizer ήταν να εκμεταλλευτεί το πλήρως μηχανογραφημένο σύστημα υγείας του Ισραήλ στο οποίο ξέρουν από την στιγμή που γεννήθηκες από τι πάσχεις, τι φάρμακα παίρνεις, τι προδιάθεση έχεις. Τα στατιστικά του Ισραηλ γνωστοποιήθηκαν παντού και οι συσχετίσεις με τα εμβόλια είναι αυτές που έχουν δημοσιευτεί. Όλα τα άλλα, μου είπαν 2 διασώστες του ΕΚΑΒ, ο φίλος της θείας μου, κλπ δεν έχουν απολύτως καμμία αξία. Στο λεω γιατί φαίνεσαι σοβαρό παιδί και πρέπει όλοι να συνεισφέρουμε ώστε να επικρατεί η σωστή επιστημονική άποψη, με τεκμηρίωση όμως, και προφανώς με εξίσου σοβαρό και τεκμηριωμένο αντίλογο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Hairsick

Active Member
21 λεπτά είναι, όποιος βρει χρόνο ας ρίξει μια ματιά, τα σχόλια δικά σας.
Πάντως δεν λέει να μην εμβολιαστούμε, στο target group εστιάζει.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εμ αφού οι άνω των 50 έχουν κατά μέσο όρο εμβολιαστεί στο 65%, βαριά 70% (αντί να είναι στο 90-95%) ζητάμε από τα πιτσιρίκια να βγάλουν το φίδι από την τρύπα και κάνουμε και πλακίτσες για το 150ευρώ. Μια καθαρή ματιά στον καθρέπτη δεν βλάπτει.
 

oreo

Well-Known Member
πρέπει όλοι να συνεισφέρουμε ώστε να επικρατεί η σωστή επιστημονική άποψη, με τεκμηρίωση όμως, και προφανώς με εξίσου σοβαρό και τεκμηριωμένο αντίλογο.
Κρατάω αυτό, που κ για μένα είναι εφαλτήριο στην "διερεύνηση της κατάστασης".
Μήπως λοιπόν ή έλλειψη μηχανογραφημένου συστήματος υγείας , συντελεί στην μη προστασία κάποιων ανθρώπων απο παρενέργειες που θα είχαν αποφευχθεί αν υπήρχε ακριβές καταγεγραμμένο ιστορικό?
 

oreo

Well-Known Member
Πάντως δεν λέει να μην εμβολιαστούμε, στο target group εστιάζει.
Εγώ φαντάσου φίλε, δεν το ανέβασα καν για αυτό, αλλά για το σημείο που αναφέρεται στην μετάλαξη Δ και πως την χαρακτηρίζει.
Αλλά επειδή στον γραπτό λόγο πρέπει να γράψεις αρκετές φορές αράδες για να εξηγήσεις, είπα το αφήνω εδώ κ τα σχόλια δικά σας.
Προφανώς καθείς έπιασε το κομμάτι που ήθελε να πει τα δικά του. So simple
 

Hairsick

Active Member
Εγώ φαντάσου φίλε, δεν το ανέβασα καν για αυτό, αλλά για το σημείο που αναφέρεται στην μετάλαξη Δ και πως την χαρακτηρίζει.
Αλλά επειδή στον γραπτό λόγο πρέπει να γράψεις αρκετές φορές αράδες για να εξηγήσεις, είπα το αφήνω εδώ κ τα σχόλια δικά σας.
Προφανώς καθείς έπιασε το κομμάτι που ήθελε να πει τα δικά του. So simple
Για την Δ είπε 10 φορές πιο ακινδυνη για θνητότητα. Το κρατάμε και ο χρόνος θα δείξει... Προς το παρόν όλες οι κυβερνήσεις της Ευρώπης κ αλλού, έχουν αντίθετη άποψη.
 

F1ght3r

Well-Known Member
Στην σουηδία λένε ότι το astra προστατεύει 60% και το pfizer 80% στον ΙΟ ΔΈΛΤΑ. Από 90%-95% που ήταν το pfizer κατέβηκε στα 80% οποτε ένας στους πέντε κολλάει τον ΙΟ.
Google translate::::::: https://www.aftonbladet.se/nyheter/a/Qmpmo8/fyra-experter-sa-farligt-ar-deltaviruset

Εγώ είμαι τις άποψης ότι ο Ιός δεν θα γίνει θανατηφόρος, γιατί απλούστατα θέλει να επιζήσει. Αν ο ιός σκοτώνει τον φορέα είναι σαν να σκοτώνει τον εαυτό του.
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Δεν αναφέρομαι σε σένα προσωπικά φίλε,αλλά δεν μπορώ να ακούω κάθε μαϊντανό ακόμα και ιατρός να είναι και να πηγαίνει κόντρα στο ρεύμα έτσι για να έχουμε την αντίθετη άποψη και να κάνουμε τη δήθεν επανάσταση μας.
Αυτό καυτηριάζω.

Το ρεύμα, προς το παρόν, είναι υπέρ των ανεμβολίαστων, 60-40.
 

oreo

Well-Known Member
Στην σουηδία λένε ότι το astra προστατεύει 60% και το pfizer 80% στον ΙΟ ΔΈΛΤΑ. Από 90%-95% που ήταν το pfizer κατέβηκε στα 80% οποτε ένας στους πέντε κολλάει τον ΙΟ.
Google translate::::::: https://www.aftonbladet.se/nyheter/a/Qmpmo8/fyra-experter-sa-farligt-ar-deltaviruset

Εγώ είμαι τις άποψης ότι ο Ιός δεν θα γίνει θανατηφόρος, γιατί απλούστατα θέλει να επιζήσει. Αν ο ιός σκοτώνει τον φορέα είναι σαν να σκοτώνει τον εαυτό του.
Διάβασα και για την κολομβιανή παραλλαγή σήμερα, σε κρούσμα της Πάτρας 09/06/2021
 
Μπλουζα